S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesRegisterLog in
Posetite Stalker BalkanZona Facebook stranu! Posetite i naš YT knanal BalkanZona YouTube channel! Subscribe! BalkanZona Admin tim
Poll
Koji browser koristite?
Mozilla Firefox
Toz34-Acog I_vote_lcap39%Toz34-Acog I_vote_rcap
 39% [ 21 ]
Google Chrome
Toz34-Acog I_vote_lcap35%Toz34-Acog I_vote_rcap
 35% [ 19 ]
Opera
Toz34-Acog I_vote_lcap19%Toz34-Acog I_vote_rcap
 19% [ 10 ]
Safari
Toz34-Acog I_vote_lcap0%Toz34-Acog I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Netscape
Toz34-Acog I_vote_lcap0%Toz34-Acog I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Microsoft Internet Explorer
Toz34-Acog I_vote_lcap6%Toz34-Acog I_vote_rcap
 6% [ 3 ]
Nije naveden
Toz34-Acog I_vote_lcap2%Toz34-Acog I_vote_rcap
 2% [ 1 ]
Total Votes : 54
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Latest topics
» Pozdrav svima
Toz34-Acog Icon_minitimeby sadd Wed 20 Mar 2024 - 22:47

» Veliki pozdrav
Toz34-Acog Icon_minitimeby Kostov Thu 7 Mar 2024 - 8:43

» S.T.A.L.K.E.R. 2
Toz34-Acog Icon_minitimeby sadd Wed 27 Dec 2023 - 8:47

» Koji modovi?!
Toz34-Acog Icon_minitimeby puza93 Wed 5 Jul 2023 - 1:23

» S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
Toz34-Acog Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [1.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Zov Pripjata — prevod s ruskog i ukrajinskog
Toz34-Acog Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [3.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Senka Černobilja — prevod s ruskog i ukrajinskog
Toz34-Acog Icon_minitimeby Kostov Sat 1 Apr 2023 - 19:58

» Pozz svima
Toz34-Acog Icon_minitimeby flexerca Fri 10 Mar 2023 - 14:49

Top posting users this week
No user
Top posters
MarkedOne8
Toz34-Acog I_vote_lcapToz34-Acog I_voting_barToz34-Acog I_vote_rcap 
sadd
Toz34-Acog I_vote_lcapToz34-Acog I_voting_barToz34-Acog I_vote_rcap 
purke62
Toz34-Acog I_vote_lcapToz34-Acog I_voting_barToz34-Acog I_vote_rcap 
PoWeR
Toz34-Acog I_vote_lcapToz34-Acog I_voting_barToz34-Acog I_vote_rcap 
Placenik
Toz34-Acog I_vote_lcapToz34-Acog I_voting_barToz34-Acog I_vote_rcap 
Pr3D@tor
Toz34-Acog I_vote_lcapToz34-Acog I_voting_barToz34-Acog I_vote_rcap 
quicksilver
Toz34-Acog I_vote_lcapToz34-Acog I_voting_barToz34-Acog I_vote_rcap 
flexerca
Toz34-Acog I_vote_lcapToz34-Acog I_voting_barToz34-Acog I_vote_rcap 
djordje29
Toz34-Acog I_vote_lcapToz34-Acog I_voting_barToz34-Acog I_vote_rcap 
Dasha67
Toz34-Acog I_vote_lcapToz34-Acog I_voting_barToz34-Acog I_vote_rcap 
Statistics
We have 642 registered users
The newest registered user is alekZZ

Our users have posted a total of 9852 messages in 747 subjects
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

Most users ever online was 26 on Fri 2 Aug 2019 - 16:45

Share | 
 

 Toz34-Acog

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Toz34-Acog Empty
PostSubject: Toz34-Acog   Toz34-Acog Icon_minitimeTue 19 Apr 2011 - 5:13

Toz34 with Acog scope

Rešio sam da napokon objavim moju omiljenu "puščicu".U pitanju je lovara bokerica Toz34 sa integrisanom optikom Acog.Nisam hteo da je objavim jer sam je planirao kao quest item u nekom modu.Međutim, već nekoliko njih ( većinom rusi) me pitalo gde može da se skine jer su je videli kao ikonicu u drigim mojim radovima i dopala im se ideja.Još da znaju kako to sve izgleda u igri, ... užasno moćno oruje na kratkim i srednjim odstojanjima.Sa "dart" municijom je zakon na srednjim udaljenostima, "one shoot-one kill".Mana je jedino reload, spora je sa samo dva metka.Nisam ništa dirao u .ltx fajlu, sve je po defaultu kao normalni Toz34 ali je zbog načina nišanjenja sad mnogo lakše "odraditi" nekog mutanta ili banditosa.


Autori:
Kompilacija:purke62
Model: GSC (toz34), Twinke Masta (Acog), izmene na Acogu- purke62
Teksture: Sergg (toz34), Twinke Masta (acog), crosshair i ikonice-purke62
Animacija:GSC defaul od toz34

Download

Link 1
Link 2
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
marko84
Experienced
marko84

Broj poruka : 106
Datum upisa : 2011-12-08
Lokacija : Prijepolje,Srbija
Raspoloženje : Nema bolje igrice od stalkera

Toz34-Acog Empty
PostSubject: Re: Toz34-Acog   Toz34-Acog Icon_minitimeWed 18 Jul 2012 - 15:36

Где се оружје може добити пошто размишљам да скинем мод?
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Toz34-Acog Empty
PostSubject: Re: Toz34-Acog   Toz34-Acog Icon_minitimeWed 18 Jul 2012 - 19:32

marko84 wrote:
Где се оружје може добити пошто размишљам да скинем мод?
Odmah u prvoj misiji od Wolfa.Praktikujemo da oružja stavljamo prilikom testiranja uvek u prvu misiju, a to je Wolf.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
marko84
Experienced
marko84

Broj poruka : 106
Datum upisa : 2011-12-08
Lokacija : Prijepolje,Srbija
Raspoloženje : Nema bolje igrice od stalkera

Toz34-Acog Empty
PostSubject: Re: Toz34-Acog   Toz34-Acog Icon_minitimeFri 20 Jul 2012 - 10:08

Још колико метака за пушку?
Back to top Go down
strelok cro
Experienced
strelok cro

Broj poruka : 58
Datum upisa : 2014-01-24
Godina : 27
Lokacija : OPUZEN (HRVATSKA)

Toz34-Acog Empty
PostSubject: Re: Toz34-Acog   Toz34-Acog Icon_minitimeSat 25 Jan 2014 - 23:05

Toz 34 imam tu pusku kod kuce. Tatina mi je ali redovito pucamo iz nje kakva je u igri slicno je i u svarnosti osim sto se repica nepomice kad se otvara Very Happy . Tu pusku koristio sam na cjelom podruciju prva mape u CS ...a jos dodana optika super Very Happy
Back to top Go down
Dasha67
Moderator
Dasha67

Broj poruka : 237
Datum upisa : 2013-08-12
Godina : 56
Lokacija : Vršac, Srbija
Raspoloženje : Da

Toz34-Acog Empty
PostSubject: Re: Toz34-Acog   Toz34-Acog Icon_minitimeTue 6 Jan 2015 - 22:20

Ima li načina da dobijem  Toz34-Acog na drugi način osim od Wolfa, jer sam malo odmakao pa mi se ne vraća iz početka? Ubacio sam Šumadinac mod pa kasnije Toz34-Acog i isprobao ga, baš mi se sviđa i mislim da bih hteo da odigram sam njim do kraja igre. Ali, kao što rekoh ne vraća mi se na prvi sejv... Aj Purke momčino... Ako baš i ne može pomogao bi i običan Toz34, piše da ga ima u fajlovima ali je izbačen iz finalne verzije, a nešto se i ne sećam da je bio osim u Čistom nebu i Soc_u.
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Toz34-Acog Empty
PostSubject: Re: Toz34-Acog   Toz34-Acog Icon_minitimeWed 7 Jan 2015 - 15:52

@Dasha67
Postoji više načina ali je naj lakše to odraditi kroz "tajnike" ili stashes. To su, kao što znaš, ona mesta po mapama koja su na globalnoj mapi obeležena ljubičastim znakovima i pojavljue se (pune se) povremeno raznim stvarčicama. Nadam se da si ukapirao na šta mislim.
Šta će se pojaviti u određenom "tajniku", to se edituje u fajlu "treasure_manager.ltx" i nalazi se u folderu gamedata\config\misc.Tu se nalazi spisak "tajnika" na mapama. Sve do "Dark Valley" nivo su nazivi "tajnika" opisni i nekako se može intuitivno provaliti po nazivu koji je u pitanju a od Tamne doline su obeleženi rednim brojevima i tada je jedino što ostaje da imaš stalkersko iskustvo iza sebe. Znači, ostaje ti da po sadržaju "tajnika" ukapiraš na koji se to konkretno "tajnik" odnosi.
Da znam na kojoj si trenutno mapi, možda bih po sećanju mogao da ti sugerišem koji "tajnik" da zaseješ sa ovom Toz34 puščicom.Ovako, ništa drugo nego da se osloniš na samog sebe i da se potrudiš da je smeštiš na lako dostupno i sugurno mesto u nekoj od narednih mapa.
Kad otvoriš ovaj fajl, prvo ćeš vidti listu a potom ispod, za svaki "tajnik" imaš određene parametre koji se mogu editovati. U našem slučaju se edituje stavka "items".
Znači, pronađeš odgovarajući "tajnik" ili više njih i onda dodaš šta hoćeš. Na primer ovako:

[agr_secret_box_stairs]
target = 5075
name = agr_secret_0010_name
description = agr_secret_0010_descr
items = ammo_11.43x23_fmj, 60, wpn_colt1911 , wpn_toz34_acog
condlist = {=actor_on_level(l02_garbage) =npc_rank(experienced)} 1, {=actor_on_level(l03_agroprom) =npc_rank(experienced)} 2
community = dolg, stalker
Znači, ovo crvenim sam dodao i to obavezno prvo staviš zapetu pa onda napišeš naziv oružja.Naziv obavezno mora biti onako kako stoji u njegovom .ltx fajlu u prvom redu fajla, u zagradi. Na primer, za obični "Toz34", fajl se zove "w_toz34.ltx" a kad se otvori fajl pomoću "Notepad, imaš prvi red ovako:
"[wpn_toz34]:identity_immunities"
Znači, između ovih zagrada je "zvanični" naziv oružja u fajlovima i jedino tako ih engine prepoznaje a kako se u igri ti nzivi odražavaju na ekranu, to je sasvim druga priča. Engine ih poznaje samo pod ovim imenom. Znači "wpn_toz34"a ne kao što je u opisu u igri tamo napisano Tos 34, koliko se ja sećam. No, nije važno, važno je da si me razumeo. ne zaboravi onu zapetu (zarez) da staviš, to je ja jako bitno a možeš da dodaš i malo municije ako ti fali ali onda moraš da znaš "zvanični" naziv za tu municiju. To možeš da nađeš u tom fajlu od oružja , jer tu ima stavku koju municiju koristi to oružje. U ovom slučaju možeš, na primer, da dodaš :
" , ammo_12x70_buck, 30 "
Ova brojka 30 znači trideset komad patrona i to municeje tipa "sačma".

Nadam se da sam bio dovoljno jasan, pozdrav.
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
Dasha67
Moderator
Dasha67

Broj poruka : 237
Datum upisa : 2013-08-12
Godina : 56
Lokacija : Vršac, Srbija
Raspoloženje : Da

Toz34-Acog Empty
PostSubject: Re: Toz34-Acog   Toz34-Acog Icon_minitimeWed 7 Jan 2015 - 16:00

Hvala na iscrpnom odgovoru! Sad ću da se bacim na posao da to odradim!
P.S.

Nemam folder gamedata\config\misc pa samim tim ni trasure ltx. Možda zbog šumadinac moda, čak sam tražio po celom gamedata, nemam nigde misc treasure_manager.ltx. Ako bi promenio gamedata\config\weapons-w_toz34_a, mogu li tu da dobijem nešto? Još sam u Kordonu.
Back to top Go down
Dasha67
Moderator
Dasha67

Broj poruka : 237
Datum upisa : 2013-08-12
Godina : 56
Lokacija : Vršac, Srbija
Raspoloženje : Da

Toz34-Acog Empty
PostSubject: Re: Toz34-Acog   Toz34-Acog Icon_minitimeThu 8 Jan 2015 - 18:45

Anyway... Pošto sam se napokon dokopao Purketove lovare bokerice Toz34 sa integrisanom optikom Acog, rešio sam da do kraja SoC-a idem sa njom da vidimo koliko može da izdrži. Prvo sam se malo igrao sa \config\weapons-w_toz34_a ltx fajlom dodao joj 20 metaka, povećao optiku, naterao je da koristi 9x18 municiju, ali sam za nastavak igre vratio original ltx, nije u redu da pravim čudovišta, i obećao sam sebi da ću ove godine (možda i ranije) da napravim nekakvu svoju puščicu, ako mi pođe za rukom. Znači Purke, idem sa tvojom puškom do kraja, pa kud puklo da puklo. A pucaće boga mi!
Back to top Go down
Dasha67
Moderator
Dasha67

Broj poruka : 237
Datum upisa : 2013-08-12
Godina : 56
Lokacija : Vršac, Srbija
Raspoloženje : Da

Toz34-Acog Empty
PostSubject: Re: Toz34-Acog   Toz34-Acog Icon_minitimeTue 13 Jan 2015 - 20:35

Taman sam se navikao na pušku i skroz se pokvarila! Dok sam stigao do 100 rendgen-a! Navikao sam na modove pa sam računao da će barmen da mi popravi pušku ali avaj! Sasvim sam je potrošio i mogu da kažem da je lepo poslužila bez obzira što je dvocevka, jedino mi je žao što nisam imao prilike da koristim više dart i slug municije. Mada je predviđena za bliske i srednje udaljenosti vrlo dobro može da posluži i za dalje, uz dobro oko, mirnu ruku i dart municiju. Sve u svemu, prošla je test sa odličan(5) što se mene tiče, i sa praktične strane u igri, i sa estetske, i nekako "leži" u rukama. Hvala Purke!
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Toz34-Acog Empty
PostSubject: Re: Toz34-Acog   Toz34-Acog Icon_minitimeWed 14 Jan 2015 - 19:05

U bre čiteru, pa zar sve moram da ti kažem?A hteo sam ali sam iz nekog razloga bio ubeđen da ćeš to sam uraditi, pa sam odustao.
Da ti se oružje ne kvari, trebalo je da edituješ .ltx iizmeniš jedan, odnosno dva parametra, koju utiču na to koliko brzo će se "cevka izlizati". Pre svega, to je stavka :
"condition_shot_dec = 0.00170 ;увеличение износа при каждом выстреле"
Znači, što je manja vrednost, to se sporije istroši puščica. Ako stavi vrednost 0 (nula), znači da možeš bez brige da odigraš do kraja bez zaglavljivanja metka i ne samo to, nego neće rasipati municiju, odnosno gubiti preciznost.Biće uvek , kao da je sad iz fabrike izašla.
Ako ne staviš vrednost 0, već neku jako malo vrednost (čisto da ne budeš totalni čiter), onda bi trebalo da edituješ i stavku koja se nalazi iznad ove pomenute a ona je u ovom slučaju ovakva:
"misfire_probability = 0.005 ;вероятность осечки при максимальном износе "
Što je manja vreednost, to je manja verovatnoća da će da se oružje zaglavi.

To bi bilo to, a sad šta je tu je. Nisi to odradio na vreme i moraš da nabaviš novu. To možeš na više načina. Prvo kao što si predhodno uradio, odnosno zasejao je u neki "tajnik" , drugo, da je staviš u task_manager.ltx, pa da je dobiješ posle nekog obavljenog zadatka ili treći način je da je ubaciš kd nekog trgovca, na primer kod Barmena ( to se radi u trader fajlovima u folderu "misc".
Imaš o tome napisano kako se radi u tutorijalima ovde na Forumu.
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
Dasha67
Moderator
Dasha67

Broj poruka : 237
Datum upisa : 2013-08-12
Godina : 56
Lokacija : Vršac, Srbija
Raspoloženje : Da

Toz34-Acog Empty
PostSubject: Re: Toz34-Acog   Toz34-Acog Icon_minitimeThu 15 Jan 2015 - 18:30

Trader fajl i folder "misc" nemam nigde u gamedata folderu niti bilo gde u programu, u folderu "config" imam samo "mp", "text", i "weapons" sa ltx oružja, potražio sam trader fajl i folder "misc" u CoP-u i našao odmah. Za pušku sam se prvi put vratio i počeo igru iz početka, ova verzija koju imam sada je gog-ova 10006, sa šumadinac modom, možda je to što mi treba u nekom DB ili Dll fajlu ili ko zna gde, razmišljam da instaliram ponovo sa diska 10004 pečujem na 10005 za šumadinac mod pa da onda ako je sve kako treba zasejem negde pušku.
Ako već ne može na neki način da se popravi. A treba mi za divlju teritoriju, tamo je jako divlje, znaš i sam. affraid

Evo i slika:

SoC

gamedata

config

I baj d vej, ako treba idem sa pokvarenom ko im j... m.... mutantsku i raznu, kako kaže Bogdan Diklić na kraju Maratonaca- "prosuću im creva!" pirat
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Toz34-Acog Empty
PostSubject: Re: Toz34-Acog   Toz34-Acog Icon_minitimeThu 15 Jan 2015 - 19:26

Evo ti kompletan folder "config", pa se snalazi. Ovo je folder od raspakovane igre 1.0005, koliko se sećam, nisam siguran. Sve je isto kao i za 1.0006 jer je on samo za MP, nema veze sa SP.

http://www.mediafire.com/download/himwgsb795q6ked/config.7z

Normalno, nemoj da ubacuješ ceo ovaj folder, samo one fajlove koji ti trebaju.
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

Toz34-Acog Empty
PostSubject: Re: Toz34-Acog   Toz34-Acog Icon_minitimeThu 15 Jan 2015 - 20:50

@Dasha67

Vidi... - mogao si si pomoći sa STALKER-Extractor programom za kojeg sam link stavio pre neki dan na ovoj Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal temi Exclamation Exclamation
Sa tim programom možeš da ekstraktuješ fajlove ili kompletne foldere iz Stalker gamedata.db arhiva Cool ...
Back to top Go down
Dasha67
Moderator
Dasha67

Broj poruka : 237
Datum upisa : 2013-08-12
Godina : 56
Lokacija : Vršac, Srbija
Raspoloženje : Da

Toz34-Acog Empty
PostSubject: Re: Toz34-Acog   Toz34-Acog Icon_minitimeThu 15 Jan 2015 - 20:58

Nisam se setio... A skinuo sam STALKER-Extractor, i uredno ga stavio među modove da se vidi ako zatreba...
Back to top Go down
Dasha67
Moderator
Dasha67

Broj poruka : 237
Datum upisa : 2013-08-12
Godina : 56
Lokacija : Vršac, Srbija
Raspoloženje : Da

Toz34-Acog Empty
PostSubject: Re: Toz34-Acog   Toz34-Acog Icon_minitimeMon 19 Jan 2015 - 18:42

"Evo ti kompletan folder "config", pa se snalazi.". Reko Purke. E pa ja se snašao i sada imam sve. pušku kao bombona, municije dart i buck, šta ćes više! Uzgred, pravi je izazov igrati sa ovom puškom, jer sam u principu snajperista a ova cevka nije za neke udaljenosti koje može da pruži snajper. Ali ima tu i prednosti! Odlučivši se isljučivo za ovu pušku eliminisao sam skupljanje svakojake gvožđurije usput i orijentisao sam se na pištolj kao sekundarno oružje što do sada nisam radio. Treba mi manje municije nego za AP jer završim priču sa jednim metkom u glavu. Normalno, pošto u pušci staje svega dva metka, da očekujem poteškoće do kraja igre, ALI, šta je teško za nekoga ko je, molim vas, proveo zadnjih 12 i više meseci u Stalker CoP- Misery modu? Kao što u filmu reče Bata Živojinović, "Sve je to za mene bila obična šetnja!".

Nastaviće se...
Back to top Go down
Sponsored content




Toz34-Acog Empty
PostSubject: Re: Toz34-Acog   Toz34-Acog Icon_minitime

Back to top Go down
 

Toz34-Acog

View previous topic View next topic Back to top 

 Similar topics

-
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona :: Modovanje :: Modovi :: Oružje-
Jump to: