S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona

HomeFAQRegisterLog in
Posetite Stalker BalkanZona Facebook stranu! Posetite i naš YT knanal BalkanZona YouTube channel! Subscribe! BalkanZona Admin tim
Poll
Koji browser koristite?
Mozilla Firefox
39%
 39% [ 21 ]
Google Chrome
35%
 35% [ 19 ]
Opera
19%
 19% [ 10 ]
Safari
0%
 0% [ 0 ]
Netscape
0%
 0% [ 0 ]
Microsoft Internet Explorer
6%
 6% [ 3 ]
Nije naveden
2%
 2% [ 1 ]
Total Votes : 54
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
October 2017
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
CalendarCalendar
Latest topics
» Pozz svima
by Nemanja95 Tue 17 Oct 2017, 00:05

» Moj S.T.A.L.K.E.R. 2 koncept
by S.T.A.R.A.C. Mon 16 Oct 2017, 11:40

» pozdrav svima
by Tajl3r Mon 09 Oct 2017, 16:52

» Чернобыль.Зона отчуждения - TV serijal na TNT TV
by Djomla Sun 08 Oct 2017, 21:28

» MISERY MOD
by flexerca Sun 01 Oct 2017, 21:32

» S.T.A.L.K.E.R FRP..
by Dasha67 Tue 19 Sep 2017, 18:45

» STALKERSOUP Mod za SoC
by sadd Fri 08 Sep 2017, 16:55

» S.T.A.L.K.E.R. CS.
by sadd Thu 06 Jul 2017, 16:45

Top posting users this week
S.T.A.R.A.C.

Nemanja95

Top posters
MarkedOne8

sadd

purke62

PoWeR

Placenik

Pr3D@tor

quicksilver

djordje29

flexerca

oblakoder

Statistics
We have 523 registered users
The newest registered user is SiMa211

Our users have posted a total of 9179 messages in 705 subjects
Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None

Most users ever online was 24 on Sat 09 Jun 2012, 17:29

Share | 

MISERY MOD

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Dasha67
Moderator

Broj poruka : 196
Datum upisa : 2013-08-12
Godina : 49
Raspoloženje : Da

PostSubject: Re: MISERY MOD    Sun 17 Nov 2013, 08:57

Juce sam instalirao mod i Patch 2.0.2, i poceo igru kao snajper. Jos nisam stigao na Skadovsk a ispucao svu Mosinovu municiju i od sacmare takodje na jednog flash-a, a da mutanta nisam ni povredio. Dobro, znam da je mod tezak, i slazem se da treba takav da bude, ali se sad ipak pitam jesam li dobro odabrao klasu jer samo sa jurisnom puskom vidim svetlu buducnost. Doduse snajperista moze sve oruzje da koristi, cak ima i zoom kao perk, brzo trci i tesko se umara, sto je dobro za Zonu, jedino malo nosi. Kao i Ajsič tesko se snalazim sa ikonicama jer su sve slicne, valjda smo mi iz Vrsca takvi, moracu ozbiljno da razmislim o nacinu igre i taktici pre nego sto opet odem u Zonu. Black road sam zaboravio, kreces po mrklom mraku, bez icega, mislim negde oko Sawmill-a. Drugovi Stalkeri, saveti su mi dobro dosli, pozdrav.
Back to top Go down
flexerca
Administrator

Broj poruka : 309
Datum upisa : 2012-03-02
Godina : 38
Raspoloženje : Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

PostSubject: Re: MISERY MOD    Sun 17 Nov 2013, 13:43

Heh, ako igraš kao snajper izabrao si najteži početak ali se može igrati samo moraš biti jako pažljiv. Moja ti je preporuka da igraš sa jurišnom puškom, čisto da osjetiš atmosferu a da se imaš nekim rafalom obraniti ako igraš malo brže. Municiju moraš čuvati kao oko u glavi i ne smiješ srljati, već dobro izvidjeti situaciju pa tek onda krenuti. Ikone jesu mutne al se povećaju kad pređeš mišem preko njih. Radijacije se čuvaj jer tu više votka ne pomaže puno. Kad dođeš do Skadovska zamjeni svoju ručnu bateriju za standardnu stalker bateriju koja se nosi na glavi.
Što se tiče Black Road, malo više istraži, jeste da je mrak ali u onoj kući imaju stepenice koje vode na tavan kuće i tu ima par stvarčica za pokupiti...
Back to top Go down
PoWeR
Master

Broj poruka : 532
Datum upisa : 2011-07-19
Godina : 22
Raspoloženje : OK

PostSubject: Re: MISERY MOD    Sun 24 Nov 2013, 22:44

Da li stealth valja u ovom modu?
Back to top Go down
flexerca
Administrator

Raspoloženje : Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

PostSubject: Re: MISERY MOD    Fri 10 Jan 2014, 02:18

Nova 2.1 BETA verzija
http://www.miserymod.com/?p=368
Back to top Go down
PoWeR
Master

Broj poruka : 532
Datum upisa : 2011-07-19
Godina : 22
Raspoloženje : OK

PostSubject: Re: MISERY MOD    Sun 19 Jan 2014, 17:26

Ne mogu prici Iron forestu, previse controllera!
Back to top Go down
flexerca
Administrator

PostSubject: Re: MISERY MOD    Tue 21 Jan 2014, 13:52

Back to top Go down
Major Degtjarev
Veteran

Broj poruka : 211
Datum upisa : 2011-09-16
Godina : 18
Raspoloženje : Time for some vodka...

PostSubject: Re: MISERY MOD    Fri 14 Mar 2014, 19:44

Pozdrav,imam problem sa misery modom.Kresuje mi na desktop pa evo vam log fajl
FATAL ERROR

[error]Expression : fatal error
[error]Function : CModelPool::Instance_Load
[error]File : D:\prog_repository\sources\trunk\Layers\xrRender\ModelPool.cpp
[error]Line : 117
[error]Description : <no expression>
[error]Arguments : Can't find model file 'actors\stalker_bandit\stalker_merc_10.ogf'.

stack trace:
Back to top Go down
sadd
Administrator

Broj poruka : 883
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 47

PostSubject: Re: MISERY MOD    Fri 14 Mar 2014, 20:15

Mladjan wrote:
Pozdrav,imam problem sa misery modom.Kresuje mi na desktop pa evo vam log fajl
FATAL ERROR

[error]Arguments     : Can't find model file 'actors\stalker_bandit\stalker_merc_10.ogf'.
stack trace:

Fali ti baš ovaj fajl: "stalker_merc_10.ogf"
a koji bi trebao da bude u "meshes\actors\stalker_bandit" folderu!

Provjeri na sajtu sa koga si skinuo taj mod - dali več ne postoji update za tu grešku.

<string>---BalkanZona-Imgur: Stalkersoup - Fotke---</string>
<string>TecnoBacon-OneDrive:Repository-OneDrive</string>
Back to top Go down
flexerca
Administrator

PostSubject: Re: MISERY MOD    Tue 18 Mar 2014, 13:12

Misery mod v. 2.1 bi trebao biti dostupan danas (18.03.) u poslijepodnevnim satima. Do tada teaser video možete pogledati
Back to top Go down
flexerca
Administrator

PostSubject: Re: MISERY MOD    Tue 18 Mar 2014, 17:05

Povodom realizacije Misery 2.1, Misery tim je najavio i jedan jako zanimljiv projekt pod imenom "The Seed" koji će biti u stadnalone veriziji i najavljen je za septembar. Pošto je najavljen kao singlplayer novel game, stvarno me zanima kako će se to igrati scratch Uglavnom svaka čast Misery timu. Više informacija možete vidjeti: http://www.moddb.com/mods/stalker-misery/news/misery-21-release i ovdje: http://mdtseed.com/
Back to top Go down
Sumadinac
Experienced

Broj poruka : 64
Datum upisa : 2014-03-06
Godina : 17
Raspoloženje : Faction Fronts mod za ShoC

PostSubject: Re: MISERY MOD    Tue 18 Mar 2014, 23:50

Hahaha to sam im ja preporucio pa sada prave (bez sale)
Back to top Go down
flexerca
Administrator

PostSubject: Re: MISERY MOD    Wed 19 Mar 2014, 11:26

Back to top Go down
Dasha67
Moderator

PostSubject: Re: MISERY MOD    Wed 26 Mar 2014, 07:08

Krenuo sam opet Misery. ali ovaj put 2.1, opet kao snajper. Pojurio prvo na poznate stasheve da pribavim malo opreme ali avaj, umesto puske na tavanu neka lula za krek ili tako nesto, odrale me macke usput, sve me ubije u momentu, poceo sam i zbunja da se plasim. Jak I odranije iz nekih modova poznat osecaj uzaludnosti i da je skoro nemoguce preci igru. Ikonice su sada bolje, vidljivije, lakse se snalazim u inventaru, ovaj put teram do kraja, necu da forsiram dobar prolaz nego igram i kako bude, ko mi prezivi do pripijata preziveo je, mada do toga za sada imam dosta. Svidja mi se 2.1, mislim da je Misery najteza igra svoje vrste, ako ima nesto teze pozivam clanove da mi kazu.
Back to top Go down
flexerca
Administrator

PostSubject: Re: MISERY MOD    Wed 26 Mar 2014, 11:18

@Dasha67
Ja stvarno nisam nikada igrao ništa teže, niti sam čuo za teži mod. Također igram kao snajper tako da znam kroz šta prolaziš i kroz šta ćeš tek prolaziti. Tako da ne podlegneš tom osjećaju uzaludnosti, kod nekih misija, jer se uvijek može pronaći način. Ovo je sigurno mod koji odvaja prave stalkere i ljubitelje stalkera od onih koji žele igricu preći na call of duty način.
Back to top Go down
Dasha67
Moderator

PostSubject: Re: MISERY MOD    Tue 08 Apr 2014, 11:18

Lutao sam dugo Zonom, odelo mi se skroz pocepalo pa sam ga bacio, pravio duge i kratke misije, skupljajuci svaku paru za CS-3a Battle Armour, i najzad ga kupio. I masku, obicnu. I jeftinu novu i zardjalu vincesterku jer je bila svega 5000 ali ne moze da se nadogradi. Mislio sam da sam sada na konju. Avaj, za boiler mi ipak treba bolje odelo i opet  me skotovi srede ne vise sa jednim, sada sa dva metka. Resio sam da nosim samo vinsester i toz, municija je jeftinija i probija sve zivo, mislim kada sam onako bez odela uspeo sa sacmarom da sredim placenike kod stanice za obradu otpada, onda mogu do kraja ovako. Razne rifle i municija za njih su za sada tesko dostupni, pogotovo pancirna. Dobro je sto su promenuli mesta gde se nalaze alati, jedva sam nasao prvi, koja radost i sreca, ne, ne gledam po internetu, mislim da znam gde je otprilike drugi, mada para ni od korova za nadogradnju odela i opreme, i jos majstor hoce votku, pa nemam ni ja, sta on misli bre? Sve u svemu uzivam u svakom trenutku ovog odlicnog moda, ovo je ono sto mi treba, daje pravu atmosferu, za razliku od vanile gde je sve prelako na bilo kojoj tezini igre, u Misery-u treba dobro promisliti o svakom koraku, tu se grebe noktima zemlja kada fijucu meci iznad glave. Masku nosim samo kada je radijacija, jer mi stalno neki skot polomi staklo pa nista ne vidim do popravke. Odoh sad nazad u Zonu jer mi istice bolovanje pa od sutra radim...
Back to top Go down
Dasha67
Moderator

PostSubject: Re: MISERY MOD    Tue 15 Apr 2014, 18:07

Zanima me da li u Misery modu postoji jos neki anabolic na mapi Zatona osim onog kod kod placenika, jer je drugacije od vanile, znaci samo ima li, nikako ne zelim da znam gde, jer zelim sam da pronadjem, dok u isto vreme ne zelim da zbog toga ostanem na mapi mesec dana ako je to uzaludan posao. Uzgred, mod pocinje da mi biva laksi, sada sam oprezniji. Zeljno cekam odgovor, naravno i dalje trazim anabiotike, mada sam procitao negde da u ovom modu ne deluju, sto mi i nije tako vazno, samo zelim da ih nadjem.
Back to top Go down
Dasha67
Moderator

PostSubject: Re: MISERY MOD    Fri 18 Apr 2014, 19:54

Мод је почео да ми кочи фпс и да крешује на десктоп од како сам прешао у Затон. Са три гб рам-а морао сам да користим Џет буст и поискључујем све живо, као и да сетингс ставим на минимум, сада ме занима зна ли ко постоји ли начин да преварим програм, да некако смањим текстуре неба и временских прилика или било који други трик да мало оживим игру, јер намеравам да је свакако пређем. Систем; дуал кор 1,6 GHz, 3GB рам-а, Amd Radeon HD6570.
Back to top Go down
sadd
Administrator

PostSubject: Re: MISERY MOD    Sat 19 Apr 2014, 00:02

@Dasha67

Možeš da probaš sa programom iz ove arhive - Optimizer Texures 083-12801-0-8-3.rar
ili direktno sa ove stranice: - http://www.nexusmods.com

Ovaj program može da "optiminizira" kompletan folder tekstura(dds fajlove)
i to sve odjednom.

Back to top Go down
Dasha67
Moderator

PostSubject: Re: MISERY MOD    Sat 19 Apr 2014, 21:32

Hvala Sadd! Skinuo sam optimizer, izgleda mi kao veoma korisna alatka, ali avaj. Naravno, prvo sam kopirao ceo gamedata na drugo mesto, i pokrenuo safe preset, potom custom, pa treca sreca, i dobio zvrljotinu na ekranu sva tri puta. Posle svakog procesa vracao sam originalni gamedata. Mislim da je program OK, i da ga nisam urihtao kako treba. Necu odustati, mada treba vremena za svaku probu. Malo cu procesljati po netu o optimizeru pa cu javiti sta ima novo, jer ako ovo radi, a treba da radi, trebace mozda jos nekom.
Back to top Go down
Metro2033zona
Experienced

Broj poruka : 77
Datum upisa : 2013-05-18
Godina : 25

PostSubject: Re: MISERY MOD    Sun 27 Apr 2014, 01:58

Ljudi imam problema sa modom, pazi ovo, znaci tamo one precice f1 f2 f3 f4 i sad ja poredam sve kako sta ide i na kecu mi je energija, ispocetka sve bilo normala i od jednom da se izljecim ja pritisnem f1 igrica kresa i tako svaki put, ajd dobro ja to zanemarim stavim na drugi f, ovaj ne koristim i rjeseno, al sad doso do djela da kad prebacim oruzje isto kresuje, ee to vec ne moze :/ pomagaj te ljudi, nista bolje jos nisam igrao od ovog moda, bukvalno ga prezivljavam,
Back to top Go down
Dasha67
Moderator

PostSubject: Re: MISERY MOD    Sun 27 Apr 2014, 08:41

Prvo me zanima koliko imas RAM-a. Ako si tanak, preporucujem ti da pokrenes IObit-ov Smart RAM, i ostavis ga ukjucenog dok igras. Ugasi antivirus, a pre toga proveri da ti nije neki fajl iz moda vec u karantinu. Takodje IObitov JeTBoost, instaliraj i pokreni. Pogasi sve programe sto ti nisu neophodni za igru. Udji u igru, stavi video podesavanja na minimum i iskljuci eaks, pa izadji. E sada probaj da igras, pa ako i dalje kresuje, preinstaliraj Misery, ali obavezno iskljuci antivirus. Naravno preko moda ne lepi ni jedan drugi mod ni pod razno, i obavezno stavi najnoviju zakrpu. Sve ovo nece da ti skodi cak ni ako nije do toga, samo ce da ti jurne igra. Mod je dosta zahtevan i bagovit u ranijim verzijama i jako je zahtevan, cak i na jacim masinama hoce da zanoveta. Mozes i da se vratis koji sejv unazad pa da vidis kako radi , mozda je problem sa nekim itemom iz inventara. Mozes da posaljes "log fajl FATAL ERROR" pa ce neko sa foruma da ga pogleda.
Back to top Go down
Metro2033zona
Experienced

PostSubject: Re: MISERY MOD    Sun 27 Apr 2014, 12:22

Ma komp je zmaj, imam 8 giga rama :/ sad cui to pokusat, pa javim sta se desava, hvala Stalkeru
Back to top Go down
Metro2033zona
Experienced

PostSubject: Re: MISERY MOD    Sun 27 Apr 2014, 12:31

Evo ako mozda nesto znaci da pogleda mozda Sadd pa da kaze koju pametnu

=::=::\
ALLUSERSPROFILE=C:\ProgramData
AMDAPPSDKROOT=C:\Program Files (x86)\AMD APP\
APPDATA=C:\Users\Bosniak\AppData\Roaming
CommonProgramFiles=C:\Program Files (x86)\Common Files
CommonProgramFiles(x86)=C:\Program Files (x86)\Common Files
CommonProgramW6432=C:\Program Files\Common Files
COMPUTERNAME=BOSNIAK-PC
ComSpec=C:\Windows\system32\cmd.exe
FP_NO_HOST_CHECK=NO
HOMEDRIVE=C:
HOMEPATH=\Users\Bosniak
LOCALAPPDATA=C:\Users\Bosniak\AppData\Local
LOGONSERVER=\\BOSNIAK-PC
NUMBER_OF_PROCESSORS=4
OS=Windows_NT
Path=C:\Program Files (x86)\AMD APP\bin\x86_64;C:\Program Files (x86)\AMD APP\bin\x86;C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Windows Live;C:\Program Files (x86)\Common Files\Microsoft Shared\Windows Live;C:\Windows\system32;C:\Windows;C:\Windows\System32\Wbem;C:\Windows\System32\WindowsPowerShell\v1.0\;C:\Program Files (x86)\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static;C:\Program Files (x86)\Windows Live\Shared
PATHEXT=.COM;.EXE;.BAT;.CMD;.VBS;.VBE;.JS;.JSE;.WSF;.WSH;.MSC
PROCESSOR_ARCHITECTURE=x86
PROCESSOR_ARCHITEW6432=AMD64
PROCESSOR_IDENTIFIER=Intel64 Family 6 Model 42 Stepping 7, GenuineIntel
PROCESSOR_LEVEL=6
PROCESSOR_REVISION=2a07
ProgramData=C:\ProgramData
ProgramFiles=C:\Program Files (x86)
ProgramFiles(x86)=C:\Program Files (x86)
ProgramW6432=C:\Program Files
PSModulePath=C:\Windows\system32\WindowsPowerShell\v1.0\Modules\
PUBLIC=C:\Users\Public
SESSIONNAME=Console
SystemDrive=C:
SystemRoot=C:\Windows
TEMP=C:\Users\Bosniak\AppData\Local\Temp
TMP=C:\Users\Bosniak\AppData\Local\Temp
USERDOMAIN=Bosniak-PC
USERNAME=Bosniak
USERPROFILE=C:\Users\Bosniak
windir=C:\Windows
windows_tracing_flags=3
windows_tracing_logfile=C:\BVTBin\Tests\installpackage\csilogfile.log
Back to top Go down
sadd
Administrator

PostSubject: Re: MISERY MOD    Mon 28 Apr 2014, 09:07

@Metro2033zona
Trebaš da nađeš log od Misery moda, jer ovo(tekst) su samo informacije od tvoga Win...

Back to top Go down
Dasha67
Moderator

PostSubject: Re: MISERY MOD    Thu 26 Jun 2014, 17:26

Odigrah Misery do kraja pre oko mesec dana, kao snajper. Kada sam došao do najbolje opreme i nije bilo tako teško, čak mi se činilo i suviše lako igrati Misery. Ovih dana setih se razgovora sa drugom koji je inače pacifista, i nekako teško prelazi čak i preko virtualnog oduzimanja tuđeg života, zarađuje za život radeći na kompjuteru ali slabo nalazi vremena za igrice, nervira ga, kaže to što su uglavnom nasilne, i, da ne dužim više, pade mi na pamet ideja da najtežu igru, sa najtežim, Misery modom pređem nenasilno, bez  da ikoga ubijem, možda čak ni životinje. Budem li morao, pucaću u noge, odabrao sam Recon klasu, znači izdržljivost prilikom dugog trčanja, normalno, radiću i sporedne kvestove, držite mi palčeve, jer ovo neće biti lako i zato neću žuriti sa igranjem.
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: MISERY MOD    

Back to top Go down

MISERY MOD

View previous topic View next topic Back to top 

Similar topics

-
Page 2 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next