S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesRegisterLog in
Posetite Stalker BalkanZona Facebook stranu! Posetite i naš YT knanal BalkanZona YouTube channel! Subscribe! BalkanZona Admin tim
Poll
Koji browser koristite?
Mozilla Firefox
Lost Alpha mod - Page 3 I_vote_lcap39%Lost Alpha mod - Page 3 I_vote_rcap
 39% [ 21 ]
Google Chrome
Lost Alpha mod - Page 3 I_vote_lcap35%Lost Alpha mod - Page 3 I_vote_rcap
 35% [ 19 ]
Opera
Lost Alpha mod - Page 3 I_vote_lcap19%Lost Alpha mod - Page 3 I_vote_rcap
 19% [ 10 ]
Safari
Lost Alpha mod - Page 3 I_vote_lcap0%Lost Alpha mod - Page 3 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Netscape
Lost Alpha mod - Page 3 I_vote_lcap0%Lost Alpha mod - Page 3 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Microsoft Internet Explorer
Lost Alpha mod - Page 3 I_vote_lcap6%Lost Alpha mod - Page 3 I_vote_rcap
 6% [ 3 ]
Nije naveden
Lost Alpha mod - Page 3 I_vote_lcap2%Lost Alpha mod - Page 3 I_vote_rcap
 2% [ 1 ]
Total Votes : 54
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
March 2024
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Latest topics
» Pozdrav svima
Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeby sadd Wed 20 Mar 2024 - 22:47

» Veliki pozdrav
Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeby Kostov Thu 7 Mar 2024 - 8:43

» S.T.A.L.K.E.R. 2
Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeby sadd Wed 27 Dec 2023 - 8:47

» Koji modovi?!
Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeby puza93 Wed 5 Jul 2023 - 1:23

» S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [1.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Zov Pripjata — prevod s ruskog i ukrajinskog
Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [3.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Senka Černobilja — prevod s ruskog i ukrajinskog
Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeby Kostov Sat 1 Apr 2023 - 19:58

» Pozz svima
Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeby flexerca Fri 10 Mar 2023 - 14:49

Top posting users this week
No user
Top posters
MarkedOne8
Lost Alpha mod - Page 3 I_vote_lcapLost Alpha mod - Page 3 I_voting_barLost Alpha mod - Page 3 I_vote_rcap 
sadd
Lost Alpha mod - Page 3 I_vote_lcapLost Alpha mod - Page 3 I_voting_barLost Alpha mod - Page 3 I_vote_rcap 
purke62
Lost Alpha mod - Page 3 I_vote_lcapLost Alpha mod - Page 3 I_voting_barLost Alpha mod - Page 3 I_vote_rcap 
PoWeR
Lost Alpha mod - Page 3 I_vote_lcapLost Alpha mod - Page 3 I_voting_barLost Alpha mod - Page 3 I_vote_rcap 
Placenik
Lost Alpha mod - Page 3 I_vote_lcapLost Alpha mod - Page 3 I_voting_barLost Alpha mod - Page 3 I_vote_rcap 
Pr3D@tor
Lost Alpha mod - Page 3 I_vote_lcapLost Alpha mod - Page 3 I_voting_barLost Alpha mod - Page 3 I_vote_rcap 
quicksilver
Lost Alpha mod - Page 3 I_vote_lcapLost Alpha mod - Page 3 I_voting_barLost Alpha mod - Page 3 I_vote_rcap 
flexerca
Lost Alpha mod - Page 3 I_vote_lcapLost Alpha mod - Page 3 I_voting_barLost Alpha mod - Page 3 I_vote_rcap 
djordje29
Lost Alpha mod - Page 3 I_vote_lcapLost Alpha mod - Page 3 I_voting_barLost Alpha mod - Page 3 I_vote_rcap 
Dasha67
Lost Alpha mod - Page 3 I_vote_lcapLost Alpha mod - Page 3 I_voting_barLost Alpha mod - Page 3 I_vote_rcap 
Statistics
We have 642 registered users
The newest registered user is alekZZ

Our users have posted a total of 9852 messages in 747 subjects
Who is online?
In total there are 3 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 3 Guests

None

Most users ever online was 26 on Fri 2 Aug 2019 - 16:45

Share | 
 

 Lost Alpha mod

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next
AuthorMessage
sadd
Administrator


Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31

Lost Alpha mod - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeThu 30 Aug 2012 - 1:33

@Nemanja95

Lost-ALpha i nije grafički mod Zato!!?. cyclops Arrow drunken
Back to top Go down
PoWeR
Master
PoWeR

Broj poruka : 546
Datum upisa : 2011-07-19
Godina : 28
Raspoloženje : OK

Lost Alpha mod - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeThu 30 Aug 2012 - 12:14

sadd wrote:
@Nemanja95

Lost-ALpha i nije grafički mod Zato!!?. cyclops Arrow drunken
Ali bice malo zahtevniji od SoCa-, zahtevnost ce biti blizu! kao CoP
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Lost Alpha mod - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeThu 30 Aug 2012 - 12:50

U poslednjem Q&A dez0dor je rekao da su toliko izmenili dll fajlove da ta njihova tvorenina ne može da radi ni sa krekovanim .exe fajlom niti sa STEAM-om.STALKER je jedna od jeftinijih velikih igara, ali i dalje košta.Kad ga neko sredi da može da se igre sa krekom, onda ću da ga igram.

Gde si ti pronašao informaciju da ne treba original disk?

Možda je taj Q&A što sam ja čitao zastareo.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
brtcha
Experienced
brtcha

Broj poruka : 68
Datum upisa : 2012-08-09
Godina : 37
Lokacija : Novi Beograd
Raspoloženje : Viva la Falloutizacion

Lost Alpha mod - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeThu 30 Aug 2012 - 13:27

Q: How much LA will “weight”?
A: Currently its 10.6 GB. We removed all unnecessary soc files, the rest is needed, and it will come with nice installer, so you won’t need to edit/merge/move anything, just install & play. The game is packed to xray database packs, which helps to reduce size as well, plus easier to handle. No worries, all available db unpacker can unpack them. The game will be packed with 7z zip as well, so the packed size is around 3.8 GB (2011.02.28.)

Q: What kind of patch will be needed?
A: Lost Alpha is based on a beta patch, called 1.0007. This was never released to the public, but we had the opportunity to get it, and fix it up. The engine is now totally upgraded, runs better than ever. This means, you don't need any SoC patches for LA, since now it became a standalone (but still free) game.

Q: How will this work with Steam version of SoC?
A: You can put LA in steam, if you want to, but since LA is standalone game, SoC is not needed for it to run.

Sa Q&A na moddb-u.

Pročitao sam i ostatak, kažu da će imati svoj instaler i ostati besplatna igra, ali da maltene veše nema veze sa SoC-om, nego da je zasebna stvar...
Nigde nisam video da su pominjali konflikte sa Stream-om ili bilo čime drugim.

Hm, ali dezowawe sajt kaže:

Q: What kind of patch will be needed?
A: SoC WorldWide 1.0007 “beta Smile” version. No worries, it will be included with our custom bins, so no need to degrade to 1.0004 or 5.

Q: How will this work with Steam version of SoC?
A: Lost Alpha currently doesn’t need to be installed over SoC, only needs the original disc in dvd drive. We haven’t tested it yet with Steam version.

U zaglavlju na sajtovima piše da je last updated time za dezowave bio 3 mart 2011, a za moddb 10 avgust 2012.

Ti vidi kome bi pre verovao Smile
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

Lost Alpha mod - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeThu 30 Aug 2012 - 14:46

@brtcha & MarkedOne8

Na mnoge molbe i pitanja oko Lost Alpha na moddb, Dezodor je napravio update FAQ-a na moddb. Ali zbog malo posetitelja na njihovoj stranici,
to na njihovoj stranici još nije uradjeno

_________________________________________________
Stalkersoup-Link: Stalkersoup-MEGA
StalkerSoup uputstvo(prevedeno):google.com
StalkerSoup instalacija(upute): SS_Tutorijal
---BalkanZona-Imgur: Stalkersoup - Fotke---
TecnoBacon-OneDrive:Repository-OneDrive
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Lost Alpha mod - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeThu 30 Aug 2012 - 15:00

Ja imam original SoC.Nikad ne ubacujem dvd u rezač.On mi je i onako, već neko vreme, isključen sa napajanje i matične, jer često nešto zeza, pa ga Windows sam isključi ili zablokira Windows.I da je ispravan, ja uvek koristim "mini image" da bih igrao.Sve radi kao original, tako da ne vidim razlog da i LA ne radi na isti način.Nikad ne krekujem, osim rusku verziju, kad mi je potrebna.

_________________________________________________
Минздрав Зоны предупреждает: Пить с читерами опасно для здоровья, они не пьянеют!
http://www.amk-team.ru/forum/index.php?showtopic=8216&st=20#entry483106
Lost Alpha mod - Page 3 3140945
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

Lost Alpha mod - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeThu 30 Aug 2012 - 15:04

@Nemanja95

Pronašao sam nešto na tome link-u :

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=53&t=4484&p=118139#p118141

Exclamation

_________________________________________________
Stalkersoup-Link: Stalkersoup-MEGA
StalkerSoup uputstvo(prevedeno):google.com
StalkerSoup instalacija(upute): SS_Tutorijal
---BalkanZona-Imgur: Stalkersoup - Fotke---
TecnoBacon-OneDrive:Repository-OneDrive
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

Lost Alpha mod - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeThu 30 Aug 2012 - 15:19

@purke62

I ja sam prvo napravio "mini image" SoC-a, i sada igram stalno sa njim.
Dugo sam vremena igrao sa [krekom] ali sada sa originalom svaki mod
dosta bolje radi (ima mnogo manje CTD-ja).

_________________________________________________
Stalkersoup-Link: Stalkersoup-MEGA
StalkerSoup uputstvo(prevedeno):google.com
StalkerSoup instalacija(upute): SS_Tutorijal
---BalkanZona-Imgur: Stalkersoup - Fotke---
TecnoBacon-OneDrive:Repository-OneDrive
Back to top Go down
Nemanja95
Experienced
Nemanja95

Broj poruka : 175
Datum upisa : 2011-12-07
Godina : 28
Lokacija : Скадовск, Затон

Lost Alpha mod - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeThu 30 Aug 2012 - 17:24

@sadd

Hvala na linku, prema onome sto tamo pise mocicu da ga igram.
Back to top Go down
PoWeR
Master
PoWeR

Broj poruka : 546
Datum upisa : 2011-07-19
Godina : 28
Raspoloženje : OK

Lost Alpha mod - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeSun 2 Sep 2012 - 13:51

Mod je ocigledno odlozen za Octobar

\QUOTE (Dorian@01.09.2012, 22:10)

Damn, sorry, more details will be? Just seems to be so much time, and time would have to do, even if they have no desire to finish. [endquote]

Dezodor
There are many reasons for that. First of all, we can't bugfix a game in two months, which was being made for almost five years. We can not talk about the second reason yet, only in late october. Exchange for this few extra months, we promise to deliver a good, and memorable, but mostly: playable game.
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

Lost Alpha mod - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeMon 3 Sep 2012 - 18:59

Nešto malo od Dezodora:

xKoweKx :
xKoweKx 2hours 25mins ago says:
I don't see any news on the main site

dezodor 1hour 42mins ago replied:
waiting for authorisation, and we will wait for it to appear here, then we will post it on main site as well.

i za lakše čekanje
novi kalendar:

http://www.moddb.com/mods/lost-alpha/images/lost-alpha-calendars-2012-september#imagebox

cheers

_________________________________________________
Stalkersoup-Link: Stalkersoup-MEGA
StalkerSoup uputstvo(prevedeno):google.com
StalkerSoup instalacija(upute): SS_Tutorijal
---BalkanZona-Imgur: Stalkersoup - Fotke---
TecnoBacon-OneDrive:Repository-OneDrive
Back to top Go down
djordje29
Veteran
djordje29

Broj poruka : 339
Datum upisa : 2011-07-13
Godina : 43
Lokacija : Na ivici smisla!
Raspoloženje : Rock 'n' Roll

Lost Alpha mod - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeMon 3 Sep 2012 - 20:56

To je kalendar za Septembar, a ja mislio kalendar za Septembar na kom stoji dan izlaska.
Bogami mi već idu na živce, Oktobar?!
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

Lost Alpha mod - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeTue 4 Sep 2012 - 17:30

Nova objašnjenja na moddb-u

Moddb

Ili:


Today we have some news to forward. Rumors are that the release will be postponed until a further date. Unfortunately, it's true. We regret this decision, but here let us lay out the motivation behind this.

There are several factors we took into consideration. The main reason is, the game engine was updated, and the last 2 months didn't seem to be enough to debug and fix a game, which was made for almost 5 years. We underestimated the time needed to make such a big project... The release date that you saw on ModDB was set sometime around January, after we published the New Year 2012 video. It's only our fault, that our guess was wrong, and we couldn't keep up the pace.

If we are talking about a dreamgame, our dream, we can not let gamebreakers hide in our files. We started to concentrate on fixing all possible defects, and with the help of pro stalker enthusiasts, we can test pretty much everything now... but it takes time. Our bugtracker and Dropbox folder is used daily more than the Moscow-Washington hot-line during the Cold War.

We are also cooperating with GSC for a long time. They were very kind and helpful. We listen to their advices, constructive critics, since they have more experience in gamedev than us. We've even got some never published materials from them, which we got green light to release for modders to help in the creation of new wonderful mods for this mythical game. Our cooperation has been fruitful so far and if everything goes like that in the future we all will have the game we dreamed about.

Harpy monster
made for LA by iwann

Old AK74 model brought back by Lijenstina (model)
and Cromm Cruac (texture)

We wish we could tell you all the things, which happened to us, or the features we added to the game so far but we can't do it at this point. OK, we will tell one, the multicore support for new CPUs. It's really hard not to talk about many factors, which also caused delay now. Believe us, we have a really good reason, which we will tell you about as soon as we can. Let the dust clear up a bit, and we - and definitely You - will be the happiest stalkers in the world.


I još
Spoiler:
Hmm...? bom
Back to top Go down
PoWeR
Master
PoWeR

Broj poruka : 546
Datum upisa : 2011-07-19
Godina : 28
Raspoloženje : OK

Lost Alpha mod - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeTue 4 Sep 2012 - 19:07

Ma ce da platimo za ovaj "mod"
Back to top Go down
djordje29
Veteran
djordje29

Broj poruka : 339
Datum upisa : 2011-07-13
Godina : 43
Lokacija : Na ivici smisla!
Raspoloženje : Rock 'n' Roll

Lost Alpha mod - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeTue 4 Sep 2012 - 20:43

Ma ima bre oni nama da plate da igramo!
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Lost Alpha mod - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeTue 4 Sep 2012 - 22:33

Hteo sam da se obratim dezodoru , u vre kad smo radili prevod za SoC.Imao sam plan da zamolim da nam da tekstualne fajlove , čim budu finalni i da ih mi prevodimo lagana, tako da se prevod na srpski pojavi kad i originalni L.A. na engleskom.
Međutim, u to vreme sam definitivno shvatio da sa tim modom nešto nije OK i da se tu debelo mulja uza scene.Shvatio sam da Zolika (dezodor) celo vreme ima plan da svoj rad unovči.Ništa nemam protiv toga, to je normalno.Međutim, godinama pričati jedno i zavaravati fanove, a celo vreme raditi sasvim nešto drugo, a fanove ko j..e.Oni samo fino posluže da se digne prašina i skrene pažnja na sebe, a posle..., ma koga briga za njih.
On i Sergej Grigorovič kao da su rođena braća.Zato sam uveren da L.A. nikad neće izaći kao zvanični dez0vawe "proizvod" a da bude besplatan.Jedino može da se desi da Loksotronu ili nekom drugom, pukne film i pusti na kvarno neku betu na torrent.Čak sam uveren da je L.A. još negde zimus bio kompletno završen i bugfree, ali to ima samoo Zolika, koji čeka kupca i ovamo zavlači ljude raznim pričama.Naj smešnije mi je obrazloženje za čekanje autorizacije od strane admina sa Modb.Kao da radi mod za njih a ne za one koji vole Stalker.
Davno sam digao ruke od ovog i više ga ne iščekujem kao ranije.Ako izađe, super, ako ne, nema veze.

_________________________________________________
Минздрав Зоны предупреждает: Пить с читерами опасно для здоровья, они не пьянеют!
http://www.amk-team.ru/forum/index.php?showtopic=8216&st=20#entry483106
Lost Alpha mod - Page 3 3140945
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

Lost Alpha mod - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeTue 4 Sep 2012 - 23:36

@purke62

Da da, ja isto tako odavna mislim da se Dezodor nekako dogovorio sa GSC, jer inače neče
moči da prodaje igru, ali nadam se da nisam u pravu.

i pogledaj PM. molim te.

_________________________________________________
Stalkersoup-Link: Stalkersoup-MEGA
StalkerSoup uputstvo(prevedeno):google.com
StalkerSoup instalacija(upute): SS_Tutorijal
---BalkanZona-Imgur: Stalkersoup - Fotke---
TecnoBacon-OneDrive:Repository-OneDrive
Back to top Go down
djordje29
Veteran
djordje29

Broj poruka : 339
Datum upisa : 2011-07-13
Godina : 43
Lokacija : Na ivici smisla!
Raspoloženje : Rock 'n' Roll

Lost Alpha mod - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeWed 5 Sep 2012 - 8:00

Mislim da LA ne moze da bude realizovan jer je Sergej napustio projekat, a odavde mi izgleda da samo on može da ratifikuje tj. potpiše trgovinski sporazum za Mađarom.
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

Lost Alpha mod - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeWed 5 Sep 2012 - 11:37

@djordje29

Sergej još ima sva prava za franšizu Stalker samo je tim koji je pravio Stalkera izbačen!, jer
GSC == Sergej Grigorovich. Ja osobno mislim da se Dezodor dogovarao i prije godinu i pol
do dvije sa GSC pošto sam primjetio u neko vrijeme
(provjeravam Lost Alpha baš od početka)
da se GSC nešto mnogo interesuje za taj projekat
( bilo je mnogo toga na ruskim sajtovima)!. Arrow cyclops

I možda može jedna mala kalkulacija; -
Spoiler:


Zbog ovoga i dosta drugog ja mislim da če platit ko če da igra Lost Alpha, mada bi i sam
više volio da nisam u pravu, ja ču kupiti igro pošto mislim da če bar sadašnji tim (dezOwave) imati nešto od toga. santa Cool

Edit

@Djordje29
- (A šta je sad sa Sergejem, on nije napustio projekat već je najurio radnike?) -
- Eto oko toga ima dosta magle i svašta se priča ali ja mislim da je Dezodor
u kontaktu sa njim.

Još nešto od Lexotrona (Gameru.ru -juče ; Google translate)
Link : Gameru.net study

Spoiler:


Last edited by sadd on Wed 5 Sep 2012 - 15:31; edited 4 times in total
Back to top Go down
djordje29
Veteran
djordje29

Broj poruka : 339
Datum upisa : 2011-07-13
Godina : 43
Lokacija : Na ivici smisla!
Raspoloženje : Rock 'n' Roll

Lost Alpha mod - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeWed 5 Sep 2012 - 11:59

I ja ću kupiti LA ako se pojavi u prodaji, za kolekciju.
Mislim da se radi na tome da LA upotpuni prazninu između dva serijala, pa je po toj logici stvari možda moguće, krajem 2013. i početkom 2014. za očekivati S.T.A.L.K.E.R. 2, pod uslovom da LA izađe do kraja godine, ako ne, možda i u tom periodu krene TV serija za ostatak sveta da upotpune prazninu.

A šta je sad sa Sergejem, on nije napustio projekat već je najurio radnike? scratch
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Lost Alpha mod - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeWed 5 Sep 2012 - 14:23

@sadd
Molim te izbegavaj ovu opciju "updown" za tekstove.Za mene to prebrzo ide da bih stigao da pročitam.Radije stavljaj pod spojler.Kad nešto ubaciš iz google translate, uvek stavi i link za original stranu da bi oni koji se snalaze sa ruskim jezikom (ili nekom drugom) mogli da pročitaju originalni tekst.
Što se tiče Sergeja i Zolike, kome tu nije jasno da oni odavno nešto šuruju u planiraju.Zašto niko, baš niko iz moderske zajednice nije dobio source code od X-Ray engine , izuzev Zolike?Još nisam čuo da je i jedan developer, tek tako na lepe plave oči, dao poluanonimnim amaterima svoj source code od komerijalne igre (izuzev našeg MrEARTHSHAcKER-a).Možda drugi nisu tražili pa zato i nisu dobili, hehe.Da je Archara tražio, možda bi i dobio source code, ali izgleda nije tražio.
Da su planovi postojali između ove dvojice, to je nesumnjivo.Da lisu propali i da li postoji još uvek neka šansa da uspeju, to možemo samo da nagađamoSimtomtično je i to da dezodor već duže vremena Dez0vawe više ne zove Team, već "ouar company".

_________________________________________________
Минздрав Зоны предупреждает: Пить с читерами опасно для здоровья, они не пьянеют!
http://www.amk-team.ru/forum/index.php?showtopic=8216&st=20#entry483106
Lost Alpha mod - Page 3 3140945
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

Lost Alpha mod - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeWed 5 Sep 2012 - 15:49

@purke62

Najprije, znam da bi morao upotrijebiti još jedan edit, ali...

"Da lisu propali i da li postoji još uvek neka šansa da uspeju,
to možemo samo da nagađamo"

Još nešto sa iste stranice malo niže:
Quote
Spoiler:
i na ruskom : Gameru.net

Ja mislim da tu ne treba ništa više da se kaže!. Surprised Shocked

Edit
Za one koji znaju ruski Možda pokoji info:
Youtube

I @purke62 nešto novo na Pm
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Lost Alpha mod - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeWed 5 Sep 2012 - 22:56

Znači, Mađar se dokopao source coda?!
Back to top Go down
https://valsogard.com/
PoWeR
Master
PoWeR

Broj poruka : 546
Datum upisa : 2011-07-19
Godina : 28
Raspoloženje : OK

Lost Alpha mod - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeWed 5 Sep 2012 - 22:59

MarkedOne8 wrote:
Znači, Mađar se dokopao source coda?!
Nerazumem se u modovanje, Za cega je vazan tah source code?
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Lost Alpha mod - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeThu 6 Sep 2012 - 1:06

To bi ti najbolje objasnio MrEARTHSHAcKER.Originalno je X-Ray engine pisan u programskom jeziku C++.To znači , uprošćeo, da svako ko zna C++, a ima ispred sebe engine pisan u izvornom obliku, zna šta tu piše i o čemu se tu radi.Na koji način funkcioniše i kako je konstruisan "motor igre".To je kao kad ti odeš na neki sajt gde se piše engleskim jezikom i ti sve kapiraš, a kad odeš na ruski sajti, nemaš pojma o čemu se tu radi.Međutim, procesor ne razume ni C++, Java,Python , Lua i ostale jezike programera osim 0 i 1."Ima struje-nema struje".Znači, procesor ne razume slova (pa čak ni našu ćirilicu Shocked ) i služi se samo sa dva znaka, 0 i 1.Zato se svaki program mora binarizovati, odnosno, prevesti na jezik procesora.To se radi pomoću Compilera. Kad se to uradi, onda nema nazad.Kao kad od vola napraviš salamu, a od salame teško da se napravi vo, uz svu dobru volju i dobar "hardware".
Kad pogledaš u folder "bin" u Stalkeru, videćeš gomilu .dll fajlova i .exe fajlove.Sve je to engine, motor koji pokreće igru.On komunicira sa tvojim hardware na oređen način, i daje mu instrukcije kako, kad i šta da odradi.
To znači, ako imaš engine u izvornom kodu (sorce code) onda znaš (ako imaš znanje barem kao naš MrEARTHSHAcKER) kako sve to funkcioniše i možeš da sve to menjaš po svojoj volji i da usavršavaš ili da nešto zabrljaš pa da ništa ne radi.To zavisi od talenta.

_________________________________________________
Минздрав Зоны предупреждает: Пить с читерами опасно для здоровья, они не пьянеют!
http://www.amk-team.ru/forum/index.php?showtopic=8216&st=20#entry483106
Lost Alpha mod - Page 3 3140945
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
djordje29
Veteran
djordje29

Broj poruka : 339
Datum upisa : 2011-07-13
Godina : 43
Lokacija : Na ivici smisla!
Raspoloženje : Rock 'n' Roll

Lost Alpha mod - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeThu 6 Sep 2012 - 7:35

Pa zar X ray ne može da se krekuje, obzirom da se danas sve živo krekuje, klokuje, rutuje...?
Back to top Go down
Placenik
Veteran
Placenik

Broj poruka : 407
Datum upisa : 2010-11-07
Godina : 40
Lokacija : Salzburg, Austrija
Raspoloženje : Zloglasno

Lost Alpha mod - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeThu 6 Sep 2012 - 13:19

Djordje29.

Krekovanje je razbijanje sifre programa ili igre da bi bilo full funkcionalno.To je kao kad imas recimo orginalnu igru ili neki program sa licenciranom sifrom pa je posle instalacije uneses da bi bilo full funkcionalno.A kad nema te sifre onda se vrsi razbijanje sifre i uradi se krek za tu igru ili program da bi bilo full funkcionalno kao i sa normalnom sifrom.Samo tu imaju male razlike izmedju originala i kreka,a takva razbijanja znaju programeri,hakeri itd.
A sad source code je nesto drugo, cemu sluzi,to je zastita za engine,zbog kradje engine-a ili preuredjivanja.Kao sto je to naveo kolega purke62.Recimo kad bi imao taj source code od X-Ray i ako si programer,mozes da napravis potpuno novu igru na X-Ray nevezano za stalker serijal,kao kad bi recimo napravili novi Call of Duty serijal na X-Ray enginu.
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

Lost Alpha mod - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeThu 6 Sep 2012 - 19:19

I nešto novo sa Moddb-a - mislim da je taj (mora da je rus!)
[preveo] što ima u videu dolje.

Youtube

Dio1:
Spoiler:

Dio2:
Spoiler:

Dio3:
Spoiler:

Dio4:
Spoiler:

Moddb

@purke62
Ako si testirao onaj packer sa moga linka i sviđa ti se, slobodno ga stavi ovdje ili u koji drugi topic.
Spoiler:
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Lost Alpha mod - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeThu 6 Sep 2012 - 21:24

Krekovanje JESTE rešenje ali gotovo nemoguće.Kada se igra krekuje, tada se menja njen .exe fajl.Menjaju se samo najosnovnije komponente i to one koje su vezane za validnost igre.Toliko može da se izmeni, ali sve preko toga bi bilo sve teže i teže a mnogo toga bi bilo potpuno nemoguće.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

Lost Alpha mod - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeSat 22 Sep 2012 - 23:22

Dezodor treba nekog za rad (popravke) na modelima,

Quote :
dezodor
dezodor 1hour 5mins ago says:

we need a volunteer modeler now, asap. need to fix some objects, but we are overhelmed and have only 2 modelers, but they have too much work to do in too short time. if anyone reads it, and has experience in using xray plugins + maya or max, then contact me.
LA Moddb

možda bi tko od vas...!?! scratch bom
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Lost Alpha mod - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeSat 22 Sep 2012 - 23:49

Rano se on setio, što se mene tiče.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Placenik
Veteran
Placenik

Broj poruka : 407
Datum upisa : 2010-11-07
Godina : 40
Lokacija : Salzburg, Austrija
Raspoloženje : Zloglasno

Lost Alpha mod - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeSun 23 Sep 2012 - 0:08

Ja nisam registrovan na tom sajtu a i ne pada mi napamet,inače bi ga pitao koliko plaća po satu.Pošto čovek ima kompaniju,bio bi red.Posle toliko odlaganja,laganja i zamazivanja očiju stalker fanovima,sad traži pomoć.Možda ima nekih nesuglasica sa njegovim timom tj kompanijom pa mu okrenuli ledja.
Ovaj mod neće videti svetlo dana.Ako i izadje,bice to isecena i bagovita verzija.
Back to top Go down
PoWeR
Master
PoWeR

Broj poruka : 546
Datum upisa : 2011-07-19
Godina : 28
Raspoloženje : OK

Lost Alpha mod - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeSun 23 Sep 2012 - 0:23

MarkedOne8 wrote:
Rano se on setio, što se mene tiče.
Ti si kralj.
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

Lost Alpha mod - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeSun 23 Sep 2012 - 12:32

Vidi ovo:

LA Moddb:
Quote :
calhoun255
calhoun255 9hours 17mins ago replied:

dobar stari markedone oce da pomogne Smile pogodi koje:)
Quote :
MarkedOne8
MarkedOne8 3hours 6mins ago replied:

Ne znam... Tvoj nadimak mi deluje poznato ali stvarno ne mogu da se setim.

Ajme bogami - netko od naših!???. scratch lol!
Back to top Go down
PoWeR
Master
PoWeR

Broj poruka : 546
Datum upisa : 2011-07-19
Godina : 28
Raspoloženje : OK

Lost Alpha mod - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeSun 23 Sep 2012 - 12:34

sadd wrote:
Vidi ovo:

LA Moddb:
Quote :
calhoun255
calhoun255 9hours 17mins ago replied:

dobar stari markedone oce da pomogne Smile pogodi koje:)
Quote :
MarkedOne8
MarkedOne8 3hours 6mins ago replied:

Ne znam... Tvoj nadimak mi deluje poznato ali stvarno ne mogu da se setim.

Ajme bogami - netko od naših!???. scratch lol!
Pogodi koje! Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

Lost Alpha mod - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitimeSun 23 Sep 2012 - 12:37

@PoWeR

Baš kada sam dovršio post ovdje, vidio sam tvoj post na LA. bounce Basketball cheers

_________________________________________________
Stalkersoup-Link: Stalkersoup-MEGA
StalkerSoup uputstvo(prevedeno):google.com
StalkerSoup instalacija(upute): SS_Tutorijal
---BalkanZona-Imgur: Stalkersoup - Fotke---
TecnoBacon-OneDrive:Repository-OneDrive
Back to top Go down
Sponsored content




Lost Alpha mod - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 3 Icon_minitime

Back to top Go down
 

Lost Alpha mod

View previous topic View next topic Back to top 

 Similar topics

-
Page 3 of 12Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona :: S.T.A.L.K.E.R. Serijal :: S.T.A.L.K.E.R. Lost Alpha-
Jump to: