S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesRegisterLog in
Posetite Stalker BalkanZona Facebook stranu! Posetite i naš YT knanal BalkanZona YouTube channel! Subscribe! BalkanZona Admin tim
Poll
Koji browser koristite?
Mozilla Firefox
Prevod SoC na srpski - Page 2 I_vote_lcap39%Prevod SoC na srpski - Page 2 I_vote_rcap
 39% [ 21 ]
Google Chrome
Prevod SoC na srpski - Page 2 I_vote_lcap35%Prevod SoC na srpski - Page 2 I_vote_rcap
 35% [ 19 ]
Opera
Prevod SoC na srpski - Page 2 I_vote_lcap19%Prevod SoC na srpski - Page 2 I_vote_rcap
 19% [ 10 ]
Safari
Prevod SoC na srpski - Page 2 I_vote_lcap0%Prevod SoC na srpski - Page 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Netscape
Prevod SoC na srpski - Page 2 I_vote_lcap0%Prevod SoC na srpski - Page 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Microsoft Internet Explorer
Prevod SoC na srpski - Page 2 I_vote_lcap6%Prevod SoC na srpski - Page 2 I_vote_rcap
 6% [ 3 ]
Nije naveden
Prevod SoC na srpski - Page 2 I_vote_lcap2%Prevod SoC na srpski - Page 2 I_vote_rcap
 2% [ 1 ]
Total Votes : 54
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
March 2024
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Latest topics
» Pozdrav svima
Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeby sadd Wed 20 Mar 2024 - 22:47

» Veliki pozdrav
Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeby Kostov Thu 7 Mar 2024 - 8:43

» S.T.A.L.K.E.R. 2
Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeby sadd Wed 27 Dec 2023 - 8:47

» Koji modovi?!
Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeby puza93 Wed 5 Jul 2023 - 1:23

» S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [1.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Zov Pripjata — prevod s ruskog i ukrajinskog
Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [3.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Senka Černobilja — prevod s ruskog i ukrajinskog
Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeby Kostov Sat 1 Apr 2023 - 19:58

» Pozz svima
Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeby flexerca Fri 10 Mar 2023 - 14:49

Top posting users this week
No user
Top posters
MarkedOne8
Prevod SoC na srpski - Page 2 I_vote_lcapPrevod SoC na srpski - Page 2 I_voting_barPrevod SoC na srpski - Page 2 I_vote_rcap 
sadd
Prevod SoC na srpski - Page 2 I_vote_lcapPrevod SoC na srpski - Page 2 I_voting_barPrevod SoC na srpski - Page 2 I_vote_rcap 
purke62
Prevod SoC na srpski - Page 2 I_vote_lcapPrevod SoC na srpski - Page 2 I_voting_barPrevod SoC na srpski - Page 2 I_vote_rcap 
PoWeR
Prevod SoC na srpski - Page 2 I_vote_lcapPrevod SoC na srpski - Page 2 I_voting_barPrevod SoC na srpski - Page 2 I_vote_rcap 
Placenik
Prevod SoC na srpski - Page 2 I_vote_lcapPrevod SoC na srpski - Page 2 I_voting_barPrevod SoC na srpski - Page 2 I_vote_rcap 
Pr3D@tor
Prevod SoC na srpski - Page 2 I_vote_lcapPrevod SoC na srpski - Page 2 I_voting_barPrevod SoC na srpski - Page 2 I_vote_rcap 
quicksilver
Prevod SoC na srpski - Page 2 I_vote_lcapPrevod SoC na srpski - Page 2 I_voting_barPrevod SoC na srpski - Page 2 I_vote_rcap 
flexerca
Prevod SoC na srpski - Page 2 I_vote_lcapPrevod SoC na srpski - Page 2 I_voting_barPrevod SoC na srpski - Page 2 I_vote_rcap 
djordje29
Prevod SoC na srpski - Page 2 I_vote_lcapPrevod SoC na srpski - Page 2 I_voting_barPrevod SoC na srpski - Page 2 I_vote_rcap 
Dasha67
Prevod SoC na srpski - Page 2 I_vote_lcapPrevod SoC na srpski - Page 2 I_voting_barPrevod SoC na srpski - Page 2 I_vote_rcap 
Statistics
We have 642 registered users
The newest registered user is alekZZ

Our users have posted a total of 9852 messages in 747 subjects
Who is online?
In total there are 3 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 3 Guests

None

Most users ever online was 26 on Fri 2 Aug 2019 - 16:45

Share | 
 

 Prevod SoC na srpski

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AuthorMessage
Cobra
Experienced


Broj poruka : 62
Datum upisa : 2010-03-14

Prevod SoC na srpski - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeTue 10 Aug 2010 - 15:47

Kad ce zavrsetak radova Very Happy
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Prevod SoC na srpski - Page 2 Empty
PostSubject: Prevođenje: status prevedenih fajlova   Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeWed 11 Aug 2010 - 22:21

Par upozorenja i definicija kako sam ja prevodio.
MarkedOne - Obelezeni
Duty - Duznost
Freedom - Sloboda
Mercs - Placenici
Bandits - Razbojnici

Nisam prevodio sablonski, trudio sam se da je sto preciznije, ali da je sve to u kontekstu onakvom kakav je i nas klasicni, svakodnevni govor.

Trenutno je u procesu prevodjenja 481KB/983KB
_______________________________________________________________________
Legenda:
fajlovi koji su 100% prevedeni
fajlovi koji su prevedeni preko 70%
fajlovi koji su prevedeni do 70%
Nezapoceto - 0%

IME FAJLA____________________PREVEO

Spoiler:


Last edited by MarkedOne8 on Fri 11 Feb 2011 - 0:03; edited 7 times in total
Back to top Go down
https://valsogard.com/
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Prevod SoC na srpski - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeFri 13 Aug 2010 - 11:10

Ae vi sad svi lepo raportirajte sta ste uradili dosad?!
Back to top Go down
https://valsogard.com/
mojdezanin
Zombie


Broj poruka : 2
Datum upisa : 2010-08-24

Prevod SoC na srpski - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeTue 24 Aug 2010 - 17:25

kad ce biti gotov prevod posto bih sad igrao complete 09 1.4.4 mod ......oce moci ovo zajdeno sa complete modom....
Back to top Go down
Pr3D@tor
Administrator
Pr3D@tor

Broj poruka : 379
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 36
Lokacija : Pozarevac , Srbija

Prevod SoC na srpski - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeTue 24 Aug 2010 - 17:49

Prevod jos uvek nije gotov,pojedinci kasne sa dostavom svojih radova,a kao sto znas bila je i sezona godisnjih odmora tako da..cooming soon.
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Prevod SoC na srpski - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeMon 18 Oct 2010 - 16:55

Ho ce li ikad biti SoC-a na srpski?Mislim da bi smo mogli da krenemo da prevodimo barem kad nemamo masine za 3D modeliranje ili level editing! pirat
Back to top Go down
https://valsogard.com/
RaZeR
Experienced
RaZeR

Broj poruka : 52
Datum upisa : 2010-10-12
Godina : 30
Lokacija : Sombor Ghost Town

Prevod SoC na srpski - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeMon 18 Oct 2010 - 17:21

Evo ja se javljam da prevodim ako treba pomoc samo recite sta..
Back to top Go down
RaZeR
Experienced
RaZeR

Broj poruka : 52
Datum upisa : 2010-10-12
Godina : 30
Lokacija : Sombor Ghost Town

Prevod SoC na srpski - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeMon 18 Oct 2010 - 20:55

Ok je sve to ali bi ipak voleo da mi neko od admina kaze sta da prevodim, da ne bilo nesporazuma..
Back to top Go down
Pr3D@tor
Administrator
Pr3D@tor

Broj poruka : 379
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 36
Lokacija : Pozarevac , Srbija

Prevod SoC na srpski - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeMon 18 Oct 2010 - 22:00

kada se vrati jos jedan kolega koji radi na jakom vaznom delu tog projketa,znacemo na cemu smo i krenucemo u preraspodelu preostalih ne prevedenih zadataka.
Back to top Go down
RaZeR
Experienced
RaZeR

Broj poruka : 52
Datum upisa : 2010-10-12
Godina : 30
Lokacija : Sombor Ghost Town

Prevod SoC na srpski - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeTue 19 Oct 2010 - 18:17

Preveo sam stable_dialogs i sada prevodim stable_dialogs_aes , da neko drugi ne bi prevodio bezveze.
A ti markedone ubaci ova dva moja u te zelene da se zna.
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Prevod SoC na srpski - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeTue 19 Oct 2010 - 18:21

Par upozorenja i definicija kako sam ja prevodio.
MarkedOne - Obelezeni
Duty - Duznost
Freedom - Sloboda
Mercs - Placenici
Bandits - Razbojnici

Nisam prevodio sablonski, trudio sam se da je sto preciznije, ali da je sve to u kontekstu onakvom kakav je i nas klasicni, svakodnevni govor.

Trenutno je u procesu prevodjenja 481KB/983KB
_______________________________________________________________________
Legenda:
fajlovi koji su 100% prevedeni
fajlovi koji su prevedeni preko 70%
fajlovi koji su prevedeni do 70%
Nezapoceto - 0%

IME FAJLA____________________PREVEO

Spoiler:


Last edited by MarkedOne8 on Tue 26 Oct 2010 - 13:44; edited 22 times in total
Back to top Go down
https://valsogard.com/
RaZeR
Experienced
RaZeR

Broj poruka : 52
Datum upisa : 2010-10-12
Godina : 30
Lokacija : Sombor Ghost Town

Prevod SoC na srpski - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeTue 19 Oct 2010 - 19:07

Eto ga j*bi Very Happy dobro pocecu iz pocetka od tih plavih fajlova pa na dalje


MarkedOne8 wrote:
RaZeR wrote:
Eto ga j*bi Very Happy dobro pocecu iz pocetka od tih plavih fajlova pa na dalje

ok ali pogledaj u onoj gornjoj tabeli jer sad pravim full tabelu tako sto prvo sve stavim da budu plavi pa im samo zamenim boju.ili radi stable dialogs darkvalley i stable dialogs agoprom

Uradio sam mp_st_speechmenu
a sada cu stable_bio_name tako da promeni im boju
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Prevod SoC na srpski - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeTue 19 Oct 2010 - 20:40

Preveo sam ui_st_other/others/mp.Dakle preveo sam tri nova fajla.

Razer kako ti napredujes?

KO HOCE da prevodi, neka samo napise ime fajla u postu da bih mogao da vodim evidenciju o progresu.


Last edited by MarkedOne8 on Tue 19 Oct 2010 - 21:29; edited 2 times in total
Back to top Go down
https://valsogard.com/
ekibum
Novice
ekibum

Broj poruka : 14
Datum upisa : 2010-10-24
Godina : 52
Lokacija : Krusevac

Prevod SoC na srpski - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeSun 24 Oct 2010 - 23:48

Pozdrav za sve stalkere. Upravo sam preveo jedan fajl string_table_tasks_escape, pa ako to nesto vredi ja bih da ucestvujem u ovom poduhvatu. Smile))
Saljem prevod MarkedOne8 na PP
Back to top Go down
Placenik
Veteran
Placenik

Broj poruka : 407
Datum upisa : 2010-11-07
Godina : 40
Lokacija : Salzburg, Austrija
Raspoloženje : Zloglasno

Prevod SoC na srpski - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeSun 7 Nov 2010 - 22:16

pozdrav svima ja se bavim prevodom priboi story mod.80 posto sam preveo pa pravim malu pauzu.za par dana ce biti prevod gotov,pa bih podelio sa vama.prevodim ga vec dva meseca i kao sto rekoh za par dana je gotov.
Back to top Go down
Pr3D@tor
Administrator
Pr3D@tor

Broj poruka : 379
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 36
Lokacija : Pozarevac , Srbija

Prevod SoC na srpski - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeSun 7 Nov 2010 - 23:14

Dobrodosao na forum,interesatno jedva cekamo da vidimo finalni rad. Smile Pozdrav i svako dobro
Back to top Go down
Placenik
Veteran
Placenik

Broj poruka : 407
Datum upisa : 2010-11-07
Godina : 40
Lokacija : Salzburg, Austrija
Raspoloženje : Zloglasno

Prevod SoC na srpski - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeSun 7 Nov 2010 - 23:25

dokle ste stigli sa prevodom vanila verzija.
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Prevod SoC na srpski - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeMon 8 Nov 2010 - 20:34

Pozdrav! U mom postu iznad kliknes na ,,spojler" i otvorice ti se lista svih fajlova i koliko su uradjeni.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Placenik
Veteran
Placenik

Broj poruka : 407
Datum upisa : 2010-11-07
Godina : 40
Lokacija : Salzburg, Austrija
Raspoloženje : Zloglasno

Prevod SoC na srpski - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeMon 8 Nov 2010 - 23:44

znaci oko jedno 60 posto je prevedeno koliko sam shvatio po onim legendama.Samo naprijed i ne odustajte.I ja se borim sa Priboi story modom,jer ga prevodim sam a izasao mi je na nos.nije sto je tesko prevesti to mi je najmanji problem.problem je sto je pun tekstova za misije.objasnjenja koja je misija,pa razna objasnjenja i razni izvjestaji itd.mod je na njemackom a njemacki znam perfekt a i stalker mi je na njemackom jer zivim u austriji.Inace ima dosta zanimljivih njemackih modova.
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Prevod SoC na srpski - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeMon 8 Nov 2010 - 23:57

Pa 60% je ,,zagrabljeno" a otprilike smo negde na 30-40 procenata.Vanila definitivno mora da ima prevod jer se 70% modova radi za SoC ako ne i vise.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Placenik
Veteran
Placenik

Broj poruka : 407
Datum upisa : 2010-11-07
Godina : 40
Lokacija : Salzburg, Austrija
Raspoloženje : Zloglasno

Prevod SoC na srpski - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeWed 10 Nov 2010 - 18:15

Oko sredine decembra bice zavrsen prevod priboi moda na srpskom i potom objavljen.Sad pravim malu stanku,jer sam skoro oslijepio od pisanja a i prekipio mi je koliko ima tekstova za prevodjenje.ima jos 20% za prevesti ali to je veliko kao u vanili recimo da ti ostane 50%.
Back to top Go down
Pr3D@tor
Administrator
Pr3D@tor

Broj poruka : 379
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 36
Lokacija : Pozarevac , Srbija

Prevod SoC na srpski - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeWed 10 Nov 2010 - 22:25

@Soldner Zamolio bih te da pocnes svaki post pocetnim velikim slovom. Hvala na razumevanju
Back to top Go down
Placenik
Veteran
Placenik

Broj poruka : 407
Datum upisa : 2010-11-07
Godina : 40
Lokacija : Salzburg, Austrija
Raspoloženje : Zloglasno

Prevod SoC na srpski - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeWed 10 Nov 2010 - 22:40

Izvinjavam se ako sam prekrsio pravila foruma,vise se nece ponoviti.
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Prevod SoC na srpski - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeSat 15 Jan 2011 - 18:16

Evo me ljudi!Uploadovao sam svoje prevedene fajlove.Napisao sam jedan tekst ,,Obavezno uputstvo" u kome sam ukratko napisao nesto vezano za prevodjenje.Posecujte redovno forum, tako da mozemo da se dogovaramo oko detalja u samom prevodu.Moram da napomenem da sam ja vec 30% preveo fajl stable_dialogs_bar i voleo bih da ga ja i dovrsim.

Fajlovi
Back to top Go down
https://valsogard.com/
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Prevod SoC na srpski - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeSat 15 Jan 2011 - 21:19

FIno od tebe Ajsiču.Ipak nije uredu da ti namećeš pravila kako se prevodi.Ipak bi to pre svega trebalo biti stvar dogovora a ne da se ostali povinuju tvojim rešenjima.Pre svega i iznad svega, prevodiće se onako kako se prevodio COP, dopadalo se to tebi ili ne.Strelok je za celu planetu Strelok a ne ni Strelac ni Gunslinger , mada je u prvim verzijama na engleski tako i prevedeno ali su ipak od toga odustali i unifikovali ime centralnog lika igre.Ime MarkedOne se prevodi i u svakom je jeziku preveden drugačije.Na ruskom je Меченый, na nemačkom Gezeichneter, na francuskom nekako ovako le Tatouй, na španskom je Marcado, na italijankom Marchiato, na poljskom je Naznaczony, na češkom je Oznaиenej a na srpskom je...e to bi trebalo da se dogovorimo a ne ti da odrediš.Kad smo prevodili CoP bilo je demokratski.Za sve nedoumice smo se dogovarali pa ako nije išlo onda sam davao na glasanje i gotova stvar.Doduše samo uže "presedništvo " je imalo pravo da glasa, nas trojica, kvare_cg, Pjanović i ja.
Što se tiče ekavice , jekavice i ijekavice , tu se grdno varaš.Sve tri varijante su deo srpskog jezika a ne samo ekavica.Pročitaj neki tekst koji je napisao Vuk Karadžić pa će ti biti malo jasnije.Ja nikad nisam rekao da se prevodi samo ne ekavici ali je poželjno jer posle moramo ja i Pjanović to da na kraju korigujem da bude ujednačeno.Neka svako prevodi na narečju na kojem mu je lakše.Na kraju prevođenja da uzme i "prečešlja" svoj prevod i gotova stvar.Ako nešto propusti, Pjanović neće.
Kao što rekoh, prevod SoC-a treba da se uskladi terminima sa prevodom CoP-a, valjda je to logično.
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Prevod SoC na srpski - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeSat 15 Jan 2011 - 22:41

Aman bre ljudi ja sam samo napisao i naglasio sam da je to predlog!IZRICITO sam napisao u uputstvu da cemo da se dogovorimo.
Samo da se zna, ja nista ne nadmecem, i nekoliko puta sam u uputstvu napisao da se posecuje forum!Zasto?Pa...verovatno da bi smo se dogovarali, jel?
Ne zelim nikakve prozivke, a necu ni sam da prozivam, ali bolje procitajte malo pazljivije sta napisem da ne bih morao da tekstove i postove pisem u c++.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Prevod SoC na srpski - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeSat 15 Jan 2011 - 23:33

Ma u reduje sve Ajsiču, nema frke.
Smo malo bode oči taj naslov "Obavezno Uputstvo" i na primer ovo: "Tokom prevoda, ne smete koristiti ,,jekavicu", niti,,ijekavicu", jer prevod radimo isključivo za Srpski jezik.
Ima jedna važna stvar na koju bi trebalo obratiti pažnju.Izbegavajte reči u kojima ima š,đ,č,ć,ž.Tražite alternativu, pitajte na forumu ako ne možete da nađete neku koja bi "pasovala".Ako nema dobre alternative onda može i da se stave c, s, z i tako dalje.

Nego Ajsiču, oćeš li ti jednom završiti zaj Zrak scope?Treba mi ko leba.Hitno!
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Prevod SoC na srpski - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeSat 15 Jan 2011 - 23:57

Cekaj podseti me sta je potrebno za Zrak i odma' se bacam na posao (ako je moguce, a sto ne bi bilo moguce XD)?
Back to top Go down
https://valsogard.com/
dr.sarajevsky
Novice
dr.sarajevsky

Broj poruka : 10
Datum upisa : 2010-03-11
Godina : 50
Lokacija : Sarajevska Zona,Skenderija
Raspoloženje : suosjećam s vama:)

Prevod SoC na srpski - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeWed 19 Jan 2011 - 19:25

purke62 wrote:
Ma u reduje sve Ajsiču, nema frke.
Smo malo bode oči taj naslov "Obavezno Uputstvo" i na primer ovo: "Tokom prevoda, ne smete koristiti ,,jekavicu", niti,,ijekavicu", jer prevod radimo isključivo za Srpski jezik.
Ima jedna važna stvar na koju bi trebalo obratiti pažnju.Izbegavajte reči u kojima ima š,đ,č,ć,ž.Tražite alternativu, pitajte na forumu ako ne možete da nađete neku koja bi "pasovala".Ako nema dobre alternative onda može i da se stave c, s, z i tako dalje.

Nego Ajsiču, oćeš li ti jednom završiti zaj Zrak scope?Treba mi ko leba.Hitno!

Eh Purke, znaš li sad kako je biti moderator Very Happy ...Nego da ne zamaram, Sarajevska Zona je ionako pritisnuta maglom...

Nemojte insistirati na bukvalnom prevodjenju, malo autorske slobode mora biti dopušteno kako bi svako od nas dao poseban pečat ključnom elementu igre- role playingu druga Streloka Very Happy . Naravno, tehnički detalji moraju biti ispoštovani, npr. bilo bi kretenski da ja zamaram čovjeka iz Vojvodine ispravljanjem moje "ijekavice", a tim je sastavljen većinom od ljudi iz Srbije i CG.

Ja sam skontao da prevedem materijal uvijek u dogovoru sa najstarijim likom iz priče, a to je Purke- sasvim stalkerski zar ne? Very Happy Razmjenite msn adrese poBogu..

Purke preveo sam pola onih "tips" fajlova, kratkih i jednostavnih. Pravilo: Smisao i logiku ću sačuvati 100% po pravilu storyline-a, samo tu i tamo ću da ubacim poneku riječ našeg slenga zbog igrača iz BiH. To i jeste valjda smisao prevođenja jel..Vama ću naravno reći kad, gdje i kako nešto ubacujem da ne dođe do zbrke..

Za našu dušu, moramo smisliti kako da ubacimo ponešto što će nas podsjećati na naš lični rad na prevodu...
Back to top Go down
http://www.sarajevo-x.com/forum
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Prevod SoC na srpski - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeMon 24 Jan 2011 - 1:22

Zamolio bih sve koji imaju neki prevedeni fajl da mi pošalju na mail ili na Skype, odnosno MSN.
Mail: purke62@gmail.com
Skype: purke62
MSN: purke62
Upakujete u rar i šaljite, jer polako prikupljam i formiram prevod.Moram da testiram jedan po jedan u igri.
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
CRO White Wolf
Experienced
CRO White Wolf

Broj poruka : 196
Datum upisa : 2010-09-27
Godina : 28
Lokacija : Split,Hrvatska(Croatia)
Raspoloženje : copypaste

Prevod SoC na srpski - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeMon 24 Jan 2011 - 7:06

Ej stani malo,zar ja nisam preveo outfit?
Back to top Go down
http://steamcommunity.com/profiles/76561198010005489/
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Prevod SoC na srpski - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeMon 24 Jan 2011 - 14:52

CRO White Wolf wrote:
Ej stani malo,zar ja nisam preveo outfit?
Jesi, ali moram malo da korigujem.Bićeš pomenut u readme, neboj se. :kreki:
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Prevod SoC na srpski - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeThu 27 Jan 2011 - 20:57

purke62 wrote:

@Ajsiču
Samo ti pričaj a dijalozi u baru će sami da se prevedu.Poslao si mi 27 fajlova sa prosečnom veličinom od 2kb.Od tih falova ja sam već odavno prveo barem 7-8 i to onih većih koji se tiču menija i tome slično.Ostalo su fajlovi od po 5-6 rečenica.Dijalozi u baru imaju 1332 reda što znači otprilike ( podeljeno sa 3 ) nekih 450 stringova, odnosno 450 redova teksta.Uredu je , ne prozivam te ali mi nije jasno kako mi nisi poslao dijaloge u Death City.Dobro znam da si to preveo.Istina, za vanila SoC nam to ne treba ali će trebati za nešto drugo i to uskoro.
Meni treba stable_dialogs_bar.xml preveden naj dalje za nedelju dana.Ako ne budeš završio, pošalji pa će ga dovršiti neko drugi.Alomovica trenutno radi stable_dialogs_escape.xml jer se Razer ne javlja a napisano je tamo u tvom spisku da je preveo.Ne bi me čudilo da ti je on to poslao a ti zaboravio na njega, kao što si zaboravio stable_dialogs_deadcity.xml.
Ajde Ajsiču da ovo napokon završimo, nemoj me razočarati.Znam da nemaš internet i da ćeš teže moći da se uključiš u prevođenje ali barem bi mogao Mileta Astro-Kosmonauta da ubediš za milisekundu da se bacite zajednički na posao.Nemoj ovo da doživiš kao prozivku.Ti znaš da čiča nikad nije zlonameran.
Evo ja cu ovde da postujem da ne bi smo vise pricali u off-topic temi.

Ma ne dozivljavam ja to kao prozivku.Znam da se tako izrazavas da bi malo probudio situaciju, ne ljutim se. Kao sto vidis u spisku, deathcity nije skroz preveden, kao i escape i military. Zabelezio sam u spisku da sam preuzeo da ih prevodim.Razer mi nista nije slao, ni jedan jedini fajl mi nije poslao.

Hajde ako nije problem, neka svako napise sta je uzeo da prevodi pa da mogu da obelezim u spisku da ne bi doslo do zabune.
Nije to sve! Preveo sam fajlove mapspots_darkvalley i agroprom.
A stable_dialogs_deatcity, stable_dialogs_military, stable_dialogs_escape i stable_dialogs_bar sam ja uzeo da prevodim, a ti chicha nisi gledao moj spisak i dao si Alomovici da prevodi fajl koji sam ja vec preveo 35%!

Ja sam se toliko mucio da ispisem ceo taj spisak i jos sam svaki posebno obojio da bi neko uzeo da prevodi sta hoce.Sad ide raspust sa skolom zbog strajka, tako da ce vrlo brzo dobiti bar a vala, ako mi dozvolis i deathcity i escape.Voleo bih da mi dozvolite da prevedem te dialogs fajlove koji su najveci inace, uprkos tome sto vices da sam neradnik afro Veliki je to zalogaj za Balkan Zonu, ali za jednog coveka nije.

A sto se tice samog stable_dialogs_bar-a, do juce je bilo prevedeno 40% a danas sam preveo do 685. linije sto je oko 55% kad se to podeli sa 3 dobije se cifa od 328 recenica!
Ljudi dajte uzmite neke fajlove srednjih velicina, sta ste se svi u'vatili za najvece i najmanje.SVI FAJLOVI SU PODJEDNAKO BITNI da bi smo imali kompletan prevod.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Prevod SoC na srpski - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeThu 27 Jan 2011 - 22:37

Normolno da sam dao Alamovici, i verujem da je već preveo 80%.Preveo si ti dijaloge u Death City i poslao mi na MSN još davno, i nemam pojma gde mi je.Oni kažem nisu sad toliko važni i sve što je vezano za Death City.
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
quicksilver
Osnivač
quicksilver

Broj poruka : 356
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 32
Lokacija : Subotica, Vojvodina, Srbija
Raspoloženje : .ltx .dds

Prevod SoC na srpski - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeThu 27 Jan 2011 - 23:40

E, znam da se malo kasno uključujem, ali nešto štrajkuju profesori, pa neću imati sledeće nedelje škole. Taman sad imam vremena za prevode, pa ako bi neka dobra duša rekla koje fajlove niko ne prevodi, da se bacim na posao?
Back to top Go down
http://www.deviantart.com/quicksilver1203
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Prevod SoC na srpski - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitimeFri 28 Jan 2011 - 3:53

Pa uključi MSN ili Skype da ti izaberem nešto po tvom ukusu.
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
Sponsored content




Prevod SoC na srpski - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down
 

Prevod SoC na srpski

View previous topic View next topic Back to top 

 Similar topics

-
Page 1 of 9Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona :: S.T.A.L.K.E.R. Serijal :: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl-
Jump to: