S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesRegisterLog in
Posetite Stalker BalkanZona Facebook stranu! Posetite i naš YT knanal BalkanZona YouTube channel! Subscribe! BalkanZona Admin tim
Poll
Koji browser koristite?
Mozilla Firefox
Pozdrav svim stalkerima! I_vote_lcap39%Pozdrav svim stalkerima! I_vote_rcap
 39% [ 21 ]
Google Chrome
Pozdrav svim stalkerima! I_vote_lcap35%Pozdrav svim stalkerima! I_vote_rcap
 35% [ 19 ]
Opera
Pozdrav svim stalkerima! I_vote_lcap19%Pozdrav svim stalkerima! I_vote_rcap
 19% [ 10 ]
Safari
Pozdrav svim stalkerima! I_vote_lcap0%Pozdrav svim stalkerima! I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Netscape
Pozdrav svim stalkerima! I_vote_lcap0%Pozdrav svim stalkerima! I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Microsoft Internet Explorer
Pozdrav svim stalkerima! I_vote_lcap6%Pozdrav svim stalkerima! I_vote_rcap
 6% [ 3 ]
Nije naveden
Pozdrav svim stalkerima! I_vote_lcap2%Pozdrav svim stalkerima! I_vote_rcap
 2% [ 1 ]
Total Votes : 54
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Latest topics
» Pozdrav svima
Pozdrav svim stalkerima! Icon_minitimeby sadd Wed 20 Mar 2024 - 22:47

» Veliki pozdrav
Pozdrav svim stalkerima! Icon_minitimeby Kostov Thu 7 Mar 2024 - 8:43

» S.T.A.L.K.E.R. 2
Pozdrav svim stalkerima! Icon_minitimeby sadd Wed 27 Dec 2023 - 8:47

» Koji modovi?!
Pozdrav svim stalkerima! Icon_minitimeby puza93 Wed 5 Jul 2023 - 1:23

» S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
Pozdrav svim stalkerima! Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [1.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Zov Pripjata — prevod s ruskog i ukrajinskog
Pozdrav svim stalkerima! Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [3.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Senka Černobilja — prevod s ruskog i ukrajinskog
Pozdrav svim stalkerima! Icon_minitimeby Kostov Sat 1 Apr 2023 - 19:58

» Pozz svima
Pozdrav svim stalkerima! Icon_minitimeby flexerca Fri 10 Mar 2023 - 14:49

Top posting users this week
No user
Top posters
MarkedOne8
Pozdrav svim stalkerima! I_vote_lcapPozdrav svim stalkerima! I_voting_barPozdrav svim stalkerima! I_vote_rcap 
sadd
Pozdrav svim stalkerima! I_vote_lcapPozdrav svim stalkerima! I_voting_barPozdrav svim stalkerima! I_vote_rcap 
purke62
Pozdrav svim stalkerima! I_vote_lcapPozdrav svim stalkerima! I_voting_barPozdrav svim stalkerima! I_vote_rcap 
PoWeR
Pozdrav svim stalkerima! I_vote_lcapPozdrav svim stalkerima! I_voting_barPozdrav svim stalkerima! I_vote_rcap 
Placenik
Pozdrav svim stalkerima! I_vote_lcapPozdrav svim stalkerima! I_voting_barPozdrav svim stalkerima! I_vote_rcap 
Pr3D@tor
Pozdrav svim stalkerima! I_vote_lcapPozdrav svim stalkerima! I_voting_barPozdrav svim stalkerima! I_vote_rcap 
quicksilver
Pozdrav svim stalkerima! I_vote_lcapPozdrav svim stalkerima! I_voting_barPozdrav svim stalkerima! I_vote_rcap 
flexerca
Pozdrav svim stalkerima! I_vote_lcapPozdrav svim stalkerima! I_voting_barPozdrav svim stalkerima! I_vote_rcap 
djordje29
Pozdrav svim stalkerima! I_vote_lcapPozdrav svim stalkerima! I_voting_barPozdrav svim stalkerima! I_vote_rcap 
Dasha67
Pozdrav svim stalkerima! I_vote_lcapPozdrav svim stalkerima! I_voting_barPozdrav svim stalkerima! I_vote_rcap 
Statistics
We have 642 registered users
The newest registered user is alekZZ

Our users have posted a total of 9852 messages in 747 subjects
Who is online?
In total there are 3 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 3 Guests

None

Most users ever online was 26 on Fri 2 Aug 2019 - 16:45

Share | 
 

 Pozdrav svim stalkerima!

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
chapra
Novice
chapra

Broj poruka : 37
Datum upisa : 2014-01-29
Godina : 56
Lokacija : Zagreb, Hrvatska

Pozdrav svim stalkerima! Empty
PostSubject: Pozdrav svim stalkerima!   Pozdrav svim stalkerima! Icon_minitimeWed 29 Jan 2014 - 6:16

Pozdrav svima! Saša iz Zagreba. Toliko sam u Stalkeru da sam dva puta u živo išao na lice mjesta u Chernobyl i Prypjat (2009 i 2012) da vidim kako u stvarnosti izgleda. Radujem se druženju sa Vama! Very Happy 
Back to top Go down
strelok cro
Experienced
strelok cro

Broj poruka : 58
Datum upisa : 2014-01-24
Godina : 27
Lokacija : OPUZEN (HRVATSKA)

Pozdrav svim stalkerima! Empty
PostSubject: Re: Pozdrav svim stalkerima!   Pozdrav svim stalkerima! Icon_minitimeWed 29 Jan 2014 - 8:43

pozz Saša Very Happy
i pricaj kako je bilo tamo ?
Back to top Go down
oblakoder
Veteran
oblakoder

Broj poruka : 212
Datum upisa : 2011-02-03
Godina : 50
Lokacija : Београд

Pozdrav svim stalkerima! Empty
PostSubject: Re: Pozdrav svim stalkerima!   Pozdrav svim stalkerima! Icon_minitimeWed 29 Jan 2014 - 8:43

Добродошао нам! Све је више старијих чланова на форуму, више се не осећам нелагодно што са 40 још играм Сталкера. Smile Што сам старији, све сам већи "гајгераш". Cool
Back to top Go down
chapra
Novice
chapra

Broj poruka : 37
Datum upisa : 2014-01-29
Godina : 56
Lokacija : Zagreb, Hrvatska

Pozdrav svim stalkerima! Empty
PostSubject: Re: Pozdrav svim stalkerima!   Pozdrav svim stalkerima! Icon_minitimeWed 29 Jan 2014 - 16:56

strelok cro wrote:
pozz Saša Very Happy
i pricaj kako je bilo tamo ?
A što reći, osjećao sam se kao da ću svakog trena nabasati na Streloka...šalim se, i prije samog izlaska PS igrice "S.t.a.l.k.e.r shadow of chernobyl" želja mi je bila da posjetim to mjesto. Posebna fascinacija je bila što su gejmeri koji su radili igricu toliko realno prikazali neka mjesta, zgrade, okoliš da je to za nepovjerovati.
Back to top Go down
chapra
Novice
chapra

Broj poruka : 37
Datum upisa : 2014-01-29
Godina : 56
Lokacija : Zagreb, Hrvatska

Pozdrav svim stalkerima! Empty
PostSubject: Re: Pozdrav svim stalkerima!   Pozdrav svim stalkerima! Icon_minitimeWed 29 Jan 2014 - 17:01

oblakoder wrote:
Добродошао нам! Све је више старијих чланова на форуму, више се не осећам нелагодно што са 40 још играм Сталкера. Smile Што сам старији, све сам већи "гајгераш". Cool
Hvala na dobrodošlici! Pa nismo valjda toliko stari Mad 
Back to top Go down
flexerca
Administrator
flexerca

Broj poruka : 340
Datum upisa : 2012-03-02
Godina : 45
Lokacija : Cazin, BiH
Raspoloženje : Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

Pozdrav svim stalkerima! Empty
PostSubject: Re: Pozdrav svim stalkerima!   Pozdrav svim stalkerima! Icon_minitimeWed 29 Jan 2014 - 17:32

Dobrodošao kolega
Back to top Go down
Dasha67
Moderator
Dasha67

Broj poruka : 237
Datum upisa : 2013-08-12
Godina : 56
Lokacija : Vršac, Srbija
Raspoloženje : Da

Pozdrav svim stalkerima! Empty
PostSubject: Re: Pozdrav svim stalkerima!   Pozdrav svim stalkerima! Icon_minitimeWed 29 Jan 2014 - 17:38

Dobro dosao! Ma nismo stari, na divljem zapadu su se najvise plasili cetrdesetogodisnjaka zbog zivotnog iskustva, dobri smo mi, tek od pedesete refleksi malo idu u penziju...
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Pozdrav svim stalkerima! Empty
PostSubject: Re: Pozdrav svim stalkerima!   Pozdrav svim stalkerima! Icon_minitimeWed 29 Jan 2014 - 18:18

Dobrodošao momče.
Pravo zboriš oblakodere i ja se pitam gde su ovi moci iz "še`set i neke" do sad bili, ko da su naleteli na neku "naomaliju" pa nikako da dođu kući, odnosno u domaću Zonu. Kad sam, davnih dana pravio ovaj Forum, sve oko mene pioniri maleni.Boris (aka qucksilver) je tada imao 17 godina a Dule (Kum Pr3d@tor) 20. Naj stariji posle moje malenkosti je bio Mare iz Niš sa svojih 25 godina. A ostali od 11 do 17 godina pa onda komedija kad se pokače pa ovi "matori" od 17 godina ućutkavaju ove "klince" od 14, sve u stilu: ćuti tamo blavac jedan, ti ćeš mene da učiš. bounce Meni smešno a šta ću, smiruj i miri pionire, šta bi drugo Čiča Gandalf radio među svojim hobitima. Ko neće da sluša, zapretim mu da ću ga pretvoriti u žabu i gotova stvar. Kaže mi neki dan Ajsič, da on tada nije imao 14 godina nego 14 ipo, heheheh.Joo razlike, drastićne. Pa onda ko je stariji on ili Brko (CRO White Wolf) a razlika 2-3 meseca.
A ko zna kako bi ispalo da nije bilo tako. Nije da nisam poznavao tada i malo starije Stalkere sa prostora ex-Yu. Bilo je tu već poznatih "zaluđenika" koji su ušli u Zonu i ne mogu a i ne žele da iz nje izađu. Sve sam ih zvao da mi se pridruže u prvljenju ovog našeg kutka i ove naše Balkanske logorske vatre, da se tu družimo i pričamo o Zoni, ovoj imaginarnoj i izmaštanoj u studiju GSC-a. a bogami i u mnogim moderskim ekipama. Od tih iskusnih Stalkera sa naših prostora, mnogi su postali formalno članovi BalkanZone ali nikad nisu uzeli aktivnu ulogu u njenom životu. Nekako su više voleli da igraju za "Mančester","Čelzi", "Bajern", "Real", "Barcelonu", "Juventus", ova naša domaća scena im je premala i bez veze. Nema veze, nek igraju ljudi gde oće. Ma igrao je i Čiča Gandalf  po inostransvima i nije da je anonimus, naročito po ruskim stepama. Znaju mene odlično kako driblam i izvodim slobodne udarce sa 20 metara. Da mi je bilo do svoje lične promocije, sigurno bih daleko više ljudi nalo za mene. No, mene je uvek vodilo i motivisalo lično zadovoljsvo a ne želja glad za aplauzima i ovacijama. Isti motiv sam imao i kad sam osnovao ovaj Forum i na njega sam naj ponosniji. Da sam bio motivisan nekim drugim motivima, promovisao bih ovaj Forum daleko agresivnije i ne bi tek sad neki "okoreli" stalkeri saznavali za ovaj Forum. Ne volim nikog da vučem za rukav i molim, takav sam i biću takav, kasno je da se menjam a i ne želim.
Evo sad imamo nekog koji je bio u pravoj Zoni. Siguran sam da ima mnogo toga da nam ispriča o pravoj Zoni a ovoj virtualnoj koju svi volimo.

P.S.
Izvini , ja se raspisao i malo zlouporebih tvoju stranu za upoznavanje. Ne zameri, došlo mi tako a imao bih ja toga još što šta reći ali drugi put ću o tome.
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

Pozdrav svim stalkerima! Empty
PostSubject: Re: Pozdrav svim stalkerima!   Pozdrav svim stalkerima! Icon_minitimeWed 29 Jan 2014 - 21:00

Dobrodošao u našu zonu i kako vidiš ima ovdje i nekolicina stalkera blizu tvog godišta...
tako da ču i ja da kažem da nismo toliko stari - bar ne kao khm... čika Gandalf  scratch  What a Face
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Pozdrav svim stalkerima! Empty
PostSubject: Re: Pozdrav svim stalkerima!   Pozdrav svim stalkerima! Icon_minitimeWed 29 Jan 2014 - 21:47

@sadd
A znaš da sam upoznao jednog stalkera koji je poprilično stariji od mene i iz naših je krajeva. Mislim da nema starijeg od njega na ex-YU prostorima. Zove se Jozo i mislim da je iz Karlovca ili Siska, nisam više siguran. Negde 2009 je imao 67 godina.Tako mi je barem rekao. Od svih igara, igra samo Stalkera, ostalo mu je bezveze.
Pre neku godinu Brko (mlađani splitski stalker) i ja nešto na Skype čatovali, kad on odjednom kaže: Moram ići ća, navalila baba da je pustim da igra Mafiju 2. A tek bila izašla Mafija 2 a baba moje godište, old school gejmerka. Ne može od babe da dođe na red da sedne za komp. Sad
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
strelok cro
Experienced
strelok cro

Broj poruka : 58
Datum upisa : 2014-01-24
Godina : 27
Lokacija : OPUZEN (HRVATSKA)

Pozdrav svim stalkerima! Empty
PostSubject: Re: Pozdrav svim stalkerima!   Pozdrav svim stalkerima! Icon_minitimeWed 29 Jan 2014 - 22:19

chapra wrote:
strelok cro wrote:
pozz Saša Very Happy
i pricaj kako je bilo tamo ?
A što reći, osjećao sam se kao da ću svakog trena nabasati na Streloka...šalim se, i prije samog izlaska PS igrice "S.t.a.l.k.e.r shadow of chernobyl" želja mi je bila da posjetim to mjesto. Posebna fascinacija je bila što su gejmeri koji su radili igricu toliko realno prikazali neka mjesta, zgrade, okoliš da je to za nepovjerovati.

Kako se opce ide tamo cuo sam nesto da se kao sam nemoze da ima vojska koja cuva glavni ulaz za tamo (na nekom forumu sam pricao) a procitao sam da neki forum organizira izlete tamo ?
Back to top Go down
chapra
Novice
chapra

Broj poruka : 37
Datum upisa : 2014-01-29
Godina : 56
Lokacija : Zagreb, Hrvatska

Pozdrav svim stalkerima! Empty
PostSubject: Re: Pozdrav svim stalkerima!   Pozdrav svim stalkerima! Icon_minitimeThu 30 Jan 2014 - 16:43

Dasha67 wrote:
Dobro dosao! Ma nismo stari, na divljem zapadu su se najvise plasili cetrdesetogodisnjaka zbog zivotnog iskustva, dobri smo mi, tek od pedesete refleksi malo idu u penziju...
Ha ha! Dobro zboris! Laughing imamo jos fore do penzije!
Back to top Go down
chapra
Novice
chapra

Broj poruka : 37
Datum upisa : 2014-01-29
Godina : 56
Lokacija : Zagreb, Hrvatska

Pozdrav svim stalkerima! Empty
PostSubject: Re: Pozdrav svim stalkerima!   Pozdrav svim stalkerima! Icon_minitimeThu 30 Jan 2014 - 16:51

purke62 wrote:
Dobrodošao momče.
Pravo zboriš oblakodere i ja se pitam gde su ovi moci iz "še`set i neke" do sad bili, ko da su naleteli na neku "naomaliju" pa nikako da dođu kući, odnosno u domaću Zonu. Kad sam, davnih dana pravio ovaj Forum, sve oko mene pioniri maleni.Boris (aka qucksilver) je tada imao 17 godina a Dule (Kum Pr3d@tor) 20. Naj stariji posle moje malenkosti je bio Mare iz Niš sa svojih 25 godina. A ostali od 11 do 17 godina pa onda komedija kad se pokače pa ovi "matori" od 17 godina ućutkavaju ove "klince" od 14, sve u stilu: ćuti tamo blavac jedan, ti ćeš mene da učiš. bounce Meni smešno a šta ću, smiruj i miri pionire, šta bi drugo Čiča Gandalf radio među svojim hobitima. Ko neće da sluša, zapretim mu da ću ga pretvoriti u žabu i gotova stvar. Kaže mi neki dan Ajsič, da on tada nije imao 14 godina nego 14 ipo, heheheh.Joo razlike, drastićne. Pa onda ko je stariji on ili Brko (CRO White Wolf) a razlika 2-3 meseca.
A ko zna kako bi ispalo da nije bilo tako. Nije da nisam poznavao tada i malo starije Stalkere sa prostora ex-Yu. Bilo je tu već poznatih "zaluđenika" koji su ušli u Zonu i ne mogu a i ne žele da iz nje izađu. Sve sam ih zvao da mi se pridruže u prvljenju ovog našeg kutka i ove naše Balkanske logorske vatre, da se tu družimo i pričamo o Zoni, ovoj imaginarnoj i izmaštanoj u studiju GSC-a. a bogami i u mnogim moderskim ekipama. Od tih iskusnih Stalkera sa naših prostora, mnogi su postali formalno članovi BalkanZone ali nikad nisu uzeli aktivnu ulogu u njenom životu. Nekako su više voleli da igraju za "Mančester","Čelzi", "Bajern", "Real", "Barcelonu", "Juventus", ova naša domaća scena im je premala i bez veze. Nema veze, nek igraju ljudi gde oće. Ma igrao je i Čiča Gandalf  po inostransvima i nije da je anonimus, naročito po ruskim stepama. Znaju mene odlično kako driblam i izvodim slobodne udarce sa 20 metara. Da mi je bilo do svoje lične promocije, sigurno bih daleko više ljudi nalo za mene. No, mene je uvek vodilo i motivisalo lično zadovoljsvo a ne želja glad za aplauzima i ovacijama. Isti motiv sam imao i kad sam osnovao ovaj Forum i na njega sam naj ponosniji. Da sam bio motivisan nekim drugim motivima, promovisao bih ovaj Forum daleko agresivnije i ne bi tek sad neki "okoreli" stalkeri saznavali za ovaj Forum. Ne volim nikog da vučem za rukav i molim, takav sam i biću takav, kasno je da se menjam a i ne želim.
Evo sad imamo nekog koji je bio u pravoj Zoni. Siguran sam da ima mnogo toga da nam ispriča o pravoj Zoni a ovoj virtualnoj koju svi volimo.

P.S.
Izvini , ja se raspisao i malo zlouporebih tvoju stranu za upoznavanje. Ne zameri, došlo mi tako a imao bih ja toga još što šta reći ali drugi put ću o tome.

Ma sve OK, tu smo da pričamo i družimo se, drago mi je da sam na ovom forumu i u virtualnoj zoni koju kako si lijepo rekao svi volimo. Teško da će netko tko ima predrasude prema tom mjestu, a koje su uzrokovane raznim apokaliptičkim filmovima ili općenito nedostatkom potpunih informacija o nesreći i strahom od radijacije, o tom mjestu (Zoni) reći nešto lijepo. Milion puta sam čuo pitanje „a zašto si išao tamo, zar te nije bilo strah, jel' dvoglave životinje lutaju šumom, jel sad svijetliš u mraku“ i svu silinu glupih pitanja. Normalno razumljiv je strah od nepoznatog, a još je gori strah od neznanja. Još veće čuđenje bi izazvalo moje oduševljenje Zonom, i objašnjavanje kako sam se tamo osjećao potpuno sigurno i sretno. Rekao bih jedan zamršeni, začarani ansambl impresivnih tehničkih spomenika kulture i ljudskih dostignuća, koji su ostali zarobljeni i kao začarani u procvatu prirode.  flower 
Back to top Go down
chapra
Novice
chapra

Broj poruka : 37
Datum upisa : 2014-01-29
Godina : 56
Lokacija : Zagreb, Hrvatska

Pozdrav svim stalkerima! Empty
PostSubject: Re: Pozdrav svim stalkerima!   Pozdrav svim stalkerima! Icon_minitimeThu 30 Jan 2014 - 16:56


Kako se opce ide tamo cuo sam nesto da se kao sam nemoze da ima vojska koja cuva glavni ulaz za tamo (na nekom forumu sam pricao) a procitao sam da neki forum organizira izlete tamo ?[/quote]

Sama procedura odlaska nije teška. U Kijevu postoji 7 agencija koje organiziraju posjet Zoni koja uključuje obilaske Prypjata, Chernobyla i sela u okolici. Naravno u igrici sva mjesta su stvarna i postoje, kao npr. selo „Kopachi“ ili „Red Forest“ (crvena šuma). Ja sam išao oba puta preko agencije „Solo east travel“. Potrebno ih je kontaktirati barem 15 dana prije željenog odlaska. Obično traže uplatu od 100 $ kao akontaciju i za papirologiju. (mora se dati puno ime i prezime, broj putovnice-pasoša). Najveća stavka (novčana) je dolazak tamo. Postoji više alternativa ali mislim da je avion naisplativiji i najbolji. Mene je povratna karta iz Zagreba preko Moskve za Kijev došla oko 210 Eura što mislim da i nije mnogo za tu relaciju. Agencija ti organizira doček na aerodromu odlazak do hotela, hostela ili apartmana (što si već dogovorio sa njima, ja sam uzeo apartman, 50 $ dnevno, stan cca 50 m2 u centru Kijeva). Na izlet se kreće u 9 ujutro, vožnja do Chernobyla traje nekih 2 sata zbog loših cesta. Prije ulaska u Zonu svi moraju napustiti autobus, prolazi se kontrola (kao na carini). Obilazak podrazumijeva vožnju kroz Zonu, razgledavanje memorialnog centra u Chernobylu, obilazak okolnih sela, crkve, „red forest“, odlazak ispred elektrane, slikanje sarkofaga, odlazak u Priypjat, šetanje po gradu, lunapark, zgrada kulture, bazen, škola, dućani itd. Poslije je povratak u Chernobyl, točnije na ručak u menzu elektrane. Cjelo vrijeme imaš gajger sa sobom i pratiš dozu radijacije. Jedino mjesto na kojem nije dozvoljen izlazak iz autobusa je „Red Forest“, gdje je radijacija još uvijek astronomska. Vraćanje za Kijev je oko 6 popodne. Prije izlaska iz Zone mora se proći detektor radijacije, da se vidi jeli na tebi ostalo radioaktivne prašine. Sam izlet košta 150 $ (ja sam drugi put dobio popust od 50 $!). Sam posjet je turističkog karaktera, znači ide se u grupi i zabranjeno je napuštati grupu. Postoji i opcija da ideš sam, samo sa vozačem ali je ona puno skuplja (mislim od 450-800 $), a uključuje i ulazak u samu elektranu, kontrolne sobe jedinica 1,2 i 3). Sam izlet je potpuno siguran, za taj jedan dan čovjek primi manju dozu radijacije nego da je npr.rengenom slikao ruku ili nogu. I da za kraj..u Zonu možeš ući jedino ako si punoljetan, znači tak sa 18!
Back to top Go down
strelok cro
Experienced
strelok cro

Broj poruka : 58
Datum upisa : 2014-01-24
Godina : 27
Lokacija : OPUZEN (HRVATSKA)

Pozdrav svim stalkerima! Empty
PostSubject: Re: Pozdrav svim stalkerima!   Pozdrav svim stalkerima! Icon_minitimeThu 30 Jan 2014 - 20:24

Hvala ti na ovom podugackom odgovoru ..pa nije ni skupo za to sto mozes vidit pogotovo ako te to zanima Very Happy

molim te javi mi se na privatne poruke imam neka pitanja za tebe !


""Sam izlet je potpuno siguran""
to je rekao Yuri sa filma (cernobliske price) pa sta im se sve dogodilo Very Happy ehhehhe
Back to top Go down
zli_odredi86
Zombie


Broj poruka : 1
Datum upisa : 2014-01-28
Godina : 24
Lokacija : pecani
Raspoloženje : Idalje sam tu...

Pozdrav svim stalkerima! Empty
PostSubject: Re: Pozdrav svim stalkerima!   Pozdrav svim stalkerima! Icon_minitimeThu 30 Jan 2014 - 23:12

veoma zanimljivo , ali da li postoji varijanta odlaska na sopstvenu odgovornost ili , ulaska u zonu bez saznanja turistickih agencija i vojske koja cuva glavni ulaz , nesto kao na primer kroz sumu neki ulaz ili tako nesto ?
Back to top Go down
http://stalkermc.webs.com/
strelok cro
Experienced
strelok cro

Broj poruka : 58
Datum upisa : 2014-01-24
Godina : 27
Lokacija : OPUZEN (HRVATSKA)

Pozdrav svim stalkerima! Empty
PostSubject: Re: Pozdrav svim stalkerima!   Pozdrav svim stalkerima! Icon_minitimeFri 31 Jan 2014 - 11:09

Naravno da nemozes ulazit u "zonu" sam ...citao sam na Pripiyatskom forumu su ti rekli da su kazne ogrome radi ilegalnog ulaza u "zonu"
a i samim ti sto ides neiskusan opasnost je velika !
Back to top Go down
Dasha67
Moderator
Dasha67

Broj poruka : 237
Datum upisa : 2013-08-12
Godina : 56
Lokacija : Vršac, Srbija
Raspoloženje : Da

Pozdrav svim stalkerima! Empty
PostSubject: Re: Pozdrav svim stalkerima!   Pozdrav svim stalkerima! Icon_minitimeFri 31 Jan 2014 - 17:25

Postoji ulaz! Moze se proci dzipom kroz kapiju na pruzi! Doduse ima strazara ali slabi su strelci! Naravno, salim se. Citajuci gornje postove u momentu mi dodjose slike... setih se filma Stalker... vojska cuva ulaz u zonu, ilegalni ulaz ekstremno kaznjiv i opasan... Sve je isto... pisac, profesor i oblakoder, pardon, zbunio me je njegov avatar, dakle Stalker, jure u Zonu a meci pljuste oko njih... Streloce cro, jesi li gledao film? Imas link na nasem sajtu, lako ces naci.
Back to top Go down
strelok cro
Experienced
strelok cro

Broj poruka : 58
Datum upisa : 2014-01-24
Godina : 27
Lokacija : OPUZEN (HRVATSKA)

Pozdrav svim stalkerima! Empty
PostSubject: Re: Pozdrav svim stalkerima!   Pozdrav svim stalkerima! Icon_minitimeFri 31 Jan 2014 - 18:48

Gledao sam film naravno predobar film Very Happy

a sto se tice ulaska u zonu ilegalno ..nebi nikad ulazio bez vodica samo lealno radijcija je opasna stvar nije to stlaker paces uzet ono sto samnjuje radijaciju ili restartirat igru kada pogines ....platis i ides sigurno i miran si imas sve sta ti treba a sigurnije je ....a kazne su ogorome...a ako nemozes nikako otic tamo imas jednas super kanal na jutubu gdje jedna zenska obilazi neke kuce hoda po trgovina .... super okacit cu link cim nadem ime kanala Very Happy

sada pokusavam pogledat seriju Motylki Very Happy
Back to top Go down
chapra
Novice
chapra

Broj poruka : 37
Datum upisa : 2014-01-29
Godina : 56
Lokacija : Zagreb, Hrvatska

Pozdrav svim stalkerima! Empty
PostSubject: Re: Pozdrav svim stalkerima!   Pozdrav svim stalkerima! Icon_minitimeFri 31 Jan 2014 - 21:22

zli_odredi86 wrote:
veoma zanimljivo , ali da li postoji varijanta odlaska na sopstvenu odgovornost ili , ulaska u zonu bez saznanja turistickih agencija i vojske koja cuva glavni ulaz , nesto kao na primer kroz sumu neki ulaz ili tako nesto ?

Ne postoji varijanta legalnog-dozvoljenog odlaska na osobnu odgovornost. Jedini dozvoljeni ulazak je u suradnji sa vlastima, na chek-pointu se mora dobiti propusnica. Naravno Zona je ogroman prostor i nije ograđena žicom ili nešto slično, tako da onaj tko je željan avanture uvijek može ući ali naravno to za sobom vuče određene posljedice..ako ga ulove.
Back to top Go down
chapra
Novice
chapra

Broj poruka : 37
Datum upisa : 2014-01-29
Godina : 56
Lokacija : Zagreb, Hrvatska

Pozdrav svim stalkerima! Empty
PostSubject: Re: Pozdrav svim stalkerima!   Pozdrav svim stalkerima! Icon_minitimeFri 31 Jan 2014 - 21:30

[quote="Dasha67"]Postoji ulaz! Moze se proci dzipom kroz kapiju na pruzi! Doduse ima strazara ali slabi su strelci! Naravno, salim se. Citajuci gornje postove u momentu mi dodjose slike... setih se filma Stalker... vojska cuva ulaz u zonu, ilegalni ulaz ekstremno kaznjiv i opasan... Sve je isto... pisac, profesor i oblakoder, pardon, zbunio me je njegov avatar, dakle Stalker, jure u Zonu a meci pljuste oko njih... Streloce cro, jesi li gledao film? Imas link na nasem sajtu, lako ces naci.[/quote

"Zabranjena zona" kako se zove današnje područje Černobila i Prypjata samo vizuelno podsjeća na Stalkerovu zonu. Stražari su ljubazni, ali vjerujem da nebi takvi bili da te uhvate. Gledao sam dosta filmića na You Tube-u gdje su razni entuzijasti ulazili ilegalno u Zonu
Back to top Go down
chapra
Novice
chapra

Broj poruka : 37
Datum upisa : 2014-01-29
Godina : 56
Lokacija : Zagreb, Hrvatska

Pozdrav svim stalkerima! Empty
PostSubject: Re: Pozdrav svim stalkerima!   Pozdrav svim stalkerima! Icon_minitimeFri 31 Jan 2014 - 21:38

strelok cro wrote:
Naravno da nemozes ulazit u "zonu" sam ...citao sam na Pripiyatskom forumu su ti rekli da su kazne ogrome radi ilegalnog ulaza u "zonu"
a i samim ti sto ides neiskusan opasnost je velika !

Onaj koji ulazi u zonu je ipak dovoljno informiran i nebi trebalo biti nikakvih problema jer zna što ga čeka. Ipak bez gajgera nije poželjno ići. Iz iskustva znam da Ukrajinski policajci i ljudi koji čuvaju to područje više od svega vole $ (dolare, može i Euro), tako da novac otvara sva vrata i rješava sve probleme cheers 
Back to top Go down
strelok cro
Experienced
strelok cro

Broj poruka : 58
Datum upisa : 2014-01-24
Godina : 27
Lokacija : OPUZEN (HRVATSKA)

Pozdrav svim stalkerima! Empty
PostSubject: Re: Pozdrav svim stalkerima!   Pozdrav svim stalkerima! Icon_minitimeFri 31 Jan 2014 - 21:39

da ima puno filmica vrlo dobrih i kvalitetnih ... mozda se sada clan zli oderdi 86 pravi junak ali mislim da bi zanjemio kada bi nesto susnilo (kao i vecina pa i ja Very Happy )
Back to top Go down
Sumadinac
Experienced
Sumadinac

Broj poruka : 64
Datum upisa : 2014-03-06
Godina : 23
Lokacija : Obrenovac
Raspoloženje : Faction Fronts mod za ShoC

Pozdrav svim stalkerima! Empty
PostSubject: Re: Pozdrav svim stalkerima!   Pozdrav svim stalkerima! Icon_minitimeSun 9 Mar 2014 - 21:52

Naravno da mozes da udjes u zonu da niko ne zna od vlasti ali :
1. Ne znas koji delovi su sigurni od radijacije
2. Nema ko da te odbrani od divljih zivotinja (Medveda , vukova...) osim ako ne nosis oruzje , ali bi vojska koja cuva cula tvoj pucanj , onda placas kaznu , ako ne pomisle da si bandit i ne roknu te odma
3. Mozes da uganes ili polomis nogu ili mozda nesto slicno a ko ce onda da te izbavi odande
4. Kazna je prevelika da bi se rizikovalo
5. Ako te nesto pojede Very Happy , niko ne zna gde si ! (Chernobyl Diaries)
Back to top Go down
Sponsored content




Pozdrav svim stalkerima! Empty
PostSubject: Re: Pozdrav svim stalkerima!   Pozdrav svim stalkerima! Icon_minitime

Back to top Go down
 

Pozdrav svim stalkerima!

View previous topic View next topic Back to top 

 Similar topics

-
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona :: Upoznavanje :: Upoznavanje-
Jump to: