S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesRegisterLog in
Posetite Stalker BalkanZona Facebook stranu! Posetite i naš YT knanal BalkanZona YouTube channel! Subscribe! BalkanZona Admin tim
Poll
Koji browser koristite?
Mozilla Firefox
Windows 8 info - Page 2 I_vote_lcap39%Windows 8 info - Page 2 I_vote_rcap
 39% [ 21 ]
Google Chrome
Windows 8 info - Page 2 I_vote_lcap35%Windows 8 info - Page 2 I_vote_rcap
 35% [ 19 ]
Opera
Windows 8 info - Page 2 I_vote_lcap19%Windows 8 info - Page 2 I_vote_rcap
 19% [ 10 ]
Safari
Windows 8 info - Page 2 I_vote_lcap0%Windows 8 info - Page 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Netscape
Windows 8 info - Page 2 I_vote_lcap0%Windows 8 info - Page 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Microsoft Internet Explorer
Windows 8 info - Page 2 I_vote_lcap6%Windows 8 info - Page 2 I_vote_rcap
 6% [ 3 ]
Nije naveden
Windows 8 info - Page 2 I_vote_lcap2%Windows 8 info - Page 2 I_vote_rcap
 2% [ 1 ]
Total Votes : 54
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Latest topics
» Pozdrav svima
Windows 8 info - Page 2 Icon_minitimeby sadd Wed 20 Mar 2024 - 22:47

» Veliki pozdrav
Windows 8 info - Page 2 Icon_minitimeby Kostov Thu 7 Mar 2024 - 8:43

» S.T.A.L.K.E.R. 2
Windows 8 info - Page 2 Icon_minitimeby sadd Wed 27 Dec 2023 - 8:47

» Koji modovi?!
Windows 8 info - Page 2 Icon_minitimeby puza93 Wed 5 Jul 2023 - 1:23

» S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
Windows 8 info - Page 2 Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [1.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Zov Pripjata — prevod s ruskog i ukrajinskog
Windows 8 info - Page 2 Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [3.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Senka Černobilja — prevod s ruskog i ukrajinskog
Windows 8 info - Page 2 Icon_minitimeby Kostov Sat 1 Apr 2023 - 19:58

» Pozz svima
Windows 8 info - Page 2 Icon_minitimeby flexerca Fri 10 Mar 2023 - 14:49

Top posting users this week
No user
Top posters
MarkedOne8
Windows 8 info - Page 2 I_vote_lcapWindows 8 info - Page 2 I_voting_barWindows 8 info - Page 2 I_vote_rcap 
sadd
Windows 8 info - Page 2 I_vote_lcapWindows 8 info - Page 2 I_voting_barWindows 8 info - Page 2 I_vote_rcap 
purke62
Windows 8 info - Page 2 I_vote_lcapWindows 8 info - Page 2 I_voting_barWindows 8 info - Page 2 I_vote_rcap 
PoWeR
Windows 8 info - Page 2 I_vote_lcapWindows 8 info - Page 2 I_voting_barWindows 8 info - Page 2 I_vote_rcap 
Placenik
Windows 8 info - Page 2 I_vote_lcapWindows 8 info - Page 2 I_voting_barWindows 8 info - Page 2 I_vote_rcap 
Pr3D@tor
Windows 8 info - Page 2 I_vote_lcapWindows 8 info - Page 2 I_voting_barWindows 8 info - Page 2 I_vote_rcap 
quicksilver
Windows 8 info - Page 2 I_vote_lcapWindows 8 info - Page 2 I_voting_barWindows 8 info - Page 2 I_vote_rcap 
flexerca
Windows 8 info - Page 2 I_vote_lcapWindows 8 info - Page 2 I_voting_barWindows 8 info - Page 2 I_vote_rcap 
djordje29
Windows 8 info - Page 2 I_vote_lcapWindows 8 info - Page 2 I_voting_barWindows 8 info - Page 2 I_vote_rcap 
Dasha67
Windows 8 info - Page 2 I_vote_lcapWindows 8 info - Page 2 I_voting_barWindows 8 info - Page 2 I_vote_rcap 
Statistics
We have 642 registered users
The newest registered user is alekZZ

Our users have posted a total of 9852 messages in 747 subjects
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

Most users ever online was 26 on Fri 2 Aug 2019 - 16:45

Share | 
 

 Windows 8 info

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
igrozni
Experienced


Broj poruka : 125
Datum upisa : 2012-01-17

Windows 8 info - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Windows 8 info   Windows 8 info - Page 2 Icon_minitimeTue 6 Mar 2012 - 13:58

Mislim da je to ispravna informacija...Zvuči vrlo moderno...
Back to top Go down
Pr3D@tor
Administrator
Pr3D@tor

Broj poruka : 379
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 36
Lokacija : Pozarevac , Srbija

Windows 8 info - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Windows 8 info   Windows 8 info - Page 2 Icon_minitimeThu 8 Mar 2012 - 14:18

Ne da ce moci vec je to deo. Intergracija,kao st oje od starta i msn mesenger integrisan. Ide se ka socijalizaciji i okupljanju korisnika.
Back to top Go down
Pr3D@tor
Administrator
Pr3D@tor

Broj poruka : 379
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 36
Lokacija : Pozarevac , Srbija

Windows 8 info - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Windows 8 info   Windows 8 info - Page 2 Icon_minitimeSat 21 Apr 2012 - 17:35

Majkrosoft najavio verzije windows 8 sistema: Windows 8, Windows 8 Pro, Windows 8 Enterprise and Windows RT.
Back to top Go down
PoWeR
Master
PoWeR

Broj poruka : 546
Datum upisa : 2011-07-19
Godina : 28
Raspoloženje : OK

Windows 8 info - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Windows 8 info   Windows 8 info - Page 2 Icon_minitimeSat 21 Apr 2012 - 20:48

A jesu li rekli koji je najbolji?
Back to top Go down
Pr3D@tor
Administrator
Pr3D@tor

Broj poruka : 379
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 36
Lokacija : Pozarevac , Srbija

Windows 8 info - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Windows 8 info   Windows 8 info - Page 2 Icon_minitimeSat 21 Apr 2012 - 22:25

Najbolji je onaj koji ti znas da upotrebis svrsishodno Wink.
Back to top Go down
Pr3D@tor
Administrator
Pr3D@tor

Broj poruka : 379
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 36
Lokacija : Pozarevac , Srbija

Windows 8 info - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Windows 8 info   Windows 8 info - Page 2 Icon_minitimeWed 4 Jul 2012 - 20:51

Najnovije vesti:

Microsoft je najavio da će doduše za ograničeni vremenski period, Windows 8 Pro upgrade koštati svega $39.99 prilikom digitalnog preuzimanja, ili $69.99 kada je reč o kupovini fizičkog medija. Kupci koji vrše preuzimanje će biti u mogućnosti da kupe backup DVD za $15. U periodu između predstavljanja Windowsa 8, kada god to bilo i 1. januara 2013. godine, korisnici Windows XP, Windows Vista i Windows 7 će biti u mogućnosti da kupe upgrade na novi operativni sistem po ovoj niskoj ceni. Windows 8 Pro je opremljenija verzija od dve mainstream Windows 8 verzije i uključuje karakteristike kao što su BitLocker, Hyper-V i mogućnost pridruživanja Windows domenima.
Back to top Go down
Pr3D@tor
Administrator
Pr3D@tor

Broj poruka : 379
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 36
Lokacija : Pozarevac , Srbija

Windows 8 info - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Windows 8 info   Windows 8 info - Page 2 Icon_minitimeMon 23 Jul 2012 - 18:35

Windows 8 u prodaji 26.10 potvrdjeno od strane Majkrosofta i na zvanicnoj fejsbuk stranici.

http://windowsteamblog.com/windows/b/bloggingwindows/archive/2012/07/18/windows-8-will-be-available-on.aspx
Back to top Go down
PoWeR
Master
PoWeR

Broj poruka : 546
Datum upisa : 2011-07-19
Godina : 28
Raspoloženje : OK

Windows 8 info - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Windows 8 info   Windows 8 info - Page 2 Icon_minitimeMon 23 Jul 2012 - 22:11

Kolko ce mesta zauzimati w8?(32bit)
Back to top Go down
Pr3D@tor
Administrator
Pr3D@tor

Broj poruka : 379
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 36
Lokacija : Pozarevac , Srbija

Windows 8 info - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Windows 8 info   Windows 8 info - Page 2 Icon_minitimeTue 24 Jul 2012 - 0:58

HD Space: 16GB for 32-bit (or 20GB for 64-bit)

Da ne bi pravio duple postove dopunicu postojeci:

Nove fotografije Windows 8 RTM nedavno su se pojavile, a među novim opcijama čije je postojanje vidljivo jeste da je Windows 8 razvojni tim dodao Boot Screen koji karakteriše novi Windows logo u Metro stilu. Obezbeđen je novi izgled i za opcije prilagođavanje boja, tu su i redizajnirani tabovi kao i taster u okviru IE 10 zajedno sa novim temama i pozadinskim slikama. Finalno izdanje Windows 8 operativnog sistema i njegova dostupnost za OEM proizvođače očekuje se u naredne dve nedelje. Među modifikacijama je i uklanjanje Aero Glass korisničkog interfejsa koji je obeležio Windows Vista i Windows 7 operativne sisteme
Back to top Go down
Pr3D@tor
Administrator
Pr3D@tor

Broj poruka : 379
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 36
Lokacija : Pozarevac , Srbija

Windows 8 info - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Windows 8 info   Windows 8 info - Page 2 Icon_minitimeFri 27 Jul 2012 - 3:02

O GPU akceleraciji u Windows 8

Windows 8 koristi tri API koja su predstavljena u okviru Windows 7 operativnog sistema – Direct3D 11, DirectWrite i Direct2D – i čini ih daleko bržim. Aplikacije koje koriste ove API biće u mogućnosti da iskoriste sve prednosti nekih od značajnih unapređenja performansi. Direct2D je 2D grafički API koji je baziran na Direct3D i koji koristi sve prednosti moćnog GPU hardvera koji je sada karakteristika svakog računara. On omogućava programerima da rade sa 2D konceptima – linijama, četvorouglovima, elipsama – i može da ih konvertuje u osnovne 3D objekte, tačke i trouglove. U okviru Win8 Microsoft je radio na optimizovanju različitih mogućnosti korišćenjem pomenutih API.
Back to top Go down
Pr3D@tor
Administrator
Pr3D@tor

Broj poruka : 379
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 36
Lokacija : Pozarevac , Srbija

Windows 8 info - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Windows 8 info   Windows 8 info - Page 2 Icon_minitimeSat 6 Oct 2012 - 18:27

PC igračke performanse na Windows-u 8

Za testiranje je korišćen PC koji karakteriše Intel Core i7-3770K Ivy Bridge procesor koji radi pri brzini od 3.5GHz (3.9GHz u Turbo režimu), 16GB DDR3-1600 memorije kao i Asus GTX 680 grafička kartica bazirana na NVIDIA referentnom dizajnu. Sve to je bazirano na Asus P8Z77-V Premium matičnoj ploči i Corsair 850W napajanju. U pitanju je standardni 7200o/min 1TB hard drajv a ne SSD.

Za testiranje je korišćena gomila benchmark softvera koji su prvo pokretani na Windows 7 operativnom sistemu uz instalirani Service Pack 1 zajedno sa najnovijim Windows 7 drajvera. Nakon toga instaliran je Windows 8 RTM plus svi dostupni update-ovi i drajveri, nakon čega su testovi ponovo pokretani. PCMark 7 je benchmark softver opšte namene koji poseduje DirectX 9 baziranu igračku komponentu.

Windows 8 info - Page 2 Th_3d1e18fb18b511ac476cf9cda8adbe2a

Windows 8 info - Page 2 Th_9e6fb93f04818c00e8589ea4db73b1ab

Windows 8 info - Page 2 Th_05cb251272188b0d3cf22e78477fbbcd

Opšti zaključak koji je izveden nakon testiranja jeste da većina igara u okviru Windows 8 operativnog sistema beleži iste performanse kao što je to slučaj sa Windows 7, dok neke postižu i bolje rezultate. Windows 8 operativni sistem može dovesti do nekih problema u određenim igrama na početku, ali generalno sve igre rade odlično i performanse igara na Windows 8 operativnom sistemu u većini slučajeva će biti jednake performansama koje su zabeleže u okviru Windows 7 operativnog sistema.
Back to top Go down
flexerca
Administrator
flexerca

Broj poruka : 340
Datum upisa : 2012-03-02
Godina : 45
Lokacija : Cazin, BiH
Raspoloženje : Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

Windows 8 info - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Windows 8 info   Windows 8 info - Page 2 Icon_minitimeFri 11 Jan 2013 - 13:39

Jel neko ima da koristi Win 8, kakvi su utisci?? Koristim Win 7, 64 bitni ali je došlo vrijeme da obnovim sistem pa razmišljam da instaliram Win 8. Svi utisci, kritike, preporuke su dobrodošle.
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

Windows 8 info - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Windows 8 info   Windows 8 info - Page 2 Icon_minitimeFri 11 Jan 2013 - 15:06

Meni osobno se ne sviđa Win 8!!
Imao sam prilike da testiram više puta Windows 8 na posve novim računarima(bio je gore!)
i šta da kažem, ako koji oće da si kupi tablicu neka si i kupi tablicu! cyclops a Windows
neka ostane Windows scratch
To je za mene isto kao kad vidim da si čovjek nabavi Mac-a i onda si gore stavi Windows!??,
a zašto pobogu si onda kupio Mac??

Kao administratoru mi isto smeta kako je urađen put do samog srca Win8 - vrlo je zaobilazan pa i neke funkcije su nedostupne!, to se započelo sa Win7 a stvarno su daleko odmakli sa tim u Win8!.
Osobno mislim, da če računari ići u smjeru da polako više nečeš imati dostup do njih i radit češ moći samo ono što je kompanija koja je napravila računar, hoče(želi) da ti radiš sa njime!?(određeni za neko usko područje), a ja sam istraživač i uvijek želim znati što mogu izvuč iz računala!

I svatka druga serija Windowsa bila je dobra!, počelo je sa prozorima 3.1 -Win 95 je bio pokus kako malo ulepšati 3.1!
Win98 več vrlo dobar Win, sa dobrom potporom driverima i ostalo!!(u kojoj maloj firmi ovdje u Slo, još radi dobro kao nekad)
Win Milenium, bolji izgled ali su driveri uvijek bili strava!! affraid i vrlo slaba potpora.
E.. i tu je kralj Win Xp, kako sami znate, vrlo dobar Win, dobra potpora driverima i opštenito!! bounce Twisted Evil
i drugi poraz Microsofta Win Vista! opet su pokušali na boljem izgledu ali nije bila dovršena i zbog toga imala je puno buug-eva!!(mislim da ih narod pritisnuo ob zid, pa su morali da izdaju nešto koje bi inače bilo dobro kao sad Win7 ali nije bilo dorađeno!)
I naravno Win 7 - Dobar, stabilan, brz Windows - bar za mene!
Dosta dobar dostup do važnih programa i fajlova(administrator) i dovoljno bezbedan za običnog [uporabnika] (u smislu izloženosti i napada iz interneta).

Win 8 ima prema mome iskustvu dosta krače vrijeme kad se digne iz Bios-a do Win faze!!
i to je sve! - Mislim da ima dobar sistem prethodnog učitavanja u memoriju i stvoren je za SSD diske, pa su zbog toga svi podaci odmah dostupni, jer su poshranjeni u SSD, a SSD disk je vrlo brži od običnih HDD(brz je kao kad imaš običan računar u spavanju, pa se onda digne iz Ram memorije!)

To bi bilo nešto u tome od mene Very Happy
Back to top Go down
Zeka-Peka
Experienced
Zeka-Peka

Broj poruka : 127
Datum upisa : 2012-07-22
Raspoloženje : zombiran...

Windows 8 info - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Windows 8 info   Windows 8 info - Page 2 Icon_minitimeFri 11 Jan 2013 - 23:31

Sadd je u pravu!
Sećam se i ja recimo, Win 95 f, kako je samo dobro radio sa zahtevnim programima a na konfiguracijama koje bi bilo smešno navoditi danas... recimo Intel 166, memorije 128 Mb, hard 30 Gb, grafička 4 Mb!?!
Za sve je kriv C++ i njegove klase...
Šalim se, industrija je to!
Nov komp, nov win, nov kompajler, ACAD,... i trgovcima dobro! lol!
Nas ko pita, oćeš = daj pare, nećeš = nemoraš!

A dal je neko probao? Radi li STALKER na win 8? scratch

Ako ne radi, čuvaćemo Win XP i Win 7... (dok se GOD može)... Basketball

Ranije mi je kompjuter trebao za posao, danas ISKLJUČIVO za STALKERA i po neko pisamce (može i Lindža to...). Poz! cheers

A da, čini mi se da se i Win 8 diže bez biosa, kao Linux?
Džaba mu ga ta "brzina"...
Back to top Go down
Tajl3r
Moderator
Tajl3r

Broj poruka : 166
Datum upisa : 2012-10-27
Godina : 36
Lokacija : RH

Windows 8 info - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Windows 8 info   Windows 8 info - Page 2 Icon_minitimeSat 12 Jan 2013 - 0:45

Držite se ljudi win7/32/64 bar dok sp 1 ne dođe za win 8 pa ga bar probajte,
nije baš za desktop PC več za tablete ,
proba sam ga brži je ali je i užas šta se tiče desktop korisnika nije to to..

(moje mišljenje da je microsoft pomslija ajdemo pomrsit račune sa
ovakvim os-om apple-u i čini mi se da im nije uspilo + su stvarno razljutili ljude
da čak i na linux/ubuntu prelaze lol.)
Da i ja ču ga ja osobno preskočit. potpisujem sve šta je @sadd rekao.
Back to top Go down
https://www.youtube.com/user/Durden391
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Windows 8 info - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Windows 8 info   Windows 8 info - Page 2 Icon_minitimeSat 12 Jan 2013 - 1:26

Windows 8 nema ama baš ništa vredno prebacivanja sa 7-ice kada je u pitanju non-touch uređaj. Pošto je sve više i više uređaja sa touchscreen mogućnošću, samim tim bi i Windows 8 trebalo više uzimati u obzir. Za touch uređaje zaista solidno urađen. Postoje mnogi ultrabookovi koji koriste ekrane osetljive na dodir bez obzira što i pored toga imaju bazni deo sa tastaturom i touchpadom. Postoje i razne kombinaije. Jedna od njih je da taj ekran osetljiv na dodir u stvari može jednim potezom lako da se izvuče iz baze kao iz džepa i da se koristi kao tablet. Postoji čak i taj ekran-tablet koji na dve strane ima display pa jedna strana koristi tebi a druga strana prikazuje ljudima sa druge strane ono što radiš, a možeš i da mu promeniš mod da prikazuje film na primer dok ti radiš nešto treće nesmetano. Postoje jako dobre stvari, napredne, koje mogu biti čak i vrlo korisne ako im se nađe primena. Isto to važi i za Windows 8, mada on nije tako napredan. On je u stvari Windows Vista/7 koji je prilagođen radu na uređajima koji su osetljivi na dodir.
Što se tiče PC platforme, i tu se javlja period transformacije sa običnih na touch monitore. I tu je slična fora, malo radiš an tastaturi-mišu a malo po ekranu.
Ako planirate da PC i dalje koristite kao do sada, dakle sa tastaturom, mišem i po kojim game kontrolerom, preporučujem vam da ne trošite sebi dragoceno vreme tako što ćete instalirati novi sistem. Pored onog Metro User Interfacea, ima i običan, klasični, stari desktop interface kao na prethodnim sistemima.
Zaključak: Touchscreen = Windows 8 Non-Touchscreen = Windows 7 i drugi
Back to top Go down
https://valsogard.com/
brtcha
Experienced
brtcha

Broj poruka : 68
Datum upisa : 2012-08-09
Godina : 37
Lokacija : Novi Beograd
Raspoloženje : Viva la Falloutizacion

Windows 8 info - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Windows 8 info   Windows 8 info - Page 2 Icon_minitimeSat 12 Jan 2013 - 3:58

Jedina stvar zbog koje je jedan moj prijatelj instalirao windows 8 (legalna kopija dobijena od firme) je upravo ta da je pravljen za touch uređaje, koji su generalno slabiji sa hardverom nego standardni pc-jevi i zbog toga bi trebalo da radi bolje na slabijim mašinama, tj. brže na jačim mašinama i, ako mu je za verovati (nisam još lično bio do njega i video šta je po sredi), nije se prevario.
Ja sam ga malko testirao na kompu koji je imao p4 na 3.0 Ghz i 2GB ddr2 na 800 i radio je k'o zmaj... naravno sveže instaliran, bez bilo kakvih programa (čitaj: nisam uspeo da ga aktiviram), što će reći dizao se mnogo brže nego Win7.
Treba vremena za navikavanje na metro sranje od UI-a, ali to generalno ne predstavlja neki preterani problem.

Ja, doduše, i dalje Windows platformu koristim isključivo za novije igrice, dok mi je Ubuntu neuporedivo bolji za programiranje, izlazak na net i starije igre (sve do kotor dvojke/mw2...)
Back to top Go down
flexerca
Administrator
flexerca

Broj poruka : 340
Datum upisa : 2012-03-02
Godina : 45
Lokacija : Cazin, BiH
Raspoloženje : Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

Windows 8 info - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Windows 8 info   Windows 8 info - Page 2 Icon_minitimeSat 12 Jan 2013 - 12:58

Ok, po ovom ostaću na Win 7 64bit, hvala svima.
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Windows 8 info - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Windows 8 info   Windows 8 info - Page 2 Icon_minitimeThu 3 Oct 2013 - 3:03

Jooooo, nagovorio me Tony da instaliram Win 8.Skinem sa , hm....... tamo nekog sajta i nisam pogledao komentare, vec samo ono na engleskom u opisu.Da sam pročitao, znao bi surovu stvarnost.Krenem sa instalacijom i vidim da je espanjol , nemam pojma šta piše ali vidim da mi ne da opciju da promenim u neki drugi jezik.Druge dve stavke mi daje opciju da promenim u engleski (inglese US) ali ceo tok instalacije protice na španskom.Pustim da ide do kraja , nadajući da ću to lako promeniti u Control Panelu.
Kako da promenim kad sam jedva provalio nakon pola sata kako ući u Control Panel.Verujem da nije toliko teško promeniti ali pod uslovom da se zna španski, ja na žalost nisam taj.
Mučio sam se nešto i podešavao, otprilike-intuitivno-pa -šta-ispadne, pa sam nešto kliknuo i pojavilo se da mi download-uje neki dodatak za engleski jezik od nekih 160MB.Skinulo i instaliralo, ja se nadao da će posle restarta biti promenjen jezik interfejsa u engleski ali nista od toga, ostade na espanjol.Ma da, jedva sam našao kako se restartuje, koje ludilo od OS.Ma sve je OK, ali to nije za mene i verovatno neće biti nikad.Ajde to za gašenje i restart, da je na engleskom  sve, verovatno bi brže pronasao.
Pustim neki film i imam uredno prevod za njega u .srt formatu, identican naziv kao i film, što znači da bi trebalo da automatski prikaže prevod.Nema šanse, ne samo da pusti prevod, nego ne mogu ni da smanjim ni da pojacam zvuk.Nigde nikakvih opcija.Još naj gore, nemam nigde nikakvo dugme da isključim Player.Jedva sam uspeo i to nekako posredno, mada ne verujem da je to bilo skroz isključeno, već samo sklonjeno sa ekrana i utišano.
Ja jesam mator i buđav, ali nisam konzervativac i barem mislim da nisam glup.Šta su oni hteli sa ovim Win 8, nije mi jasno.Pa zar treba sad da gledam neke tutorijale, jedno 2-3 meseca da bih naučio osnovne stvari, svari koje sam naučio kod Win 7 za jedan dan, i to ne gledajući tutorijale, već sam od sebe, intuitivno.Ako su ovim Win 8 hteli da pojednostave korišćenje Windowsa svaka im čast.
Zamisli, ima prozorče za prikaz stanja na svetksim berzama a ja sam lud bez toga.Sve se sekiram kako mi se kotiraju akcije na berzama (Dow Jones i NAZDAQ) i koliko sam zgrnuo love.Ali naći gde se pojačava zvuk u Playeru, to nikom ne treba, a ni meni, pošto se hitno selim na Win 7.Do duše, tu je u rezervi i XP na drugoj particiji, hehehe, nostalgija.
I eto, probao i ..., idemo na Win 7.Sačekaću Win 9, nadam se da će Stevan biti u pravu, ono, svaki drugi Win je OK.
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
Tajl3r
Moderator
Tajl3r

Broj poruka : 166
Datum upisa : 2012-10-27
Godina : 36
Lokacija : RH

Windows 8 info - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Windows 8 info   Windows 8 info - Page 2 Icon_minitimeSat 12 Oct 2013 - 16:27

purke62 wrote:
Jooooo, nagovorio me Tony da instaliram Win 8.Skinem sa , hm....... tamo nekog sajta i nisam pogledao komentare, vec samo ono na engleskom u opisu.Da sam pročitao, znao bi surovu stvarnost.Krenem sa instalacijom i vidim da je espanjol , nemam pojma šta piše ali vidim da mi ne da opciju da promenim u neki drugi jezik.Druge dve stavke mi daje opciju da promenim u engleski (inglese US) ali ceo tok instalacije protice na španskom.Pustim da ide do kraja , nadajući da ću to lako promeniti u Control Panelu.
Kako da promenim kad sam jedva provalio nakon pola sata kako ući u Control Panel.Verujem da nije toliko teško promeniti ali pod uslovom da se zna španski, ja na žalost nisam taj.
Mučio sam se nešto i podešavao, otprilike-intuitivno-pa -šta-ispadne, pa sam nešto kliknuo i pojavilo se da mi download-uje neki dodatak za engleski jezik od nekih 160MB.Skinulo i instaliralo, ja se nadao da će posle restarta biti promenjen jezik interfejsa u engleski ali nista od toga, ostade na espanjol.Ma da, jedva sam našao kako se restartuje, koje ludilo od OS.Ma sve je OK, ali to nije za mene i verovatno neće biti nikad.Ajde to za gašenje i restart, da je na engleskom  sve, verovatno bi brže pronasao.
Pustim neki film i imam uredno prevod za njega u .srt formatu, identican naziv kao i film, što znači da bi trebalo da automatski prikaže prevod.Nema šanse, ne samo da pusti prevod, nego ne mogu ni da smanjim ni da pojacam zvuk.Nigde nikakvih opcija.Još naj gore, nemam nigde nikakvo dugme da isključim Player.Jedva sam uspeo i to nekako posredno, mada ne verujem da je to bilo skroz isključeno, već samo sklonjeno sa ekrana i utišano.
Ja jesam mator i buđav, ali nisam konzervativac i barem mislim da nisam glup.Šta su oni hteli sa ovim Win 8, nije mi jasno.Pa zar treba sad da gledam neke tutorijale, jedno 2-3 meseca da bih naučio osnovne stvari, svari koje sam naučio kod Win 7 za jedan dan, i to ne gledajući tutorijale, već sam od sebe, intuitivno.Ako su ovim Win 8 hteli da pojednostave korišćenje Windowsa svaka im čast.
Zamisli, ima prozorče za prikaz stanja na svetksim berzama a ja sam lud bez toga.Sve se sekiram kako mi se kotiraju akcije na berzama (Dow Jones i NAZDAQ) i koliko sam zgrnuo love.Ali naći gde se pojačava zvuk u Playeru, to nikom ne treba, a ni meni, pošto se hitno selim na Win 7.Do duše, tu je u rezervi i XP na drugoj particiji, hehehe, nostalgija.
I eto, probao i ..., idemo na Win 7.Sačekaću Win 9, nadam se da će Stevan biti u pravu, ono, svaki drugi Win je OK.
Tpb upiši start is back ,programčić koji ti vrača start i sve kao u sedmici,ja ga korstim i sve je u redu.Imaš metro sučelje ali ga možeš sa tim programom ugasit i još podosta toga možeš namjestit https://www.youtube.com/watch?v=YqUAg3cQxQo itd..pm ti link ako te zanima a nemožeš nač....
Back to top Go down
https://www.youtube.com/user/Durden391
Sponsored content




Windows 8 info - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Windows 8 info   Windows 8 info - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down
 

Windows 8 info

View previous topic View next topic Back to top 

 Similar topics

-
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona :: Ostalo :: Software-
Jump to: