S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesRegisterLog in
Posetite Stalker BalkanZona Facebook stranu! Posetite i naš YT knanal BalkanZona YouTube channel! Subscribe! BalkanZona Admin tim
Poll
Koji browser koristite?
Mozilla Firefox
STALKER 2 Je otkazan ,,;( I_vote_lcap39%STALKER 2 Je otkazan ,,;( I_vote_rcap
 39% [ 21 ]
Google Chrome
STALKER 2 Je otkazan ,,;( I_vote_lcap35%STALKER 2 Je otkazan ,,;( I_vote_rcap
 35% [ 19 ]
Opera
STALKER 2 Je otkazan ,,;( I_vote_lcap19%STALKER 2 Je otkazan ,,;( I_vote_rcap
 19% [ 10 ]
Safari
STALKER 2 Je otkazan ,,;( I_vote_lcap0%STALKER 2 Je otkazan ,,;( I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Netscape
STALKER 2 Je otkazan ,,;( I_vote_lcap0%STALKER 2 Je otkazan ,,;( I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Microsoft Internet Explorer
STALKER 2 Je otkazan ,,;( I_vote_lcap6%STALKER 2 Je otkazan ,,;( I_vote_rcap
 6% [ 3 ]
Nije naveden
STALKER 2 Je otkazan ,,;( I_vote_lcap2%STALKER 2 Je otkazan ,,;( I_vote_rcap
 2% [ 1 ]
Total Votes : 54
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
March 2024
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Latest topics
» Pozdrav svima
STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeby sadd Wed 20 Mar 2024 - 22:47

» Veliki pozdrav
STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeby Kostov Thu 7 Mar 2024 - 8:43

» S.T.A.L.K.E.R. 2
STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeby sadd Wed 27 Dec 2023 - 8:47

» Koji modovi?!
STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeby puza93 Wed 5 Jul 2023 - 1:23

» S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [1.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Zov Pripjata — prevod s ruskog i ukrajinskog
STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [3.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Senka Černobilja — prevod s ruskog i ukrajinskog
STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeby Kostov Sat 1 Apr 2023 - 19:58

» Pozz svima
STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeby flexerca Fri 10 Mar 2023 - 14:49

Top posting users this week
No user
Top posters
MarkedOne8
STALKER 2 Je otkazan ,,;( I_vote_lcapSTALKER 2 Je otkazan ,,;( I_voting_barSTALKER 2 Je otkazan ,,;( I_vote_rcap 
sadd
STALKER 2 Je otkazan ,,;( I_vote_lcapSTALKER 2 Je otkazan ,,;( I_voting_barSTALKER 2 Je otkazan ,,;( I_vote_rcap 
purke62
STALKER 2 Je otkazan ,,;( I_vote_lcapSTALKER 2 Je otkazan ,,;( I_voting_barSTALKER 2 Je otkazan ,,;( I_vote_rcap 
PoWeR
STALKER 2 Je otkazan ,,;( I_vote_lcapSTALKER 2 Je otkazan ,,;( I_voting_barSTALKER 2 Je otkazan ,,;( I_vote_rcap 
Placenik
STALKER 2 Je otkazan ,,;( I_vote_lcapSTALKER 2 Je otkazan ,,;( I_voting_barSTALKER 2 Je otkazan ,,;( I_vote_rcap 
Pr3D@tor
STALKER 2 Je otkazan ,,;( I_vote_lcapSTALKER 2 Je otkazan ,,;( I_voting_barSTALKER 2 Je otkazan ,,;( I_vote_rcap 
quicksilver
STALKER 2 Je otkazan ,,;( I_vote_lcapSTALKER 2 Je otkazan ,,;( I_voting_barSTALKER 2 Je otkazan ,,;( I_vote_rcap 
flexerca
STALKER 2 Je otkazan ,,;( I_vote_lcapSTALKER 2 Je otkazan ,,;( I_voting_barSTALKER 2 Je otkazan ,,;( I_vote_rcap 
djordje29
STALKER 2 Je otkazan ,,;( I_vote_lcapSTALKER 2 Je otkazan ,,;( I_voting_barSTALKER 2 Je otkazan ,,;( I_vote_rcap 
Dasha67
STALKER 2 Je otkazan ,,;( I_vote_lcapSTALKER 2 Je otkazan ,,;( I_voting_barSTALKER 2 Je otkazan ,,;( I_vote_rcap 
Statistics
We have 642 registered users
The newest registered user is alekZZ

Our users have posted a total of 9852 messages in 747 subjects
Who is online?
In total there are 3 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 3 Guests

None

Most users ever online was 26 on Fri 2 Aug 2019 - 16:45

Share | 
 

 STALKER 2 Je otkazan ,,;(

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
PoWeR
Master
PoWeR

Broj poruka : 546
Datum upisa : 2011-07-19
Godina : 28
Raspoloženje : OK

STALKER 2 Je otkazan ,,;( Empty
PostSubject: STALKER 2 Je otkazan ,,;(   STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeWed 25 Apr 2012 - 21:09

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Kl812VZv9VI
The reason we cannot continue with the development of Stalker 2 is we and our new investors we unable to come to an agreement with the IP rights onwer. The entire team that was working on Stalker is now working on a new project called Survarium. We are so grateful for the support over the years and despite our best efforts we have to move on from Stalker which is as hard for us as it is for you. However, we feel that our new studio and project will be something unique and fill the void left by Stalker as well as add a lot more! -Your Stalker Team-

Quoted from Official STALKER fb page
Back to top Go down
Macan
Novice
Macan

Broj poruka : 44
Datum upisa : 2010-06-21
Godina : 35
Lokacija : Pozarevac
Raspoloženje : Peace is a lie there is only passion

STALKER 2 Je otkazan ,,;( Empty
PostSubject: Re: STALKER 2 Je otkazan ,,;(   STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeWed 25 Apr 2012 - 22:36

Neeeeeeeeeee!! Ne!!! Zasto, Zasto!! Pa to je jedna od najboljih igara ikad napravljena.
Ja nista ne kapiram. Super igra, super se prodavala. I zbog nekih budala koje nemogu da se dogovore. Mislim, strasno. Totalno sam razocaran. Sad sam pao u gadan bedak.
Back to top Go down
Major Degtjarev
Veteran
Major Degtjarev

Broj poruka : 211
Datum upisa : 2011-09-16
Godina : 24
Lokacija : Pirot/Srbija
Raspoloženje : Time for some vodka...

STALKER 2 Je otkazan ,,;( Empty
PostSubject: Re: STALKER 2 Je otkazan ,,;(   STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeThu 26 Apr 2012 - 8:09

Ja mislim da će od para koje su zaradili na Survarium-u,uložiti ih u razvoj S.T.A.L.K.E.R 2.
Back to top Go down
skorpius
Novice
skorpius

Broj poruka : 18
Datum upisa : 2010-03-22
Godina : 41
Lokacija : Prijepolje

STALKER 2 Je otkazan ,,;( Empty
PostSubject: Re: STALKER 2 Je otkazan ,,;(   STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeThu 26 Apr 2012 - 16:46

E steta Sad
Back to top Go down
Pr3D@tor
Administrator
Pr3D@tor

Broj poruka : 379
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 36
Lokacija : Pozarevac , Srbija

STALKER 2 Je otkazan ,,;( Empty
PostSubject: Re: STALKER 2 Je otkazan ,,;(   STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeThu 26 Apr 2012 - 18:09

Survarium ce biti spiritualni nastavak stalkera,za sire zajednice,sto nije uopste lose jer cemo svi moci u isto vreme da se nadjemo u Zoni.
Back to top Go down
urlich
Novice
urlich

Broj poruka : 29
Datum upisa : 2011-01-17
Godina : 55
Lokacija : Podravina / Hrvatska
Raspoloženje : Uvjek spreman za Staropramen..

STALKER 2 Je otkazan ,,;( Empty
PostSubject: Re: STALKER 2 Je otkazan ,,;(   STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeThu 26 Apr 2012 - 18:28

Evo informacija.. To će biti MMO F2P. Po meni je to promašaj jer će se pravim novcem kupovati oružje i oprema a i izgubilo bi se na atmosferi kada bi na jednom serveru istovremeno bilo do tisuču igrača.. lol!

https://www.facebook.com/officialstalker
http://www.vostokgames.com/ru
http://survarium.com/ru/
https://www.facebook.com/Survarium
https://www.youtube.com/watch?v=Kl812VZv9VI&context=C4ce2ab1ADvjVQa1PpcFM3gGkmv-PHrIh7j9r0VuKIurvd0z5UyF0%3D

Na službenoj FB stranici možete postaviti pitanja svezi Survariuma. Tjekom narednih dana će odgovarati na pitanja.

Bilo je glasina da je cjelokupna franšiza prodana no na službenoj stranici je objavljena ova vjest:

"There is no truth to the allegations that the Stalker rights have been sold to Bethesda. The rights belong to Sergiy Grygorovych, the founder of GSC Game World."
Back to top Go down
igrozni
Experienced
igrozni

Broj poruka : 125
Datum upisa : 2012-01-17
Godina : 37
Lokacija : BG
Raspoloženje : Solidno

STALKER 2 Je otkazan ,,;( Empty
PostSubject: Re: STALKER 2 Je otkazan ,,;(   STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeFri 27 Apr 2012 - 11:20

Kakav Suvarium kakve p.m. , svaka im čast stvarno...



Last edited by igrozni on Fri 27 Apr 2012 - 16:41; edited 1 time in total
Back to top Go down
urlich
Novice
urlich

Broj poruka : 29
Datum upisa : 2011-01-17
Godina : 55
Lokacija : Podravina / Hrvatska
Raspoloženje : Uvjek spreman za Staropramen..

STALKER 2 Je otkazan ,,;( Empty
PostSubject: Re: STALKER 2 Je otkazan ,,;(   STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeFri 27 Apr 2012 - 13:10

Da.. Podseća na Akvarium.. lol!
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

STALKER 2 Je otkazan ,,;( Empty
PostSubject: Re: STALKER 2 Je otkazan ,,;(   STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeFri 27 Apr 2012 - 15:54

Da, prva asocijacija je većini na akvarijum.Tako je i ovaj lik što je sinoć vodio online čat sa Olegom Yaorskim reako.Pošto je to radno ime za igru , pitao ga je da li će biti neki konkurs za ime.Oleg kaže da razmatraju i tu varijantu.U optiicaju je bilo dosta drugih nazaiva ali su većina već bila zauzeta, registrovana i zaštićena.Na ruskom bi Survarium bi trebalo prevesti kao Viživarijum (Preživljarijum), kaže voditelj a Oleg odgovara da je on onda predložio Viživalker.
Da li će ostati Survarijum , videćemo.

_________________________________________________
Минздрав Зоны предупреждает: Пить с читерами опасно для здоровья, они не пьянеют!
http://www.amk-team.ru/forum/index.php?showtopic=8216&st=20#entry483106
STALKER 2 Je otkazan ,,;( 3140945
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
Pr3D@tor
Administrator
Pr3D@tor

Broj poruka : 379
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 36
Lokacija : Pozarevac , Srbija

STALKER 2 Je otkazan ,,;( Empty
PostSubject: Re: STALKER 2 Je otkazan ,,;(   STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeFri 27 Apr 2012 - 22:26

Kad se pogleda kroz koncept MMO, bukvalno je prezivarijum,jer ce u njemu biti prezivari(ljudi) sa svih strana sveta Very Happy

Back to top Go down
Macan
Novice
Macan

Broj poruka : 44
Datum upisa : 2010-06-21
Godina : 35
Lokacija : Pozarevac
Raspoloženje : Peace is a lie there is only passion

STALKER 2 Je otkazan ,,;( Empty
PostSubject: Re: STALKER 2 Je otkazan ,,;(   STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeSat 28 Apr 2012 - 1:35

Brate Predatoru, ja tek sad primetio da si ti pozareljanin. Sto nerece ranije. Mozda se znamo. Neznam dal je primereno ovde da te pitam za ime, Ti mi odgovori u PM, ako nezelis da se vidi. Sto se tice mene. Pa evo sam ti moj naziv kaze kako se prezivam.
Back to top Go down
urlich
Novice
urlich

Broj poruka : 29
Datum upisa : 2011-01-17
Godina : 55
Lokacija : Podravina / Hrvatska
Raspoloženje : Uvjek spreman za Staropramen..

STALKER 2 Je otkazan ,,;( Empty
PostSubject: Re: STALKER 2 Je otkazan ,,;(   STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeSat 28 Apr 2012 - 17:06

E eto i njihovog bloga. Za početak osnovna pitanja i odgovori. Viđeno na FB
http://survarium.tumblr.com/
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

STALKER 2 Je otkazan ,,;( Empty
PostSubject: Re: STALKER 2 Je otkazan ,,;(   STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeMon 30 Apr 2012 - 2:02

Otpisati tek tako Stalker 2 , kao mrtav projekat je još uvek prerano.pre svega jer se glavni igrač još uvek nije oglasio, a to je vlasnik GSC Game World , Sergej Grigorovič.Čak ni vest o gašenju firme nismo čuli od njega, već posredno a on, već mesecima, "murdo" ćuti.Niti je potvrdio tu informaciju niti demantovao.
Svakako da je rezigniranost, ozlojađenost, mržnja i bes fanova ove franšiše, uperene prema Gregorviču, sasvim opravdana.Čisto sa moralne strane gledano.Međutim, ipak je tu u pitanju privatni biznis, a ne neka politička stranka pa da sad traže od GSC, politička ili neku druga odgovornost za neispunjena obećanja i nepošten odnos prema ljudima koji su volieli i još ucek vole njihov proizvod.Što bi rekli rusi, zgrnuo si bogatsvo jer smo mi voleli tu igru i platili iz svog džepa za nju.Na velika zvona si nam obećao nastavak naše omiljene igre, obećavao sve i svašta, filmove, TV serije i na kraju ništa, čak ni kratko objanjenje, zašto ništa.Zar smo to zaslužili, pitaju gameri širom bivšeg SSSR-a i celog sveta koji su ovožavali prvi trilogiju Stalkera.
Pre svega zbog nepoštenog odnosa, jer je ta zavera ćutnje i otstustvo i jedne validne zvanične informacije je u najmanju ruku, nepoštovanje potrošača ( u ovom slučaju igrača).
Ljudski je da se neko zasiti poslom koji radi, ma koliko bio uspešan u njemu,da mu se jednostavno sve smuči i da želi to da napusti.Ali ne reći to javno, to nije ljudski, nije pošteno, nije fer.
Da je izašao i kazao, želeo sam da ostvarim sve što sam obećao i dao sam odrešene ruke timu da radi i napravi igru, nisam im se mešao u posao.Pred novu godinu su mi pretstavili scenario za novu igru i novi engine.Shavatio sam da to ništa ne valja i da moram prekinuti rad na projektu.Besmisleno je da dalje investiram u projekat u koji ne verujem.Bilo mi je dostva svega.Desilo se nešto slično kao sa prvim Stalkerom, preambiciozni projekat koji gotovo da nije bilo moguće realizovatia čak i da se realizovao, taj koncept kakav je planiran nikom živom se nebi dopao, to igrači nebi igrali.Nisam želeo da ponovo prolazim sedmogodišnji pako, ka sa prvim Stalkerom, da dovedem projekat na igrivi nivo i učinim ga pristupačnim široj populaciji.Ne mogu da ponovo prolazim kroz sve to.
To bi bilo OK, da je tako istupio, izašao i rekao kako stoje stvari.ALi da se ovako krije i ćuti ko ..., da ne kažem šta, pa to je bedno.A možda se i ne krije, možda su ga "uhapsli" ti mafijaški krugovi o kojim se pričalo da ga ucenjuju, pa sad čami u nekom podrumu , ako je uopšte i živ.Zanimljiva hipoteza, šta kažete?Hehehe.
A šta tek reći za ovu ekipu iz fantomskog Vostok Games, po pitanju nepoštovanja fanova i onih kojima se obraćaju i traže poverenje i strpljenje ( i pare, normalno).Kako imati poverenja u ljude koji te mažu i lažu mesecima da rade Stalker 2 i da će sigurno izaći igra.Da će igra biti remek delo, da će biti dosad neviđena stvar.Radi se punom parom, ništa ne brinite.Oleg Javorski snima finginrani video tima koji, kao, radi na projektu u bivšim prostorijama GSC, punom parom.A istina je da te kancelarije više nisu kancelarije GSC, već nekog profi gamerskog tima (MP).Dečko nas šalta onako džiberski, da je to ogavno.Uneo se u ulogu pa glumata po tim kancelarijam i sve kao na prstima ide i šapće da ne ometa ljude dok rade na Stalker 2.Ali morao je da nas obavesti da je Projekat Stalker 2 zdrav i , fala bogu živ i da je sve OK, da se ništa ne sekiramo.I sve tako,do neki dan, kada kao grom iz vedra neba stiže "radosna" vest , da je projekat Stalker 2 zamrznut i da je ekipa koja je na njemu radila osnovala novu firmu Vostok Games i da će sad raditi novu igru i to potpuno nove koncepcije i vrste (MMO).
Pitanje svih pitanja je , kako verovati lažovima?Ja uopšte ne verujem da postoji ta firma Vostok Games, ni projekat Survarijum, ni ti fantomski finansijeri koje su, navodno našli za projekati.To što taj Vostok Games ima svoj sajt i YouTube knala, Twiter, FB i ko zna koji "zvanični" nalog, to može svako da napravi za male pare ili čak i besplatno.Možemo i mi da napravimo takvu firmu, BalkaZona Games.Postavimo Ajsiča za PR-Direktora i da ošine da spamuje po YT,FB i farba narod ko uskršnja jaja, kako radimo Ultra-Mega-Giga projekat i da će to biti revolucija u gaming industriji, ali pre svega u gaming umetnosti.
Verujem im da od 25.04.2012 govore istinu, taman onoliko koliko su od nove godine pa do 25.04.2012 govorili istinu.Naročito u gore pomenutom YT video i po Twiterima i FB-ovima.
Sve u svemu, mislim da su se oni koji su zaslužni za prvi Stalker, toliko obrukali ovog puta da je već bespredmetno pratiti i obraćati pažnju na vesti koje dolaze sa te strane, bilo da dolaze od Grigoroviča ili ovih njegovih bivših pajtaša.Najiskrenije su mi se svi smučili.
Baš su me iznervirali, odoh malo u Zonu da se smirim, da roknem kojeg krovososa i da se opustim.

_________________________________________________
Минздрав Зоны предупреждает: Пить с читерами опасно для здоровья, они не пьянеют!
http://www.amk-team.ru/forum/index.php?showtopic=8216&st=20#entry483106
STALKER 2 Je otkazan ,,;( 3140945
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
igrozni
Experienced
igrozni

Broj poruka : 125
Datum upisa : 2012-01-17
Godina : 37
Lokacija : BG
Raspoloženje : Solidno

STALKER 2 Je otkazan ,,;( Empty
PostSubject: Re: STALKER 2 Je otkazan ,,;(   STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeMon 30 Apr 2012 - 2:57

Bravo Purke a na mene se ljutite što sam poludeo od besa...S.t.a.l.k.e.r mi je bio jedna od prvih igara još od od SOC-a i kada neko ti saopšti ovako "divnu vest" moram malo po srpski da dam oduška jer izgleda da imamo posla sa prvoklasnim lažovima...!!
Back to top Go down
urlich
Novice
urlich

Broj poruka : 29
Datum upisa : 2011-01-17
Godina : 55
Lokacija : Podravina / Hrvatska
Raspoloženje : Uvjek spreman za Staropramen..

STALKER 2 Je otkazan ,,;( Empty
PostSubject: Re: STALKER 2 Je otkazan ,,;(   STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeMon 30 Apr 2012 - 11:12

Možda je samo u pianju nekakav marketinški spin. STALKER je previše uspješan da bi sam tako bio otpisan.
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

STALKER 2 Je otkazan ,,;( Empty
PostSubject: Re: STALKER 2 Je otkazan ,,;(   STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeMon 30 Apr 2012 - 19:27

urlich wrote:
Možda je samo u pianju nekakav marketinški spin. STALKER je previše uspješan da bi sam tako bio otpisan.
Svi bismo voleli da si u pravu, ali meni sve ovo deluje na rusko prokletstvo.Sve je u Rusiji na maksimum ali kratko traje.Kad bi naterali sve gejmere na svetu da igraju 2 sata neki CoD i S.T.A.L.K.E.R. kladim se da bi ipak na kraju 80% njih reklo da je stalker bolji.Ali eto, CoD se već godinama drži iste politike, neki tu bagoviti usvojeni engine, dobra mp podrška, neka pričica i tako šaltaju jednu igru godišnje u proseku.S.T.A.L.K.E.R. SoC, ako ste čitali Purketovo izlaganje o istorijatu igre u SoC temi, videli biste da je još pre 7-8 godina ta igra trebala da prevazilazi mnoge moderne igre kako po kvalitetu igre tako i po zahtevnosti hardwarea.To im je propalo i mi smo dobili igru koja je bila prekraćivana sa svih strani ali dovoljno dobra da se mnogi zaljube u nju.Svako ko je stalker igrao duže od 45 minuta nije mogao da ostane ravnodušan.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

STALKER 2 Je otkazan ,,;( Empty
PostSubject: Re: STALKER 2 Je otkazan ,,;(   STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeMon 30 Apr 2012 - 19:44

MarkedOne8 wrote:
.....Svako ko je stalker igrao duže od 45 minuta nije mogao da ostane ravnodušan.
To je upravo ono što stalno ponavljam ljudima.Sve dok ne stigneš do nivoa Agroprom, ima nade da se iz Zone izvučeš bez posledica.U Agropromu te Zona uzima pod svoje, i ako si stalker u duši, nema više nazad.Ako nisi stalker i duši, teško da ćeš stići do Agroproma.Međutim, ako sebe nekako nateraš da dođeš do Agroproma i Zona te nije uvukla u sebe i nemaš poriv da nastaviš dalje da igraš, odustani , nije Stalker i Zona za tebe.Nemoj se maltretirati bezveze, neće te Zona i gotovo.Zona ne prima svakoga, igraj nešto drugo.

_________________________________________________
Минздрав Зоны предупреждает: Пить с читерами опасно для здоровья, они не пьянеют!
http://www.amk-team.ru/forum/index.php?showtopic=8216&st=20#entry483106
STALKER 2 Je otkazan ,,;( 3140945
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
igrozni
Experienced
igrozni

Broj poruka : 125
Datum upisa : 2012-01-17
Godina : 37
Lokacija : BG
Raspoloženje : Solidno

STALKER 2 Je otkazan ,,;( Empty
PostSubject: Re: STALKER 2 Je otkazan ,,;(   STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeMon 30 Apr 2012 - 20:43

Ja mislim da onaj kome se S.t.a.l.k.e.r nije svideo i nije pravi gejmer...Razumem da su ukusi različiti ali sa sadržajem koji je Stalker posedovao i poseduje nekada vam se čini da to i nije igra već stvarnost i da će vas stvarno iza prvog ćoška napasti neki mutant...To je prava čar i ono što nas satima danima nedeljama pa i mesecima drži prikovane uz ove igre...
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

STALKER 2 Je otkazan ,,;( Empty
PostSubject: Re: STALKER 2 Je otkazan ,,;(   STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeMon 30 Apr 2012 - 22:22

igrozni wrote:
Ja mislim da onaj kome se S.t.a.l.k.e.r nije svideo i nije pravi gejmer...

Ja baš suprotno mislim.Prvi ja na ovom forumu nisam gejmer, ili što drug MileKosmonaut rekao, gaymer.Nisam gejmer ali zato obožavam stalker kao igru.Ne bih modovao igru koju ne volim.Isto tako i Purke.Čovek moduje, razbija a odigrao je svega par FPS-ova u životu tipa dobri stari Medal of Honor ili Wolfenstein.Ja sam igrao prva 4 dela CoD-a ali još odavno, Medal of Honor prva 4 dela i to je bilo pre par godina i to bi bilo manje više to po pitanju mog iskustva sa FPS-ovima.
Šta sam konkretno hteo da kažem.Mislim da je stalker igra koja te vuče atmosferom i nostalgijom kao ni jedna druga, a da pritom nisi neki gejmer.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
PoWeR
Master
PoWeR

Broj poruka : 546
Datum upisa : 2011-07-19
Godina : 28
Raspoloženje : OK

STALKER 2 Je otkazan ,,;( Empty
PostSubject: Re: STALKER 2 Je otkazan ,,;(   STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeWed 2 May 2012 - 17:59

Vostok Games is a new studio founded by veterans of Ukrainian game industry with multi-year experience of developing and releasing commercially successful projects. In March 2012 we reached agreement with Vostok Ventures Ltd. to back up the financing of our new game – free2play MMOFPS Survarium (working title).
Back to top Go down
daree
Novice
daree

Broj poruka : 14
Datum upisa : 2012-02-07
Godina : 41

STALKER 2 Je otkazan ,,;( Empty
PostSubject: Re: STALKER 2 Je otkazan ,,;(   STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeThu 3 May 2012 - 13:13

Koliko su tacne glasine da je studio bethesda otkupio prava na Stalker 2 ???
Back to top Go down
Macan
Novice
Macan

Broj poruka : 44
Datum upisa : 2010-06-21
Godina : 35
Lokacija : Pozarevac
Raspoloženje : Peace is a lie there is only passion

STALKER 2 Je otkazan ,,;( Empty
PostSubject: Re: STALKER 2 Je otkazan ,,;(   STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeThu 3 May 2012 - 16:02

Vidi stvarno na benchmarku pise da je to istina, mada bolje da cekamo potvrdu od Bethesde.
Znate sta, mozda je i bolje sto je Sergei Grigorovich zadrzao pravo na STALKER brend. Mozda se coveku nije svidelo kuda ide razoj igre. Cesto bude da nastavci nekih popularnih igra ispadnu potpuno lose. Da ja imam vlasnistvo nad brendom a da moj tim krene da mutira moje "cedo" u nesto ste se meni ne svidja, ja bi svima podavao odkaz. Bolje da ne izadje nastavak nego da taj nastavak upropasti serijal.
Back to top Go down
PoWeR
Master
PoWeR

Broj poruka : 546
Datum upisa : 2011-07-19
Godina : 28
Raspoloženje : OK

STALKER 2 Je otkazan ,,;( Empty
PostSubject: Re: STALKER 2 Je otkazan ,,;(   STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeThu 3 May 2012 - 19:46

Hm Bethesda i STALKER 2? gurnuce svoj gameboy engine napravice nekog protagonistu nista vezi streloka ili degtjareva, Neku pricu koja nema veze sa sa prethodnim...
Back to top Go down
Macan
Novice
Macan

Broj poruka : 44
Datum upisa : 2010-06-21
Godina : 35
Lokacija : Pozarevac
Raspoloženje : Peace is a lie there is only passion

STALKER 2 Je otkazan ,,;( Empty
PostSubject: Re: STALKER 2 Je otkazan ,,;(   STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeFri 4 May 2012 - 15:11

PoWeR wrote:
Hm Bethesda i STALKER 2? gurnuce svoj gameboy engine napravice nekog protagonistu nista vezi streloka ili degtjareva, Neku pricu koja nema veze sa sa prethodnim...

Bate, Bethesda je napravila fallout 3, Skyrim i ostale Elderscrols delove, Call of Ctullhu, to su po meni extra kvalitetne igre, a i njihv skorasnji Rage je super, jedina mana je sto je previse kratak. Kad bih Bethesda radila stalker 2 ja sam uveren da bi napravili jos jedno remek delo. Ako niko nije cuo ca Call of Ctulhu ja mu savetujem da proba, igra je odlicna i po meni jednstvena u gameplay, ima svoju specificnu horor atmosferu.
Back to top Go down
PoWeR
Master
PoWeR

Broj poruka : 546
Datum upisa : 2011-07-19
Godina : 28
Raspoloženje : OK

STALKER 2 Je otkazan ,,;( Empty
PostSubject: Re: STALKER 2 Je otkazan ,,;(   STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeFri 4 May 2012 - 19:44

CoCDCoTE sam igro 2 puta jako mi se svidela odlicno za misliti

Bethesda nece upecati stalker atmosferu! Ali najvise me nervira sto ce prica biti potpuno druga
nece se spominjati strelok il degtjarev.
Back to top Go down
Macan
Novice
Macan

Broj poruka : 44
Datum upisa : 2010-06-21
Godina : 35
Lokacija : Pozarevac
Raspoloženje : Peace is a lie there is only passion

STALKER 2 Je otkazan ,,;( Empty
PostSubject: Re: STALKER 2 Je otkazan ,,;(   STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeSat 5 May 2012 - 14:03

PoWeR wrote:
CoCDCoTE sam igro 2 puta jako mi se svidela odlicno za misliti

Bethesda nece upecati stalker atmosferu! Ali najvise me nervira sto ce prica biti potpuno druga
nece se spominjati strelok il degtjarev.
Ljudi bre, sta je vama. Pa stalker nisu pravili vanzemaljci, nego ljudi. Kao da je nemoguce da neko drugi napravi stalker atmosferu. Pa ja mislim kad bi mi imali sredstva, mi bi napravili stalker igru boli glava. Stalker nije tesko razumeti, samo treba da zelis da razumes srz igre. Ovi koji ne razumeju, ne zele da razumeju, ne pokusavaju da je shvate.
Dizajneri su drugaciji, oni pokusavaju da shvate to sto prave, je inace nebih mogli da naprave nista.
Back to top Go down
Nemanja95
Experienced
Nemanja95

Broj poruka : 175
Datum upisa : 2011-12-07
Godina : 28
Lokacija : Скадовск, Затон

STALKER 2 Je otkazan ,,;( Empty
PostSubject: Re: STALKER 2 Je otkazan ,,;(   STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeSat 5 May 2012 - 15:02

Bethesda ima iskustva sa postapokalipticnim pucacinama, tako da je moje misljenje da stalker 2 ne bi lose ispao ako bi ga oni pravili, jos ako tu bude delic atmosfere iz prethodnih stalker igara nema da fali.
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

STALKER 2 Je otkazan ,,;( Empty
PostSubject: Re: STALKER 2 Je otkazan ,,;(   STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeSat 5 May 2012 - 16:23

Postapokaliptična pucačina, to apsolutno ništa ne znači u ovom kontekstu o kome je reč.A reč je o "atmosferi" Zone iz Stalker franšize koja je postala kultom.To je atmosfera postapokalipse ali u postsovjetskom okruženju.Valve je napravio remek delo upravo na toj tematici, postapokalipsis i to smešten na područje bivšeg SSSR.Half Life franšiza je neosporno gradiozno ostvarenje developera sa zpada.Half Life je po mestu zbivanja sličan Stalkeru, ali je ipak prenošenju postsovjetke apokaliptične atmosfere daleko uverljiviji Stalker.
Samo su ljudi iz bivšeg SSSR-a mogli da dočaraju tu atmosferu u svoj svojoj punoći i specifičnosti.
Dok igraš HL2, nemaš taj osećaj da se radnja dešava na tom mestu, toga si svesn jedino po nekim detaljima na mapama.Natpisi na oronulim zgradama na ruskoj ćirilici.Bez tih detalja nemaš utisak da se to dešava negde u Ukrajini ili nekoj drugoj ex-SSSR državi.Više imaš utisak da se dešava negde u cetnralnoj ili zapadnoj Evropi ili čak pre u Americi.Možda si najviše svestan toga u nivou Revenholm, kad susrećeš Oca Grigorija, suludog popa koji tamani mutante i priča engleski sa ruskim akcentom.Svi ti detalji koje pominjem, nisu u HL franšizi dočarali lokacju gde se radnja dešava. To što ,po mom mišljenju, HL franšiza nije uspela da dočara atmoferu lokaliteta na kome se depava, ne umanjuje njenu veličinu i ne oduzima joj mnogo od uverljivosti.
Stalker je u tome svakako uspeo, tu nema spora.Ljudi žive tu,i ko će bolje dočarati sredinu u kojoj žive od njih samih.Ko bi bolje od nas iz ex-Yu dočarao atmosferu na prostorima bivše Juge od nas samih.
Upravo iz tih razloga smatram a jedini koji mogu uraditi kako valja Stalker 2 (izuzev odbeglu ekipu u VostokGames), su ovi momci iz 4A Games (Metro2033), koji su inače radili Shadow of Chernobil.
Od zapadnih developera, ipak bih glasao za Valve.Samo iz razloga što sam uveren da bi oni išli ovim putem, našli bi programere iz bivšeg SSSR i napravili studio na licu mesta negde u Moskvi ili tome slično i uradili pravi Stalker.Svi ostali zapadni developeri bi tu nešto smuljali , samo da na brendu uzmu neku kintu.

_________________________________________________
Минздрав Зоны предупреждает: Пить с читерами опасно для здоровья, они не пьянеют!
http://www.amk-team.ru/forum/index.php?showtopic=8216&st=20#entry483106
STALKER 2 Je otkazan ,,;( 3140945
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
Nemanja95
Experienced
Nemanja95

Broj poruka : 175
Datum upisa : 2011-12-07
Godina : 28
Lokacija : Скадовск, Затон

STALKER 2 Je otkazan ,,;( Empty
PostSubject: Re: STALKER 2 Je otkazan ,,;(   STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeSat 5 May 2012 - 18:18

U potpunosti se slazem sa tim da bi ljudi koji su stvorili Stalkera trebalo da rade i na novom nastavku, ali oni su napustili GSC i sada rade na nekim novim igrama, i cisto sumnjam da ce iko od njih da se vrati.Ja bi licno voleo da dodje do kompromisa i da se nastavi rad na igri , ali od toga nema nista cim su se oni odcepili i najavili novu igru.Jedino sto je sigurno je to da necemo skoro setati Zonom i samo se nadam da Call of Pripyat nije i poslednji Stalker.
Back to top Go down
S.T.A.R.A.C.
Experienced
S.T.A.R.A.C.

Broj poruka : 103
Datum upisa : 2011-01-31
Lokacija : Flatrth

STALKER 2 Je otkazan ,,;( Empty
PostSubject: Re: STALKER 2 Je otkazan ,,;(   STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeSat 5 May 2012 - 18:29

Ma kakav Half Life. To se ne moze porediti sa Stalkerom u bilo kom elementu.

Prvi HL je bio odlican za to doba, i to je sve sto je Valve dobro odradio. HL 2 je nula, cista demonstracija engina. Uostalom, Source je komercijalni engine.
Valve danas pravi samo jednostavne igre. Postali su previse lijeni.

Zna se ko moze Stalker odraditi kako treba! Ljudi koji su ga izmislili.
Back to top Go down
urlich
Novice
urlich

Broj poruka : 29
Datum upisa : 2011-01-17
Godina : 55
Lokacija : Podravina / Hrvatska
Raspoloženje : Uvjek spreman za Staropramen..

STALKER 2 Je otkazan ,,;( Empty
PostSubject: Re: STALKER 2 Je otkazan ,,;(   STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeMon 7 May 2012 - 18:03

Quote :
HL 2 je nula, cista demonstracija engina.

Nebi se baš složio da je HL2 nula. Nije dobra poput S.T.A.L.K.E.R.-a ali je dobra. U mnogome se slažem s purke62. Ustvari HL2 i S.T.A.L.K.E.R. ( i Civilizacija ali to je neuporedivo) su jedine dvije igre koje sam igrao više puta u nazad par godina.
Back to top Go down
S.T.A.R.A.C.
Experienced
S.T.A.R.A.C.

Broj poruka : 103
Datum upisa : 2011-01-31
Lokacija : Flatrth

STALKER 2 Je otkazan ,,;( Empty
PostSubject: Re: STALKER 2 Je otkazan ,,;(   STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeWed 9 May 2012 - 14:09

Eto ja sam se natjerao da predjem HL2 samo jednom. Prica maltene ne postoji, extremna linearnost, prelaka i na najtezem nivou... Najvecu zamjerku imam na pricu kompletnog HL serijala koja je puna rupa.

Danas Valve pravi jednostavne igre (Portal, L4D), dok Stalker je jako kompleksan projekt. Da nisu zainteresirani da naprave nesto konkretno se da naslutiti iz ovog teksta:

http://www.develop-online.net/news/40575/Newell-opens-up-on-Half-Life-3-dev-issues

Ili bolje reci da Gabe nije zainteresiran.
Back to top Go down
urlich
Novice
urlich

Broj poruka : 29
Datum upisa : 2011-01-17
Godina : 55
Lokacija : Podravina / Hrvatska
Raspoloženje : Uvjek spreman za Staropramen..

STALKER 2 Je otkazan ,,;( Empty
PostSubject: Re: STALKER 2 Je otkazan ,,;(   STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeSat 19 May 2012 - 16:23

Zadni koncept art za STALKER 2 lol!
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.334794703218873.79608.251269208238090&type=1
Back to top Go down
PoWeR
Master
PoWeR

Broj poruka : 546
Datum upisa : 2011-07-19
Godina : 28
Raspoloženje : OK

STALKER 2 Je otkazan ,,;( Empty
PostSubject: Re: STALKER 2 Je otkazan ,,;(   STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeTue 22 May 2012 - 22:28

Interview with Michael Razumov, the General Director of "З.О.В. Хабара", on 05/15/2012:
http://stalker-gsc.ru/news/s_t_a_l_k_e_r_2_poslednie_novosti_moskva_kiev_stalker_gsc_ru/2012-05-15-1803
Sergey je otpustio stalker team koji je napravio prva 3 dela
I TRAZI NOVI TIM?! kolko sam jos citao mozda ce dezowave biti novi tim za dev stalker 2

Purke prokomentarisi nesto xD
Back to top Go down
urlich
Novice
urlich

Broj poruka : 29
Datum upisa : 2011-01-17
Godina : 55
Lokacija : Podravina / Hrvatska
Raspoloženje : Uvjek spreman za Staropramen..

STALKER 2 Je otkazan ,,;( Empty
PostSubject: Re: STALKER 2 Je otkazan ,,;(   STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitimeWed 23 May 2012 - 10:15

Nije bilo te informacije na fejsu a tamo to prvo objave.. Živi bili pa vidjeli.. Very Happy
Back to top Go down
Sponsored content




STALKER 2 Je otkazan ,,;( Empty
PostSubject: Re: STALKER 2 Je otkazan ,,;(   STALKER 2 Je otkazan ,,;( Icon_minitime

Back to top Go down
 

STALKER 2 Je otkazan ,,;(

View previous topic View next topic Back to top 

 Similar topics

-
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona :: S.T.A.L.K.E.R. Serijal :: S.T.A.L.K.E.R. 2-
Jump to: