S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesRegisterLog in
Posetite Stalker BalkanZona Facebook stranu! Posetite i naš YT knanal BalkanZona YouTube channel! Subscribe! BalkanZona Admin tim
Poll
Koji browser koristite?
Mozilla Firefox
Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_vote_lcap39%Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_vote_rcap
 39% [ 21 ]
Google Chrome
Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_vote_lcap35%Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_vote_rcap
 35% [ 19 ]
Opera
Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_vote_lcap19%Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_vote_rcap
 19% [ 10 ]
Safari
Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_vote_lcap0%Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Netscape
Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_vote_lcap0%Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Microsoft Internet Explorer
Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_vote_lcap6%Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_vote_rcap
 6% [ 3 ]
Nije naveden
Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_vote_lcap2%Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_vote_rcap
 2% [ 1 ]
Total Votes : 54
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Latest topics
» Pozdrav svima
Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 Icon_minitimeby sadd Wed 20 Mar 2024 - 22:47

» Veliki pozdrav
Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 Icon_minitimeby Kostov Thu 7 Mar 2024 - 8:43

» S.T.A.L.K.E.R. 2
Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 Icon_minitimeby sadd Wed 27 Dec 2023 - 8:47

» Koji modovi?!
Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 Icon_minitimeby puza93 Wed 5 Jul 2023 - 1:23

» S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [1.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Zov Pripjata — prevod s ruskog i ukrajinskog
Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [3.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Senka Černobilja — prevod s ruskog i ukrajinskog
Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 Icon_minitimeby Kostov Sat 1 Apr 2023 - 19:58

» Pozz svima
Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 Icon_minitimeby flexerca Fri 10 Mar 2023 - 14:49

Top posting users this week
No user
Top posters
MarkedOne8
Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_vote_lcapФ.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_voting_barФ.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_vote_rcap 
sadd
Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_vote_lcapФ.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_voting_barФ.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_vote_rcap 
purke62
Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_vote_lcapФ.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_voting_barФ.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_vote_rcap 
PoWeR
Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_vote_lcapФ.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_voting_barФ.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_vote_rcap 
Placenik
Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_vote_lcapФ.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_voting_barФ.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_vote_rcap 
Pr3D@tor
Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_vote_lcapФ.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_voting_barФ.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_vote_rcap 
quicksilver
Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_vote_lcapФ.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_voting_barФ.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_vote_rcap 
flexerca
Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_vote_lcapФ.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_voting_barФ.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_vote_rcap 
djordje29
Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_vote_lcapФ.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_voting_barФ.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_vote_rcap 
Dasha67
Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_vote_lcapФ.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_voting_barФ.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 I_vote_rcap 
Statistics
We have 642 registered users
The newest registered user is alekZZ

Our users have posted a total of 9852 messages in 747 subjects
Who is online?
In total there are 4 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 4 Guests

None

Most users ever online was 26 on Fri 2 Aug 2019 - 16:45

Share | 
 

 Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Синиша
Zombie


Broj poruka : 7
Datum upisa : 2014-03-30

Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф   Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 Icon_minitimeWed 2 Apr 2014 - 22:20

[quote="oblakoder"]Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 RBTy1


Инсталација:
Сенка Чернобила закрпљена до 1.0004, gamedata ставити у корен, поврх тога ставити корекцију СМС обавештења (апсолутно обаввезно) за широке мониторе, и адаптацију оптике за широке мониторе (ове адаптације не стављати ако играте на 4:3 монитору).


Imam SOC multinacionalnu verziju na 1.004, ali me zbunjuje jedna stvar: Kada sam skinuo mod, on je imao instalacioni fajl sa 3 setupa, kao kod standardne instalacije osnovne verzije.Kada krene instalacija, pita me da li želim i foldere za 16:9 formatom, što sam označio da instalira. Destinacija gdje se instalira mod je označena C:/Program files (x86)/STALKER , što me i zbunjuje jer da li tu trebam da instaliram mod, ili da odredim destinaciju negdje drugo? I da, NEMA ikonice od moda FOTOGRAF na desktopu ni u folderu nakon instalacije moda, iako me pita pri instalaciji da li želim ikonu na desktopu.
Izvinuo bih se svim STALKERIMA ako izgleda da ne znam osnovne stvari, ali me jako nervira pošto imam iskustva sa modovim (doduše sa drugim igrama).
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф   Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 Icon_minitimeThu 3 Apr 2014 - 0:28

Синиша wrote:

Destinacija gdje se instalira mod je označena C:/Program files (x86)/STALKER , što me i zbunjuje jer da li tu trebam da instaliram mod, ili da odredim destinaciju negdje drugo?
Destinacija: C:/Program files....  je put ka SoC folderu kamo se inače po "defaultu" instalira Stalker SoC, ali ako si ti svoj SoC instalirao u koji drugi folder - treba da u instaleru potražiš/označiš taj tvoj folder sa instalacijom SoC-a!

Синиша wrote:
I da, NEMA ikonice od moda FOTOGRAF na desktopu ni u folderu nakon instalacije moda, iako me pita pri instalaciji da li želim ikonu na desktopu.
To je vjerojatno greška onoga koji je napravio taj instaler i nema veze sa igrom, jer se igra može da pokrene sa ikonicom SoC-a.
Back to top Go down
Синиша
Zombie
Синиша

Broj poruka : 7
Datum upisa : 2014-03-30
Godina : 39
Lokacija : Република Српска

Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф   Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 Icon_minitimeThu 3 Apr 2014 - 23:27

Hvala lijepa Sadd, pokušaću uraditi kako si napisao. Stvar je u tome što sam navikao da sve instaliravam na naprostiji način (naravno ako je moguće), tako da nemam posebnog iskustva sa modovanjem. Još jednom hvala cheers 
Back to top Go down
Dasha67
Moderator
Dasha67

Broj poruka : 237
Datum upisa : 2013-08-12
Godina : 56
Lokacija : Vršac, Srbija
Raspoloženje : Da

Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф   Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 Icon_minitimeFri 4 Apr 2014 - 9:45

Kao sto ti je napisao sadd, kada nadjes folder igre, ond otvori bin file, C:\Program files\THQ\S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl\bin ili slicno, znaci u bin folderu nadjes XR_3DA sa ikonicom SoC-a, desni klik na nju, send to-desktop-(create shortcut) i imaces ikonu na desktopu. Ako imas Vistu ili Windows7 nije lose da pokrenes igru kao administrator, na ikonicu desni klik, run as administrator.
Back to top Go down
Синиша
Zombie
Синиша

Broj poruka : 7
Datum upisa : 2014-03-30
Godina : 39
Lokacija : Република Српска

Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф   Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 Icon_minitimeFri 4 Apr 2014 - 20:14

Momci hvala na trudu i komentarima, ali jednostavno neće nikako. Pokušao sam sve što sam našao da mogu da probam i stvarno je frustrirajuće. Dakle:

1.Instaliram medjunarodnu verziju Stalkera SOC
2.Pečujem sa medjunarodnim pečevima do 1.004 verzije
3.Dodam ENG fajl prema instrukcijama za igranje ruskih pečeva na engleskoj verziji SOC-a
4.Dignem sliku FOTOGRAF-a u Daemon tools-u (ISO fajl koji ima oko 6 GB i koji je ruski)
5.Instaliram u folder C:/Program files/THQ/Stalker:Shadow of Chernobyl
6.Ubacim ispravke za FOTOGRAF koje se zovu "Patch_Final_FOTOGRAF" tako što iskopiram sadržaj u gamedata i "overwrite"-ujem

Nakon toga bi igra trebala da funkcioniše ali ništa. Kada udjem u igru nema nikakve promjene, i dalje je STALKER SOC na 1.004. Pokušao sam da instaliram Fotografa direktno u folder bin, ali opet nije bilo promjene.
E sada, ima tu nekih nejasnoća koje moram da napomenem. Kada pokrenem instalaciju FOTOGRAF ona je standardna instalacija kao i za svaku igru. Na dva mjesta me pita da li želim da uključim SCOPE za 16:9 monitore, ili SCOPE za 16:10 monitore, i drugo da li želim da mi ikonica od igre bude na desktopu.
Nije problem što nema ikonice nakon toga na desktopu (a trebala bi biti), već je nema ni za živu glavu nigdje! Naravno, postoji ikonica za SOC, ali nikada ne vidim promjene unutar igre. A evidentne su promjene.
Odužilo se moje razlaganje, hvala na razumijevanju ali sam što se narodski kaže "popizdio" jer nikako da nadjem pravi recept.Pozdrav i živjeli. cheers 
Back to top Go down
Sunday
Experienced
Sunday

Broj poruka : 74
Datum upisa : 2010-03-24

Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф   Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 Icon_minitimeFri 4 Apr 2014 - 22:38

Siguran sam da će ti neko od kolega pomoći,ja zaista nemam znanje o tim problemima kao oni.Samo bih te pitao,zašto ne igraš ruske vanile?Proveri pm.
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф   Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 Icon_minitimeFri 4 Apr 2014 - 23:28

Синиша wrote:
1.Instaliram medjunarodnu verziju Stalkera SOC
2.Pečujem sa medjunarodnim pečevima do 1.004 verzije
3.Dodam ENG fajl prema instrukcijama za igranje ruskih pečeva na engleskoj verziji SOC-a
 Arrow  Exclamation  Question  Question  To treba da se odradi posle ubacivanja poslednje ispravke - "Patch_Final_FOTOGRAF" ili si mislio na "Dodam ENG folder"??
4.Dignem sliku FOTOGRAF-a u Daemon tools-u (ISO fajl koji ima oko 6 GB i koji je ruski)
5.Instaliram u folder C:/Program files/THQ/Stalker:Shadow of Chernobyl
6.Ubacim ispravke za FOTOGRAF koje se zovu "Patch_Final_FOTOGRAF" tako što iskopiram sadržaj u gamedata i "overwrite"-ujem

Синиша wrote:
Nakon toga bi igra trebala da funkcioniše ali ništa. Kada udjem u igru nema nikakve promjene, i dalje je STALKER SOC na 1.004.
Vjerovatno si zaboravio da izmjeniš postavku "false" za "true" u fsgame.ltx fajlu koji se nalazi u SoC folderu!
Potraži u fsgame.ltx ovaj red:
$game_data$   = true |   false | $fs_root$      | gamedata\
i promjeni postavku false u true kako stoji na ovoj dolje:
$game_data$   = true |    true | $fs_root$      | gamedata\
tek tako če da ti SoC učitava i gamedata folder i ne samo gamedata.db fajlove.
Ps. Fajl fsgame.ltx možeš da otvoriš sa Notepad(Windows) ili još bolje sa Notepad++ programom.

Синиша wrote:
SCOPE za 16:9 monitore, ili SCOPE za 16:10 monitore
Ako igraš na 4:3 monitoru ovo ti nije potrebno.

Синиша wrote:
Nije problem što nema ikonice nakon toga na desktopu (a trebala bi biti), već je nema ni za živu glavu nigdje! Naravno, postoji ikonica za SOC, ali nikada ne vidim promjene unutar igre. A evidentne su promjene.
Za ikonicu sam več rekao da je to vjerovatno problem/greška onoga koji je napravio instal program.
Kada budeš napravio onu izmjenu u fsgame.ltx fajlu, trebao bi posle toga da ti se pojavi "Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф mod" kod pokretanja SoC-a.
Back to top Go down
oblakoder
Veteran
oblakoder

Broj poruka : 212
Datum upisa : 2011-02-03
Godina : 50
Lokacija : Београд

Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф   Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 Icon_minitimeWed 9 Apr 2014 - 21:34

Поздрав Сталкеру. Нисам дуго био на форуму, морам да пустим људе да дишу мало.

Ако ти не помогне оно што ти је рекао садд онда:

Скини руску верзију игре (мадафака-јес!), инсталирај, закрпи до 4, измени фсгаме као што рече колега садд, ако има инсталатор ФОТОГРАФ (заборавио сам дал има) направи фолдер на радном столу па наведи да се ту инсталира, одатле покупи и искипуј све у корен где ти је игра, пре тога направи резервни бин фолдер, и онда стави финалну закрпу озго.
Back to top Go down
Zeka-Peka
Experienced
Zeka-Peka

Broj poruka : 127
Datum upisa : 2012-07-22
Raspoloženje : zombiran...

Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф   Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 Icon_minitimeMon 29 Jan 2018 - 15:46

Драги моји Сталкери, одиграо сам овај мод пре једно месец дана, али нисам стигао да вам пренесем утиске.

Мод није лош и треба га одиграти. Ко не подноси НАТО пакт, не мора да га одиграва, јер је НАТО у овом моду "савезник". Наравно на свој НАТО фашистичко-тирански начин.
Evil or Very Mad
Елем,
мод има неке форе, које до сада нисам видео нигде, доста је стабилан и прилично игрив.

Све у свему, ко га не одигра неће жалити, а и ко га одигра вероватно исто...

Лонг лив Сталкер гаме, мај френдс...
cheers
Back to top Go down
Sponsored content




Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф   Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down
 

Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф

View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona :: Modovanje :: Modovi-
Jump to: