S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesRegisterLog in
Posetite Stalker BalkanZona Facebook stranu! Posetite i naš YT knanal BalkanZona YouTube channel! Subscribe! BalkanZona Admin tim
Poll
Koji browser koristite?
Mozilla Firefox
Oruzja...hmm - Page 2 I_vote_lcap39%Oruzja...hmm - Page 2 I_vote_rcap
 39% [ 21 ]
Google Chrome
Oruzja...hmm - Page 2 I_vote_lcap35%Oruzja...hmm - Page 2 I_vote_rcap
 35% [ 19 ]
Opera
Oruzja...hmm - Page 2 I_vote_lcap19%Oruzja...hmm - Page 2 I_vote_rcap
 19% [ 10 ]
Safari
Oruzja...hmm - Page 2 I_vote_lcap0%Oruzja...hmm - Page 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Netscape
Oruzja...hmm - Page 2 I_vote_lcap0%Oruzja...hmm - Page 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Microsoft Internet Explorer
Oruzja...hmm - Page 2 I_vote_lcap6%Oruzja...hmm - Page 2 I_vote_rcap
 6% [ 3 ]
Nije naveden
Oruzja...hmm - Page 2 I_vote_lcap2%Oruzja...hmm - Page 2 I_vote_rcap
 2% [ 1 ]
Total Votes : 54
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
March 2024
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Latest topics
» Pozdrav svima
Oruzja...hmm - Page 2 Icon_minitimeby sadd Wed 20 Mar 2024 - 22:47

» Veliki pozdrav
Oruzja...hmm - Page 2 Icon_minitimeby Kostov Thu 7 Mar 2024 - 8:43

» S.T.A.L.K.E.R. 2
Oruzja...hmm - Page 2 Icon_minitimeby sadd Wed 27 Dec 2023 - 8:47

» Koji modovi?!
Oruzja...hmm - Page 2 Icon_minitimeby puza93 Wed 5 Jul 2023 - 1:23

» S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
Oruzja...hmm - Page 2 Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [1.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Zov Pripjata — prevod s ruskog i ukrajinskog
Oruzja...hmm - Page 2 Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [3.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Senka Černobilja — prevod s ruskog i ukrajinskog
Oruzja...hmm - Page 2 Icon_minitimeby Kostov Sat 1 Apr 2023 - 19:58

» Pozz svima
Oruzja...hmm - Page 2 Icon_minitimeby flexerca Fri 10 Mar 2023 - 14:49

Top posting users this week
No user
Top posters
MarkedOne8
Oruzja...hmm - Page 2 I_vote_lcapOruzja...hmm - Page 2 I_voting_barOruzja...hmm - Page 2 I_vote_rcap 
sadd
Oruzja...hmm - Page 2 I_vote_lcapOruzja...hmm - Page 2 I_voting_barOruzja...hmm - Page 2 I_vote_rcap 
purke62
Oruzja...hmm - Page 2 I_vote_lcapOruzja...hmm - Page 2 I_voting_barOruzja...hmm - Page 2 I_vote_rcap 
PoWeR
Oruzja...hmm - Page 2 I_vote_lcapOruzja...hmm - Page 2 I_voting_barOruzja...hmm - Page 2 I_vote_rcap 
Placenik
Oruzja...hmm - Page 2 I_vote_lcapOruzja...hmm - Page 2 I_voting_barOruzja...hmm - Page 2 I_vote_rcap 
Pr3D@tor
Oruzja...hmm - Page 2 I_vote_lcapOruzja...hmm - Page 2 I_voting_barOruzja...hmm - Page 2 I_vote_rcap 
quicksilver
Oruzja...hmm - Page 2 I_vote_lcapOruzja...hmm - Page 2 I_voting_barOruzja...hmm - Page 2 I_vote_rcap 
flexerca
Oruzja...hmm - Page 2 I_vote_lcapOruzja...hmm - Page 2 I_voting_barOruzja...hmm - Page 2 I_vote_rcap 
djordje29
Oruzja...hmm - Page 2 I_vote_lcapOruzja...hmm - Page 2 I_voting_barOruzja...hmm - Page 2 I_vote_rcap 
Dasha67
Oruzja...hmm - Page 2 I_vote_lcapOruzja...hmm - Page 2 I_voting_barOruzja...hmm - Page 2 I_vote_rcap 
Statistics
We have 642 registered users
The newest registered user is alekZZ

Our users have posted a total of 9852 messages in 747 subjects
Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None

Most users ever online was 26 on Fri 2 Aug 2019 - 16:45

Share | 
 

 Oruzja...hmm

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
MarkedOne8
Pro Spammer


Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04

Oruzja...hmm - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm - Page 2 Icon_minitimeWed 11 Jul 2012 - 20:40

Ne, ne, ne.Stani!
Ne gledaš u dobrom folderu.

Modeli, tj. meševi se ne nalaze u configs folderu već u gameda\meshes folderu.
Na skrinšotu što si postavio se vidi da se nalaziš u gamedata\configs\weapons folderu.
Tu su ti samo config fajlovi, a oni su kao što sam rekao u .ltx formatu.

Ono što se otvara sa MilkShape je u .ogf formatu i nalazi se u gamedata\meshes\weapons.

NEMA POTREBE da deinstaliraš išta.Nadam se da si razumeo moje objašnjenje.Aj uradi tako pa javi dokle si stigao.

P.S. Predlažem ti da ideš u Control Panel, Folder Options.Onda na Views.Dečekiraj opciju Hide extensions for known file types.Idi na Apply.Kada to uradiš, posle naziva fajlova će ti pisati i njihova ekstenzija.To je po meni mnogo lakše nego da gledaš u folder po ,,details" načinu.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
faxxy
Novice


Broj poruka : 29
Datum upisa : 2012-07-04
Godina : 26

Oruzja...hmm - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm - Page 2 Icon_minitimeWed 11 Jul 2012 - 21:07

...pa kad sam botina Very Happy

Ali u "meshes" folderu nema ni jedan "weapons" folder Sad
Ustvari, nasao sam jedan weapons folder, nalazi se u meshes>dynamics , ali tu ima samo sledece:

Oruzja...hmm - Page 2 Faxxxxx

Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Oruzja...hmm - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm - Page 2 Icon_minitimeWed 11 Jul 2012 - 21:45

Da, to je to.
Nije meshes\weapons nego gamedata\meshes\dynamics\weapons.
Ovaj prvi slučaj važi za SoC, pa sam ti po njemu rekao jer CoP nisam modovao.

Jesi otpakovao igru ili ti je to neki mod?Uđi u neki od ta tri foldera i tu ćeš naći .ogf fajlove.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
faxxy
Novice


Broj poruka : 29
Datum upisa : 2012-07-04
Godina : 26

Oruzja...hmm - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm - Page 2 Icon_minitimeWed 11 Jul 2012 - 22:11

A da, nisam bio shvatio da je to sa SoC...
sad' sam nasao. E sad, dobro.

Sad da te pitam: Je li samo preko MilkShape-a se "pravi" oruzje ili postoje neki drugi programi?

Ako bi mogao da mi objasnis proceduru Smile
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Oruzja...hmm - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm - Page 2 Icon_minitimeWed 11 Jul 2012 - 22:33

E, vidi ovako.Tu se opet vraćamo na ono što te je Toni pitao.Da li pod izrazom ,,pravljenje" smatraš ubacivanje novog oružja u igri ili kreiranje samog modela?
Pretpostavljam da tebe više interesuje ono prvo, a to je ubacivanje oružja u igru.Izvini, ali moram da ti dam malo složeniji odgovor da ne bi došlo do zabune.

Kao što sam ti rekao za foldere, postoje meshes, sounds, textures, configs i script folderi.
MilkShape mi volimo da nazivamo skraćeno ,,Milka".Sa Milkom sređuješ i doteruješ model da bi ga spremio za obradu u SDK.Ali, pre toga, moraš da proveriš neke stvari po pitanju modela.
Da li želiš da dizajniraš i izradiš od nule sopstveni model za oružje, ili da uzmeš neki postojeći?

Postoje sajtovi kao što su gamebanana i na njima možeš besplatno da skineš modele sa texturama i uz pomoć Purketovog tutorijala da ih ubaciš u igru.
Ako ipak želiš da praviš model od nule što je mnogo teže i često nepotrebno, onda bi za to trebao da koristiš neki program za 3D modelovanje.Najbolji su programi iz Autodesk-ove kolekcije, kao što su 3Ds Max, Maya, i slični.No, ne bih ti ih odmah preporučio.

Pored sajtova kao što je gamebanana, modele možeš da nabaviš i u drugim igricama kao što su Call of Duty, Crysis...To se zove portovanje.Kako god, pre rada sa Milkom ti moraš da imaš spreman 3D model.U Milki model povezuješ sa kostima (bones) i texturama.Eventualno resizuješ i pomeriš model tako da legne kako treba.
Sve vezano za rad u Milki je opisano u Purketovom tutorijalu koji smo ti dali, tako da ne brineš.

Milka u suštini ne služi za pravljenje oružja, ali je vitalna za obradu pred pravljenje u SDK.

Konačan odgovor na tvoje pitanje bi glasio ovako: Za pravljenje oružja je OBAVEZNO da imaš Milku (MilkShape) i SDK.Ta dva programa su minimalac za modovanje oružja i oni se kombinuju da bi dali model spreman za igru.Config fajlove kasnije sklapaš uz pomoć nekog text editora kao što je Notepad ili Notepad++.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
faxxy
Novice


Broj poruka : 29
Datum upisa : 2012-07-04
Godina : 26

Oruzja...hmm - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm - Page 2 Icon_minitimeThu 12 Jul 2012 - 0:19

Ok ok. Radi i SDK (Napravio sam izuzetak u antivirusu).

A odakle da uzmem "modele" oruzja? Je li moze iz Call of Duty 2? Ili neke druge igre, preporucite nesto ( ako ima neki sajt, jos bolje)
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Oruzja...hmm - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm - Page 2 Icon_minitimeThu 12 Jul 2012 - 12:16

faxxy wrote:
A odakle da uzmem "modele" oruzja? Je li moze iz Call of Duty 2? Ili neke druge igre, preporucite nesto ( ako ima neki sajt, jos bolje)

Možeš iz drugih modova.To je najlakše i najbolje za početak.
Može i iz drugih igara, ali trebao bi svaku tu igru da otpakuješ ili nešto slično samo zbog par modela.Za početak bih ti preporučio da uzmeš da ubacuješ oružja iz drugih modova.Upravo završavam tutorial o tome kako se podešavaju gamedata sa ostalim folderima kao i config i script fajlove.

Što se tiče sajtova, imaš kao što sam već rekao gamebanana.On je najpopularniji u celom svetu modovanja po tom pitanju.Tako sam barem ja informisan.

Evo linka za Call of Pripyat odeljak na tom sajtu:
http://gamebanana.com/stalkercop/skins

Tu šta god da skineš od modela sigurno paše za CoP.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
faxxy
Novice


Broj poruka : 29
Datum upisa : 2012-07-04
Godina : 26

Oruzja...hmm - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm - Page 2 Icon_minitimeThu 12 Jul 2012 - 13:30

Je li ima za SoC odeljak? Nisam mogao da nadjem...A znas li sta me interesuje, za sta mi treba onda ono Import pa S.T.A.L.K.E.R. (2010 sep Cool posto necu SAMO, ponavljam SAMO iz stalkera da importujem, nego cu kasnije i iz drugih igara...


I nasao sam jednu igru (Wolfenstein) I otpakovao je, ali modeli nisu u .ogf formatu, nego u nekom drugom (nisam na mojem kompjuteru pa ne mogu da vidim, ali cini mi se da su oruzja bila u .msd formatu)


P.S. Posalji link toga tutorijala kada ga zavrsis, i hoces li stici da ga zavrsis danas?
Back to top Go down
Placenik
Veteran
Placenik

Broj poruka : 407
Datum upisa : 2010-11-07
Godina : 40
Lokacija : Salzburg, Austrija
Raspoloženje : Zloglasno

Oruzja...hmm - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm - Page 2 Icon_minitimeThu 12 Jul 2012 - 17:13

Faxxy!Koliko ja vidim ti nisi ni procitao tutorijal od kolege purke62,koji cisto i jasno pokazuje sta nam je potrebno za ubacivanje modela.Meni je drago barem neko da se malo zainteresovao za stalker modovanje,pogotovo za 3D modovanje.
U tvojim postovima primecujem,da malo vise zuris sa 3D modovanjem nego sto bi trebalo,a zainteresovan si i imas pontencijala.
Da ti malo objasnim oko 3D modovanja stalkera.Samo stalker koristi 3D modele u ogf.formatu, dok recimo CSS(counter strike source) koristi 3D modele u mdl formatu koji se kasnije jednim alatom extrahuje u smd.formatu.Tako da i ostale igre koriste razlicite 3D formate,jer je razlicit Engine u igrama i kreatori tih igara su tako kreirali koja igra ce koristi 3D format.
Da bi shvatio 3D modovanje moras poceti sa CSS(counter strike source)modelima.To sve ti je objasnjeno u tutorijalu od kolege purke62 koji je napisan na srpskom jeziku a to se nalazi klikni ovde.Tu ces naci kako i sta se radi,naces odakle da skines novi model,kako da ga dalje pripremis itd.Procitaj vise puta taj tutorijal i onda kreni polako sa 3D modovanjem ali onako kako je napisano i sa onim modelom koji je preporucen,da bi shvatio pocetak 3D modovanja i hijerarhiju.
Nemoj da zuris,da bi na silu nesto naucio jer neces shvatiti kako i zasto.Kad odradis par puta pocetne korake i shvatis,onda mozes dalje da razvijas znanje i sa drugim modelima.
Za pocetak radi onako kao sto sam ti napisao i uputio.Sta ti bude ne jasno,slobodno pitaj.U potpunosti imas moju podrsku i od mojih kolega koji se te vec uputili.
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Oruzja...hmm - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm - Page 2 Icon_minitimeThu 12 Jul 2012 - 18:39

Dobro ti je rekao kolega Placenik83.Sa tim tutorijalom od Purketa sam napravio bati12 pumparicu.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
faxxy
Novice


Broj poruka : 29
Datum upisa : 2012-07-04
Godina : 26

Oruzja...hmm - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm - Page 2 Icon_minitimeThu 12 Jul 2012 - 18:59

E ovako, onaj Purketov tutorijal je extra, stigao sam do onog dela gde treba da importujem onaj "Half-Life 2 SMD" fajl, cini mi se da treba da bude u .smd formatu ne znam, e ja sad' to nisam znao pa nemam taj .smd format, tj nisam skinuo model -.- , a i onako, kasno je sada (1:15) pa cu sutra nastaviti,
I je li moze neko da mi posalje onaj gamebanana ali za SoC?
Back to top Go down
faxxy
Novice


Broj poruka : 29
Datum upisa : 2012-07-04
Godina : 26

Oruzja...hmm - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm - Page 2 Icon_minitimeMon 16 Jul 2012 - 19:39

...Dakle?
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Oruzja...hmm - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm - Page 2 Icon_minitimeMon 16 Jul 2012 - 20:45

faxxy wrote:
...Dakle?

Moraš sam da pređeš taj deo.Mogao bih ja da ti pošaljem direktno urađen projekat ali time ne dobijaš ništa.U tutorijalu je objašnjeno da trebaš da konvertuješ model sa onim Source SDK.Samo prati tutorial.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
faxxy
Novice


Broj poruka : 29
Datum upisa : 2012-07-04
Godina : 26

Oruzja...hmm - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm - Page 2 Icon_minitimeTue 17 Jul 2012 - 12:10

Ne bre, nego treba mi neki model(ili sta vec) u .smd formatu a ja nemam taj, ili nesto nisam shvatio?
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Oruzja...hmm - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm - Page 2 Icon_minitimeTue 17 Jul 2012 - 12:28

faxxy wrote:
Ne bre, nego treba mi neki model(ili sta vec) u .smd formatu a ja nemam taj, ili nesto nisam shvatio?

Kao što sam ti rekao, u Purketovom tutorijalu je objašnjeno kako se konvertuje u .smd format.To se radi uz pomoć REVOLUTiON CSM SourceSDK programa.Njega imaš u Programi_01 folderu.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Sponsored content




Oruzja...hmm - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Oruzja...hmm   Oruzja...hmm - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down
 

Oruzja...hmm

View previous topic View next topic Back to top 

 Similar topics

-
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona :: Modovanje :: STALKER Modovanje-
Jump to: