S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesRegisterLog in
Posetite Stalker BalkanZona Facebook stranu! Posetite i naš YT knanal BalkanZona YouTube channel! Subscribe! BalkanZona Admin tim
Poll
Koji browser koristite?
Mozilla Firefox
Rad sa LTX fajlovima I_vote_lcap39%Rad sa LTX fajlovima I_vote_rcap
 39% [ 21 ]
Google Chrome
Rad sa LTX fajlovima I_vote_lcap35%Rad sa LTX fajlovima I_vote_rcap
 35% [ 19 ]
Opera
Rad sa LTX fajlovima I_vote_lcap19%Rad sa LTX fajlovima I_vote_rcap
 19% [ 10 ]
Safari
Rad sa LTX fajlovima I_vote_lcap0%Rad sa LTX fajlovima I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Netscape
Rad sa LTX fajlovima I_vote_lcap0%Rad sa LTX fajlovima I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Microsoft Internet Explorer
Rad sa LTX fajlovima I_vote_lcap6%Rad sa LTX fajlovima I_vote_rcap
 6% [ 3 ]
Nije naveden
Rad sa LTX fajlovima I_vote_lcap2%Rad sa LTX fajlovima I_vote_rcap
 2% [ 1 ]
Total Votes : 54
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Latest topics
» Pozdrav svima
Rad sa LTX fajlovima Icon_minitimeby sadd Wed 20 Mar 2024 - 22:47

» Veliki pozdrav
Rad sa LTX fajlovima Icon_minitimeby Kostov Thu 7 Mar 2024 - 8:43

» S.T.A.L.K.E.R. 2
Rad sa LTX fajlovima Icon_minitimeby sadd Wed 27 Dec 2023 - 8:47

» Koji modovi?!
Rad sa LTX fajlovima Icon_minitimeby puza93 Wed 5 Jul 2023 - 1:23

» S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
Rad sa LTX fajlovima Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [1.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Zov Pripjata — prevod s ruskog i ukrajinskog
Rad sa LTX fajlovima Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [3.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Senka Černobilja — prevod s ruskog i ukrajinskog
Rad sa LTX fajlovima Icon_minitimeby Kostov Sat 1 Apr 2023 - 19:58

» Pozz svima
Rad sa LTX fajlovima Icon_minitimeby flexerca Fri 10 Mar 2023 - 14:49

Top posting users this week
No user
Top posters
MarkedOne8
Rad sa LTX fajlovima I_vote_lcapRad sa LTX fajlovima I_voting_barRad sa LTX fajlovima I_vote_rcap 
sadd
Rad sa LTX fajlovima I_vote_lcapRad sa LTX fajlovima I_voting_barRad sa LTX fajlovima I_vote_rcap 
purke62
Rad sa LTX fajlovima I_vote_lcapRad sa LTX fajlovima I_voting_barRad sa LTX fajlovima I_vote_rcap 
PoWeR
Rad sa LTX fajlovima I_vote_lcapRad sa LTX fajlovima I_voting_barRad sa LTX fajlovima I_vote_rcap 
Placenik
Rad sa LTX fajlovima I_vote_lcapRad sa LTX fajlovima I_voting_barRad sa LTX fajlovima I_vote_rcap 
Pr3D@tor
Rad sa LTX fajlovima I_vote_lcapRad sa LTX fajlovima I_voting_barRad sa LTX fajlovima I_vote_rcap 
quicksilver
Rad sa LTX fajlovima I_vote_lcapRad sa LTX fajlovima I_voting_barRad sa LTX fajlovima I_vote_rcap 
flexerca
Rad sa LTX fajlovima I_vote_lcapRad sa LTX fajlovima I_voting_barRad sa LTX fajlovima I_vote_rcap 
djordje29
Rad sa LTX fajlovima I_vote_lcapRad sa LTX fajlovima I_voting_barRad sa LTX fajlovima I_vote_rcap 
Dasha67
Rad sa LTX fajlovima I_vote_lcapRad sa LTX fajlovima I_voting_barRad sa LTX fajlovima I_vote_rcap 
Statistics
We have 643 registered users
The newest registered user is Siget

Our users have posted a total of 9852 messages in 747 subjects
Who is online?
In total there are 3 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 3 Guests

None

Most users ever online was 26 on Fri 2 Aug 2019 - 16:45

Share | 
 

 Rad sa LTX fajlovima

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Placenik
Veteran
Placenik

Broj poruka : 407
Datum upisa : 2010-11-07
Godina : 41
Lokacija : Salzburg, Austrija
Raspoloženje : Zloglasno

Rad sa LTX fajlovima Empty
PostSubject: Rad sa LTX fajlovima   Rad sa LTX fajlovima Icon_minitimeMon 28 Feb 2011 - 21:59

Resio sam da objasnim malo opsirnije,neko sto je objasnjeno u Bukvaru za modere,kako se radi sa LTX fajlovima i cemu sluze.
MarkedOne8.Ovde pitaj sta te zanima sve o LTX fajlovima.Admini su me malo kritikovali,jer u nekim temama zapocnemo off-topic,pa moram da korikujem temu Wink .


Nastavice se......
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Rad sa LTX fajlovima Empty
PostSubject: Re: Rad sa LTX fajlovima   Rad sa LTX fajlovima Icon_minitimeMon 28 Feb 2011 - 23:00

Desava se to da skrenemo (skrenem) sa teme, duva ova Kosava alien

Konkretno me interesuje kako da dodam stvari (oruzje, municiju, artifakte, iteme...sve) kod nekog tradera?

Ja sam za sada pronasao kako se dodaje u treasure_manager.ltx, a u ovom postu cu da napisem ukratko kako treba da izgleda fajl kada dodajete stvari u quest.U mnogim modovima sa puskama koje je Purke objavio postoji izmenjena samo prva misija kada vam Wolf daje neku pusku da bi je oprobali ali kako i sam Purke kaze, to ne znaci da je oruzje uvedeno u igru.

Dodavanje oruzja u questove - primerWolf

Code:
function give_weapon_to_actor (trader, actor)
    dialogs.relocate_item_section(trader, "wpn_scar_cry", "in")
    dialogs.relocate_item_section(trader, "wpn_addon_scope_acog", "in")
    dialogs.relocate_item_section(trader, "wpn_scar_silencer", "in")
    dialogs.relocate_item_section(trader, "wpn_addon_grenade_launcher_m203", "in")
   
end

Dakle, u prvom redu imamo funkciju.To je programerski posao i u to se ja ne razumem bas.Znam samo da function give_weapon_to_actor znaci daj oruzje protagonisti odnosno Marked One-u.Ono sto je u zagradi.U ovom slucaju trader,actor znaci da se transfer obavlja izmedju Wolfa koji je obelezen kao trader i vas.Dakle kada budete menjali neke druge questove, obratite paznju sta je u zagradi da vam se ne desi da vi pisete npr. dialogs.relocate_item_section(trader, "wpn_scar_cry", "in") a u zagradi da pise first_speaker, second_speaker.
Cim ugledate u nekoj skripti da ima dialogs.relocate_item_section to znaci da se taj deo skripte odnosi na neki quest u kome vam neko daje iteme ili ih vi nekome dajete!Za novac ide kod dialogs.relocate_money
E sad analiziramo dalje...vidimo da u zagradi pise trader.To oznacava onog ko vrsi taj transfer!Obratite dobro paznju, znaci onaj KO VRSI transfer.To je jako bitno zato sto pred zatvaranje zagrade vidimo da postoji , "in" a nekada pise , "out".Ako je in onda onaj ko vrsi transfer daje stvari a ako pise out onda ih uzima!
U kodu koji sam napisao gore vidimo da su stvari koje dobijamo od Wolfa Crysis SCAR, prigusivac za njega, acog optiku i standardni M203 potcevni bacac granata.Mislim da je logicno da nam da malo i municije zar ne?!E sada kako da dodamo kod za municiju:
Nadjemo .ltx fajl od oruzja.Najcesce config fajlovi od oruzja su u gamedata\config\weapons\w_(ime oruzja).ltx.Za Crysis SCAR, taj .ltx fajl zove se w_scar_cry.ltx
Otvorite taj fajl.Negde oko 30. stringa bi trebalo da se nalazi sledece:
Code:
ammo_mag_size            = 30
ammo_class         = ammo_5.56x45_ss190, ammo_5.56x45_ap
grenade_class            = ammo_m209
fire_modes               = 1, -1[code]

vidimo da koristi NATO municiju 5.56x45_ss190 i 5.56x45_ap, a da su granate M209.Kopirajte ili sve tri ili neku od tih municija.ije bitno, na vama je izbor.

Kako to da kopirate u skriptu kod Wolfa:
Dakle pisemo standardno...
[/code]dialogs.relocate_item_section(trader, "ammo_5.56x45_ss190", "in")
dialogs.relocate_item_section(trader, "ammo_5.56x45_ap", "in")
dialogs.relocate_item_section(trader, "ammo_m209", "in")
Ovako napisana skripta znaci da ce nam Wolf pored oruzja i opreme SCAR Crysis sada davati po jednu kutiju municije od svakog navedenog.Nemojte da vas granate zbune, jedna kutija granate misli se na jednu granatu. :gihihi:

Na kraju bi deo skripte kod Wolfa trebao da izgleda ovako:
Code:
function give_weapon_to_actor (trader, actor)
    dialogs.relocate_item_section(trader, "wpn_scar_cry", "in")
    dialogs.relocate_item_section(trader, "wpn_addon_scope_acog", "in")
    dialogs.relocate_item_section(trader, "wpn_scar_silencer", "in")
    dialogs.relocate_item_section(trader, "wpn_addon_grenade_launcher_m203", "in")
    dialogs.relocate_item_section(trader, "ammo_5.56x45_ss190", "in")
    dialogs.relocate_item_section(trader, "ammo_m209", "in")
    dialogs.relocate_item_section(trader, "ammo_5.56x45_ap", "in")
end

NAPOMENA: Ove kodove sto sam pisao, vi se potrudite da vam sve to stoji u jednom redu.I kod mene u skripti sve to stoji u jednom redu, ali na forum je jednostavno nemoguce pisati tako siroke redove.

Dodavanje oruzja u secret stasheve - primer Escape

Fajl koji je zaduzen za sadrzaj tajnih stekova jeste treasure_manager.ltx koji se nalazi u gamedata\config\misc.

Kada ga otvorite, videce na pocetku spisak svih tajnih stekova u igri.Ti stekovi imaju prefiks u zavistnosti na kom nivou se nalaze.U ovom tutorialu cu vam objasnjavati na primeru stekova iz escape nivoa poznatijeg kao Cordon.Stekovi na tom nivou imaju prefiks esc_

Ovo je spisak svih stekova u Cordonu

Code:
esc_secret_bridge_vagon
esc_secret_anomaly_dead
esc_secret_bandit_cross
esc_secret_bandit_supply
esc_secret_under_cross
esc_secret_refuge
esc_secret_safe_farm
esc_secret_vagon_container
esc_secret_stalker_things
esc_secret_box_bridge
esc_secret_village_rucksack
esc_secret_village_roof
esc_secret_nice_place
esc_secret_vorpal
esc_secret_commander_goods
esc_secret_road
esc_secret_thief
esc_secret_gas_pipe
esc_secret_truck_goods
esc_secret_kpp_tower

Sada skrolujte fajl na nize...naici cete na ovakvu marginu:

Code:
;----------------- Escape -----------------
Kada negde u .ltx fajlovima naidjete na ; (tačka-zarez znak), to znaci da igra nece ocitavati ono sto je posle tog znaka u tom istom stringu odnosno redu.To se uglavnom koriste programeri kao podsetnik.

Hajde da predjemo na primer jednog steka.
Code:
[esc_secret_bridge_vagon]
target = 5000
name = esc_secret_0000_name
description = esc_secret_0000_descr
items = ammo_5.45x39_ap,30,medkit_army,2, wpn_g36_sn
condlist = {=npc_rank(experienced) =actor_on_level(l01_escape)} 10
community = military

Za sada mi nije sve od ovoga najjasnije, ali bitno je da znam kako da dodam neke stvari u stek.Pogledajmo red gde pise items =.To je deo u kome je ispisano sta ce da bude u tom steku.Razlika izmedju quest skripte i skripte za stekove je u tome sto sada nemorate da dodajete silne funkcije.Dakle samo napravite jedan razmak pre neko sto upisete ime stvari koja se dodaje pa onda upisete zapetu odnosno zarez pa upisete broj komada koliko ce da bude i onda opet zapetu.Kada stavljati opet novu stvar, obavezno pre imena ostavite jedno slovo razmaka.Hajde da dodamo Vintorez tactical pusku.

Na kraju stringa items= upisujemo
Code:
, wpn_vss_tk1,3
Ako ste razumeli tutorial, primeticete da ce u steku da se nalaze cak 3 puske Vintorez Tacticala.

Na kraju bi deo skripte trebao da izgleda ovako:
Code:
[esc_secret_bridge_vagon]
target = 5000
name = esc_secret_0000_name
description = esc_secret_0000_descr
items = ammo_5.45x39_ap,30,medkit_army,2, wpn_g36_sn, wpn_vss_tk1,3
condlist = {=npc_rank(experienced) =actor_on_level(l01_escape)} 10
community = military

Zaboravio sam da kazem nesto u vezi prvog i poslednjeg stringa.
[esc_secret_bridge_vagon] oznacava ime steka u skriptama.Po imenu zakljucujemo da se radi o steku unutar vagona koji visi na srusenom mostu iznad vojne patrole.
community = military oznacava pripadnika koje grupe trebate da pretrazite da bi ste saznali za ovaj stek.U ovom slucaju to je Vojska.


Last edited by MarkedOne8 on Tue 1 Mar 2011 - 0:06; edited 3 times in total
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Placenik
Veteran
Placenik

Broj poruka : 407
Datum upisa : 2010-11-07
Godina : 41
Lokacija : Salzburg, Austrija
Raspoloženje : Zloglasno

Rad sa LTX fajlovima Empty
PostSubject: Re: Rad sa LTX fajlovima   Rad sa LTX fajlovima Icon_minitimeMon 28 Feb 2011 - 23:25

To znaci,kad isprobavate neko oruzje od purketa62,dobicete to oruzje samo od Wolfa i nigde vise je necete naci,kupiti ili dobiti u toku citave igre.Zasto???
Zato sto nije uvedeno da je imaju NPC-ijevci,traderi ili bilo ko,jer je to test mod oruzja, da se vidi kako je to oruzje uradjeno i dali sve radi kako treba.Zato je dodeljeno da vam Wolf da to oruzje samo jednom,jer je to najbrzi moguci nacin da dobijete oruzje za testiranje.
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Rad sa LTX fajlovima Empty
PostSubject: Re: Rad sa LTX fajlovima   Rad sa LTX fajlovima Icon_minitimeTue 1 Mar 2011 - 0:08

Placenik83 wrote:
To znaci,kad isprobavate neko oruzje od purketa62,dobicete to oruzje samo od Wolfa i nigde vise je necete naci,kupiti ili dobiti u toku citave igre.Zasto???
Zato sto nije uvedeno da je imaju NPC-ijevci,traderi ili bilo ko,jer je to test mod oruzja, da se vidi kako je to oruzje uradjeno i dali sve radi kako treba.Zato je dodeljeno da vam Wolf da to oruzje samo jednom,jer je to najbrzi moguci nacin da dobijete oruzje za testiranje.

Pa dobro znam ja sve to, ali mislio sam da mi odgovoris na pitanje kako da uvedem oruzja da se prodaju kod tradera.Gle koliki sam tutorial napisao :kreki:
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Placenik
Veteran
Placenik

Broj poruka : 407
Datum upisa : 2010-11-07
Godina : 41
Lokacija : Salzburg, Austrija
Raspoloženje : Zloglasno

Rad sa LTX fajlovima Empty
PostSubject: Re: Rad sa LTX fajlovima   Rad sa LTX fajlovima Icon_minitimeThu 3 Mar 2011 - 22:52

Zar nisi igrao Trade mod???Dodat cu link u podforum MODOVI pa malo pogledaj kako je to uradjeno,a i objasnit cu ti sutra navece kako se stavljaju predmeti u trade ltx fajl. Wink
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Rad sa LTX fajlovima Empty
PostSubject: Re: Rad sa LTX fajlovima   Rad sa LTX fajlovima Icon_minitimeTue 8 Mar 2011 - 15:49

Primetio sam da, ako sam u pravu, kada se kod trader fajlova upisuje vrednost kolike su sanse da se neka stvar nadje kod tradera...Ako hocemo da se 100% pojavljuje, upisacemo 1, 3 (komada 1; 100% sanse).Nadam se da sam u pravu jer sam ovo zakljucio na osnovu trejder moda koji si ti Placenice stavio, i hvala ti sto si ga postavio!

Hajde sad pocni vise taj tutorial XD


Edit: Nisam bio u pravu.Ta cifra 3 je izgleda sluzila onome ko je pravio trader mod da bude siguran 100% da ce 100% da se pojavljuju stvari u asortimanu, po principu 3 put meri jednom rezi lol!
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Placenik
Veteran
Placenik

Broj poruka : 407
Datum upisa : 2010-11-07
Godina : 41
Lokacija : Salzburg, Austrija
Raspoloženje : Zloglasno

Rad sa LTX fajlovima Empty
PostSubject: Re: Rad sa LTX fajlovima   Rad sa LTX fajlovima Icon_minitimeTue 8 Mar 2011 - 17:22

Ako prvo stoji 1 i iza 3,znaci da ima recimo jedan pistolj PM na prodaju a 3 znaci da ce imati ali ono kao uvjek inace moze da stoji i 1 i imat ce uvjek na prodaju.Ako stoji 1 i iza 0.3 to znaci da su sanse 30% da ce imati to oruzje na prodaju.Mada u vanila verziji ima tako dosta toga da stoji 0.3 i ne pojavljuje se nikad sto znaci da nema skoro nikad na prodaju Wink .To sto stoji 0.3 ili 0.9 mozes da zaboravis jer je stvarno rijetko da ce da se pojavi za prodaju Wink .
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Rad sa LTX fajlovima Empty
PostSubject: Re: Rad sa LTX fajlovima   Rad sa LTX fajlovima Icon_minitimeTue 8 Mar 2011 - 17:56

Pa i sam si rekao, kad se za kolicinu stavlja decimala kao npr. 0,5 i stavis da su sanse da se 0,5 stvari pojavi npr. 0,5 to se onda pomnozi i dobije se da su generalne sanse da se stvar dobije = 25% a mozda ni toliko :gihihi:
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Placenik
Veteran
Placenik

Broj poruka : 407
Datum upisa : 2010-11-07
Godina : 41
Lokacija : Salzburg, Austrija
Raspoloženje : Zloglasno

Rad sa LTX fajlovima Empty
PostSubject: Re: Rad sa LTX fajlovima   Rad sa LTX fajlovima Icon_minitimeTue 8 Mar 2011 - 18:40

Jednu stvar da ti kazem.Kad hoces da ubacis novo oruzje da je na prodaju,recimo M76,moras da ga stavis ispod ove stavke koja ima naziv"generic_buy".Kod barmena pise "barman_generic_buy" itd.Generic_buy je stavka koja znaci,da ce trader imati to oruzje na raspolaganju za prodaju.Jer ako uneses da ga ima na prodaju poslije neke misije a nisi ga upisao ispod generic_buy,nece ga biti na prodaju iako si ga unio da ga ima posle izvrsene misije.Ne moras odmah ispod generic_buy da ga uneses Smile ,nego tamo gde su ostala oruzja koja su u podrucju generic_buy.Ili napisi ispod tog oruzja da izgleda ovako


;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;; NEW WEAPONS ;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

wpn_m76 =1, 0,3



To mozes da radis ako je novo oruzje koje nema u vanili.Ako ima onda medju ostala oruzja.Moze i novo medju ostala oruzja,ali nije to to,jer je to vec vrsta moda pa se napise ovo gore.Ne mora da pise ni NEW WEAPONS,mozes da napises;MarkedOne8 WEAPONS.Mozes da napises bilo sta.Tako ide i za novu municiju bombu,artefakt ili neka specijalna prva pomoc koja ozivljava mrtve :kreki: .Znaci isti je princip kao i za oruzje.




Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Rad sa LTX fajlovima Empty
PostSubject: Re: Rad sa LTX fajlovima   Rad sa LTX fajlovima Icon_minitimeTue 8 Mar 2011 - 19:47

Da, i to sam nazalost tek sad shvatio!XD Ja lepo ubacio oruzje i sve upisao i sad tek shvatam sto mi ne prodaje oruzje mamicu mu...

A zesci lol za tu pomoc sto ozivljava mrtve! lol!

Ta fora sa tacka-zarez znakom u programiranju je jako dobra stvar jer mozes gde i kad god hoces da sebi stavis podsetnik.Samo stavis znak ; i kucas...Ja sam sebi kod fajla za Sydorovicha napisao posle [trader] sam stisnuo Tab pa sam napisao ;Sydorovich da bih znao da je to on jer je to glupo ime sto su mu dali, kao da je on jedeini trgovac...
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Placenik
Veteran
Placenik

Broj poruka : 407
Datum upisa : 2010-11-07
Godina : 41
Lokacija : Salzburg, Austrija
Raspoloženje : Zloglasno

Rad sa LTX fajlovima Empty
PostSubject: Re: Rad sa LTX fajlovima   Rad sa LTX fajlovima Icon_minitimeTue 8 Mar 2011 - 20:01

ltx fajlove proucavam vec tri godine i imam ih skoro u malom prstu i jos uvjek eksperimentisem.Sad pokusavam da uradim mine i da se postavljaju kao one sto cine minsko polje u mapi Vojna Skladista.A da, pokusavam da napravim podcjevnu sacmaricu za jurisne puske.Znaci da umesto podcjevnog bacaca granata, mozes da koristis i podcjevnu sacmaricu.Da se nadje za svaki slucaj protiv krvopija i ostale bagre :kreki:
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Rad sa LTX fajlovima Empty
PostSubject: Re: Rad sa LTX fajlovima   Rad sa LTX fajlovima Icon_minitimeTue 8 Mar 2011 - 20:51

Extra!Ja se javljam da ti budem tester! Very Happy A jesi probao nekad da izmenis scripte?Kako tu stojis?
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Placenik
Veteran
Placenik

Broj poruka : 407
Datum upisa : 2010-11-07
Godina : 41
Lokacija : Salzburg, Austrija
Raspoloženje : Zloglasno

Rad sa LTX fajlovima Empty
PostSubject: Re: Rad sa LTX fajlovima   Rad sa LTX fajlovima Icon_minitimeTue 8 Mar 2011 - 21:28

Onako nesto sam malo experimentisao nisam dublje zalazio, ali poceo sam i njih da proucavam.Mada se vise vrtim oko ltx fajlova Wink Scripte su,kako da kazem,komandne datoteke ili upravljaci igre koje mozes sam da programiras,sta da radi,gde i sta da se desava ili gde da se vode borbe.U Priboi story modu imas kad placenici,banditi ili vojska upada u BAR mapu i pucaju na sve zivo.To se uradi pomocu scripti.To me bas zanimalo kako se to radi i dok nisam nasao,nisam se smirio.Onda napravim mini mod i probam to u Baru,kad zamisli, radi kao u Priboi story.Pa onda pokusam da vojska napada Stalkere kod sidorovica u odredjenom vremenu i funkcionise.

Onaj ko dobro poznaje rad sa scriptama moze da programira cuda.
Zato proucavam i to jer je mnogo zanimljivo Wink.
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Rad sa LTX fajlovima Empty
PostSubject: Re: Rad sa LTX fajlovima   Rad sa LTX fajlovima Icon_minitimeTue 8 Mar 2011 - 22:01

@Placenik83
Ja ništa ne verujem tek tako na reč.Prvo ti uradi jedan takav mini mod i okači , ali da radi.To sa napadom vojske u određeno vreme i te fore.Kad se uverimo da radi , dobićeš apluze i normalno zahteve da objasniš kako si to uradio.Ovako , hm.. verujem da znaš ali...daj malo i nama :kreki:
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
Placenik
Veteran
Placenik

Broj poruka : 407
Datum upisa : 2010-11-07
Godina : 41
Lokacija : Salzburg, Austrija
Raspoloženje : Zloglasno

Rad sa LTX fajlovima Empty
PostSubject: Re: Rad sa LTX fajlovima   Rad sa LTX fajlovima Icon_minitimeTue 8 Mar 2011 - 22:44

Stanite malo ljudi!Rekao sam da sam probao i da radi.Nisu samo scripte i to je to.Opet su tu ltx fajlovi.To mi je bio eksperiment prije godinu dana.Ako me neko pita za nesto ja mu odgovorim koliko znam i sta znam.To mi je bio jedini eksperiment sa scriptama.Dublje nisam zalazio.Samo kazem da onaj ko dobro poznaje rad sa scriptama moze da cini cuda.JA NE POZNAJEM RAD SA SCRIPTAMA da se zna odmah.


Ispada da ja lazem i pravim se vazan,kao da nemam pametnija posla, pa prosipam prazne price po forumu.
Za slavu i aplauze,ne patim za tim.
Bice vremena,pa ce se prezentirati neki sitni(mrsavi) radovi.A mozda i nece.
Ko ne vjeruje i ne mora.Ima pravo da ne vjeruje.
Vjeruj u ono sto vidis a ne u ono sto cujes.------------------(Placenik83)
A ko me smatra lazovom neka se izjasni javno.

Toliko od mene za sad.Nemam vise nikakav komentar.
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Rad sa LTX fajlovima Empty
PostSubject: Re: Rad sa LTX fajlovima   Rad sa LTX fajlovima Icon_minitimeTue 8 Mar 2011 - 23:42

Heheh, pa ko kaže da ti ne verujem.Samo hoću da te isprovociram da uradiš jedan takav mini mod (napad vojske na Wolfov kamp) i da ga okačiš ovde.Šta se odma nerviraš i ljutiš.
Ako nećeš, kaži neću, nema problema.
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
Placenik
Veteran
Placenik

Broj poruka : 407
Datum upisa : 2010-11-07
Godina : 41
Lokacija : Salzburg, Austrija
Raspoloženje : Zloglasno

Rad sa LTX fajlovima Empty
PostSubject: Re: Rad sa LTX fajlovima   Rad sa LTX fajlovima Icon_minitimeTue 8 Mar 2011 - 23:56

Ne ljutim se ja purke62.Ali ispade da lazem.Davno sam to uradio,jedan jedini eksperiment koji me mucio mjesec dana sa scriptama a i ltx-om,pa sam malo zaboravio oko toga i batalio scripte,ali sam uspeo..Probat cu opet da napravim,treba mi vise vremena jer nije lako rad sa ltx datotekama a scripte pogotovo.Za scripte treba dobar mozak.

Izvini za malo agresivan post Wink .
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Rad sa LTX fajlovima Empty
PostSubject: Re: Rad sa LTX fajlovima   Rad sa LTX fajlovima Icon_minitimeWed 9 Mar 2011 - 1:14

Ma, nije veliki problem rad sa .ltx fajlovima, to se da lako naučiti.Prosto treba naučiti te parametre koji se menjaju i šta oni menjaju i posle je rutina.Sa skriptama je već malo teže.Kako i sam kažeš, nije dovoljno nešto izmeniti u nekoj skripti ili dodati novu skriptu.Uz to mora da ide još par fajlova, neki su .ltx, neki .xml, sve zavisi šta se hoće.Skriptovanje i jeste naj kompleksniji vid modovanja uz normalno 3d, pre svega mislim na level design ali i ovo što kaplan i ja radimo sa orujem nije baš mala stvar za ovladati time.
Za modovanje .ltx fajlova ima ubedljivo naj više tutorijala i tu nema više nikakvih tajni.Za rad sa skriptama je tutorijala jako malo i skripteri su naj traženiji u moderskim timovima.
Sad će CRO da se javi uvređeno, a šta je sa teksturama , zar mi "teksturćiki" nismo važni.Ma kako da nisu važni ali većina koja se bavi tksturiranjem radi to površno i amatersk.Uključujući u našeg CRO White Wolf.A jedva sam ga ubedio da odgleda jedan video tutorijal za pravo teksturiranje, čak mislim da je autor njegov idol teksturer Milenia.I oduševio se, za kratko, počeo da radi u tom stilu i stao na 1/3 završene teksture za Zastava M70-AB2.A počeo je odlično, baš u stilu Milenie, ali on se opet vratio amaterskom bavljenju teksturama.Da, tako je lakše ali nije to to.
Isto važi i za Ajsiča kojeg sam mesecima ubeđivao da batali Google SketchUp i da počene da izučava 3Ds Max, a sad mi svaki dan kaže kako je nešto novo "provalio" u Max-u i kako je Max čudo od programa.

P.S.
Ne kažem da je editovanje .ltx nevažno, naprotiv, jako je važno.Samo vi nastavite o .ltx da razvijate temu.Mada je po meni bolje da malo sistematičnije odradite temu, da se dogovorite pa da obraditi pojedine stvari i to stavite u zaglavlje teme u prvi post.Sve pod spojlerima, za svaku oblast vezanu za editovanje .ltx fajlova.Na primer jedna oblast da bude upravo to o trader fjalovima:"Kako editovati trader .ltx fajlove", "Editovanje weapons.ltx" i tom sličo.
Imate puno tutorijala po tom pitanju, malo prevedete a malo svoja iskustva i to je to.
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Rad sa LTX fajlovima Empty
PostSubject: Re: Rad sa LTX fajlovima   Rad sa LTX fajlovima Icon_minitimeSat 12 Mar 2011 - 15:17

Kad smo vec kod skripti, Mile mi se javio preko fixnog i rekao je da je poceo da radi na LUA jeziku.Dodao je i to da LUA u stvari nije jezik poseban, nego nesto kao dijalekt na C++ i da se vrlo malo razlikuje od C++
Back to top Go down
https://valsogard.com/
quicksilver
Osnivač
quicksilver

Broj poruka : 356
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 32
Lokacija : Subotica, Vojvodina, Srbija
Raspoloženje : .ltx .dds

Rad sa LTX fajlovima Empty
PostSubject: Re: Rad sa LTX fajlovima   Rad sa LTX fajlovima Icon_minitimeThu 8 Sep 2011 - 17:42

Tema je premeštena jer nije tutorijal.
Back to top Go down
http://www.deviantart.com/quicksilver1203
Freedom for life
Novice
Freedom for life

Broj poruka : 48
Datum upisa : 2011-09-07
Godina : 29
Lokacija : zona OBRENOVAC
Raspoloženje : I just wanna watch the whole world burn ...

Rad sa LTX fajlovima Empty
PostSubject: Re: Rad sa LTX fajlovima   Rad sa LTX fajlovima Icon_minitimeSat 10 Sep 2011 - 15:18

Ja sam hteo da pitam postoji li neki pravilnik sta koji broj znaci kad se dodaje na razlicita mesta ?(Fire modes,kod tradera za broj i sansu da se prodaje puska ili bilo joji item...itd)
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Rad sa LTX fajlovima Empty
PostSubject: Re: Rad sa LTX fajlovima   Rad sa LTX fajlovima Icon_minitimeSat 10 Sep 2011 - 15:25

Freedom for life wrote:
Ja sam hteo da pitam postoji li neki pravilnik sta koji broj znaci kad se dodaje na razlicita mesta ?(Fire modes,kod tradera za broj i sansu da se prodaje puska ili bilo joji item...itd)

Pisani pravilnik ne postoji osim ako je neko pisao toliko složeni LUA tutorial u kome je obuhvatio toliko mnogo komandi a to je malo verovatno.
Različito mesto znači i različitu funkciju, svakako, ali nije teško provaliti šta koja funkcija radi jer fire modes je lako zaključiti da definiše režime paljbe, itd.
Kod trgovaca se šanse da se neka puška nađe u asortimanu kreću od 0 do 1.0 znači da su šanse nikakve a 1 znači da su šanse 100% što je i logično i lako.

Dakle, svaki parametar ima svoje značenje, e sad na tebi je da nam kažeš koja te oblast konkretno interesuje.Da li su to oružja, artifakti, itemi...?
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Freedom for life
Novice
Freedom for life

Broj poruka : 48
Datum upisa : 2011-09-07
Godina : 29
Lokacija : zona OBRENOVAC
Raspoloženje : I just wanna watch the whole world burn ...

Rad sa LTX fajlovima Empty
PostSubject: Re: Rad sa LTX fajlovima   Rad sa LTX fajlovima Icon_minitimeSat 10 Sep 2011 - 15:34

Ja sam pokusao da promenim nacin paljbe kod noza ucinilo mi se zanimljivim da idem po mapi i da ih "kolljem" ali problem je sto sam pokusao uporedo sa nekom puskom da ubacim fire mod ali nije uspelo kao sto sam stavio i zum na noz ali on zumira do krajnih granica i ne radi lepo jer se takodje nemoze pomerati ako i pokusam pogled zavrsi na nebu
Back to top Go down
quicksilver
Osnivač
quicksilver

Broj poruka : 356
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 32
Lokacija : Subotica, Vojvodina, Srbija
Raspoloženje : .ltx .dds

Rad sa LTX fajlovima Empty
PostSubject: Re: Rad sa LTX fajlovima   Rad sa LTX fajlovima Icon_minitimeSat 10 Sep 2011 - 16:11

Dakle, ako te dobro razumem, hteo si da nož ima rafal i zoom?

Mislim da to neće ići tako lako jer nož nije puška. Da sad nisam zauzet drugim stvarima malo bih se više udubio u ovo.
U svakom slučaju, pogledaću šta mogu da uradim.
Back to top Go down
http://www.deviantart.com/quicksilver1203
Freedom for life
Novice
Freedom for life

Broj poruka : 48
Datum upisa : 2011-09-07
Godina : 29
Lokacija : zona OBRENOVAC
Raspoloženje : I just wanna watch the whole world burn ...

Rad sa LTX fajlovima Empty
PostSubject: Re: Rad sa LTX fajlovima   Rad sa LTX fajlovima Icon_minitimeSat 10 Sep 2011 - 17:12

Postigao sam da noz ubija na daljinu to je bilo lako samo sto me zeza taj zoom Sad ali dobro hvala ti na pomoci mozda pronadjem neko resenje bounce
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Rad sa LTX fajlovima Empty
PostSubject: Re: Rad sa LTX fajlovima   Rad sa LTX fajlovima Icon_minitimeThu 15 Sep 2011 - 14:42

Rad sa LTX fajlovima K308946_dat%20knife
Ti si hteo nešto ovako? tongue


Last edited by purke62 on Thu 15 Sep 2011 - 16:11; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Rad sa LTX fajlovima Empty
PostSubject: Re: Rad sa LTX fajlovima   Rad sa LTX fajlovima Icon_minitimeThu 15 Sep 2011 - 15:08

Kako si uspeo da podesiš da ti nož zumira?
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Freedom for life
Novice
Freedom for life

Broj poruka : 48
Datum upisa : 2011-09-07
Godina : 29
Lokacija : zona OBRENOVAC
Raspoloženje : I just wanna watch the whole world burn ...

Rad sa LTX fajlovima Empty
PostSubject: Re: Rad sa LTX fajlovima   Rad sa LTX fajlovima Icon_minitimeThu 15 Sep 2011 - 22:04

ja sam uspeo na kraju da mi zumira noz ali automatska paljba ostaje misterija xD.uzgred hvala na angazovanju ovo sto imamo ovde je vrh lol!
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Rad sa LTX fajlovima Empty
PostSubject: Re: Rad sa LTX fajlovima   Rad sa LTX fajlovima Icon_minitimeThu 15 Sep 2011 - 23:44

Nije problem da ima rafal, ali je besmisleno.Mislim da je to već preterivanje.Nož ne može da ima rafalnu paljbu, ali ako mu se promeni ova stavka onada bi trebalo da može
"class = WP_KNIFE"

i stavi na primer

"class = WP_VAL"
Tada se dobija mogućnost rafalne paljbe.Potrebno je još dodati liniju koja tu nedostaje.

fire_modes = 1, -1

Ovu stavku treba ubaciti posle stavke " ammo_class".

Nisam probao sa nožem, ali bi trebalo da funkcioniše.Probao sam ovo na pištoljima i sigurno radi.Nož je ipak specifičan, probajte pa kako ispadne.
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
Freedom for life
Novice
Freedom for life

Broj poruka : 48
Datum upisa : 2011-09-07
Godina : 29
Lokacija : zona OBRENOVAC
Raspoloženje : I just wanna watch the whole world burn ...

Rad sa LTX fajlovima Empty
PostSubject: Re: Rad sa LTX fajlovima   Rad sa LTX fajlovima Icon_minitimeThu 15 Sep 2011 - 23:49

hvala isprobacu samo da nabavim lek za stalker CS jer sam instalirao pach v1.5.10 jos 1 hvala unapred
Back to top Go down
Sponsored content




Rad sa LTX fajlovima Empty
PostSubject: Re: Rad sa LTX fajlovima   Rad sa LTX fajlovima Icon_minitime

Back to top Go down
 

Rad sa LTX fajlovima

View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona :: Modovanje :: Tutorijali-
Jump to: