S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesRegisterLog in
Posetite Stalker BalkanZona Facebook stranu! Posetite i naš YT knanal BalkanZona YouTube channel! Subscribe! BalkanZona Admin tim
Poll
Koji browser koristite?
Mozilla Firefox
Priboi Story - prevod + zimski dodaci I_vote_lcap39%Priboi Story - prevod + zimski dodaci I_vote_rcap
 39% [ 21 ]
Google Chrome
Priboi Story - prevod + zimski dodaci I_vote_lcap35%Priboi Story - prevod + zimski dodaci I_vote_rcap
 35% [ 19 ]
Opera
Priboi Story - prevod + zimski dodaci I_vote_lcap19%Priboi Story - prevod + zimski dodaci I_vote_rcap
 19% [ 10 ]
Safari
Priboi Story - prevod + zimski dodaci I_vote_lcap0%Priboi Story - prevod + zimski dodaci I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Netscape
Priboi Story - prevod + zimski dodaci I_vote_lcap0%Priboi Story - prevod + zimski dodaci I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Microsoft Internet Explorer
Priboi Story - prevod + zimski dodaci I_vote_lcap6%Priboi Story - prevod + zimski dodaci I_vote_rcap
 6% [ 3 ]
Nije naveden
Priboi Story - prevod + zimski dodaci I_vote_lcap2%Priboi Story - prevod + zimski dodaci I_vote_rcap
 2% [ 1 ]
Total Votes : 54
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
March 2024
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Latest topics
» Pozdrav svima
Priboi Story - prevod + zimski dodaci Icon_minitimeby sadd Wed 20 Mar 2024 - 22:47

» Veliki pozdrav
Priboi Story - prevod + zimski dodaci Icon_minitimeby Kostov Thu 7 Mar 2024 - 8:43

» S.T.A.L.K.E.R. 2
Priboi Story - prevod + zimski dodaci Icon_minitimeby sadd Wed 27 Dec 2023 - 8:47

» Koji modovi?!
Priboi Story - prevod + zimski dodaci Icon_minitimeby puza93 Wed 5 Jul 2023 - 1:23

» S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
Priboi Story - prevod + zimski dodaci Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [1.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Zov Pripjata — prevod s ruskog i ukrajinskog
Priboi Story - prevod + zimski dodaci Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [3.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Senka Černobilja — prevod s ruskog i ukrajinskog
Priboi Story - prevod + zimski dodaci Icon_minitimeby Kostov Sat 1 Apr 2023 - 19:58

» Pozz svima
Priboi Story - prevod + zimski dodaci Icon_minitimeby flexerca Fri 10 Mar 2023 - 14:49

Top posting users this week
No user
Top posters
MarkedOne8
Priboi Story - prevod + zimski dodaci I_vote_lcapPriboi Story - prevod + zimski dodaci I_voting_barPriboi Story - prevod + zimski dodaci I_vote_rcap 
sadd
Priboi Story - prevod + zimski dodaci I_vote_lcapPriboi Story - prevod + zimski dodaci I_voting_barPriboi Story - prevod + zimski dodaci I_vote_rcap 
purke62
Priboi Story - prevod + zimski dodaci I_vote_lcapPriboi Story - prevod + zimski dodaci I_voting_barPriboi Story - prevod + zimski dodaci I_vote_rcap 
PoWeR
Priboi Story - prevod + zimski dodaci I_vote_lcapPriboi Story - prevod + zimski dodaci I_voting_barPriboi Story - prevod + zimski dodaci I_vote_rcap 
Placenik
Priboi Story - prevod + zimski dodaci I_vote_lcapPriboi Story - prevod + zimski dodaci I_voting_barPriboi Story - prevod + zimski dodaci I_vote_rcap 
Pr3D@tor
Priboi Story - prevod + zimski dodaci I_vote_lcapPriboi Story - prevod + zimski dodaci I_voting_barPriboi Story - prevod + zimski dodaci I_vote_rcap 
quicksilver
Priboi Story - prevod + zimski dodaci I_vote_lcapPriboi Story - prevod + zimski dodaci I_voting_barPriboi Story - prevod + zimski dodaci I_vote_rcap 
flexerca
Priboi Story - prevod + zimski dodaci I_vote_lcapPriboi Story - prevod + zimski dodaci I_voting_barPriboi Story - prevod + zimski dodaci I_vote_rcap 
djordje29
Priboi Story - prevod + zimski dodaci I_vote_lcapPriboi Story - prevod + zimski dodaci I_voting_barPriboi Story - prevod + zimski dodaci I_vote_rcap 
Dasha67
Priboi Story - prevod + zimski dodaci I_vote_lcapPriboi Story - prevod + zimski dodaci I_voting_barPriboi Story - prevod + zimski dodaci I_vote_rcap 
Statistics
We have 642 registered users
The newest registered user is alekZZ

Our users have posted a total of 9852 messages in 747 subjects
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

Most users ever online was 26 on Fri 2 Aug 2019 - 16:45

Share | 
 

 Priboi Story - prevod + zimski dodaci

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
flexerca
Administrator
flexerca

Broj poruka : 340
Datum upisa : 2012-03-02
Godina : 45
Lokacija : Cazin, BiH
Raspoloženje : Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

Priboi Story - prevod + zimski dodaci Empty
PostSubject: Priboi Story - prevod + zimski dodaci   Priboi Story - prevod + zimski dodaci Icon_minitimeTue 31 Dec 2013 - 11:48

Priboi Story - prevod + zimski dodaci D7t6

Dragi prijatelji, kolega sadd i moja malenkost, Vam predstavljamo mod Proboi Story na našem jeziku i to putem gamedate, za 10004 verziju, i putem instalera za 10005 verziju. U obje verzije imate mogućnost igrati i sa zimskim dodatkom, koji nam dovodi snijeg u Zonu.
Još jednom Vam želimo svima sretnu i uspješnu Novu godinu  santa 

- Priboi Story 1.1.3 za 10004 gamedata
- Zimski dodatak za Priboi Story 1.1.3. za 10004 gamedatu
- Instaler Priboi Story 1.1.3. i Overhoul za 1.0005 verziju (Mega-sajt)
- Instaler Priboi Story 1.1.3. i Overhoul za 1.0005 verziju (Dropbox-sajt)
- Instaler Priboi Story 1.1.3. i Overhoul za 1.0005 verziju (BalkanZona-Sky Drive)

PS. Sve uočene greške u prevodu javite ovde na topicu ili najbolje na moj PM.


Last edited by sadd on Fri 15 May 2020 - 16:04; edited 6 times in total (Reason for editing : Dropbox link za Priboi instaler)
Back to top Go down
Dasha67
Moderator
Dasha67

Broj poruka : 237
Datum upisa : 2013-08-12
Godina : 56
Lokacija : Vršac, Srbija
Raspoloženje : Da

Priboi Story - prevod + zimski dodaci Empty
PostSubject: Re: Priboi Story - prevod + zimski dodaci   Priboi Story - prevod + zimski dodaci Icon_minitimeTue 31 Dec 2013 - 21:06

E svaka vam cast, ulepsali ste nam praznik, odmah sam skinuo vas instaler sa Mega-sajta i instalirao mod, sve radi super , cim prodje docek ko u krevet a ja u Zonu. Hvala na divnom novogodisnjem poklonu !!! Sliku sam stavio he,he, na desktop, he,he, radujem se kao malo dete. Sretna Nova godina!
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

Priboi Story - prevod + zimski dodaci Empty
PostSubject: Re: Priboi Story - prevod + zimski dodaci   Priboi Story - prevod + zimski dodaci Icon_minitimeWed 1 Jan 2014 - 3:31

Dasha67 wrote:
E svaka vam cast, ulepsali ste nam praznik, odmah sam skinuo vas instaler sa Mega-sajta i instalirao mod, sve radi super , cim prodje docek ko u krevet a ja u Zonu. Hvala na divnom novogodisnjem poklonu !!! Sliku sam stavio he,he, na desktop, he,he, radujem se kao malo dete. Sretna Nova godina!
Vrlo lijepo...
Hvala na lepim željama.....

_________________________________________________
Stalkersoup-Link: Stalkersoup-MEGA
StalkerSoup uputstvo(prevedeno):google.com
StalkerSoup instalacija(upute): SS_Tutorijal
---BalkanZona-Imgur: Stalkersoup - Fotke---
TecnoBacon-OneDrive:Repository-OneDrive
Back to top Go down
djordje29
Veteran
djordje29

Broj poruka : 339
Datum upisa : 2011-07-13
Godina : 43
Lokacija : Na ivici smisla!
Raspoloženje : Rock 'n' Roll

Priboi Story - prevod + zimski dodaci Empty
PostSubject: Re: Priboi Story - prevod + zimski dodaci   Priboi Story - prevod + zimski dodaci Icon_minitimeWed 1 Jan 2014 - 19:45

Odlično, svakam vam čast!
Back to top Go down
DAX1993
Experienced
DAX1993

Broj poruka : 87
Datum upisa : 2012-04-23
Godina : 30
Lokacija : Kragujevac
Raspoloženje : iz 1 u X

Priboi Story - prevod + zimski dodaci Empty
PostSubject: Re: Priboi Story - prevod + zimski dodaci   Priboi Story - prevod + zimski dodaci Icon_minitimeThu 2 Jan 2014 - 1:07

Bas sam planirao da krenem Priboi i ovo me je bas obradovalo, svaka vam cast za ovo Very Happy
Back to top Go down
Zeka-Peka
Experienced
Zeka-Peka

Broj poruka : 127
Datum upisa : 2012-07-22
Raspoloženje : zombiran...

Priboi Story - prevod + zimski dodaci Empty
PostSubject: Re: Priboi Story - prevod + zimski dodaci   Priboi Story - prevod + zimski dodaci Icon_minitimeFri 7 Mar 2014 - 23:40

Свака Част ауторима!

Прибој је изузетно интересантан Мађарски мод за Сталкера. Давно сам га одиграо, али ћу опет Боже здравља (и времена).

Хвала велико!

 cheers 
Back to top Go down
flexerca
Administrator
flexerca

Broj poruka : 340
Datum upisa : 2012-03-02
Godina : 45
Lokacija : Cazin, BiH
Raspoloženje : Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

Priboi Story - prevod + zimski dodaci Empty
PostSubject: Re: Priboi Story - prevod + zimski dodaci   Priboi Story - prevod + zimski dodaci Icon_minitimeSat 8 Mar 2014 - 0:52

@Zeka-Peka
Hvala kolega...ukoliko naletiš na neke greške u prevodu nadam se da ćeš nam javiti pa da ispravimo...
Back to top Go down
zeusva
Novice
zeusva

Broj poruka : 40
Datum upisa : 2012-02-23
Godina : 35
Lokacija : Valjevo

Priboi Story - prevod + zimski dodaci Empty
PostSubject: Re: Priboi Story - prevod + zimski dodaci   Priboi Story - prevod + zimski dodaci Icon_minitimeTue 15 Apr 2014 - 11:38

Kako se i sta po redu instalira  Smile 
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

Priboi Story - prevod + zimski dodaci Empty
PostSubject: Re: Priboi Story - prevod + zimski dodaci   Priboi Story - prevod + zimski dodaci Icon_minitimeTue 15 Apr 2014 - 19:47

zeusva wrote:
Kako se i sta po redu instalira  Smile 
Ako češ da igraš gamedata verziju (Priboi Story 1.1.3 za 10004 gamedata) onda treba da imaš instalovan SoC do 1.0004 verzije
peća.
A iz zimskog dodatka (Zimski dodatak za Priboi Story 1.1.3. za 10004 gamedatu) posle toga uzmeš gamedata folder i staviš ga preko
foldera Priboy Story - naravno ako želiš da igraš sa "zimskim terenima"

Instaler:
Samo ti je potrebna instalacija SoC-a do 1.0005 peća a ostalo imaš sve u instaleru...
U instaleru imaš opcije:
- odabir verzije igre (Priboi Story 1.1.3. ili Overhoul verziju)
- odabir zimskog terena (sa ili bez)

_________________________________________________
Stalkersoup-Link: Stalkersoup-MEGA
StalkerSoup uputstvo(prevedeno):google.com
StalkerSoup instalacija(upute): SS_Tutorijal
---BalkanZona-Imgur: Stalkersoup - Fotke---
TecnoBacon-OneDrive:Repository-OneDrive
Back to top Go down
Zeka-Peka
Experienced
Zeka-Peka

Broj poruka : 127
Datum upisa : 2012-07-22
Raspoloženje : zombiran...

Priboi Story - prevod + zimski dodaci Empty
PostSubject: Re: Priboi Story - prevod + zimski dodaci   Priboi Story - prevod + zimski dodaci Icon_minitimeSat 19 Apr 2014 - 13:39

flexerca wrote:
@Zeka-Peka
Hvala kolega...ukoliko naletiš na neke greške u prevodu nadam se da ćeš nam javiti pa da ispravimo...

Још једном да поновим, СВАКА ВАМ ЧАСТ!  affraid 

Превод је ОДЛИЧАН и потпун и изнад свих очекивања...

Што се тиче квалитета превода - перфектан!

Када играм додуше, тешко приметим неку ситну грешкицу, али стварно их (реално) готово и нема. Приметио сам само (и САМО) једну минорну грешку код описа неког оружја (више је последица непознавања...),
АЛИ, АЛИ, АЛИ...

Ситно је то и није вредно спомена, пардон!  pig 

Свака Част онима који су радили превод - изузетан рад!

 cheers 
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

Priboi Story - prevod + zimski dodaci Empty
PostSubject: Re: Priboi Story - prevod + zimski dodaci   Priboi Story - prevod + zimski dodaci Icon_minitimeSat 19 Apr 2014 - 18:01

Zeka-Peka wrote:
Приметио сам само (и САМО) једну минорну грешку код описа неког оружја (више је последица непознавања...) 

Svejedno bi bilo dobro da napomeneš u kome oružju se radi  Arrow Question Question

_________________________________________________
Stalkersoup-Link: Stalkersoup-MEGA
StalkerSoup uputstvo(prevedeno):google.com
StalkerSoup instalacija(upute): SS_Tutorijal
---BalkanZona-Imgur: Stalkersoup - Fotke---
TecnoBacon-OneDrive:Repository-OneDrive
Back to top Go down
Zeka-Peka
Experienced
Zeka-Peka

Broj poruka : 127
Datum upisa : 2012-07-22
Raspoloženje : zombiran...

Priboi Story - prevod + zimski dodaci Empty
PostSubject: Re: Priboi Story - prevod + zimski dodaci   Priboi Story - prevod + zimski dodaci Icon_minitimeSat 19 Apr 2014 - 19:34

sadd wrote:
Svejedno bi bilo dobro da napomeneš u kome oružju se radi  Arrow Question Question

Избрисао сам Мод, чим сам га одиграо, па нисам одмах могао да се сетим о чему се ради (није ми се свидео снежни додатак). Свеједно сад се сетих.

У питању је опис Шпагина (ППШ-41). Наиме пише да функционише на бази (колико се сећам) струјања ваздуха, или тако нешто...

Шпагин је оружје са слободним затварачем попут 90% аутомата и 100% успешних аутомата. А рупичаста облога цеви служи да:
1 - војник не опече прсте
2 - током паљбе цев није у додиру са ослонцима
3 - да има где да се натакари предњи нишан (не сећам се дал...)
Па тек онда (евентуално):
4 - хлађење цеви, јер затварач по мало "пумпа ваздух". Мада, да је то права идеја, облога не би била перфорирана (сас рупе) около.

А хлађење и функционисање су веома различити појмови...

АЛИ верујте, све је то СИТНО и ПРЕСИТНО!
Није вредно ни ПОМЕНА, а камо ли преправке.

Превод за ЧИСТУ 10-ку!

 cheers

Ајд мало о Шпагину уопште.
Има метак 7,62х25, који има јако положену путању (најположенију од свих ондашњих пиштољских метака - за аутомате), па му је ефикасан домет био око 30% већи од Шмајсера (9Пара), или дупло већи од Томпсона. Флашаста чаура му је давала мање шансе да заглави (...), а био је одличан за брзу производњу. У велику предност је спадао и добош са 72 метка, као и тврдо хромирана цев, која не може бити зарђала изнутра (нагрижена). Нпр Томпсони су били савршено очувани споља, али цев тамни тунел. Шпагин ма колико споља изгледао као крш, цев изнутра као огледало. Релативно је и лак (за оно доба).

Значи прецизан, са осетно већим ефикасним дометом од конкуренције, са пуно метака у резерви и лак за одржавање.

Мана му је била што код рафалне паљбе, услед огромне каденце, а код старијих (израубованих) примерака, често је долазило до заглављивања (и то ТЕШКОГ!). Појединачном ватром пак (а која се користи у 95% случајева) важи за екстремно поуздан аутомат.

Још једном да заиста похвалим изузетан труд код превода Прибоја, резултат је стварно ИМПРЕСИВАН!

 king 
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Priboi Story - prevod + zimski dodaci Empty
PostSubject: Re: Priboi Story - prevod + zimski dodaci   Priboi Story - prevod + zimski dodaci Icon_minitimeSun 20 Apr 2014 - 17:10

@Zeka-Peka
Ne znam ko je radio prevod tog fajla ali ne bih se sa tobom složio da to treba da ide na dušu prevodioca. To bi pre trebalo da se pripiše onom ko je originalno dao opis u fajlu.

_________________________________________________
Минздрав Зоны предупреждает: Пить с читерами опасно для здоровья, они не пьянеют!
http://www.amk-team.ru/forum/index.php?showtopic=8216&st=20#entry483106
Priboi Story - prevod + zimski dodaci 3140945
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
Miha
Experienced
Miha

Broj poruka : 129
Datum upisa : 2017-05-22
Godina : 20
Lokacija : Sume Pripjata

Priboi Story - prevod + zimski dodaci Empty
PostSubject: Re: Priboi Story - prevod + zimski dodaci   Priboi Story - prevod + zimski dodaci Icon_minitimeSat 27 May 2017 - 20:47

Jel to za CoP?
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

Priboi Story - prevod + zimski dodaci Empty
PostSubject: Re: Priboi Story - prevod + zimski dodaci   Priboi Story - prevod + zimski dodaci Icon_minitimeSun 28 May 2017 - 23:50

Mihajlo Vukicevic wrote:
Jel to za CoP?
Nije What a Face
Evo;
sadd wrote:
Instaler:
Samo ti je potrebna instalacija SoC-a do 1.0005 peća a ostalo imaš sve u instaleru...

_________________________________________________
Stalkersoup-Link: Stalkersoup-MEGA
StalkerSoup uputstvo(prevedeno):google.com
StalkerSoup instalacija(upute): SS_Tutorijal
---BalkanZona-Imgur: Stalkersoup - Fotke---
TecnoBacon-OneDrive:Repository-OneDrive
Back to top Go down
Miha
Experienced
Miha

Broj poruka : 129
Datum upisa : 2017-05-22
Godina : 20
Lokacija : Sume Pripjata

Priboi Story - prevod + zimski dodaci Empty
PostSubject: Nece mi priboy story!   Priboi Story - prevod + zimski dodaci Icon_minitimeThu 1 Jun 2017 - 19:25

Cao,danas sam skinuo opet stalker soc i priboy story (gamedata sa srpskim prevodom).
I ubacio sam i sve lepo,i kada mi se zavrsi onaj uvod u stalker msm onaj pocetak intro pa ko je napraivio igricu isve....
meni ona kada dodje kraj meni postane crno,i kada kliknem bilo sta izadje mi i pise mi da je crash!Sta da radim?

Edit:
Pomozite nzm sta je!


Nemoj da pišeš postove jedan za drugim na istoj temi, ako nije nitko u međuvremenu pisao na toj temi!.
Ako oćeš još nešto da dodaš, onda napiši novi dio teksta ispod "Edit:" oznake kako sam ti ja sada sredio...


I još, opet si otvorio novu temu a trebao bi da pišeš na Priboi temi!
Ja ču još jednom (kako sam i prije) da spojim tvoju temu sa odgavarajučim Priboi topikom
a tebi nalažem - da prije nego što otvaraš novu temu pretražiš ceo forum za več otvorenom sličnom temom!!

Ako kojim slučajem neznaš koju verziju Stalkera treba neki mod, bolje ti je da prije otvaranje nove teme pitaš putem PM mene ili kog drugog da ti objasni u čemu se radi...

sadd
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

Priboi Story - prevod + zimski dodaci Empty
PostSubject: Re: Priboi Story - prevod + zimski dodaci   Priboi Story - prevod + zimski dodaci Icon_minitimeFri 2 Jun 2017 - 19:13

Mihajlo Vukicevic wrote:
Cao,danas sam skinuo opet stalker soc i priboy story (gamedata sa srpskim prevodom).
I ubacio sam i sve lepo,i kada mi se zavrsi onaj uvod u stalker msm onaj pocetak intro pa ko je napraivio igricu isve....
meni ona kada dodje kraj meni postane crno,i kada kliknem bilo sta izadje mi i pise mi da je crash!Sta da radim?

Edit:
Pomozite nzm sta je!

Pošto ne odlaziš - onda da vidimo u čemu je problem sa Priboi modom kod tebe.

Mihajlo Vukicevic wrote:
.... i priboy story (gamedata sa srpskim prevodom).
Da tu ne dolazi do koje greške, savjetujem te da skineš Priboi mod u installeru i instaluješ Priboi direktnu na novu instalaciju SoC Stalkera!
I pokušaj još jednom.

P.S. Za pećeve od 1.0001 do 1.0006(za Stalker SoC) piši meni na PM. da ti šaljem linkove!

_________________________________________________
Stalkersoup-Link: Stalkersoup-MEGA
StalkerSoup uputstvo(prevedeno):google.com
StalkerSoup instalacija(upute): SS_Tutorijal
---BalkanZona-Imgur: Stalkersoup - Fotke---
TecnoBacon-OneDrive:Repository-OneDrive
Back to top Go down
Sponsored content




Priboi Story - prevod + zimski dodaci Empty
PostSubject: Re: Priboi Story - prevod + zimski dodaci   Priboi Story - prevod + zimski dodaci Icon_minitime

Back to top Go down
 

Priboi Story - prevod + zimski dodaci

View previous topic View next topic Back to top 

 Similar topics

-
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona :: S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona Projekti :: Prijevod S.T.A.L.K.E.R. serijala: :: Preuzimanje-
Jump to: