S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesRegisterLog in
Posetite Stalker BalkanZona Facebook stranu! Posetite i naš YT knanal BalkanZona YouTube channel! Subscribe! BalkanZona Admin tim
Poll
Koji browser koristite?
Mozilla Firefox
Oruzja...hmm I_vote_lcap39%Oruzja...hmm I_vote_rcap
 39% [ 21 ]
Google Chrome
Oruzja...hmm I_vote_lcap35%Oruzja...hmm I_vote_rcap
 35% [ 19 ]
Opera
Oruzja...hmm I_vote_lcap19%Oruzja...hmm I_vote_rcap
 19% [ 10 ]
Safari
Oruzja...hmm I_vote_lcap0%Oruzja...hmm I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Netscape
Oruzja...hmm I_vote_lcap0%Oruzja...hmm I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Microsoft Internet Explorer
Oruzja...hmm I_vote_lcap6%Oruzja...hmm I_vote_rcap
 6% [ 3 ]
Nije naveden
Oruzja...hmm I_vote_lcap2%Oruzja...hmm I_vote_rcap
 2% [ 1 ]
Total Votes : 54
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Latest topics
» Pozdrav svima
Oruzja...hmm Icon_minitimeby sadd Wed 20 Mar 2024 - 22:47

» Veliki pozdrav
Oruzja...hmm Icon_minitimeby Kostov Thu 7 Mar 2024 - 8:43

» S.T.A.L.K.E.R. 2
Oruzja...hmm Icon_minitimeby sadd Wed 27 Dec 2023 - 8:47

» Koji modovi?!
Oruzja...hmm Icon_minitimeby puza93 Wed 5 Jul 2023 - 1:23

» S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
Oruzja...hmm Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [1.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Zov Pripjata — prevod s ruskog i ukrajinskog
Oruzja...hmm Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [3.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Senka Černobilja — prevod s ruskog i ukrajinskog
Oruzja...hmm Icon_minitimeby Kostov Sat 1 Apr 2023 - 19:58

» Pozz svima
Oruzja...hmm Icon_minitimeby flexerca Fri 10 Mar 2023 - 14:49

Top posting users this week
No user
Top posters
MarkedOne8
Oruzja...hmm I_vote_lcapOruzja...hmm I_voting_barOruzja...hmm I_vote_rcap 
sadd
Oruzja...hmm I_vote_lcapOruzja...hmm I_voting_barOruzja...hmm I_vote_rcap 
purke62
Oruzja...hmm I_vote_lcapOruzja...hmm I_voting_barOruzja...hmm I_vote_rcap 
PoWeR
Oruzja...hmm I_vote_lcapOruzja...hmm I_voting_barOruzja...hmm I_vote_rcap 
Placenik
Oruzja...hmm I_vote_lcapOruzja...hmm I_voting_barOruzja...hmm I_vote_rcap 
Pr3D@tor
Oruzja...hmm I_vote_lcapOruzja...hmm I_voting_barOruzja...hmm I_vote_rcap 
quicksilver
Oruzja...hmm I_vote_lcapOruzja...hmm I_voting_barOruzja...hmm I_vote_rcap 
flexerca
Oruzja...hmm I_vote_lcapOruzja...hmm I_voting_barOruzja...hmm I_vote_rcap 
djordje29
Oruzja...hmm I_vote_lcapOruzja...hmm I_voting_barOruzja...hmm I_vote_rcap 
Dasha67
Oruzja...hmm I_vote_lcapOruzja...hmm I_voting_barOruzja...hmm I_vote_rcap 
Statistics
We have 642 registered users
The newest registered user is alekZZ

Our users have posted a total of 9852 messages in 747 subjects
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

Most users ever online was 26 on Fri 2 Aug 2019 - 16:45

Share | 
 

 Oruzja...hmm

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
faxxy
Novice


Broj poruka : 29
Datum upisa : 2012-07-04
Godina : 26

Oruzja...hmm Empty
PostSubject: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm Icon_minitimeThu 5 Jul 2012 - 20:52

Pozz,

Da li bi neko mogao da mi posalje neki tutorijal (Ili da mi napise ako ga ne mrzi) kako se pravi npr neko oruzje, da bi ga dalje "upakovali" u igru, ili u mod?
Back to top Go down
Tony
Moderator
Tony

Broj poruka : 101
Datum upisa : 2011-02-10
Godina : 34
Lokacija : Šamac RS/BiH

Oruzja...hmm Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm Icon_minitimeFri 6 Jul 2012 - 1:18

Pozz Faxxy!!!

Ajde prvo da razgranicimo sta si mislio pod "praviti". Imas dvije varijante da ih pravis od nule i da ih ubacujes u stalkera iz drugih igara. Ako ne poznajes neki od 3d alata (maja, max, blender ili milkshape 3d) onda ces morati da naucis osnove za ubacivanje oruzja u stalker iz drugih igara, a ako hoces da ih pravis od nule onda ces morati malo vise da se uneses u tematiku modelovanja (vjeruj mi nije tesko a i ovdje moze uvijek da racunas na pomoc).Kod nas na forumu ima veoma kvalitetnih oruzara, ako pokazes zelju mogu da te upute u sve sto te zanima.

Ja cu da krenem od pretpostavke da ne znas nista o 3d-u (bez uvrede) tako da trebas da krenes od same osnove. Temelj oruzarstva kod nas na forumu je Purke on je napravio sjajan tutorijal sta i kako koji se nalazi ovdje Klikni. Ako ga budes pomno pratio uspijeces da dodas oruzje u igru a ako negdje zapnes posalji PM nekome od nas pa ce mo naci rijesenje za tvoj problem. Bitno je da istrajes na pocetku i da te to zanima.

Toliko za sada od mene, javice ti se i drugi pa ce da te dodatno upute.
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net/
faxxy
Novice


Broj poruka : 29
Datum upisa : 2012-07-04
Godina : 26

Oruzja...hmm Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm Icon_minitimeFri 6 Jul 2012 - 10:27

Ma nisam se uvredio, i ne znam nista! Very Happy , zbog toga sam i pitao. Provericu taj tutorijal kasnije, hvala puno!

P.S.

Mislio sam da krenem od "nule".
Back to top Go down
faxxy
Novice


Broj poruka : 29
Datum upisa : 2012-07-04
Godina : 26

Oruzja...hmm Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm Icon_minitimeFri 6 Jul 2012 - 22:58

Ali mi nikako ne ide u glavu kako to da "napravim" oruzje onako kako bih ja to hteo, postoji li npr. neki program za modelovanje ili kako se to vec naziva. Izvinite, nemam nikakvog iskustva u ovome tako da mi je svaka pomoc dobrodosla!
Back to top Go down
Tony
Moderator
Tony

Broj poruka : 101
Datum upisa : 2011-02-10
Godina : 34
Lokacija : Šamac RS/BiH

Oruzja...hmm Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm Icon_minitimeFri 6 Jul 2012 - 23:21

Trebao bi prvo da ubacujes u igru vec postojece modele i da prvo to naucis, kasnije mozes da se prebacis na modelovanje oruzja. Predji onaj Purketov tutorial nekoliko puta pa ce mo kasnije da vidimo kako i sta. I u buduce samo koristi opciju Edit post da ih ne dupliras. Ako te jos sta zanima samo pitaj.
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net/
faxxy
Novice


Broj poruka : 29
Datum upisa : 2012-07-04
Godina : 26

Oruzja...hmm Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm Icon_minitimeSat 7 Jul 2012 - 10:49

Trazio sam ono za edit ali nisam mogao da nadjem, tek sam posle video da je iznad posta a ne ispod. Pa je li isto preko tih programa sto je Purke postavio, to ubacivanje oruzja iz drugih igara?
Back to top Go down
Tony
Moderator
Tony

Broj poruka : 101
Datum upisa : 2011-02-10
Godina : 34
Lokacija : Šamac RS/BiH

Oruzja...hmm Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm Icon_minitimeSat 7 Jul 2012 - 11:09

Purke je najvise ubacio oruzja upravo preko milkshape3d-a, alat je jednostavan a sluzi dobro (kako kome Very Happy ). Jesil probao da pratis tutorijal? Znas da bi uopste pravio modove za stalker da moras da ga otpakujes, evo ti tutorijal klikni. Znaci da ponovim kad fino otpakujes igu instaliraj milkshape i prati tutorijal. Za pocetak ti je to dovoljno. I da ti napomenem 90% stvari radi se preko tih 3d paketa (maya, max, milkshape). Eto toliko za sada ako te jos nesto ineteresuje pitaj. Cheers!
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net/
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Oruzja...hmm Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm Icon_minitimeSat 7 Jul 2012 - 12:32

Kao što je Tony objasnio, taj Purketov tutorijal sa MilkShape je jako dobar.Sa njime sam napravio praktično novo oružje.

Ako baš želiš da vidiš finalni rad, evo linka: http://www.mediafire.com/download.php?g644v19oxy6i04i

Da li umeš da podesiš igru tako da prihvata modove?Znaš ono sa gamedata folderom?Jesi igrao nekad neki mod?To je bitno da znamo da bi ti pomogli.Takođe trebaš i da otpakuješ igru što je Tony takođe spomenuo.

Osnovni moderski alati se nalaze na ovom linku:
http://adf.ly/246619/http://www.4shared.com/file/XzsmYKmi/Programi_01.html

Obavezno je da instaliraš X-Ray SDK.

Ako imaš pitanja ili bilo šta, slobodno nas pitaj ovde ili preko privatnih poruka.Mogu ti pomoći da instaliraš sve osnovne alate pa da polako kreneš sa tutorijalima.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
faxxy
Novice


Broj poruka : 29
Datum upisa : 2012-07-04
Godina : 26

Oruzja...hmm Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm Icon_minitimeSat 7 Jul 2012 - 15:19

Na drugim forumima me nebi shvatili ozbiljno u ovome. Hvala vam puno! Smile

Igrao sam dosta modova, I uglavnom znam kako to ide, ono u onaj gamedata folder (znam da treba da se extractuje u game directory) ima nekoliko foldera.


P.S. sad sam skinuo ovo sto si poslao. I kako da vidim to oruzje? posto ovde ima
configs
meshes
scripts
textures

I je li ja moram da imam sve te foldere da bih napravio oruzje/
Back to top Go down
Tony
Moderator
Tony

Broj poruka : 101
Datum upisa : 2011-02-10
Godina : 34
Lokacija : Šamac RS/BiH

Oruzja...hmm Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm Icon_minitimeSat 7 Jul 2012 - 15:32

Meni licno je drago da se pojave novi clanovi kojih interesuje mododvanje, tako da ce mo svi mi dat sve od sebe da te naucimo i da ti objasnimo sve sto treba imaj to na umu. E sad da ti objasnim ovo zadnje.

U sustini moras jer jes je svaki folder bitan na svoj nacin
confins-u taj folder stavljas fajlove preko kojih igra zna koje su karakterisitike modela i sve ostalo, da ne tusim sad
meshes-u tom folderu ti se nalaze modeli kojih imas vise vrsta ali necemo sad o tome, uglavnom zapamti da su tu modeli
scripts-slicno kao ko configs (nisam toliko strucan oko skript Very Happy)
textures-u ovom folderu se nalaze teskture, tj ono sto vidis na monitoru boja puske i slicno. To ti je slika koja se projektuje na model.

Mislim da je to opisano na kraju tutorijala o ubacivanju oruzja ali nisam bas siguran nisam dugo citao. Javice ti se jedan od oruzara (markedOne8) pa ce ti mozda detaljnije objasniti od mene jer je sstrucniji po tom pitanju.

Jesil probao nesto da radis ima li napretka ili si negdje zapeo?
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net/
faxxy
Novice


Broj poruka : 29
Datum upisa : 2012-07-04
Godina : 26

Oruzja...hmm Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm Icon_minitimeSat 7 Jul 2012 - 19:21

Nisam u gradu kao sto rekoh, dolazim za nekoliko dana u moj grad, ili mozda sutra. pa cu odmah da probam
Back to top Go down
Tony
Moderator
Tony

Broj poruka : 101
Datum upisa : 2011-02-10
Godina : 34
Lokacija : Šamac RS/BiH

Oruzja...hmm Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm Icon_minitimeSat 7 Jul 2012 - 19:49

faxxy wrote:
Nisam u gradu kao sto rekoh, dolazim za nekoliko dana u moj grad, ili mozda sutra. pa cu odmah da probam

Nisam uopste skonto da nisi kuci ili slicno, kad god htjednes/šrpbas javi rezultat ili eventualne probleme. Cheers!!!
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net/
faxxy
Novice


Broj poruka : 29
Datum upisa : 2012-07-04
Godina : 26

Oruzja...hmm Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm Icon_minitimeSat 7 Jul 2012 - 20:35

Hocu, prvo cu da pokusam iz jedne druge igrice da prebacim oruzje. Hvala uglavnom svima!
Odmah javljam! Smile
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Oruzja...hmm Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm Icon_minitimeSat 7 Jul 2012 - 22:26

Značli skinuo si tu moju pušku bati_12?

Kao što si mogao da vidiš, kad otpakuješ .rar tu imaš foldere: meshes, config, textures, scripts

To su osnovni folderi za oružje.Često ćeš kod modova sa oružijima videti i sounds folder koji sadrži zvukove pucanja, reloadovanja oružja, itd.

meshes folder sadrži fajlove koji su u .ogf formatu.To je format koji sadrži trodimenzionalne ili prosto rečeno 3D modele što verovatno znaš šta je.To je ono, kako bi se reklo, opipljivo ili materijalno u igri.

textures folder, u njemu se nalaze texture i kao što je kolega Tony rekao tu su slike koje se prelepljuju na modele (meshes).

config - u ovom folderu postoje fajlovi koji podešavaju sve ostale foldere sa mozgom ili endžinom (eng. engine) igre.Tu se nalaze parametri koji određuju koliko će oružje biti jako, koliko će da košta, koji kalibar će da koristi, koje zvukove, prigušivač, durbin, eventualno potcevni bacač granata...

kada sve to spojimo i uredimo, imamo gotov proizvod - novu pušku (oružje).



Kako da to testiramo, da proverimo da li radi?

Najbolje bi bilo da podesimo da se to oružje što pre dobije u igri kako bi se izbeglo gubljenje vremena.Ko radi, taj i greši - dešava se da se izostavi neki fajl, neko slovo u config ili script fajlu pa da sve ode bestraga i da igra krešuje (crash).Zato je ponekad potrebno testirati oružje u igri više puta dok se greška ne pronađe i ispravi.Konkretno za S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl, mi praktikujemo da nam novo oružje da Wolf.
Mogu, ali neću ipak da ti sad objašnjavam primer za tu skriptu.Mislim da je i to uključeno u Purketov MilkShape tutorial.

To bi bilo to za sada.Ako trenutno nisi u mogućnosti da radiš, ti postavi još koje pitanje slobodno tako da budeš spreman.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
faxxy
Novice


Broj poruka : 29
Datum upisa : 2012-07-04
Godina : 26

Oruzja...hmm Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm Icon_minitimeSun 8 Jul 2012 - 9:36

Hvala, u tome config folderu parametre odredjujemo..? Kako? Je li pomocu nekih skripta( ili kako se vec to naziva, znas na sta mislim ono u .txt formatu)

Edit: I je li moram da extractujem ovo tvoje oruzje u root folder stalkera (isto kao svaki gamedata) da bih ga video? I ako je tako gde se nalazi u igri? Ili samo pomocu MilkShape-a da otvorim taj .ogf(ako je ikako moguce)
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Oruzja...hmm Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm Icon_minitimeSun 8 Jul 2012 - 12:58

Ekstraktuješ taj bati_12 rar fajl.Možeš na desktop da ti bude najlakše.Pronađeš gamedata folder i njega prebaciš u glavni folder igre.Isto kao i svaki mod.

Iako nisi iskusan s modovanjem, vidim da dobro kapiraš stvari.Reći ću ti ovako...
Sam engine igre je pisan u nekom programerskom jeziku koji mi obični ljudi ne možemo niti trebamo da se trudimo da razumemo.Script fajlovi. odnosno skripte, su jednostavniji i donekle su razumljivi.Config fajlovi su najjednostavniji i najrazumljiviji.Mogu ih razumeti čak i oni sa skromnim znanjem engleskog jezika (pošto su imena parametara pisana na engleskom jeziku).

Puška bati12 ima svoj config fajl koji se naziva w_bati12.ltx.Ja sam mu tako dao ime, može slobodno i drugačiji naziv.Čisto da te ne buni, nije .txt nego .ltx ali bitno je da znaš da tu gotovo i da nema razlike među tim formatima, samo je druga ekstenzija.
Da bi igra prepoznavala i koristila w_bati12.ltx fajl, moramo da ga ubacimo (inkludujemo) u igru.Uzmese weapons.ltx fajl iz vanila igre i prebaci se u gamedata\config\weapons folder.

Kad otvoriš weapons.ltx fajl videćeš između 30. i 40. reda nešto ovako:
Code:
#include "w_colt1911.ltx"
#include "w_beretta.ltx"
#include "w_desert_eagle.ltx"
#include "w_sig220.ltx"
#include "w_sig550.ltx"
#include "w_abakan.ltx"
#include "w_g36.ltx"
Vidiš da je u svakom redu inkludovan fajl za posebno oružje.Tu su Desert Eagle, Colt, Beretta, G36... isto tako i ti trebaš svoje novo oružje tj. njegov .ltx fajl da ubaciš.
Dakle, u novom redu ćeš pisati sledeće:
#include ''ime_ltx_fajla.ltx"
Ovo što sam napisao narandžastom bojom trebaš da zameniš odgovarajućim nazivom .ltx fajla.Ovako bi trebalo da izgleda posle obavljenog posla:
Code:
#include "w_colt1911.ltx"
#include "w_beretta.ltx"
#include "w_desert_eagle.ltx"
#include "w_sig220.ltx"
#include "w_sig550.ltx"
#include "w_abakan.ltx"
#include "w_g36.ltx"
#include "w_bati12.ltx"
Sad je weapons.ltx fajl odgovarajuće izmenjen i ideš na Save.

Sad prelazimo na konfiguraciju oružja.Otvorimo w_bati12.ltx fajl.Tu ima nekih 15-200 a nekad i više stringova (redova teksta).

Trenutno nemam vremena.Napisaću objašnjenja samo za neke parametre.Kasnije ću da izmenim post sa objašnjenjima za većinu parametara:

Code:
cost = 2000 [color=orange]Puška će da košta 2000 RU rubalja[/color]
ammo_mag_size   = 8 [color=orange]Koliko staje metaka u okvir puške[/color]
ammo_class = ammo_12x70_buck [color=orange]Koje kalibre koristi puška[/color]

Za ammo_mag_size izmeniš da ne bude 8 nego 30 i dobićeš pumparicu koja ima 30 metaka.To bi bilo nerealno, ali dajem primer.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
faxxy
Novice


Broj poruka : 29
Datum upisa : 2012-07-04
Godina : 26

Oruzja...hmm Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm Icon_minitimeSun 8 Jul 2012 - 13:59

Sad mi je dosta jasnije! Hvala! Smile A .ltx se takodje otvaraju pomocu notepad-a ili kojeg vec programa? I jesi li ti pisao te "stringove"?
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Oruzja...hmm Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm Icon_minitimeSun 8 Jul 2012 - 15:56

faxxy wrote:
Sad mi je dosta jasnije! Hvala! Smile A .ltx se takodje otvaraju pomocu notepad-a ili kojeg vec programa? I jesi li ti pisao te "stringove"?

Može notepad takođe, ali preporučio bih ti da za sve, apsolutno sve, tekst fajlove koristiš Notepad++.Download: http://notepad-plus-plus.org/download/v6.1.5.html

Nisam ja pisao te stringove.To su originalni stringovi iz igre, ali kao što sam ti objasnio lako se mogu dodavati novi stringovi sa oružjima.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
faxxy
Novice


Broj poruka : 29
Datum upisa : 2012-07-04
Godina : 26

Oruzja...hmm Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm Icon_minitimeSun 8 Jul 2012 - 16:38

Nisam cuo za taj notepad++, extra je sad sam video. Nadam se da dolazim veceras kuci. Ako ne, onda sutra.
Back to top Go down
faxxy
Novice


Broj poruka : 29
Datum upisa : 2012-07-04
Godina : 26

Oruzja...hmm Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm Icon_minitimeMon 9 Jul 2012 - 23:35

E ovako, sto je najbitnije stigao sam kuci Very Happy . Skinuo sam ove programe, ali imam jedan mali problem. Instalirao sam ovaj MilkShape i sve kako tu pise u readme-u, kopirao ona 3 fajla...mislim na one plug-in-ove Very Happy

A sada imam problem oko ovoga X-ray SDK.

Kada extractujem X-Ray SDK imam ovako:

xray_re-tools-10sep2008
X-Ray patch
OGF converter
i Uputsvo.

I kako ja sad da znam sta je X-ray SDK i kako da ga instaliram, meni je logicno da to bude ovo "xray_re-tools-10sep2008"

a tu kada udjem, imam ovako
folder 2215
folder acdc
folder deprecated
folder docs
folder maya 85
folder maya 2008
folder ms3d184
.bat 1aimap
.bat 2aimapcheck
.bat 3levelgraph
.bat 4gamegraph
.bat 5allspawn
app aiwrapper
.ini aiwrapper
app converter
.txt fancy config
.txt fsaiwrapper
.txt fsconverter
readme
.txt xraypath



Ovde nigde nema setup. a i kada kliknem na bilo koji od ovih fajlova, onda mi se pojavi mali crni prozorcic i odmah nestane.

Edit: Da li mi je taj X-Ray SDK potreban da bih mogao da importujem te fajlove .ogf u Milk?
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Oruzja...hmm Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm Icon_minitimeTue 10 Jul 2012 - 0:14

Eh, najvažniju stvar smo zaboravili da ti kažemo.

Skini ovo:
http://xfiles.gsc-game.com/st/xray-sdk-setup-v0.4.exe

To je link za glavni program za modovanje.Zove se SDK (Software Development Kit).
Kada to skineš, to ti je setup i njega instaliraš.Kada njega instaliraš, onda mu instaliraj update 0.4 iz foldera X-Ray Patch.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
faxxy
Novice


Broj poruka : 29
Datum upisa : 2012-07-04
Godina : 26

Oruzja...hmm Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm Icon_minitimeTue 10 Jul 2012 - 0:27

Hvala, to cu sutra ujutru. Smile


Sad je problem sto taj X-Ray SDK Ima (verovatno) virus tako da ne mogu da pokrenem taj Level Editor zbog ESET NOD32 Antivirusa -.-

#2 Edit: Verovatno je Antivirus izbrisao neke fajlove koji su inficirani tako da ne mogu da pokrenem ni Level Editor, ni Actor Editor, ni Shader Editor..Sta da radim? :S

Otkrio sam u cemu je problem sto nece MilkShape3d da pronadje ni jedan fajl:

Proverio sam u Stalker Shadow of Chernobyl folderu, i postoje svi ti fajlovi, samo nemaju nastavak .ogf , i pored njihovog imena je onaj notepad :O . Kada promenim extenziju u .ogf , ni sada nece da ga otvori Milk, kaze pored toga: LTX file.

-.- .

---------------------
najbolje je da odustanem od svega -.-
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Oruzja...hmm Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm Icon_minitimeWed 11 Jul 2012 - 14:30

Moraćeš na trenutak dok instaliraš SDK da isključiš antivirus ili da antivirusu kažeš da ignoriše te lažne detekcije.

Što se MilkShape-a tiče, ako hoćeš da uvezeš stalker .ogf format, onda klikneš File, pa import i onda dole imaš STALKER opciju.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
faxxy
Novice


Broj poruka : 29
Datum upisa : 2012-07-04
Godina : 26

Oruzja...hmm Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm Icon_minitimeWed 11 Jul 2012 - 20:17

Ma znam to, MarkedOne8 ( to u vezi MilkShape-a) Ali kada trazim te fajlove nema ih, probacu opet da uninstall CoP i opet da ga instaliram...a problem je sto ti fajlovi postoje ali ne mogu da ih otvorim jer nisu u .ogf formatu...

Evo slika:

Oruzja...hmm Ffaxx

Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Oruzja...hmm Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm Icon_minitimeWed 11 Jul 2012 - 20:40

Ne, ne, ne.Stani!
Ne gledaš u dobrom folderu.

Modeli, tj. meševi se ne nalaze u configs folderu već u gameda\meshes folderu.
Na skrinšotu što si postavio se vidi da se nalaziš u gamedata\configs\weapons folderu.
Tu su ti samo config fajlovi, a oni su kao što sam rekao u .ltx formatu.

Ono što se otvara sa MilkShape je u .ogf formatu i nalazi se u gamedata\meshes\weapons.

NEMA POTREBE da deinstaliraš išta.Nadam se da si razumeo moje objašnjenje.Aj uradi tako pa javi dokle si stigao.

P.S. Predlažem ti da ideš u Control Panel, Folder Options.Onda na Views.Dečekiraj opciju Hide extensions for known file types.Idi na Apply.Kada to uradiš, posle naziva fajlova će ti pisati i njihova ekstenzija.To je po meni mnogo lakše nego da gledaš u folder po ,,details" načinu.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
faxxy
Novice


Broj poruka : 29
Datum upisa : 2012-07-04
Godina : 26

Oruzja...hmm Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm Icon_minitimeWed 11 Jul 2012 - 21:07

...pa kad sam botina Very Happy

Ali u "meshes" folderu nema ni jedan "weapons" folder Sad
Ustvari, nasao sam jedan weapons folder, nalazi se u meshes>dynamics , ali tu ima samo sledece:

Oruzja...hmm Faxxxxx

Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Oruzja...hmm Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm Icon_minitimeWed 11 Jul 2012 - 21:45

Da, to je to.
Nije meshes\weapons nego gamedata\meshes\dynamics\weapons.
Ovaj prvi slučaj važi za SoC, pa sam ti po njemu rekao jer CoP nisam modovao.

Jesi otpakovao igru ili ti je to neki mod?Uđi u neki od ta tri foldera i tu ćeš naći .ogf fajlove.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
faxxy
Novice


Broj poruka : 29
Datum upisa : 2012-07-04
Godina : 26

Oruzja...hmm Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm Icon_minitimeWed 11 Jul 2012 - 22:11

A da, nisam bio shvatio da je to sa SoC...
sad' sam nasao. E sad, dobro.

Sad da te pitam: Je li samo preko MilkShape-a se "pravi" oruzje ili postoje neki drugi programi?

Ako bi mogao da mi objasnis proceduru Smile
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Oruzja...hmm Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm Icon_minitimeWed 11 Jul 2012 - 22:33

E, vidi ovako.Tu se opet vraćamo na ono što te je Toni pitao.Da li pod izrazom ,,pravljenje" smatraš ubacivanje novog oružja u igri ili kreiranje samog modela?
Pretpostavljam da tebe više interesuje ono prvo, a to je ubacivanje oružja u igru.Izvini, ali moram da ti dam malo složeniji odgovor da ne bi došlo do zabune.

Kao što sam ti rekao za foldere, postoje meshes, sounds, textures, configs i script folderi.
MilkShape mi volimo da nazivamo skraćeno ,,Milka".Sa Milkom sređuješ i doteruješ model da bi ga spremio za obradu u SDK.Ali, pre toga, moraš da proveriš neke stvari po pitanju modela.
Da li želiš da dizajniraš i izradiš od nule sopstveni model za oružje, ili da uzmeš neki postojeći?

Postoje sajtovi kao što su gamebanana i na njima možeš besplatno da skineš modele sa texturama i uz pomoć Purketovog tutorijala da ih ubaciš u igru.
Ako ipak želiš da praviš model od nule što je mnogo teže i često nepotrebno, onda bi za to trebao da koristiš neki program za 3D modelovanje.Najbolji su programi iz Autodesk-ove kolekcije, kao što su 3Ds Max, Maya, i slični.No, ne bih ti ih odmah preporučio.

Pored sajtova kao što je gamebanana, modele možeš da nabaviš i u drugim igricama kao što su Call of Duty, Crysis...To se zove portovanje.Kako god, pre rada sa Milkom ti moraš da imaš spreman 3D model.U Milki model povezuješ sa kostima (bones) i texturama.Eventualno resizuješ i pomeriš model tako da legne kako treba.
Sve vezano za rad u Milki je opisano u Purketovom tutorijalu koji smo ti dali, tako da ne brineš.

Milka u suštini ne služi za pravljenje oružja, ali je vitalna za obradu pred pravljenje u SDK.

Konačan odgovor na tvoje pitanje bi glasio ovako: Za pravljenje oružja je OBAVEZNO da imaš Milku (MilkShape) i SDK.Ta dva programa su minimalac za modovanje oružja i oni se kombinuju da bi dali model spreman za igru.Config fajlove kasnije sklapaš uz pomoć nekog text editora kao što je Notepad ili Notepad++.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
faxxy
Novice


Broj poruka : 29
Datum upisa : 2012-07-04
Godina : 26

Oruzja...hmm Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm Icon_minitimeThu 12 Jul 2012 - 0:19

Ok ok. Radi i SDK (Napravio sam izuzetak u antivirusu).

A odakle da uzmem "modele" oruzja? Je li moze iz Call of Duty 2? Ili neke druge igre, preporucite nesto ( ako ima neki sajt, jos bolje)
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Oruzja...hmm Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm Icon_minitimeThu 12 Jul 2012 - 12:16

faxxy wrote:
A odakle da uzmem "modele" oruzja? Je li moze iz Call of Duty 2? Ili neke druge igre, preporucite nesto ( ako ima neki sajt, jos bolje)

Možeš iz drugih modova.To je najlakše i najbolje za početak.
Može i iz drugih igara, ali trebao bi svaku tu igru da otpakuješ ili nešto slično samo zbog par modela.Za početak bih ti preporučio da uzmeš da ubacuješ oružja iz drugih modova.Upravo završavam tutorial o tome kako se podešavaju gamedata sa ostalim folderima kao i config i script fajlove.

Što se tiče sajtova, imaš kao što sam već rekao gamebanana.On je najpopularniji u celom svetu modovanja po tom pitanju.Tako sam barem ja informisan.

Evo linka za Call of Pripyat odeljak na tom sajtu:
http://gamebanana.com/stalkercop/skins

Tu šta god da skineš od modela sigurno paše za CoP.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
faxxy
Novice


Broj poruka : 29
Datum upisa : 2012-07-04
Godina : 26

Oruzja...hmm Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm Icon_minitimeThu 12 Jul 2012 - 13:30

Je li ima za SoC odeljak? Nisam mogao da nadjem...A znas li sta me interesuje, za sta mi treba onda ono Import pa S.T.A.L.K.E.R. (2010 sep Cool posto necu SAMO, ponavljam SAMO iz stalkera da importujem, nego cu kasnije i iz drugih igara...


I nasao sam jednu igru (Wolfenstein) I otpakovao je, ali modeli nisu u .ogf formatu, nego u nekom drugom (nisam na mojem kompjuteru pa ne mogu da vidim, ali cini mi se da su oruzja bila u .msd formatu)


P.S. Posalji link toga tutorijala kada ga zavrsis, i hoces li stici da ga zavrsis danas?
Back to top Go down
Placenik
Veteran
Placenik

Broj poruka : 407
Datum upisa : 2010-11-07
Godina : 41
Lokacija : Salzburg, Austrija
Raspoloženje : Zloglasno

Oruzja...hmm Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm Icon_minitimeThu 12 Jul 2012 - 17:13

Faxxy!Koliko ja vidim ti nisi ni procitao tutorijal od kolege purke62,koji cisto i jasno pokazuje sta nam je potrebno za ubacivanje modela.Meni je drago barem neko da se malo zainteresovao za stalker modovanje,pogotovo za 3D modovanje.
U tvojim postovima primecujem,da malo vise zuris sa 3D modovanjem nego sto bi trebalo,a zainteresovan si i imas pontencijala.
Da ti malo objasnim oko 3D modovanja stalkera.Samo stalker koristi 3D modele u ogf.formatu, dok recimo CSS(counter strike source) koristi 3D modele u mdl formatu koji se kasnije jednim alatom extrahuje u smd.formatu.Tako da i ostale igre koriste razlicite 3D formate,jer je razlicit Engine u igrama i kreatori tih igara su tako kreirali koja igra ce koristi 3D format.
Da bi shvatio 3D modovanje moras poceti sa CSS(counter strike source)modelima.To sve ti je objasnjeno u tutorijalu od kolege purke62 koji je napisan na srpskom jeziku a to se nalazi klikni ovde.Tu ces naci kako i sta se radi,naces odakle da skines novi model,kako da ga dalje pripremis itd.Procitaj vise puta taj tutorijal i onda kreni polako sa 3D modovanjem ali onako kako je napisano i sa onim modelom koji je preporucen,da bi shvatio pocetak 3D modovanja i hijerarhiju.
Nemoj da zuris,da bi na silu nesto naucio jer neces shvatiti kako i zasto.Kad odradis par puta pocetne korake i shvatis,onda mozes dalje da razvijas znanje i sa drugim modelima.
Za pocetak radi onako kao sto sam ti napisao i uputio.Sta ti bude ne jasno,slobodno pitaj.U potpunosti imas moju podrsku i od mojih kolega koji se te vec uputili.
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Oruzja...hmm Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm Icon_minitimeThu 12 Jul 2012 - 18:39

Dobro ti je rekao kolega Placenik83.Sa tim tutorijalom od Purketa sam napravio bati12 pumparicu.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
faxxy
Novice


Broj poruka : 29
Datum upisa : 2012-07-04
Godina : 26

Oruzja...hmm Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm Icon_minitimeThu 12 Jul 2012 - 18:59

E ovako, onaj Purketov tutorijal je extra, stigao sam do onog dela gde treba da importujem onaj "Half-Life 2 SMD" fajl, cini mi se da treba da bude u .smd formatu ne znam, e ja sad' to nisam znao pa nemam taj .smd format, tj nisam skinuo model -.- , a i onako, kasno je sada (1:15) pa cu sutra nastaviti,
I je li moze neko da mi posalje onaj gamebanana ali za SoC?
Back to top Go down
Sponsored content




Oruzja...hmm Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm Icon_minitime

Back to top Go down
 

Oruzja...hmm

View previous topic View next topic Back to top 

 Similar topics

-
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona :: Modovanje :: STALKER Modovanje-
Jump to: