S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona

HomeFAQRegisterLog in
Posetite Stalker BalkanZona Facebook stranu! Posetite i naš YT knanal BalkanZona YouTube channel! Subscribe! BalkanZona Admin tim
Poll
Koji browser koristite?
Mozilla Firefox
39%
 39% [ 21 ]
Google Chrome
35%
 35% [ 19 ]
Opera
19%
 19% [ 10 ]
Safari
0%
 0% [ 0 ]
Netscape
0%
 0% [ 0 ]
Microsoft Internet Explorer
6%
 6% [ 3 ]
Nije naveden
2%
 2% [ 1 ]
Total Votes : 54
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
October 2017
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
CalendarCalendar
Latest topics
» Pozz svima
by Nemanja95 Tue 17 Oct 2017, 00:05

» Moj S.T.A.L.K.E.R. 2 koncept
by S.T.A.R.A.C. Mon 16 Oct 2017, 11:40

» pozdrav svima
by Tajl3r Mon 09 Oct 2017, 16:52

» Чернобыль.Зона отчуждения - TV serijal na TNT TV
by Djomla Sun 08 Oct 2017, 21:28

» MISERY MOD
by flexerca Sun 01 Oct 2017, 21:32

» S.T.A.L.K.E.R FRP..
by Dasha67 Tue 19 Sep 2017, 18:45

» STALKERSOUP Mod za SoC
by sadd Fri 08 Sep 2017, 16:55

» S.T.A.L.K.E.R. CS.
by sadd Thu 06 Jul 2017, 16:45

Top posting users this week
S.T.A.R.A.C.

Nemanja95

Top posters
MarkedOne8

sadd

purke62

PoWeR

Placenik

Pr3D@tor

quicksilver

djordje29

flexerca

oblakoder

Statistics
We have 523 registered users
The newest registered user is SiMa211

Our users have posted a total of 9179 messages in 705 subjects
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

Most users ever online was 24 on Sat 09 Jun 2012, 17:29

Share | 

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
MarkedOne8
Pro Spammer

Broj poruka : 924
Datum upisa : 2010-07-04
Raspoloženje : XD

PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Tue 31 Jan 2012, 23:49

A vidim ja ti zavodiš reda na forum haha
Nema problema, tako i treba.

Skinuo sam tvoju mapu ali nisam probao jer moj CoP sad DVD-a mi ne radi nešto pa sam uzeo sa neta da skidam potpuno novu verziju pa ću da probam pa ti odmah javim.

Eto, možda će i Strelok93 da radi mape sa nama pa imamo razlog više da ubacimo tu mapu u igru već jednom.

TonyStalker wrote:
[center]Stalker resources ali za mapere (Ajsice skidaj Very Happy). U paketuu se nalazi svasta taman da se popunjavaju mape eventualno nedje da se urade HD teksture i tako nesto.
Ovo je ekstra što si pronašao.U paketu nema tekstura, već samo modela ali isprobao sam i SDK mu zada teksturu.Verovatno su teksture u otpakovanoj gamedati.Kako god, super je.Svaka čast.
Back to top Go down
Stalker007
Novice

Broj poruka : 26
Datum upisa : 2012-02-14

PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Wed 15 Feb 2012, 20:41

I jel sad radite neku mapu ili ne? Ja znam ponesto u maxu da radim, znam neke stvari i u mudbox, zbrush, photoshop.
Back to top Go down
Tony
Moderator

Broj poruka : 101
Datum upisa : 2011-02-10
Godina : 28

PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Wed 15 Feb 2012, 23:10

@Stalker007-ja sam poceo jednu mapu ali je scena dostigla kritican nivo poligona za komp sto koristim na faxu, tako da strasno laguje. Ako hoces da se ukljucis u LD to bi bilo savrseno. Za sada smo samo ja i Ajsic (markedone), kolega Strelok93 (voljan da nauci) i jos kad bi se ti ukljucio to bi bilo taman.

Sada da predjem na stvar. Pogledaj onaj moj post gore sto sam stavio za Istru. Nju sam planirao da radim ali stalkersku verziju. Malo pogledaj post i smisli kako i sta da se postavi, napravi koji koncept pa uploaduj/napisi da raspravimo tome. Zamolio sam kolege da malo izazdju u susret ali nije bilo odaziva, tako da sam morao sam da "cackam". Redizajnirao sam kontrolni toranj da odgovara MP-u Link. Po njemu se sada moze setati, imaju otvori za snajperanje i jos toga ce da bude. Problem je sto je to tek jedna zgrada (jos ne zavrsena zbog gore navedenih razloga) a treba ih biti vise.

Posto si rekao da vec imas znanje o 3d/2d-u probaj da napravis model i teksture ovih transformatora. Ako hoces to da radis javi mi i posalji gotov model pa mozemo da napravimo milestone verziju mape pa da je probamo. Slobodno mozes malo da redizajniras to cudo. Mozda da dodas neku skelu, kucicu ili tako nesto (pusti masti na volju) samo vodi racuna da je to objekt u koji se ne moze uci. I da ne zaboravim da napomenem da se radi za CoP.

@Ajsic-imas li vremena da se bacis na modelovanje? Na tebe cu racunati sto se tice terena (zemlja, vegetacija, kamenj i tako to). Poslo mi je za rukom i da uradim test mapu na HQ, tako da se sa teksturama sada sve ok, sad treba da se bakcem oko spawn-a i custom tekstura. Za SP mape ne zelim ni da se trudim jos jer je to visa matematika za sada, da mi prvo lijepo skontamo MP u dusu pa ce mo onda dalje (prvo treba da se nauci hodat pa tek onda trcat Very Happy). Cujemo se na skajpu posle 23eg, da se dogovorimo o detaljima.

Kako sam vec napisao u temi za M.I.S.T.Y. poceo sam da radim na modu koji ce da mijenja vrijeme. Te promijene sam planirao da povezem sa krajnjom verzijom ove mape. I da napravim par kvestova za to ( i to mi je poslo za rukom zahvaljujuci kaplanovom tutoriijalu i mom prijatelju informaticaru, a i ja sam nasao jos dosta toga). Ali to je dalja malo buducnost. Sada je primarni cilj da napravimo testnu verziju mape i vidimo kako se ponasa online. Sto se mene tice beta je gotova do sredine marta (jer sam sa ispitima skoro gotov) ali vidjecemo da se sinhronizujemo da zajedno radimo sve ukoliko bude zainteresovanih naravno.

cheers Cheers cheers

Novice

PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Wed 15 Feb 2012, 23:55

Ok, zelim i ja da radim sa vama. Samo mi treba jos neke informacije u vezi same mape pre nego sto pocnem bilo sta da radim. Cemo to ovde, ili na pm, ili na skype?
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer

PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Thu 16 Feb 2012, 00:07

[quote="TonyStalker"]
@Ajsic-imas li vremena da se bacis na modelovanje? Na tebe cu racunati sto se tice terena (zemlja, vegetacija, kamenj i tako to). Poslo mi je za rukom i da uradim test mapu na HQ, tako da se sa teksturama sada sve ok, sad treba da se bakcem oko spawn-a i custom tekstura. Za SP mape ne zelim ni da se trudim jos jer je to visa matematika za sada, da mi prvo lijepo skontamo MP u dusu pa ce mo onda dalje (prvo treba da se nauci hodat pa tek onda trcat :D). Cujemo se na skajpu posle 23eg, da se dogovorimo o detaljima.
[center] :cheers: Cheers :cheers:[/center] [/quote]
Ja sam spreman i abilan.Samo ti reci šta hoćeš da pravim, po mogućstvu neka slika kao ideja.Pravio sam neku malu mapu sa udubljenjem gde bi išao Level Changer.Postavljao sam teksture u 3Ds Max 8 i teksture mi uvek ispadnu oanko uveličane koliko god da povećam mapu ali to ne pretstavlja tehnički problem.Ipak je najbitnije da mapa radi.Ok, može i MP plus što je CoP u pitanju pa njega možemo da igramo na MP.To bi bilo ekstra.
Ako budeš mogao ti okači neki tutorial za MP mape, ma da ne moraš ako nemaš vremena.Sredi ti fakultet, pa da se bačimo na posao.Ja slabo radim, čekam tebe, ne znam šta drugo da radim.Malo dorađujem onaj moj (naš) mod itd.
Back to top Go down
Stalker007
Novice

PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Thu 16 Feb 2012, 18:09

Evo, koliko i kako sam video sa one slike to bi ovako trebalo da izgleda. Koristio sam samo difuse mapu. E ali po meni ovo ima previse poligona - 2032 poligona. Zato ili mi daj skype ili cemo na pm da se dogovaramo oko toga? I imam jos dosta stvari da te pitam i da se organizujemo lepo i da uradimo to Smile
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer

PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Thu 16 Feb 2012, 19:14

Meni ekstra izgleda.
Imaš na dnu naših postova žutu ikonicu sa natpisom ,,skype".Tu klikneš i videćeš naše profile na skype.
Back to top Go down
Tony
Moderator

PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Thu 16 Feb 2012, 21:26

@Stalker007 svaka cast bas si hitar. Odo da provijerim neke sitnice pa cu da postavim planove sto sam uradio za mapu. Pa da se mozemo dogovoriti o daljnim stvarima.

Update

@Stalker007 Mesh je "potezak" to stoji ali mislim da nece biti problem optimizovat malo. Prvo o tome da napisem nesto sta mislim da bi mogli uraditi. Ako to uradimo ubacicu obadva mesha u igu i testiracu izgled.

Prvo sve zavisi koliki ce model da bude na stazi. Ako je covjek do pola ili dvije trecine onda donji dio ostaje kakav jeste. Na gornjoj trecini (sve uokvireno i skela i "cilindar") mozemo da uradimo nekakve cake. Na cilindru mozemo da generisemo Normal mape za izbocine i da koristimo Alpha kanal za one dijelove gdje rupa. Mjesto gornjeg dijela rama mozemo da stavimo obicnu kocku i da mapiramu kao neku (dosta rijetku) zastitnu zicu opet da je ukljucen Alpha kanal (zbog cilindara), a na vrhu mozemo da postavimo kao neku platformu.

Sudeci po ovoj slici mislim da covijek i dodje jedno dvije trecine tog cuda. Mada opet kazem ne stoji nigdje pravilo da moramo da se pridrzavamo u bocu.

Ovaj dio sto je uokviren crvenim, on je veoma bitan. Taj sablon se najvise ponavlja na mapi, bar kad su u pitanju ostali generatori. Pretpostavljam da si ga pravio od cilindara, po meni je optimalan proj rubova na cilindru 13-15 (ne znam koliko si ti stavljo) da bude lijepo glatko i uz Normals/Soften Edge (u maji) izgleda vise nego prihvatljivo. E sad posto radis u maxu ne znam kako se tacno to zove samo nemoj da koristis turbosmooth (ako se ne varam) jer nam to nije na ruku zbog polycount-a.

Evo ovdje na slici prvi valjak je 13 ivica i primjenjen "Soften Edge", srednji samo 13 ivica a zadnji (desni) 20 ivica. Tako da razlika i nije bas uocljiva a polycount se smanji drasticno. Losu sam boju stavio pa se tesko sta primjeti al et.

Ovdje je problem sto nas ogranicava polycount zato se modelovanje za igre razlikuje od svega, sa manje poligona treba postici dosta. Za oruzije je oko 5000 (ja se pridrzavam sto mi je purke62 preporucio) a za ove level objekte smatram da je optimum oko 20000. Zgrada sto ja radim zavrsena je oko 80% ima oko 16000. Ali ja sam nakupio poly-ja na onim dijelovima gdje igrac moze doci veoma blizu nekog objekta. Znaci sto dalje manje detalja (logika i praksa). Ako ne uspijemo smanjiti polycount tog transformatora sto si napravi neka ostane kakav jeste nece to biti problem. X-ray moze da izracunava i do 2 000 000 poligona po frame-u ali u prosjeku kod igranja je ok 20 000 do 80 000 (bar kod mene).
Ako budes imao vremena pocni raditi onaj drugi transformato sto se nalazi iza onog tvog sto si napravio (slika gore), ako ti odgovara i ako se slazes. Slobodno napravi post u ovoj temi i updatuj ga kako napravis progres.

Na kraju sve sto te interesuje oko LD-a pitaj ovdje ili na PM jer ja nisam kuci, a izgleda da ce mi odloziti ispit tako da necu jos dugo kuci na skajp. Steta bi bilo da neke stvari moramo ponovo raditi, izgubi covijek volju. I ako ti nije problem da mi posaljes fajl sto si radio ali u formatu .obj i teksturu da mi upakujes.

@Ajsic evo ti moj plan staze Link .psd je slika (nadam se da imas photoshop). Tu sam grubo obiljezio gdje je sta i sta bi dodo bo velikih struktura.

Evo i jedna slika ovdje

Mapa se treba malo smanjiti. Moze da se iskoristi za sve modove igre. Treba dodati nesto puteva, hangara i onda ostali sitnis, ali to polako. Kako god Ajs ravnej se po njoj i napravi teren, nemoj nesto preveliko vidi neku srednju stazu u igri kolika je pa se ravnaj po njoj. Na toj slici crveno je sto je bilo slobodne povrsine sto su bile a zuto je sto sam dodo. Opet ponavljam nema potrebe da izgleda ovako, uopste nema potrebe ali se meni svidja ovakva kakva jeste. Ti i strelok uzmite i redizajnirajte kako vam volja, pa ce mo na kraju da svedemo sve tri dizajina u jedan sto svima nama pase i da je dobar za mapu.
Kad budes radio dobro obrati paznju gdje se sjedinjuju teksture da nema savova, moras ih blendovat. Ako ti bude bio problem ja cu to da odradim ili da ti posaljem nekih tutorijala kako se to radi. Uglavnom misli na: vegetaciju, uzvisenja, rupe, stara auta, stare i srusene strukture vec postojecih, radna vozila mozda pokoji bunker ili skelu. Razmiljsao sam da dodam nekakav parking, a na vec postojecu betonsku povrsinu neki stari srusen helic ili tako nesto. I jedna veoma bitna stvar zicu za ogranicavanje kretanja, nekako u sumu da je stavimo.

Probajte nesto da iskombinujete pa postavite ovde da vidimo kako dalje da guramo, ja cu jos malo da se pozabavim kompajliranjem i tim cakama. Pa se cujemo.

cheers Cheers cheers

Novice

PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Fri 17 Feb 2012, 14:43

Ok, slazem se za optimizaciju, to sam i hteo da te pitam koliki ce da bude model u odnosu na coveka posto imam problem na samom vrhu sa smoth grupama. Videces na modelu kad ti posaljem. Cini mi se da sam 15 stranica stavio. Nisam koristio turbosmoth i jednostavno nema potreba za tim. Ako sam dobro razumeo sta hoces da kazes soft edge u mayi je smothing grupe u maxu? E sad ovaj drugi model sto treba da radim, tu ima mnogo cevi i sve imaju mnogo ovih izbocina, tu ce isto da bude mnogo poligona. Jel imas neku ideju kako to da sredimo? I nije mi bas jasan raspored ovih malih cevi koje povezuju velike.

EDIT: Poslacu ti na email
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer

PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Fri 17 Feb 2012, 15:13

Počeću da radim tlo mape.Dakle, zemlja, putevi, zelene površine, uzvišenja, beton i tako to radim ja.Vi radite objekte i njih stavljamo na mapu tek u SDK.Strelok mi je dao puno tutorijala za 3Ds Max pa ću da krenem paralelno da ih učim, da te dočekam na skype malo obučeniji za rad u 3Ds Maxu. XD
Nemam Photoshop ali sam sliku otvorio sa Paint.netom.Nisam samo razumeo ovo u vezi žutog i crvenog.Tu bi trebalo da može da se hoda jel?Na ivicama da dođe neka žica, pretpostavljam.
Nadam se da dobro ide to kompajlovanje.Jel u pitanju SP ili MP kompajlovanje?
Back to top Go down
Tony
Moderator

PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Fri 17 Feb 2012, 15:37

@Ajsic zuto i crveno su povrsine gdje se hoda, sve si u pravu. Ja i Miroslav (ako smijem tako da kazem) na sebe preuzimamo ostale objekte a ja cu sve da odradim kasnije to u LE. Dosta sam skontao LE u zadnje vrijeme, samo uvijek me poneki shader zeza jbt, ali i to cu polako da sredim. Kako god vise nema erora kod kompajliranja. I rekao sam u postu gore sad se koncetrisemo samo na MP, jer SP se ne isplati raditi, nema niko kvestove da pravi, jedino nekad (kad ti jos bolje max upoznas a ja LE) da redizajniramo vec postojece, jer je to stvarno veliki posao (pogotovo za nas trojicu).

@Miroslav Prvo upravu si za smooth grupe (max/maya) i one su obavezne zbog LE. Imaj u vidu da trebamo koristiti teksture iz igre dok ne savladam jos bolje LE pa da ubacujemo svoje. A onaj mes sto si poslo tek sad vidim da si ga bas dobro odradio i nema potrebe za optimizacijeom. Kako max racuna poligone ja nisam siguran ali kod mene pise da ima 4014 trouglova tako da je vise nego ok.

A kod onih drugih transformatora mozemo u prvih 3-5 metara da ide mesh a kasnije sve teksturom radimo, tako ima da ustedimo dosta poligona. A mozes da uradis i citav model samo u nekim razumnim granicamam oko 20000 pa i do 30000 jer su samo ta dva objekta na mapi a bas su upecatljivi.

Last edited by TonyStalker on Sat 18 Feb 2012, 22:32; edited 1 time in total
Back to top Go down
http://stalkerbalkanzona.canadaboard.net/
MarkedOne8
Pro Spammer

PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Fri 17 Feb 2012, 16:05

U redu Tony.Uz pomoć istra.psd ću da ravnam objekte što stavim kao teren.

Što se tiče novih objekata i tekstura, to se radi preko Milke i Actor Editora.Uzme se neki objekat, npr. frižider i uvezeš u Milku.Ubaciš svoj objekat na tu kost koja drži frižider, njega obrišeš i zakačiš kost za svoj objekat.Podeliš mu teksture.Ona izvezeš to sa Milkom kao .object fajl.Posle ubaciš u AE i onda očitaš nove teksture ako ima, kosti i exportuješ kao .ogf ili .object.Mislim da čak ovaj deo sa AE nije potreban jer su objekti koji se ubacuju u LE u .object formatu..Onda ubaciš to u neki folder u SDK kao onaj ,,Stalker_Content" što si mi slao da skinem, teksture staviš u gamedata folder odakle će da vuče i to je cela mudrolija.Objasniću ti to detaljnije kad dođeš na skype.
Back to top Go down
Tony
Moderator

PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Fri 17 Feb 2012, 16:11

MarkedOne8 wrote:
U redu Tony.Uz pomoć istra.psd ću da ravnam objekte što stavim kao teren.

Što se tiče novih objekata i tekstura, to se radi preko Milke i Actor Editora.Uzme se neki objekat, npr. frižider i uvezeš u Milku.Ubaciš svoj objekat na tu kost koja drži frižider, njega obrišeš i zakačiš kost za svoj objekat.Podeliš mu teksture.Ona izvezeš to sa Milkom kao .object fajl.Posle ubaciš u AE i onda očitaš nove teksture ako ima, kosti i exportuješ kao .ogf ili .object.Mislim da čak ovaj deo sa AE nije potreban jer su objekti koji se ubacuju u LE u .object formatu..Onda ubaciš to u neki folder u SDK kao onaj ,,Stalker_Content" što si mi slao da skinem, teksture staviš u gamedata folder odakle će da vuče i to je cela mudrolija.Objasniću ti to detaljnije kad dođeš na skype.

Hehe sve je to lijepo dok ne dodje do kompajliranja, nece da uveze teksture pa nece. Evo sad se bas zezam oko toga, valjda cu danas da skontam. Ako ne upali onda cu da se obratim rusima za pomoc (kako napreduje vjerovatno cu da se obratim rusima za pomoc).

Novice

PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Fri 17 Feb 2012, 16:34

Sta je LE? Ako moze malo manje tih skracenica, jer ne znam za sve sta znace, ili na pocetku teksta napisi pun naziv pa u zagradi skracenicu, pa u daljem tekstu koristi skracenicu? Znaci samo da uradim model, bez tekstura? I kod mene pokazuje 4014 trouglova, a u poligonima pokazuje 2032. I ako ce model da bude ovakav kao na slici(da mu dno bude u zemlji) onda bi trebalo da se prepravi model jer ovako ove sipke sto idu u X su u zemlji, a ne bi trebale da budu. I opet, ne razumem ove male sipke koje spajaju ove velike cevi sto stoje uspravno, ne kapiram kako su povezane. Gledao sam i snimak na prethodnoj strani i opet mi nije jasno. Jel mozes tu nekako da mi pomognes?

I slazem se sa ovima da ja i ti radimo ostale objetke, a MarkedOne tlo mape.
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer

PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Fri 17 Feb 2012, 16:51

LE - Level Editor, deo programa od STALKER SDK.
AE - Actor Editor, deo programa od STALKER SDK.

Trudićemo se, a ti ako ti nešto nije jasno slobodno pitaj.

Update

Evo da raportiram.
Za sada sam uradio dva odvojena objekta.Prvi je sam teren.Njega sam stavio da bude oblika pravougaonika i veličinu sam podesio prema slici što si mi ti Tony poslao.Njega sam za sada ostavio potpuno ravnog, ali treba kasnije malo da se deformiše jer je zo zemljani deo.
Drugi objekat je put.Za sada sam pola uradio, ostao mi je samo onaj zapadni deo gde je ono izukrštano.Reci mi hoće li to biti asfalt ili neki drugi materijal?

Spojeno. Tony.
Back to top Go down
Tony
Moderator

PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Fri 17 Feb 2012, 21:15

@Ajsic ajde boga ti zaokruzi na slici pa uploaduj, ne mogu na pamet ovako da ti kazem. Kad god mislis nesto da uradis napravi update ovdje, da prozborimo malo. Jesil skonto kako se blenduju teksture, ja sam vidio da ima sader u level editoru. Spojeni postovi da se degtyarevhunter ne ljuti.

@Miroslav moram da ti se izvinem zbog dvije stvari. Prva je sto sam pogresno skonto koliko polija ima mesh, ja sam mislio 20 000. A druga je za skracenice, tako da neceu to vise da koristim. A sto se tice drugog transformatora, skiciracu nesto danas sutra i malo prikupitit informacija. Pak kad malo prokontam kako i sta onda cu ti javiti ovdje, pa da se dalje dogovorimo.

Mene i dalje j**u shaderi nece pa nece, ne znam koji im je djavo. Evo sad poceo stekat i kompajler. Kao da me neko ukleo jbt!

Last edited by TonyStalker on Sat 18 Feb 2012, 22:32; edited 1 time in total
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer

PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Fri 17 Feb 2012, 21:35

Ostaju mi ti kraci, to ću do sutra ujutru da dovršim ako ne i večeras.Put ima malo poligona, a ne mogu na osnovu ove slike što si mi poslao da radim preciznije.Nije neki problem posle dorađivati, seći, kratiti, produžavati, ali moram da te pitam nešto na vreme.Koliko poligona da stavljam na put?Ja sam u viewport ubacio sliku i preko nje sam radio put.To će 100% kasnije trebati da se skejluje (verovatno da se poveća) pa me brine da mi ivice i detalji ne ispadnu kao na Counter-Strike 1.6 onako sve kockasto.

.Problem su takođe teksture.Ne znam kako se blenduju.Ne znam ni kako se postavljaju, znaš ono što sam rekao da mi teksture budu preuveličane.Međutim, ja sam tek 5% površine terena obuhvatio tako da ima još vremena za teksture.

Nešto se ubagovalo pa neće da mi okači sliku.
Evo direktan link za sliku:
http://desmond.imageshack.us/Himg51/scaled.php?server=51&filename=putevi1.jpg&res=medium
Žuto sam obeležio to što sam odradio.

Last edited by MarkedOne8 on Fri 17 Feb 2012, 23:15; edited 12 times in total
Back to top Go down
Stalker007
Novice

PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Fri 17 Feb 2012, 22:09

@Tonystalker vazi i odgovori mi isto ovo sto sam te i gore pitao jel da radim texture ili ne za modele koje cu ubuduce da pravim?
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer

PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Sat 18 Feb 2012, 00:20

Puteve sam završio.

http://img837.imageshack.us/img837/6518/istraterenplusputevi.jpg

Evo kako po obliku to izgleda kod mene.
http://img692.imageshack.us/img692/4161/predlog.jpg

To plavo što sam dodao putanju kroz šumu, to sam mislio da predložim kad budemo radili SP mapu.Tu bi bio kao skriveni i teško prohodni prolaz kroz šumu koji se ne bi video golim okom od drveća.Nešto kao ona fora u SoC za Red Forest.

Što se tiče žice i ograde koja bi ograničavala prostor, uradiću jedan zasebni objekat na mapi.Kao mali temelj za ogradu, koji bi uvezli u SDK paralelno sa terenom mape.Onda pomoću njega se orijentišemo, postavimo ogradu i obrišemo taj objekat.Jel to ok?
Back to top Go down
Tony
Moderator

PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Sat 18 Feb 2012, 15:15

@Miroslav ja mislim da je naj bolje da radimo komplet teksture za objekte. Znaci Diffuse u Photoshop-u i Normal u Mudbox-u. Takodje mozes da koristis svoje teksture. Ja kad radim nekakav objekat kod mene je minimum 1024x1024, mada je optimum i praksa u mom slucaju 2048x2048. Teksture preko toga Image Editor u X-Ray Enginu nece da prihvati. I bitno je da teksture obavezno moraju biti u .tga (True vision Targa). Pozitivna stvar je sto se i ja i ti razumijemo u PS (Photoshop) i MB (Mudbox) mocemo daosta to lijepo uraditi. Zavrsicu skiciranje i neko mijerenje onog cuda pa cu updatovati temu. A ti ako si poceo nesto da radis obavijesti. Updatovacu danas temu u tutorijalima za teksturisanje stvaicu linkove od stranica sa free teksturama tako da pogledas. Ako ti imas nesto da dodas javi pa da otkljicam temu da mozes da postavis, to isto vazi i za Mudbox i ako hoces da napravis temu za max sa ajsicom (markedone). Nadam se da sam ogovorio na tvoja pitanja, ako jos nesto treba javi.

@Ajsic probacu ja nesto da vidim oko blendovanja tekstura. Meni treba mozda minut da ih blendujem u maji, ali problem je kako to engine rijesava. Kad to malo bolje istrazim javicu ti da znas. Uglavnom sve je bazirano na alpha kanalu to upamti.

Ovdje na slici sve sto sam zaokruzio crvenim igrac nece biti u mogucnosti da dodje (tako sam ja zamislio). Tako da ovaj dio puta nema potrebe da sa se radi, vision distance izvan mape ce biti vrlo mala jer je sama suma. Ogradu si dobro zamislio. Sto se zemlje tice na stazi bi trebalo da bude (asfalt, zemlja, trava i sljunak) tako da imas to u vidu. Logikom stvari skontaj gdje je sta. Napravi plan vegetacije i tako tog.

E sad da ti napisem neke smijernice kojih se moras pridrzavati (mozda i znas to ali eto). Svaki objekat i grupa objekata u sceni mora da ima odgovarajuce ime, takogdje moraju da imaju odgovarajuci xrshader mapiran na sebe. Imas na stalker mod portal kako se imenuje da ne pisem ovdje, moras malo to procackati. Vidi na netu nesto kao Outliner u maji treba da ima neka takva stvar u max-u (Scene manager ili nesto tako) i prebaci max na metre, ako si vec radio u cm onda skale-uj. Nemoj da pravis "prljavu geometriju" (objasnio sam ti sta je to) jer pravi probleme. Znas da mora sve imat UV mape, e prije nego sto primjenis UVW Deformer (valjda je nseto tako), moraju ti verteksi biti spojeni i sve fino "zavareno" zbog rupa i dzepova. Ako mi jos sta padne na pamet recu ti. mogu ja to sve brzo ispraviti kad bude gotova alfa verziija terena poslaces mi da vidim ako si odradio (nemoj da mislis da ja nesto sad ..., cisto da vidim).

Evo link za Stalker Inside Wiki, nema cega nema Link

Last edited by TonyStalker on Sat 18 Feb 2012, 22:33; edited 2 times in total (Reason for editing : Dodan Link)
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer

PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Sat 18 Feb 2012, 17:22

Što se tiče tih imena, ja znam kad sam eksportovao sa stalker pluginom iz 3Ds Max 8 da taj plugin zada objektima imena kako treba.Znam to jer sam upoređivao kad uvezem object fajlove moje i original mape.Takođe znam da svaki deo mape koji bi imao svoju teksturu mora da je odvojen kao zaseban objekat.Otprilike, jedna tekstura - jedan objekat.
Ja ne znam da li treba tako, ali sa tim pluginom kada kliknem da izaberem stalker mtl teksture i kada trebam da odaberem samo teksturu on stalker mtl tab vrati na bitmap i onda mi se izgubi ta tablica gde se podešavaju shaderi tako da taj problem trebam da rešim.
Sam odabir shadera ne bi trebao da bude problem, zna se da na metalne predmete ide metal itd, ali to oko plugina trebam da vidim kako se koristi.

Prebaciću na metre pa ću da skejlujem.Jesi siguran da stalker radi po realnim veličinama mernih jedinica ili mu je skejlovano u endžinu?Meni to nije bitno kako je, samo je bitno da znam da napravim dobru razmeru mape u startu.

Za Multyplayer nema smisla staviti da celim putem može da se ide, ali za Singleplayer bi trebalo dobrim delom.
Back to top Go down
Stalker007
Novice

PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Sat 18 Feb 2012, 19:16

Sta mislis o tome da koristimo bump mapu za ove cevi sto imaju male izbocine?

sa difuse mapom

samo bump

Koristio sam obicnu pola crnu, pola belu sliku uradjenu u paintu i samo sam povecao tiling(valjda se tako zove i u mayi), ali kad sam postavio neka svetla onda tamo gde je bila senka, tj gde nije bilo svetla nisu se videla ova udubljenja i ispupcenja tako da bi bilo dobro da ti isprobas u endzinu kako ce da izgleda? I da Bump sam stavio na maksimum (999). Uradi i ti takav( to je 2 minuta posla Very Happy) i isprobaj u ednzinu kako radi. To je cisto zbog toga da smanjimo broj poligona, a ako hoces mogu i da modelujem sve.

Sto se tice teme za max, meni za sad nije potrebna, a ako treba Markedone-u onda otvori.
Back to top Go down
Tony
Moderator

PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Sat 18 Feb 2012, 19:34

@Miroslav E vidis ja bi ovako radio sve vise dijelove, znaci prvih jedno 3-5 metara da se modeluje, a sve iznad toga bump/normal (mislim da sam to napiso negdje gore). Jedino sto bi ultimativno bilo je to da napravimo high poly i low poly mesh i da prebacujemo teksture, to cu mozda da uradim kad dodjem kuci. Kako god kad zavrsis negdje 70% posalji mi da testiram u enginu, a odo sad da ubacim onaj transformator da vidim kako izgleda.

@Ajsic nemoj da se "zamaras" sa SP mapom, bar ne jos. Taj put bi trebalo da ukinemo za sada i taj i onaj kroz sumu (koji mi se svidja ali za SP). A kod imena ajmo reci prefiksi su sve.
Kad pravis teren tekstura se mora zvati terrain_istra, kod objekata mp_istra_kuca, mp_istra_trenformator itd. Jesi pogledo link sto sam ti dao? Tamo imas dosta informacija. I metri su u pitanju kod Level Editora.

Update

Ubacio sam transformator, na stazu i izgledaju odlicno kako nisu UV mape (i sto i de uz to) odradjene nego samo nalijepljene teksture iz igre. I te teksture nisam nesto pazljivo odabrao nego koja mi je dosla pod mis (moglo je bit i betonsko Very Happy)

Evo kako sam nastimo da je u odnosu na igraca

I evo par slika iz igre

Last edited by TonyStalker on Sat 18 Feb 2012, 22:31; edited 1 time in total
Back to top Go down
Stalker007
Novice

PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Sat 18 Feb 2012, 21:51

Super izgleda! Nisam jos ni poceo nista da radim cekam one tvoje skice, ali ako hoces mogu bez skica da odradim ostalo, ali one male cevi koje kruze oko velikih i povezuju velike to ne mogu da uradim bez skice.

I zovem se Miroslav a ne Mirolsav Very Happy U pocetku sam misilo da gresis u kucanju a sad vidim da stalno tako pises, pa cisto da te ispravim Very Happy
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer

PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Sat 18 Feb 2012, 22:01

Ja upravo završio verziju 0.58 našeg Chobanyl moda.Možda do 1.00 verzije i bude neka mapa u igri.

A Miroslave što si pobegao sa skypea?

Tony, kako si mislio da igrač može da hoda sve do crvenog kad je tu gusta gusta šuma?Ja ću da odradim ono za ogradu, pa posle može to da se probije ako treba za prolaz u šumu.Kako god, samo mi potvrdi da li ide i gde ide ta žičana ograda?

I šta je sa onim hangarima, jel bi oni trebali da su napolje ili kao podzemlje?

Uradio sam i ogradu.Evo slike:
http://img717.imageshack.us/img717/3519/terenputograda.jpg

Nisam sve išao baš po belom jer je nerealno da ograda bude toliko iskrivljena.Kako god, to je samo orijentir i to može da se dorađuje.
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   

Back to top Go down

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...

View previous topic View next topic Back to top 
Page 2 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next