S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesRegisterLog in
Posetite Stalker BalkanZona Facebook stranu! Posetite i naš YT knanal BalkanZona YouTube channel! Subscribe! BalkanZona Admin tim
Poll
Koji browser koristite?
Mozilla Firefox
Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_vote_lcap39%Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_vote_rcap
 39% [ 21 ]
Google Chrome
Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_vote_lcap35%Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_vote_rcap
 35% [ 19 ]
Opera
Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_vote_lcap19%Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_vote_rcap
 19% [ 10 ]
Safari
Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_vote_lcap0%Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Netscape
Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_vote_lcap0%Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Microsoft Internet Explorer
Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_vote_lcap6%Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_vote_rcap
 6% [ 3 ]
Nije naveden
Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_vote_lcap2%Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_vote_rcap
 2% [ 1 ]
Total Votes : 54
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Latest topics
» Pozdrav svima
Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Icon_minitimeby sadd Wed 20 Mar 2024 - 22:47

» Veliki pozdrav
Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Icon_minitimeby Kostov Thu 7 Mar 2024 - 8:43

» S.T.A.L.K.E.R. 2
Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Icon_minitimeby sadd Wed 27 Dec 2023 - 8:47

» Koji modovi?!
Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Icon_minitimeby puza93 Wed 5 Jul 2023 - 1:23

» S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [1.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Zov Pripjata — prevod s ruskog i ukrajinskog
Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [3.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Senka Černobilja — prevod s ruskog i ukrajinskog
Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Icon_minitimeby Kostov Sat 1 Apr 2023 - 19:58

» Pozz svima
Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Icon_minitimeby flexerca Fri 10 Mar 2023 - 14:49

Top posting users this week
No user
Top posters
MarkedOne8
Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_vote_lcapNesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_voting_barNesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_vote_rcap 
sadd
Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_vote_lcapNesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_voting_barNesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_vote_rcap 
purke62
Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_vote_lcapNesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_voting_barNesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_vote_rcap 
PoWeR
Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_vote_lcapNesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_voting_barNesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_vote_rcap 
Placenik
Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_vote_lcapNesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_voting_barNesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_vote_rcap 
Pr3D@tor
Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_vote_lcapNesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_voting_barNesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_vote_rcap 
quicksilver
Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_vote_lcapNesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_voting_barNesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_vote_rcap 
flexerca
Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_vote_lcapNesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_voting_barNesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_vote_rcap 
djordje29
Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_vote_lcapNesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_voting_barNesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_vote_rcap 
Dasha67
Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_vote_lcapNesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_voting_barNesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima I_vote_rcap 
Statistics
We have 643 registered users
The newest registered user is Siget

Our users have posted a total of 9852 messages in 747 subjects
Who is online?
In total there are 3 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 3 Guests

None

Most users ever online was 26 on Fri 2 Aug 2019 - 16:45

Share | 
 

 Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Empty
PostSubject: Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima   Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Icon_minitimeTue 15 Mar 2011 - 13:55

Verovatno je većina vas već čula da je posle jakog zemljotresa u Japanu došlo do ozbiljnog niza eksplozija na Nuklearnom Postrojenju Fukushima 1.

Prvo je, 11. Marta, na reaktoru br. 1 nastala vodonična eksplozija.Dim je bio identičan onome koji možemo danas da gledamo na snimcima iz Černobila, tamno siv i gust.
2 dana kasnije, je usledila eksplozija na reaktoru br.3, takodje vodonična eksplozija koja je bila jača od prve.
I jutros, dakle 4 dana posle prve eksplozije, nastala je ekplozija i na reaktoru br. 2 a reaktor br. 4 je zahvatio ozbiljan požar.

Prvobitno, Japanska Nacionalna Agencija za Nuklearnu Bezbednost je ovu katastrofu procenila kao četvrtostepenu nesreću po Internacionalnoj Nuklearnoj skali - Nesreća sa lokalnim posledicama.
Iz ličnog saznanja stečenog prilikom proučavanja podataka o nesreći u Černobilu, znao sam da je nemoguće da je to samo stepen 4 a ima ih 7 na skali!Čim saznao da ništa nije završeno u toj elektrani po pitanju ekplozija i ko zna čega još, znao sam da će ta nesreća prevazići nivo 4, nažalost.Očekivao sam stepen 6, i to se i desilo.
Wikipedia - Internacionalna skala nuklearnih zbivanja
Sada je i zvanično proglašeno alarmantno stanje a cela nesreća je dobila i zvanje druge najgore nuklearne katastrofe u ljudskoj istoriji posle Černobila, i cela situacija se ni malo ne smiruje jer je reaktor br. 4 i dalje pod požarom.
Verovatno ni javnost ne yna sve informacije i detalje.Setite se, vi malo stariji, koliko je samo informacija bilo skrivano kod nesreće u Černobilu.Tek je prošlo 4 dana od prve ekplozije a nesreća je, kao što sam već rekao, dostigla zvanično stepen 6 od 7 i još ništa nije završeno po tom pitanju...
Sa nuklearnom katastrofom nek se bore krivci, samo se nadam da će narod što manje da ispašta...
Back to top Go down
https://valsogard.com/
quicksilver
Osnivač
quicksilver

Broj poruka : 356
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 32
Lokacija : Subotica, Vojvodina, Srbija
Raspoloženje : .ltx .dds

Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Empty
PostSubject: Re: Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima   Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Icon_minitimeWed 16 Mar 2011 - 8:54

Kako mi čitaš misli. Baš sam hteo o ovome nešto sinoć da napišem, ali mi net nije radio uveče.
Žao mi je Japanaca. Niko ne treba ovako da pati, a kao da nije bio dovoljan zemljotres i cunami, sada se bore i sa radijacijom.
Ne znam sad tačno vrednosti radijacije, ni u Fukušimi, ni u Černobilu, pa ne mogu da uporedim. Ali znam to da se radijacija navodno već proširila na 30-ak km, barem sam tako video na jednom news kanalu. Ipak je IPTV dobar za nešto.
Kako se čini, dobićemo još jednu zonu, i to Fukushima I NPP Exclusion Zone, tj. Zonu alijenacije. :kreki:
Šala mala. Naravno da ne želim da se to desi.
U svakom slučaju, možda baš Fukušima bude inspiracija za STALKER 2, mada ne znam kako bih sebe zamislio kao Japanca koji trčkara po divljini i skuplja artefakte.

A zašto je naslov na engleskom, pa nismo Ameri...
Back to top Go down
http://www.deviantart.com/quicksilver1203
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Empty
PostSubject: Re: Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima   Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Icon_minitimeWed 16 Mar 2011 - 13:53

Jedna jedina pozitivna stvar u svemu tome jeste to sto se stvorila mozda nova tema za neku igru ili mod.Naravno, produkcijske kuce ce da forsiraju apokalipticni izgled svega toga.Ta oblast oko Fukushime je izgledala prelepo.Sve uredjeno, asfaltirano a gde nije asfalt ili zgrada tu su zelenilo, sume i livade, a to bi za igru sve bilo napravljeno kao najcrnje, nepreohodno i ko zna sta jos...

E sad u vezi samo nesrece...Opasnost se ni malo nije smanjila.Na nekim vestima ste mogli da cujete da se radioaktivnost smanjila ali to je nemoguce!Radioaktivnost moze da promeni mesto gde se trenutno nalazi ali za oslabljenje intenziteta je potrebno mnogo vremena...Ta radioaktivnost koja je otisla uz pomoc vetra ka Tihom okeanu, bice izgleda zamenjena novim kolicinama radiacije jer je na jednom od reaktora probijen zastitni zid i stetne materije cure.Pored svega toga, i dalje postoji velika mogucnost da se jezgro od nekog reaktora otopi kao u slucaju kod Chernobyla iz 86'.Nad situacijom je gotovo nemoguce preuzeti kontrolu jer je za takav poduhvat potreban veliki broj ljudi koji bi se svesno zrtvovali.Svega nekoliko desetina ljudi je ostalo da gasi pozare i bori se sa nuklearnom elektranom.50-ak ljudi ne moze da se bori sa celom situacijom, i pitanje je vremena kad ce izbiti novi pozar.Cak i da ugase pozare, na scenu stupaju novi zemljotresi koji ce dalje da pogorsaju stvar.

Ovaj video sam nasao bas u ovom trenutku.Pokazuje da je reaktor definitivno probijen i upravo imamo priliku da gledamo u, manje-vise, sliku Chernobyla.



Mnogo informacija sam nasao na YouTube channelu RussiaToday.Iako je Ruska televizija u pitanju, na engleskom jeziku pricaju za sta mislim da je izvanredno jer pokazuje koliko umeju da se adaptiraju.

,,...plant abandoned" Elektrana je skroz napustena i prepustena je samoj sebi...na milost i\ili nemilost!Ja bih licno ovoj katastrofi definitivno dao nivo 7\7 na Internacionalnoj skali za nuklearna desavanja.


Last edited by MarkedOne8 on Wed 16 Mar 2011 - 14:19; edited 5 times in total
Back to top Go down
https://valsogard.com/
CRO White Wolf
Experienced
CRO White Wolf

Broj poruka : 196
Datum upisa : 2010-09-27
Godina : 28
Lokacija : Split,Hrvatska(Croatia)
Raspoloženje : copypaste

Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Empty
PostSubject: Re: Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima   Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Icon_minitimeWed 16 Mar 2011 - 13:57

Stvarno mi je žao Japanaca.To su strašno radišan narod.
Pola cijene štete koji oni imaju je hrvatska dužna(usporedba).Oni će kad se oporave od toga biti u plusu,a hrvatska će kao i inače sa lopovima ostati u jos većem minusu.
Back to top Go down
http://steamcommunity.com/profiles/76561198010005489/
Placenik
Veteran
Placenik

Broj poruka : 407
Datum upisa : 2010-11-07
Godina : 41
Lokacija : Salzburg, Austrija
Raspoloženje : Zloglasno

Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Empty
PostSubject: Re: Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima   Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Icon_minitimeWed 16 Mar 2011 - 14:41

Ja se samo plasim da kompletan Japan ne postane Cernobilska pustinja.Jer usporedite samo Cernobil koliko je postao prazan od jednog reaktora koji napravio pustos u velikom krugu.A u Japanu je u pitanju vise reaktora,koji nisu samo u Fukusimi nego i u ostalim delovima Japana koji su kriticni.Najgore bi bilo da Japan kao kompletna drzava ostane pustinja i mrtva drzava bez stanovnika,sto bi bilo vrlo sokantno.Ako se ponove novi zemljotresi kao sto su najavili,ne pise im se dobro.
Back to top Go down
Vortex
Experienced


Broj poruka : 62
Datum upisa : 2011-01-20
Lokacija : negde tamo...
Raspoloženje : :D

Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Empty
PostSubject: Re: Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima   Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Icon_minitimeWed 16 Mar 2011 - 14:57

S.T.A.L.K.E.R. 3: Fukushima
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Empty
PostSubject: Re: Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima   Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Icon_minitimeWed 16 Mar 2011 - 15:59

Placenik83 wrote:
Ja se samo plasim da kompletan Japan ne postane Cernobilska pustinja.Jer usporedite samo Cernobil koliko je postao prazan od jednog reaktora koji napravio pustos u velikom krugu.A u Japanu je u pitanju vise reaktora,koji nisu samo u Fukusimi nego i u ostalim delovima Japana koji su kriticni.Najgore bi bilo da Japan kao kompletna drzava ostane pustinja i mrtva drzava bez stanovnika,sto bi bilo vrlo sokantno.Ako se ponove novi zemljotresi kao sto su najavili,ne pise im se dobro.

Pa po izjavama i vestima da se TEPCO (vlasnik mnogih nuklearnih elektrana u Japanu) oprostio od elektrane i da je celo ljudstvo evakuisano, nista me ne bi cudilo!

Vortex wrote:
S.T.A.L.K.E.R. 3: Fukushima

Stvarno bi bilo zanimljivo da sad mozemo da cujemo sta Sergej Grigorovich ima da kaze na sve to.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Empty
PostSubject: Re: Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima   Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Icon_minitimeThu 17 Mar 2011 - 0:59

Kako obi iz RTS-a lažu jaoooooo ne mogu da verujem!
Naslov udarne svetske vesti je kod njih ,,Stiže vodeni top u Fukušimu".Oni sve pričaju vesti koje su od pre 2-3 dana stare ili hoće da sakriju nešto što nije njihovo!Čak pominju 50 radnika koji su ostali da gase požare, a u još noćas odnosno oko 6 sati po lokalnom vremenu, ti isti radnici su evakuisani!Nemam reči, ne znam da li pre da sažaljevam napaćeni japanski narod ili sam RTS!Nasuprot RTS-u, ruska televizija RT stalno kontaktira i direktno uključuje u program razne stručnjake za atomsku energiju.Jedan od njih je čak izrao lični stav da je po menju ono što se dešava u Japanu gore od Černobila.


https://www.youtube.com/v/0catEdRqGX4

Reaktor u Černobilu je imao snagu proizvodnje oko 1000MW dok su oni u Fukušimi ne znatno slabiji.Reaktor 1 ima jačinu oko 483MW dok su reaktori 2 i 3 jačine 758MW.Dakle, imamo 3 reaktora koji su u kritičnom stanju i zajedno daju snagu od 2000MW odnosno 2GW (Giga-vata).Njihova jačina električne energije ne znači da su duplo radioaktivniji od Černobila pošto imaju duplo veću snagu.Ne, radioaktivnost najviše zavisi od količine supstance, i same supstance koja se koristi u reaktorima prilikom proizvodnje električne energije.U tim reaktorima postoji nekoliko stotina tona iskorišćenog goriva koje se nalazi u posebnim odeljcima u zgradama reaktora.Ti odeljci nisu dobro zaštićeni kao sama jezgra reaktora što i jeste problem.Mnoge okolnosti ne idu Japancima na ruku.Samo jedan reaktor je ekplodirao u Černobilu, a ovde ni jedan nije eksplodirao, misli se na jezgro, ali nuklearni stručnjaci samo čekaju momenat kada će se jezgra sva tri ugrožena reaktora otopiti.Situacija je toliko opasna da se već pripremaju planovi za građenje sarkofaga nad reaktorima.Mislim da vam to dosta govori.

Što se tiče Internacionalne Skale za Nuklearna dešavanja...Ova situacija u Fukušimi dobila je stepen 6 kao što sam i napisao juče, što bi značilo Serious accident ili ozbiljna nesreća.Stepen 7 je Major accident u bukvalnom smislu bi to značilo nešto kao glavna nesreća ali kao nešto zaista loše i ne svakidašnje.Ako iko na ovom Svetu smatra da situacija u Fukušimi trenutno nije ozbiljna i prioritetna da joj se dodeli stepen 7 odnosno zvanje najgore katastrofe...Šta čekaju?!Nije mi jasno!Zar čekaju teroriste da svrate do obale i da bace bombe na celo postrojenje pa da cela oblast nestane?!Nedaj Bože da se ikome ovako nešto ponovi!Ali...nesreće se nažalost dešavaju.Cela situacija se ni malo ne smiruje i reaktori nastavljaju da se pregrevaju.I taj vodeni top koji pominje RTS, to je samo jedan top a reaktora je 3 i nemoguće je da ohlade sva 3.To nije običan požar u kuhinji da je izgorelo ulje, zejtin ili neznam ni ja šta.Radi se o temperaturama od oko 1000 stepeni Celzijusove skale.I što je još gore, ta voda koja bi trebala da hladi reaktore, ona će se pretvarati u radioaktivnu paru i dizaće se u atmosferu.Znači ne bude li im to pomoglo, uradiće još goru stvar jer su potpomogli širenje radiacije.Trenutno njima pomažu samo vetar i Bog!
Back to top Go down
https://valsogard.com/
quicksilver
Osnivač
quicksilver

Broj poruka : 356
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 32
Lokacija : Subotica, Vojvodina, Srbija
Raspoloženje : .ltx .dds

Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Empty
PostSubject: Re: Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima   Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Icon_minitimeThu 17 Mar 2011 - 7:19

Opa, od spamera postao kolumnista i reporter. Lepo, lepo, bogumi. A što ti ajs ne otvoriš neki blog? Smile
Back to top Go down
http://www.deviantart.com/quicksilver1203
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Empty
PostSubject: Re: Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima   Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Icon_minitimeThu 17 Mar 2011 - 13:33

quicksilver wrote:
Opa, od spamera postao kolumnista i reporter. Lepo, lepo, bogumi. A što ti ajs ne otvoriš neki blog? Smile

Volim nauku i tehnologiju i sve sto je savremeno, a nazalost, nuklearne elektrane to jesu.Nuklearne elektrane prate i nesrece i posto sam istrazivao dosta po internetu o Chernobylu, resio sam da se potrudim da svest probudim barem na ovom nasem forumu.A sto se tice bloga...Ja nemam iskustva sa blogovima a to bi znacilo da koliko god je moja prica dobra i istinita, uvek bi neciji blog bio bolji jer je radjen od iskustva a i za to treba malo vise vremena.Jedan lik je ispisao po prilicno o tome jos 3. dana ali ni pola nije bilo istinito i sve se svodilo na to kako nije nista strasno itd.Meni je bitno da mogu da pomognem svom narodu, da mogu da makar u skoli nekome da dam do znanja o cemu se radi po pitanju nuklearnih nesreca.

A sto se tice nesrece, cak je i na RTS-u objavljeno da postoji opasnost i za preostala tri reaktora 4, 5, i 6.Temperatura u njima je 60 stepeni Celzijusa a trebala bi da bude oko 25 stepeni i nastavlja da raste.Ako je u time neostecenim reaktorima temperatura skoro 3 puta veca mogu da mislim sta je u ova prva 3.Plutonium koji ima udeo od najvise 7% u gorivu tih reaktora ima tacku topljenja na oko svega 640 stepeni dok Uranium ima tacku kljucanja na 1140 stepeni.Na RTS-u su takodje rekli da japanska vlada ne govori celu istinu, sto dovoljno govori o tome koliko je situacija opasna.Vise se ni ne zna da li je u elektrani ostalo onih 50 ljudi-heroja koji pokusavaju da ublaze stanje radeci u smenama po svega 15 minuta.Helikopteri su bacili 4 kontejnera vode na reaktore 3 i 4 i sada je bazen sa istrosenim gorivom reaktora 4 navodno pun sto cisto licno cisto sumnjam da je, al ipak se nadam da jeste tako.Ja sam jos u jucerasnjem postu napisao da ta voda moze samo privremeno da ohladi reaktore, ali ne i da zaustvai lancanu reakciju ako je pokrenuta.Dakle najbolje bi im bilo da pokusaju opet sa supstancama koje apsorbuju neutrone, ali one su im verovatno nedostupne trenutno jer nemaju nacin kako da ih bezbedno donesu.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Vortex
Experienced


Broj poruka : 62
Datum upisa : 2011-01-20
Lokacija : negde tamo...
Raspoloženje : :D

Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Empty
PostSubject: Re: Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima   Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Icon_minitimeThu 17 Mar 2011 - 14:09

dominomagazin.com wrote:

Preti novi mega zemljotres
Naučnici predviđaju novi udar katastrofalnih razmera

Posle katastrofalnog zemljotresa u Japanu sada stiže još loših vesti. Naučnici upozoravaju da postoji veoma velika opasnost da će se uskoro sa druge strane pacifičke ploče dogoditi izuzetno snažan zemljotres.

Američki ekspert Jim Berkland, koji je uspešno predvideo mnoge zemljotrese, kaže da je katastrofalan zemljotres u Severnoj Americi neizbežan. On čak navodi da je najveća verovatnoća da će se to dogoditi 19. mart, kada će se poklopiti nekoliko faktora, poput punog meseca i najveće plime. Naučnik ukazuje da već sada postoje brojni indikatori da će se zemljotres dogoditi, poput čudnog ponašanja životinja i elektromagetnih talasa.

Istovremeno britanski i ruski naučnici su poslali upozorenje američkim vlastima. Ruski premijer Vladimir Putin kaže da je Amerika u velikoj opasnosti od mega zemljotresa koji bi doneo pravu katastrofu za stanovnike u sledećih 14 dana. Ugrožene su Sjedinjene države, Meksiko, Centralna i Južna Amerika.

Seizmolozi upozoravaju i da novi mega zemljotres može da bude toliko snažan da će ostaviti posledice na celu planetu.

Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Empty
PostSubject: Re: Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima   Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Icon_minitimeThu 17 Mar 2011 - 15:21

Ovo je sajt ministarstva zastite zivotne sredine i prostornog planiranja.

Na njemu mozete pratitiNivo radijacije, i podaci se azuriraju svakih pola sata.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Vortex
Experienced


Broj poruka : 62
Datum upisa : 2011-01-20
Lokacija : negde tamo...
Raspoloženje : :D

Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Empty
PostSubject: Re: Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima   Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Icon_minitimeThu 17 Mar 2011 - 16:33

ma svi smo odavno ozračeni pored kompa lol
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Empty
PostSubject: Re: Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima   Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Icon_minitimeThu 17 Mar 2011 - 16:48

Vortex wrote:
ma svi smo odavno ozračeni pored kompa lol
to je drugaciji tip zracenja.Elektricni aparati emituju elektro-magnetno zracenje.Cak ni one glasine da kompjuteri jesu stetni za oci jer zrace...to je laz.Stetni su za sve organe jer je to, kao sto sam vec rekao, neka vrsta elektro-magnetnog zracenja.

Pozar na reaktoru broj 4 je ugasen, ali dim i dalje izlazi iz reaktora 1, 2, 3, i 4.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Cobra
Experienced
Cobra

Broj poruka : 62
Datum upisa : 2010-03-14
Lokacija : Srbija

Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Empty
PostSubject: Re: Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima   Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Icon_minitimeFri 18 Mar 2011 - 15:53

Nuklearne elektrane su najmocnije elektrane na svetu s najmanjom emisijom CO2 tj uopste nemaju emisiju CO2.
Njihova mana su jedino nuklearni odpad.
Koliko vidim Japanci nisu mnogo ulozili u bezbednost nuklearki.Zemljotres je mogao pokidati dalekovod,sto je i ucinio,to se moglo predvideti.
Mogli su spreciti havariju da su imali dizel agregate unutar same elektrane u nekim sklonistima,duboko ispod zemlje,koja bi izdrzala svaki udar.
Goriva su mogli imati na pretek jer su takodje mogli izgraditi rezervoare,umesto da sada sebe izlazu opasnosti UZALUD "prskajuci" reaktor,to su mogle odradjivati pumpe gonjene dizel agregatima,a gorivo se cevovodima moglo dopremati s bezbedne udaljenosti.
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Empty
PostSubject: Re: Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima   Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Icon_minitimeFri 18 Mar 2011 - 23:54

Akcija povezivanja elektrane sa elektricnim dalekovodom je uspela.Kako kazu zvanicnici, sada ce reaktorski sistemi za hladjenje imati struje za pokretanje.Ja se samo pitam koje reaktore ce da hlade?Od silnih pozara i ekplozija, ja sumnjam da radi i jedna pumpa za vodu u prva 4 reaktora.Sutra je najverovatnije dan odluke.Katastrofa ili lokalizovanje stete!
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Vortex
Experienced


Broj poruka : 62
Datum upisa : 2011-01-20
Lokacija : negde tamo...
Raspoloženje : :D

Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Empty
PostSubject: Re: Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima   Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Icon_minitimeSat 26 Mar 2011 - 2:13

Radijacija stigla u Srbiju

Ako želite da i sami proverite količinu radioaktivnog zračenja u Srbiji pogledajte ovaj link, gde se podaci ažuriraju na svakih pola sata. Prikazana je količina zračenja u nanosievertima, a važi pravilo da su ljudi bezbedni dok je količina zračenja manja od 100 milisieverta, dok je preko 400 milisieverta velika verovatnoća oboljenja. Mili je 0.001 deo celog, dok je nano 0.000 000 001 deo celog, pa pomnožite sami ako primetite neke cifre koje se povećavaju.

Ne izlaziti bez preke potrebe. Po dolasku kući dobro očistiti cipele krpom, koja se posle baca. Ne ostavljati hranu na otvorenim terasama i ne kupovati zeleniš narednih nekoliko dana!
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Empty
PostSubject: Re: Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima   Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Icon_minitimeSat 26 Mar 2011 - 6:30

Vortex wrote:
Radijacija stigla u Srbiju

Ako želite da i sami proverite količinu radioaktivnog zračenja u Srbiji pogledajte ovaj link, gde se podaci ažuriraju na svakih pola sata. Prikazana je količina zračenja u nanosievertima, a važi pravilo da su ljudi bezbedni dok je količina zračenja manja od 100 milisieverta, dok je preko 400 milisieverta velika verovatnoća oboljenja. Mili je 0.001 deo celog, dok je nano 0.000 000 001 deo celog, pa pomnožite sami ako primetite neke cifre koje se povećavaju.

Ne izlaziti bez preke potrebe. Po dolasku kući dobro očistiti cipele krpom, koja se posle baca. Ne ostavljati hranu na otvorenim terasama i ne kupovati zeleniš narednih nekoliko dana!

Sve je to ok, ali ja sam vec postavio taj link i dao sam mu ime ,,Nivo radijacije" u pretposlednjem postu, ok nema veze.

Radioaktivnost u Srbiji je minorno povecana, to sam zakljucio jer povecanja vrednosti sa tog sajta za ranu uzbunu se nisu promenila ni za celih 5%!
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Vortex
Experienced


Broj poruka : 62
Datum upisa : 2011-01-20
Lokacija : negde tamo...
Raspoloženje : :D

Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Empty
PostSubject: Re: Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima   Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Icon_minitimeSat 26 Mar 2011 - 10:11

MarkedOne8 wrote:
Sve je to ok, ali ja sam vec postavio taj link i dao sam mu ime ,,Nivo radijacije" u pretposlednjem postu, ok nema veze.
Nisam gledao detaljno ovu temu, slučajno pronašao text uz taj link u rečenici, sve to smatro nekom važnom informacijom i postavio. Neutral


Quote :
ne kupovati zeleniš narednih nekoliko dana!
Nego to u Srbiji će da ostave sastrane i posle nam uvaliti...
Back to top Go down
quicksilver
Osnivač
quicksilver

Broj poruka : 356
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 32
Lokacija : Subotica, Vojvodina, Srbija
Raspoloženje : .ltx .dds

Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Empty
PostSubject: Re: Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima   Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Icon_minitimeTue 29 Mar 2011 - 7:02

Ja ne znam što se ljudi tripuju zbog radijacije iz Japana, ili kada prolazi voz iz Rusije sa radioaktivnim materijalima, a eno tamo u Vinči rade ko zna šta sa otpadom. Drže radioaktivne materije u nekim hangarima...
Back to top Go down
http://www.deviantart.com/quicksilver1203
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Empty
PostSubject: Re: Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima   Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Icon_minitimeTue 29 Mar 2011 - 11:19

quicksilver wrote:
Ja ne znam što se ljudi tripuju zbog radijacije iz Japana, ili kada prolazi voz iz Rusije sa radioaktivnim materijalima, a eno tamo u Vinči rade ko zna šta sa otpadom. Drže radioaktivne materije u nekim hangarima...

Mene to jako nervira.Setam gradom, pocne da pada sitna kisica i odjednom cujes ljude kako govore sve i svasta o radioaktivnosti...Neverovatno!Kao da smo na GTA San Andreas.Radijacija u Srbiji se nece povecati ni za 5% od normalne, al kako to da dokazemo ne prosvecenom narodu?!

Inace, po pitanju Japana, u nuklearnom postrojenju sve po starom.Vesti tvrde razlicito...TEPCO govori kako je sve super jer su sproveli struju do zgrada reaktora, ali nisu i do samih reaktora odnosno pumpi i kontrolnih jedinica.Za to vreme, u reaktorima se odvija lancana reakcija cepanja atoma i oni se greju i dalje.Potom bivaju zaliveni sa malo morske vode, jadni radnici izmere temepraturu iz ko zna od koje pozicije, i TEPCO to nekoliko puta umanji i izbaci u javnost.Mozda i nisam u pravu, ali samo neka mi neko odgovori na jedno pitanje: Kako je moguce da se ti reaktori, kako mediji tvrde, ne otopljavaju a stoje neohladjeni vec 2 pa cak i 3 nedelje?!
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Placenik
Veteran
Placenik

Broj poruka : 407
Datum upisa : 2010-11-07
Godina : 41
Lokacija : Salzburg, Austrija
Raspoloženje : Zloglasno

Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Empty
PostSubject: Re: Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima   Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Icon_minitimeTue 29 Mar 2011 - 18:05

Ako su reaktori bez hladjenja par dana ili sati,nemoguce je da ne naprave burnu reakciju(otope) ili po nasem da ne eksplodiraju.Vjerovatno su vec reagovali,ali se krije od ostatka svijeta i samih japanaca.Sjetite se samo na Cernobil.
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Empty
PostSubject: Re: Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima   Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Icon_minitimeTue 29 Mar 2011 - 19:31

Placenik83 wrote:
Ako su reaktori bez hladjenja par dana ili sati,nemoguce je da ne naprave burnu reakciju(otope) ili po nasem da ne eksplodiraju.Vjerovatno su vec reagovali,ali se krije od ostatka svijeta i samih japanaca.Sjetite se samo na Cernobil.
Tek danas su objavili kako curi plutonium.Eto cefnolu me pa krenuo da curi posle 3 nedelje.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
SKULL
Novice
SKULL

Broj poruka : 40
Datum upisa : 2011-08-15
Lokacija : beograd
Raspoloženje : Disciplinsko

Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Empty
PostSubject: Re: Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima   Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Icon_minitimeSat 27 Aug 2011 - 14:43

Ne bih voleo da izadje igra tipa stalker fukushima,vise volim originalni stalker chernobyl.

Ovo nije tema o igri,nego o nuklearnoj nesreci Fukushime.Molim bez offtopic-a.
Back to top Go down
quicksilver
Osnivač
quicksilver

Broj poruka : 356
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 32
Lokacija : Subotica, Vojvodina, Srbija
Raspoloženje : .ltx .dds

Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Empty
PostSubject: Re: Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima   Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Icon_minitimeTue 30 Aug 2011 - 22:51

Lepo dizanje teme iz mrtvih. Ili barem na samrti.
Back to top Go down
http://www.deviantart.com/quicksilver1203
Sponsored content




Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Empty
PostSubject: Re: Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima   Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima Icon_minitime

Back to top Go down
 

Nesreća u nuklearnoj elektrani Fukušima

View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona :: Ostalo :: S.T.A.L.K.E.R. Svaštara-
Jump to: