S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesRegisterLog in
Posetite Stalker BalkanZona Facebook stranu! Posetite i naš YT knanal BalkanZona YouTube channel! Subscribe! BalkanZona Admin tim
Poll
Koji browser koristite?
Mozilla Firefox
MISERY MOD  - Page 2 I_vote_lcap39%MISERY MOD  - Page 2 I_vote_rcap
 39% [ 21 ]
Google Chrome
MISERY MOD  - Page 2 I_vote_lcap35%MISERY MOD  - Page 2 I_vote_rcap
 35% [ 19 ]
Opera
MISERY MOD  - Page 2 I_vote_lcap19%MISERY MOD  - Page 2 I_vote_rcap
 19% [ 10 ]
Safari
MISERY MOD  - Page 2 I_vote_lcap0%MISERY MOD  - Page 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Netscape
MISERY MOD  - Page 2 I_vote_lcap0%MISERY MOD  - Page 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Microsoft Internet Explorer
MISERY MOD  - Page 2 I_vote_lcap6%MISERY MOD  - Page 2 I_vote_rcap
 6% [ 3 ]
Nije naveden
MISERY MOD  - Page 2 I_vote_lcap2%MISERY MOD  - Page 2 I_vote_rcap
 2% [ 1 ]
Total Votes : 54
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Latest topics
» Pozdrav svima
MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeby sadd Wed 20 Mar 2024 - 22:47

» Veliki pozdrav
MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeby Kostov Thu 7 Mar 2024 - 8:43

» S.T.A.L.K.E.R. 2
MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeby sadd Wed 27 Dec 2023 - 8:47

» Koji modovi?!
MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeby puza93 Wed 5 Jul 2023 - 1:23

» S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [1.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Zov Pripjata — prevod s ruskog i ukrajinskog
MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [3.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Senka Černobilja — prevod s ruskog i ukrajinskog
MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeby Kostov Sat 1 Apr 2023 - 19:58

» Pozz svima
MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeby flexerca Fri 10 Mar 2023 - 14:49

Top posting users this week
No user
Top posters
MarkedOne8
MISERY MOD  - Page 2 I_vote_lcapMISERY MOD  - Page 2 I_voting_barMISERY MOD  - Page 2 I_vote_rcap 
sadd
MISERY MOD  - Page 2 I_vote_lcapMISERY MOD  - Page 2 I_voting_barMISERY MOD  - Page 2 I_vote_rcap 
purke62
MISERY MOD  - Page 2 I_vote_lcapMISERY MOD  - Page 2 I_voting_barMISERY MOD  - Page 2 I_vote_rcap 
PoWeR
MISERY MOD  - Page 2 I_vote_lcapMISERY MOD  - Page 2 I_voting_barMISERY MOD  - Page 2 I_vote_rcap 
Placenik
MISERY MOD  - Page 2 I_vote_lcapMISERY MOD  - Page 2 I_voting_barMISERY MOD  - Page 2 I_vote_rcap 
Pr3D@tor
MISERY MOD  - Page 2 I_vote_lcapMISERY MOD  - Page 2 I_voting_barMISERY MOD  - Page 2 I_vote_rcap 
quicksilver
MISERY MOD  - Page 2 I_vote_lcapMISERY MOD  - Page 2 I_voting_barMISERY MOD  - Page 2 I_vote_rcap 
flexerca
MISERY MOD  - Page 2 I_vote_lcapMISERY MOD  - Page 2 I_voting_barMISERY MOD  - Page 2 I_vote_rcap 
djordje29
MISERY MOD  - Page 2 I_vote_lcapMISERY MOD  - Page 2 I_voting_barMISERY MOD  - Page 2 I_vote_rcap 
Dasha67
MISERY MOD  - Page 2 I_vote_lcapMISERY MOD  - Page 2 I_voting_barMISERY MOD  - Page 2 I_vote_rcap 
Statistics
We have 642 registered users
The newest registered user is alekZZ

Our users have posted a total of 9852 messages in 747 subjects
Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None

Most users ever online was 26 on Fri 2 Aug 2019 - 16:45

Share | 
 

 MISERY MOD

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
flexerca
Administrator


Broj poruka : 340
Datum upisa : 2012-03-02

MISERY MOD  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: MISERY MOD    MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeTue 18 Mar 2014 - 17:05

Povodom realizacije Misery 2.1, Misery tim je najavio i jedan jako zanimljiv projekt pod imenom "The Seed" koji će biti u stadnalone veriziji i najavljen je za septembar. Pošto je najavljen kao singlplayer novel game, stvarno me zanima kako će se to igrati scratch Uglavnom svaka čast Misery timu. Više informacija možete vidjeti: http://www.moddb.com/mods/stalker-misery/news/misery-21-release i ovdje: http://mdtseed.com/
Back to top Go down
Sumadinac
Experienced
Sumadinac

Broj poruka : 64
Datum upisa : 2014-03-06
Godina : 23
Lokacija : Obrenovac
Raspoloženje : Faction Fronts mod za ShoC

MISERY MOD  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: MISERY MOD    MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeTue 18 Mar 2014 - 23:50

Hahaha to sam im ja preporucio pa sada prave (bez sale)
Back to top Go down
flexerca
Administrator
flexerca

Broj poruka : 340
Datum upisa : 2012-03-02
Godina : 45
Lokacija : Cazin, BiH
Raspoloženje : Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

MISERY MOD  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: MISERY MOD    MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeWed 19 Mar 2014 - 11:26

Torrent link za Misery 2.1
https://www.dropbox.com/s/thww1cp917bwi7b/Misery%2021%20Full%20.torrent
Back to top Go down
Dasha67
Moderator
Dasha67

Broj poruka : 237
Datum upisa : 2013-08-12
Godina : 56
Lokacija : Vršac, Srbija
Raspoloženje : Da

MISERY MOD  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: MISERY MOD    MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeWed 26 Mar 2014 - 7:08

Krenuo sam opet Misery. ali ovaj put 2.1, opet kao snajper. Pojurio prvo na poznate stasheve da pribavim malo opreme ali avaj, umesto puske na tavanu neka lula za krek ili tako nesto, odrale me macke usput, sve me ubije u momentu, poceo sam i zbunja da se plasim. Jak I odranije iz nekih modova poznat osecaj uzaludnosti i da je skoro nemoguce preci igru. Ikonice su sada bolje, vidljivije, lakse se snalazim u inventaru, ovaj put teram do kraja, necu da forsiram dobar prolaz nego igram i kako bude, ko mi prezivi do pripijata preziveo je, mada do toga za sada imam dosta. Svidja mi se 2.1, mislim da je Misery najteza igra svoje vrste, ako ima nesto teze pozivam clanove da mi kazu.
Back to top Go down
flexerca
Administrator
flexerca

Broj poruka : 340
Datum upisa : 2012-03-02
Godina : 45
Lokacija : Cazin, BiH
Raspoloženje : Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

MISERY MOD  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: MISERY MOD    MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeWed 26 Mar 2014 - 11:18

@Dasha67
Ja stvarno nisam nikada igrao ništa teže, niti sam čuo za teži mod. Također igram kao snajper tako da znam kroz šta prolaziš i kroz šta ćeš tek prolaziti. Tako da ne podlegneš tom osjećaju uzaludnosti, kod nekih misija, jer se uvijek može pronaći način. Ovo je sigurno mod koji odvaja prave stalkere i ljubitelje stalkera od onih koji žele igricu preći na call of duty način.
Back to top Go down
Dasha67
Moderator
Dasha67

Broj poruka : 237
Datum upisa : 2013-08-12
Godina : 56
Lokacija : Vršac, Srbija
Raspoloženje : Da

MISERY MOD  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: MISERY MOD    MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeTue 8 Apr 2014 - 11:18

Lutao sam dugo Zonom, odelo mi se skroz pocepalo pa sam ga bacio, pravio duge i kratke misije, skupljajuci svaku paru za CS-3a Battle Armour, i najzad ga kupio. I masku, obicnu. I jeftinu novu i zardjalu vincesterku jer je bila svega 5000 ali ne moze da se nadogradi. Mislio sam da sam sada na konju. Avaj, za boiler mi ipak treba bolje odelo i opet  me skotovi srede ne vise sa jednim, sada sa dva metka. Resio sam da nosim samo vinsester i toz, municija je jeftinija i probija sve zivo, mislim kada sam onako bez odela uspeo sa sacmarom da sredim placenike kod stanice za obradu otpada, onda mogu do kraja ovako. Razne rifle i municija za njih su za sada tesko dostupni, pogotovo pancirna. Dobro je sto su promenuli mesta gde se nalaze alati, jedva sam nasao prvi, koja radost i sreca, ne, ne gledam po internetu, mislim da znam gde je otprilike drugi, mada para ni od korova za nadogradnju odela i opreme, i jos majstor hoce votku, pa nemam ni ja, sta on misli bre? Sve u svemu uzivam u svakom trenutku ovog odlicnog moda, ovo je ono sto mi treba, daje pravu atmosferu, za razliku od vanile gde je sve prelako na bilo kojoj tezini igre, u Misery-u treba dobro promisliti o svakom koraku, tu se grebe noktima zemlja kada fijucu meci iznad glave. Masku nosim samo kada je radijacija, jer mi stalno neki skot polomi staklo pa nista ne vidim do popravke. Odoh sad nazad u Zonu jer mi istice bolovanje pa od sutra radim...
Back to top Go down
Dasha67
Moderator
Dasha67

Broj poruka : 237
Datum upisa : 2013-08-12
Godina : 56
Lokacija : Vršac, Srbija
Raspoloženje : Da

MISERY MOD  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: MISERY MOD    MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeTue 15 Apr 2014 - 18:07

Zanima me da li u Misery modu postoji jos neki anabolic na mapi Zatona osim onog kod kod placenika, jer je drugacije od vanile, znaci samo ima li, nikako ne zelim da znam gde, jer zelim sam da pronadjem, dok u isto vreme ne zelim da zbog toga ostanem na mapi mesec dana ako je to uzaludan posao. Uzgred, mod pocinje da mi biva laksi, sada sam oprezniji. Zeljno cekam odgovor, naravno i dalje trazim anabiotike, mada sam procitao negde da u ovom modu ne deluju, sto mi i nije tako vazno, samo zelim da ih nadjem.
Back to top Go down
Dasha67
Moderator
Dasha67

Broj poruka : 237
Datum upisa : 2013-08-12
Godina : 56
Lokacija : Vršac, Srbija
Raspoloženje : Da

MISERY MOD  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: MISERY MOD    MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeFri 18 Apr 2014 - 19:54

Мод је почео да ми кочи фпс и да крешује на десктоп од како сам прешао у Затон. Са три гб рам-а морао сам да користим Џет буст и поискључујем све живо, као и да сетингс ставим на минимум, сада ме занима зна ли ко постоји ли начин да преварим програм, да некако смањим текстуре неба и временских прилика или било који други трик да мало оживим игру, јер намеравам да је свакако пређем. Систем; дуал кор 1,6 GHz, 3GB рам-а, Amd Radeon HD6570.
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

MISERY MOD  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: MISERY MOD    MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeSat 19 Apr 2014 - 0:02

@Dasha67

Možeš da probaš sa programom iz ove arhive - Optimizer Texures 083-12801-0-8-3.rar
ili direktno sa ove stranice: - http://www.nexusmods.com

Ovaj program može da "optiminizira" kompletan folder tekstura(dds fajlove)
i to sve odjednom.

Back to top Go down
Dasha67
Moderator
Dasha67

Broj poruka : 237
Datum upisa : 2013-08-12
Godina : 56
Lokacija : Vršac, Srbija
Raspoloženje : Da

MISERY MOD  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: MISERY MOD    MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeSat 19 Apr 2014 - 21:32

Hvala Sadd! Skinuo sam optimizer, izgleda mi kao veoma korisna alatka, ali avaj. Naravno, prvo sam kopirao ceo gamedata na drugo mesto, i pokrenuo safe preset, potom custom, pa treca sreca, i dobio zvrljotinu na ekranu sva tri puta. Posle svakog procesa vracao sam originalni gamedata. Mislim da je program OK, i da ga nisam urihtao kako treba. Necu odustati, mada treba vremena za svaku probu. Malo cu procesljati po netu o optimizeru pa cu javiti sta ima novo, jer ako ovo radi, a treba da radi, trebace mozda jos nekom.
Back to top Go down
Metro2033zona
Experienced
Metro2033zona

Broj poruka : 77
Datum upisa : 2013-05-18
Godina : 32

MISERY MOD  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: MISERY MOD    MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeSun 27 Apr 2014 - 1:58

Ljudi imam problema sa modom, pazi ovo, znaci tamo one precice f1 f2 f3 f4 i sad ja poredam sve kako sta ide i na kecu mi je energija, ispocetka sve bilo normala i od jednom da se izljecim ja pritisnem f1 igrica kresa i tako svaki put, ajd dobro ja to zanemarim stavim na drugi f, ovaj ne koristim i rjeseno, al sad doso do djela da kad prebacim oruzje isto kresuje, ee to vec ne moze :/ pomagaj te ljudi, nista bolje jos nisam igrao od ovog moda, bukvalno ga prezivljavam,
Back to top Go down
Dasha67
Moderator
Dasha67

Broj poruka : 237
Datum upisa : 2013-08-12
Godina : 56
Lokacija : Vršac, Srbija
Raspoloženje : Da

MISERY MOD  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: MISERY MOD    MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeSun 27 Apr 2014 - 8:41

Prvo me zanima koliko imas RAM-a. Ako si tanak, preporucujem ti da pokrenes IObit-ov Smart RAM, i ostavis ga ukjucenog dok igras. Ugasi antivirus, a pre toga proveri da ti nije neki fajl iz moda vec u karantinu. Takodje IObitov JeTBoost, instaliraj i pokreni. Pogasi sve programe sto ti nisu neophodni za igru. Udji u igru, stavi video podesavanja na minimum i iskljuci eaks, pa izadji. E sada probaj da igras, pa ako i dalje kresuje, preinstaliraj Misery, ali obavezno iskljuci antivirus. Naravno preko moda ne lepi ni jedan drugi mod ni pod razno, i obavezno stavi najnoviju zakrpu. Sve ovo nece da ti skodi cak ni ako nije do toga, samo ce da ti jurne igra. Mod je dosta zahtevan i bagovit u ranijim verzijama i jako je zahtevan, cak i na jacim masinama hoce da zanoveta. Mozes i da se vratis koji sejv unazad pa da vidis kako radi , mozda je problem sa nekim itemom iz inventara. Mozes da posaljes "log fajl FATAL ERROR" pa ce neko sa foruma da ga pogleda.
Back to top Go down
Metro2033zona
Experienced
Metro2033zona

Broj poruka : 77
Datum upisa : 2013-05-18
Godina : 32

MISERY MOD  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: MISERY MOD    MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeSun 27 Apr 2014 - 12:22

Ma komp je zmaj, imam 8 giga rama :/ sad cui to pokusat, pa javim sta se desava, hvala Stalkeru
Back to top Go down
Metro2033zona
Experienced
Metro2033zona

Broj poruka : 77
Datum upisa : 2013-05-18
Godina : 32

MISERY MOD  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: MISERY MOD    MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeSun 27 Apr 2014 - 12:31

Evo ako mozda nesto znaci da pogleda mozda Sadd pa da kaze koju pametnu

=::=::\
ALLUSERSPROFILE=C:\ProgramData
AMDAPPSDKROOT=C:\Program Files (x86)\AMD APP\
APPDATA=C:\Users\Bosniak\AppData\Roaming
CommonProgramFiles=C:\Program Files (x86)\Common Files
CommonProgramFiles(x86)=C:\Program Files (x86)\Common Files
CommonProgramW6432=C:\Program Files\Common Files
COMPUTERNAME=BOSNIAK-PC
ComSpec=C:\Windows\system32\cmd.exe
FP_NO_HOST_CHECK=NO
HOMEDRIVE=C:
HOMEPATH=\Users\Bosniak
LOCALAPPDATA=C:\Users\Bosniak\AppData\Local
LOGONSERVER=\\BOSNIAK-PC
NUMBER_OF_PROCESSORS=4
OS=Windows_NT
Path=C:\Program Files (x86)\AMD APP\bin\x86_64;C:\Program Files (x86)\AMD APP\bin\x86;C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Windows Live;C:\Program Files (x86)\Common Files\Microsoft Shared\Windows Live;C:\Windows\system32;C:\Windows;C:\Windows\System32\Wbem;C:\Windows\System32\WindowsPowerShell\v1.0\;C:\Program Files (x86)\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static;C:\Program Files (x86)\Windows Live\Shared
PATHEXT=.COM;.EXE;.BAT;.CMD;.VBS;.VBE;.JS;.JSE;.WSF;.WSH;.MSC
PROCESSOR_ARCHITECTURE=x86
PROCESSOR_ARCHITEW6432=AMD64
PROCESSOR_IDENTIFIER=Intel64 Family 6 Model 42 Stepping 7, GenuineIntel
PROCESSOR_LEVEL=6
PROCESSOR_REVISION=2a07
ProgramData=C:\ProgramData
ProgramFiles=C:\Program Files (x86)
ProgramFiles(x86)=C:\Program Files (x86)
ProgramW6432=C:\Program Files
PSModulePath=C:\Windows\system32\WindowsPowerShell\v1.0\Modules\
PUBLIC=C:\Users\Public
SESSIONNAME=Console
SystemDrive=C:
SystemRoot=C:\Windows
TEMP=C:\Users\Bosniak\AppData\Local\Temp
TMP=C:\Users\Bosniak\AppData\Local\Temp
USERDOMAIN=Bosniak-PC
USERNAME=Bosniak
USERPROFILE=C:\Users\Bosniak
windir=C:\Windows
windows_tracing_flags=3
windows_tracing_logfile=C:\BVTBin\Tests\installpackage\csilogfile.log
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

MISERY MOD  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: MISERY MOD    MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeMon 28 Apr 2014 - 9:07

@Metro2033zona
Trebaš da nađeš log od Misery moda, jer ovo(tekst) su samo informacije od tvoga Win...
Back to top Go down
Dasha67
Moderator
Dasha67

Broj poruka : 237
Datum upisa : 2013-08-12
Godina : 56
Lokacija : Vršac, Srbija
Raspoloženje : Da

MISERY MOD  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: MISERY MOD    MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeThu 26 Jun 2014 - 17:26

Odigrah Misery do kraja pre oko mesec dana, kao snajper. Kada sam došao do najbolje opreme i nije bilo tako teško, čak mi se činilo i suviše lako igrati Misery. Ovih dana setih se razgovora sa drugom koji je inače pacifista, i nekako teško prelazi čak i preko virtualnog oduzimanja tuđeg života, zarađuje za život radeći na kompjuteru ali slabo nalazi vremena za igrice, nervira ga, kaže to što su uglavnom nasilne, i, da ne dužim više, pade mi na pamet ideja da najtežu igru, sa najtežim, Misery modom pređem nenasilno, bez  da ikoga ubijem, možda čak ni životinje. Budem li morao, pucaću u noge, odabrao sam Recon klasu, znači izdržljivost prilikom dugog trčanja, normalno, radiću i sporedne kvestove, držite mi palčeve, jer ovo neće biti lako i zato neću žuriti sa igranjem.
Back to top Go down
flexerca
Administrator
flexerca

Broj poruka : 340
Datum upisa : 2012-03-02
Godina : 45
Lokacija : Cazin, BiH
Raspoloženje : Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

MISERY MOD  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: MISERY MOD    MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeSun 29 Jun 2014 - 19:14

MISERY 2.1.1. Patch
http://www.moddb.com/mods/stalker-misery/downloads/misery-211-patch
Back to top Go down
Dasha67
Moderator
Dasha67

Broj poruka : 237
Datum upisa : 2013-08-12
Godina : 56
Lokacija : Vršac, Srbija
Raspoloženje : Da

MISERY MOD  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: MISERY MOD    MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeSun 29 Jun 2014 - 20:18

Flexerca, hvala!
Back to top Go down
Dasha67
Moderator
Dasha67

Broj poruka : 237
Datum upisa : 2013-08-12
Godina : 56
Lokacija : Vršac, Srbija
Raspoloženje : Da

MISERY MOD  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: MISERY MOD    MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeWed 23 Jul 2014 - 21:21

Stigao sam negde do trećine igre kao pacifista, znači people killed nula, u mnogo situacija je jako teško igrati na taj način, ali kroz Stalker serijal prolazeći ga puno puta na različite načine i sa raznim modovima naučio sam da uvek postoji izlaz, način ili trik da se postigne željeni cilj. Možda niste probali ali ako nekome pucate u noge više puta, sa tim da ga ne ubijete, u ovom modu on se predaje, stavlja ruke iza glave, u klečećem je položaju i imate opciju razgovora sa zarobljenikom. Možete ga opljačkati, nagovoriti da vam kaže gde mu je skrivena oprema, i naravno ga posle možete ubiti, što nikako ne radim jer guram igru kao pacifista. Moje preporuke svima koji misle da su prošli Zonu uzduž i popreko, da se oprobaju u Misery modu na ovaj način, UOPŠTE nije dosadno i daje igri novu dimenziju. Mutante nisam izbegavao, mada je možda nekako moguće i to, jedino me brine kako da kasnije sredim tipa sa gausom a da ga ne ubijem. Smisliću već nešto i ako je ikako moguće naći ću način da to rešim. Neću ići u detalje sa opisom toga kako prolazim igru, da ne kvarim nekome ko poželi da se slatko namuči na ovaj način, bitno je samo ne ubiti čoveka a raditi i sporedne kvestove. I napokon jedan biser za kraj: zombi se računa kao i čovek, tako da nema ni safarija na zombi populaciju.
Back to top Go down
STALKER1551_CRO
Novice
STALKER1551_CRO

Broj poruka : 39
Datum upisa : 2013-12-07
Godina : 23
Lokacija : Sibinj,Croatia
Raspoloženje : !STALKER FOR EVER!

MISERY MOD  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: MISERY MOD    MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeFri 25 Jul 2014 - 12:32

Eh ljudi jel moze pomoci,skinem misery i instaliram ga i krenim igrat i kresa za 5 minuta?
Back to top Go down
https://www.facebook.com/StalkerBalkanZone/?fref=ts
Dasha67
Moderator
Dasha67

Broj poruka : 237
Datum upisa : 2013-08-12
Godina : 56
Lokacija : Vršac, Srbija
Raspoloženje : Da

MISERY MOD  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: MISERY MOD    MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeFri 25 Jul 2014 - 18:12

Prvo: treba ti najnoviji Misery a to je koliko znam 2.1.1. Potom pogasi sve osim neophodnih programa, mada vidim iz postova da to radiš preko task menagera ipak preporučujem Jet boost. Ja igram ovaj mod na nekim srednjim podešavanjima a koristim krš iz 2007god, pretpostavljam da imaš jaču mašinu i/ili vistu/w7. Ti sistemi vole administratore. Desni klik na prečicu, open file location, opet desni klik, properties, nađi imaš na dva mesta da čekuješ "run as administrator", "aply" oba, i ok. Možeš i pored toga da igru UVEK pokrećeš sa ikonice kao admin.,i to si rešio. Onda u "Control Panel\Performance Information and Tools" nadji "adjust visual effects", "advanced", "virtual memory", "change" stavi na C I D particije oko 3072mb ili 4098, na D možeš i " "system menaged", ako već imaš više od toga onda ne diraj. Ako si menjao obavezan restart. Savetujem ti da probaš da menjaš u meniju igre podešavanja na niže, da isključiš Eax, ako igra krene na par sati posle možeš da vratiš na staro. Još nešto sam se setio. Prilikom instalacije igre si bio pitan za neke vrednosti kao na primer na kojoj razdaljini od tebe se Npc-ovi i mutanti uklučuju u igru, i toplo se nadam da nisi stavio najveće vrednosti jer to ždere i najmoćnije mašine. Rešenje je ponovna instalacija igre, naravno sa opreznijom analizom instalacije, a ne sve odmah na maximum, prikažu ti tamo i vrednosti vanila igre i "recommended", ja sam neke čak stavio na manje, tj. "not recommended". Ili prosto na forum postuj deo log fajla igre od linije "fatal error" do dole, uz nadu da će neko sa foruma prepoznati problem. Možda se setim još nečega, aj' mi molim te javi šta si uradio. Pozdrav!
Back to top Go down
Sumadinac
Experienced
Sumadinac

Broj poruka : 64
Datum upisa : 2014-03-06
Godina : 23
Lokacija : Obrenovac
Raspoloženje : Faction Fronts mod za ShoC

MISERY MOD  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: MISERY MOD    MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeTue 5 Aug 2014 - 20:46

Ако не убијеш никога , добијеш другачији крај ? Као у Сенци Чернобила ?
Back to top Go down
Dasha67
Moderator
Dasha67

Broj poruka : 237
Datum upisa : 2013-08-12
Godina : 56
Lokacija : Vršac, Srbija
Raspoloženje : Da

MISERY MOD  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: MISERY MOD    MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeTue 5 Aug 2014 - 21:36

Ne znam! Nisam još stigao do kraja. A SČ nisam nikada tako odigrao, ovo mi je prvi put i baš nije lako.
Back to top Go down
Dasha67
Moderator
Dasha67

Broj poruka : 237
Datum upisa : 2013-08-12
Godina : 56
Lokacija : Vršac, Srbija
Raspoloženje : Da

MISERY MOD  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: MISERY MOD    MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeSun 10 Aug 2014 - 8:36

Kao što sam već opisao, igram Misery kao Recon-pacifista, ne želim da ubijem nikoga do kraja igre, do evakuacije helikopterom, bez fri pleja. Ne mogu da prodjem tipa sa Gaus-riflom a da ga ne ubijem. A to je deo glavnih zadataka. Nema nikakvih vojnih ni Stalkerskih patrola koje bih mogao da navedem do tamo da odrade posao. Onaj sa gaus-om može da stoji mesec dana gore na krovu, ni gladan ni žedan, mutanti mu ne mogu ništa, on čeka mene, pa ko koga kokne. Ima li neko ideju kako da rešim ovaj problem i nastavim igru?
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

MISERY MOD  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: MISERY MOD    MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeSun 10 Aug 2014 - 15:58

Tražiš nemoguću stvar. Da obaviš zadatak a da ga ipak ne obaviš ili obrnuto, svejedno. Tvoj eksperiment mu dođe kao alkos koji se zareko da neće da pije određeno vreme a nekao u to vreme pad i sopstveni rođendan. Došlo staro društvo (probrana elita), kako da nepopiješ a moraš, jer nije uredu da ispadneš cava pred ekipom. Nemoralno bi bilo kad bi umesto votker sa limunom i ledom pio vodu sa limunom i ledom. Šta da nekom od ekipe padne na pamet da "nenamerno" trgne iz tvoje čaše i provali te za sva vremena pred ekipom. Nikad se više nebi opro pred ekipom. Zato, najbolje je igrati pošteno i taj dan izuzeti iz "kalendara posta" koji si sam sebi nametnuo.
Naš pokojni Patrijarh Pavle je inače postio cele godine izuzev na Božić. Tada bi uzeo nešto mrsno i popio čašicu rakije i to je sve. Samo na taj dan jer kako kaže "Valja se". Tako sad i ti, rokni snajperistu i kaži "Valja se".
Ne vidim drugi način, osim eventualno da moduješ sam mod a to već nije fer. Ne znam da li taj mod ima onaj spawner, da možeš da spavnuješ objekte, ljude, mutante, oružja i tome slično. Ako postoji, da li postoji opcija da spawnuješ anomalije i to tačno po određenim koordinatama pa da je spavnuješ snajperisti pod noge. Najlepše bi bilo kad bi moglo da se to vremenski tempira, neka anomalija sa tajmerom. Ili da spavnuješ nekoliko krovososa da se pozabave njime ako nije na nekom tornju.
Ne znam, nisam pametan, .... ma rokni ga i kaži "Valja se" i neću više ... osim ako budem moro, hehehe.
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
Dasha67
Moderator
Dasha67

Broj poruka : 237
Datum upisa : 2013-08-12
Godina : 56
Lokacija : Vršac, Srbija
Raspoloženje : Da

MISERY MOD  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: MISERY MOD    MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeSun 10 Aug 2014 - 17:20

Dobro kažeš Gandalfe. Pokušaću još jednu foru što mi pade na pamet popodne, verovatno je da neće da upali, mada nikad se ne zna. Da modujem mod neću, pogotovo sa spawner-om, jer to bi ipak bilo varanje na neki način, mislim da bih mogao da ga ranim (moguće u modu-onda se predaje) ako bih se popeo na taj krov, a opet za to treba trainer i super-jump. Dajem sve od sebe da nekim facama pacifistima koji se zgražaju od virtualnog ubijanja dokažem da Stalker serijal, pogotovo najteži mod "Misery" može da se sa velikim teškoćama doduše, odigra tako da zadovoljava njihove kriterijume, a da u stvari oni nisu dorasli igri. Biću uporan kao što dolikuje Stalkeru. A na kraju mislim da će ipak biti kao što kažeš- "Valja se"! Ipak je to samo igra.
Back to top Go down
Dasha67
Moderator
Dasha67

Broj poruka : 237
Datum upisa : 2013-08-12
Godina : 56
Lokacija : Vršac, Srbija
Raspoloženje : Da

MISERY MOD  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: MISERY MOD    MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeMon 18 Aug 2014 - 21:02

Kada promenim klasu u Assaulter i restartujem igru, počnem novu igru iz početka dobijem CTD, ali samo za Assault klasu. Ostale rade normalno. Evo log-fajla.

P:S Rešio problem. skinuo sam drugi "miseryintro"-ogg file, sa Zippyshare.com, eto ako nekome zatreba. Da nisam pisao post nebih ni skontao šta da radim...
Back to top Go down
AlfaStalker
Experienced
AlfaStalker

Broj poruka : 97
Datum upisa : 2014-05-17
Godina : 48
Lokacija : černobil
Raspoloženje : Братишка из спецназа

MISERY MOD  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: MISERY MOD    MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeWed 15 Apr 2015 - 22:56

izgleda dobra igra ali teška nervira me što hoda pet na sat nemoze ni da potrci, koliko je spor užas jedan
ima li šanse da se malo ubrza kretanje jer nemožeš pobjeći nikome sa čistine do zaklona
Back to top Go down
Dasha67
Moderator
Dasha67

Broj poruka : 237
Datum upisa : 2013-08-12
Godina : 56
Lokacija : Vršac, Srbija
Raspoloženje : Da

MISERY MOD  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: MISERY MOD    MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeThu 16 Apr 2015 - 6:14

Imaš različite klase, assaulter je mislim jako spor ali više nosi, možda ti više leži snajper ili recon. Druga stvar je verzija igre. Treba ti noviji Misery 2.1.1. jer je u ranijim verzijama upravo problem taj koji opisuješ. Kada rešiš prve dve stavke, otidi kod trgovca ili lekara i vidi ko diluje jeftiniji kokain, epinefrin ili neku drugu supstancu koja će ti dati dodatnu snagu da više nosiš a da se ne umaraš. I za kraj, mada sam ovo trebao da stavim pod broj 3, kod trgovca kupi "camelback", onoloko komada koliko ti stane u slotove odela, tako ti se brže obnavlja stamina. Generalno, gledaj da nosiš do 30kg opreme kada polaziš jer više ti ne treba. puška i 100-150 metaka, pištolj sa 50 metaka, dva medkit-a, do pet stimpack-a, obaviš šta si hteo pa nazad u bazu, popravka odela i mazanje oružja, spavanje i klopa, pa ponovo u akciju. Tako se igra Misery, da ponovim, koliko znam uz poslednju za sada verziju 2.1.1. Nadam se da sam pomogao i želim ti puno sreće i upornosti u jednom od najtežih modova za Stalker CoP.
Back to top Go down
AlfaStalker
Experienced
AlfaStalker

Broj poruka : 97
Datum upisa : 2014-05-17
Godina : 48
Lokacija : černobil
Raspoloženje : Братишка из спецназа

MISERY MOD  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: MISERY MOD    MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeFri 17 Apr 2015 - 21:46

hvala stavio sam 2.1.1 i grafika je exstra samo teško ubiti mutante mnogo su otporniji nego inače a štekovi gdje stajao alat za pijanduru majstora nisu više isti neznam gdje alat tražiti
veliki pozdrav Stalkerima ........... kokain je mala maca za serijal S.t.a.l.k.e.r.

koran pale i obratno brale
Back to top Go down
Dasha67
Moderator
Dasha67

Broj poruka : 237
Datum upisa : 2013-08-12
Godina : 56
Lokacija : Vršac, Srbija
Raspoloženje : Da

MISERY MOD  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: MISERY MOD    MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeSat 18 Apr 2015 - 11:05

Alat? Pa tu je, negde na mapi! Ja sam se ubio tražeći, i ne mogu da ti opišem zadovoljstvo koje sam doživeo kada sam ga nalazio na neuobičajenim mestima! Mutante izbegavaj ili probaj da ih nekako odvojiš, pa jednog po jednog, korisno je i biti u grupi Stalkera, npr. kod mlina ih često ima, navučeš im zombije i skloniš se sa strane.
Back to top Go down
AlfaStalker
Experienced
AlfaStalker

Broj poruka : 97
Datum upisa : 2014-05-17
Godina : 48
Lokacija : černobil
Raspoloženje : Братишка из спецназа

MISERY MOD  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: MISERY MOD    MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeMon 20 Apr 2015 - 21:01

korisno za prezivljavanje a alat i dalje trazim ali polako duga je godina iskopaću ga .....haaaa
Veliki pozdrav
What a Face
Back to top Go down
Miha
Experienced
Miha

Broj poruka : 129
Datum upisa : 2017-05-22
Godina : 20
Lokacija : Sume Pripjata

MISERY MOD  - Page 2 Empty
PostSubject: Kakav je misery mod?   MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeSat 27 May 2017 - 13:32

Pozz evo sada skidam misery pa me zanima vase misljenje za mod?
I da li moze cheat menu na misery jer sam ja tip igraca da bez cheatova ne mogu! study

Edit:
Very Happy Very Happy
Back to top Go down
AlfaStalker
Experienced
AlfaStalker

Broj poruka : 97
Datum upisa : 2014-05-17
Godina : 48
Lokacija : černobil
Raspoloženje : Братишка из спецназа

MISERY MOD  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: MISERY MOD    MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeSat 27 May 2017 - 15:23

zašto milion tema otvarati............ razvodnjava se forum
Back to top Go down
Dasha67
Moderator
Dasha67

Broj poruka : 237
Datum upisa : 2013-08-12
Godina : 56
Lokacija : Vršac, Srbija
Raspoloženje : Da

MISERY MOD  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: MISERY MOD    MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeSat 27 May 2017 - 16:49

Mihajlo Vukicevic, AlfaStalker je u pravu.

1. Ne otvaraj temu tek tako.
2. O Misery modu je puno pisano po forumu, pa prvo to pročitaj.
3. Misery mod je po meni najteži i najbolji mod. Moj omiljeni.
4. U Misery mod-u nema varanja, jer tada ne bi bio to što jeste.
5. Ako pređeš Misery bez varanja, onda si Stalker!
6. Mislim da ćeš odustati posle pola sata.
Back to top Go down
Miha
Experienced
Miha

Broj poruka : 129
Datum upisa : 2017-05-22
Godina : 20
Lokacija : Sume Pripjata

MISERY MOD  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: MISERY MOD    MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitimeSat 27 May 2017 - 16:53

Okej necu vise otvorati glupe teme.A misery sam izbrisao nije mi se svideo.Sada ne znam sta da radim sa stalkerom.
Back to top Go down
Sponsored content




MISERY MOD  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: MISERY MOD    MISERY MOD  - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down
 

MISERY MOD

View previous topic View next topic Back to top 

 Similar topics

-
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona :: Modovanje :: Modovi-
Jump to: