S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona

HomeFAQRegisterLog in
Posetite Stalker BalkanZona Facebook stranu! Posetite i naš YT knanal BalkanZona YouTube channel! Subscribe! BalkanZona Admin tim
Poll
Koji browser koristite?
Mozilla Firefox
39%
 39% [ 21 ]
Google Chrome
35%
 35% [ 19 ]
Opera
19%
 19% [ 10 ]
Safari
0%
 0% [ 0 ]
Netscape
0%
 0% [ 0 ]
Microsoft Internet Explorer
6%
 6% [ 3 ]
Nije naveden
2%
 2% [ 1 ]
Total Votes : 54
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
November 2018
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
CalendarCalendar
Latest topics
» Zainteresirani za game developing?
by S.T.A.R.A.C. Mon 19 Nov 2018, 11:49

» Stalker seriali na Steamu
by Djomla Mon 29 Oct 2018, 21:23

» S.T.A.L.K.E.R. 2
by Miha Thu 18 Oct 2018, 22:09

» ZoneExpanded - Road to the North mod za Scop
by Miha Thu 11 Oct 2018, 19:46

» S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat
by Miha Tue 25 Sep 2018, 22:42

» Razne slike
by Djomla Fri 14 Sep 2018, 21:19

» Metro Exodus
by Djomla Wed 05 Sep 2018, 22:56

» Winchester 1300
by Сталкер_86 Sun 02 Sep 2018, 22:30

Top posting users this week
S.T.A.R.A.C.

Top posters
MarkedOne8

sadd

purke62

PoWeR

Placenik

Pr3D@tor

quicksilver

djordje29

flexerca

Dasha67

Statistics
We have 534 registered users
The newest registered user is Pakishaa

Our users have posted a total of 9392 messages in 719 subjects
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

Most users ever online was 25 on Mon 23 Oct 2017, 20:40

Share | 

S.T.A.L.K.E.R. 2

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
S.T.A.R.A.C.
Experienced

Broj poruka : 92
Datum upisa : 2011-01-31

PostSubject: S.T.A.L.K.E.R. 2   Wed 16 May 2018, 00:09

Back to top Go down
peca2
Zombie

Broj poruka : 5
Datum upisa : 2018-05-16

PostSubject: Re: S.T.A.L.K.E.R. 2   Wed 16 May 2018, 00:59

Nije zajebancija. Mogu da potvrdim.

D E S A V A S E cheers cheers cheers santa
Back to top Go down
Nemanja95
Experienced

Broj poruka : 160
Datum upisa : 2011-12-07
Godina : 23

PostSubject: Re: S.T.A.L.K.E.R. 2   Wed 16 May 2018, 01:56

Boga mi lep dan za sve ljubitelje Stalkera u nekim trenucima sam sumnjao da ce ugledati svetlost dana , samo da ne traje razvoj kao SoC , kao i sve peripetije koje su ga pratile. Smile
Back to top Go down
Tajl3r
Moderator

Broj poruka : 137
Datum upisa : 2012-10-27
Godina : 31

PostSubject: Re: S.T.A.L.K.E.R. 2   Wed 16 May 2018, 07:54

Novice

Broj poruka : 13
Datum upisa : 2010-10-24
Godina : 46

PostSubject: Re: S.T.A.L.K.E.R. 2   Wed 16 May 2018, 08:51

Černobili pa videli
Back to top Go down
flexerca
Administrator

Broj poruka : 321
Datum upisa : 2012-03-02
Godina : 39
Raspoloženje : Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

PostSubject: Re: S.T.A.L.K.E.R. 2   Wed 16 May 2018, 10:54

Iskreno, potajno sam se nadao da će mu što prije nestati para (Grygorovychu) ili da neće ići prodaja nekih drugih njegovih igrica, pa da će se vratiti stalker franšizi...
Back to top Go down
S.T.A.R.A.C.
Experienced

PostSubject: Re: S.T.A.L.K.E.R. 2   Wed 16 May 2018, 11:05

Back to top Go down
Djomla
Novice

Broj poruka : 42
Datum upisa : 2016-04-29

PostSubject: Re: S.T.A.L.K.E.R. 2   Wed 16 May 2018, 15:38

Valjda nije neka zajebancija! Ali brate, tek 2021. Godine Very Happy Dobro, bolje ikad nego nikad.
U svakom slucaju, odlicna vest! Wink

Ako opet otkazu. Nista.. Bar smo se lozili neko vreme Very Happy
Back to top Go down
sadd
Administrator

Broj poruka : 896
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 48

PostSubject: Re: S.T.A.L.K.E.R. 2   Wed 16 May 2018, 17:56

Provjerio na više strana i istina je bounce
Evo i oficijalna stranica: GSC
S.R.A.L.K.E.R. 2.

flexerca wrote:
Iskreno, potajno sam se nadao da će mu što prije nestati para (Grygorovychu) ili da neće ići prodaja nekih drugih njegovih igrica, pa da će se vratiti stalker franšizi...

Ja mislim, da je sa Cossacks 3 igrom dovoljno zaradio pa sada sa objavom izlazka igre za tri godine
- cvika(očekuje) na još neke (moguče) nove donatore ili saradnike...

Nadam se, da neče odugovlačiti izlaz posle datog datuma a i da sam neču da imam prevelika očekivanja oko igre What a Face

<string>---BalkanZona-Imgur: Stalkersoup - Fotke---</string>
<string>TecnoBacon-OneDrive:Repository-OneDrive</string>
Back to top Go down
peca2
Zombie

Broj poruka : 5
Datum upisa : 2018-05-16

PostSubject: Re: S.T.A.L.K.E.R. 2   Thu 17 May 2018, 17:49

Pojavio se leak na netu koji tvrdi da ce Stalker 2 biti MMORPG.
U pitanju je intervju sa Serhiy-jem.
Iskreno se nadam da je ovaj info lazan, vise mozete procitati ovde: pastebin.com/yvbaxUj0

Kratki sum:
Serhiy ne zeli da ljudi zamisle igru svojih snova a onda da se razocaraju [Predpostavljam da ga je SoC iskustvo naucilo ovo].
Najbitnije tacke kada se pravi igra je da se sacuva baza [dusa kako je rekao] serijala i analizira kako je industrija evoluirala nakon poslednjih igara.
X-Ray 3.1 je endzin, podrzava sve platforme osim Switch-a.
Originalna ideja za SoC je bila napraviti single-player MMO kombinaciju, Stalker 2 ce biti samo online bez singleplayer-a.
Nesigurni o timeline-u, verovatno soft reboot.
Bez frakcija na izlasku, svi igraci ce imati glavni zadatak. Blowout ce nastati kada ga igrac zavrsi, cime ce pokrece resetovanje balansa.
Postojace dogadjaji kao nedostatak resursa, pomeranje anomalija i migracije mutanta sto ce naterati ljude da se bore. AI ce biti glavni baja koji ce kontrolisati to, Serhiy ga u sali naziva "C-Consciousness".
Planiraju tek kasnije da to bude rat frakcija sa pravim ljudima [Cini mi se da zele da igra bude na foru EVE]
Razgovarali su o battle royale modu ali nisu zeleli da ga urade jer misle da nece vise biti popularan do izlaska igre.
Planirane su mikrotransakcije za skinove i in-game valuta [Ovo me mnogo ljuti]
Smrt karaktera je stalna. Morace da se plati sa in-game valutom posle 3 smrti. [Ako je nemate, predpostavljam da se valuta kupuje sa pravim novcem, klasika]

Iskreno se nadam da je ovaj intervju lazan. Mada sa druge strane ako nije kapiram da su pratili industriju i videli kako MMORPG igre, PUBG, Fortnite, CS:GO, R6S, Dota2 itd, zaradjuju pare u porodjenju sa singleplayer igrama.
Back to top Go down
S.T.A.R.A.C.
Experienced

PostSubject: Re: S.T.A.L.K.E.R. 2   Thu 17 May 2018, 21:05

Ako bude MMO smece, mogu ga opet ugasiti, sto se mene tice.

Nego odakle ti taj text?
Back to top Go down
flexerca
Administrator

Raspoloženje : Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

PostSubject: Re: S.T.A.L.K.E.R. 2   Fri 18 May 2018, 11:00

S.T.A.R.A.C. wrote:
Ako bude MMO smece, mogu ga opet ugasiti, sto se mene tice.

Nego odakle ti taj text?
Mislim da ga je našao ovdje: https://pastebin.com/yvbaxUj0
Back to top Go down
S.T.A.R.A.C.
Experienced

PostSubject: Re: S.T.A.L.K.E.R. 2   Fri 18 May 2018, 11:11

Malo sam trazio po netu, i navodno je taj text fake? Clickbait glupost.

Last edited by S.T.A.R.A.C. on Fri 18 May 2018, 16:10; edited 1 time in total
Back to top Go down
flexerca
Administrator

PostSubject: Re: S.T.A.L.K.E.R. 2   Fri 18 May 2018, 11:36

Nadam se da jeste...Survarium je na tu foru...baš im nešto i ne ide tako da uopće ne mogu zamisliti onu stalker atmosferu na taj koncept igre...
Back to top Go down
S.T.A.R.A.C.
Experienced

PostSubject: Re: S.T.A.L.K.E.R. 2   Fri 18 May 2018, 16:21

Survarium je sala, zajebancija. Ali me nebi iznenadilo da Sergei se okrene MMO smecu. Taj lik je djubre od covjeka, i uspio je otjerati najbolje ljude iz tima. I to jos prije nego je izbacen SoC. Kod njega su ljudi radili za eksere.
Tri glavna covjeka iza Stalkera su tada otisli, jos 2006 godine, i osnovali poslije 4A Games.

Ja sam bas skeptican kada je u pitanju ova Stalker 2 objava.
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator

Broj poruka : 691
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 56
Raspoloženje : <string_table>

PostSubject: Re: S.T.A.L.K.E.R. 2   Sat 19 May 2018, 13:37

Zanimljivo je kako brzo i kreativno reaguju ljubitelji Stalkera na ovu vest o "odmrzavanju" STALKER 2.

PS
Za one koji ne znaju ruski, Strelok kaže "Želim da znam kad će izaći Stalker 2".

http://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
S.T.A.R.A.C.
Experienced

PostSubject: Re: S.T.A.L.K.E.R. 2   Sat 19 May 2018, 14:54

Ne znam, bas me zanima kako Sergei planira napraviti tu igru? S kim?
Back to top Go down
AlfaStalker
Experienced

Broj poruka : 85
Datum upisa : 2014-05-17
Godina : 43
Raspoloženje : Братишка из спецназа

PostSubject: Re: S.T.A.L.K.E.R. 2   Sat 26 May 2018, 00:31

Back to top Go down
flexerca
Administrator

PostSubject: Re: S.T.A.L.K.E.R. 2   Tue 29 May 2018, 15:29

Nadam se da će kakav trailer uskoro izbaciti, da vidimo na šta će ličiti...
Back to top Go down
AlfaStalker
Experienced

Broj poruka : 85
Datum upisa : 2014-05-17
Godina : 43
Raspoloženje : Братишка из спецназа

PostSubject: Re: S.T.A.L.K.E.R. 2   Thu 31 May 2018, 22:33

Back to top Go down
flexerca
Administrator

PostSubject: Re: S.T.A.L.K.E.R. 2   Wed 06 Jun 2018, 01:36

purke62 wrote:
Zanimljivo je kako brzo i kreativno reaguju ljubitelji Stalkera na ovu vest o "odmrzavanju" STALKER 2.

PS
Za one koji ne znaju ruski, Strelok kaže "Želim da znam kad će izaći Stalker 2".
Igrao sam dosta igrica...poznajem ljude koje su zadnje pare davali za neke igrice, za DLC, za kojekakve nadogradnje...ali sve je to njihovo nekako kratko trajalo...taj njihov žar izgorio...
Šta je to sa nama stalkerašima, starim i mladim prdonjama i sa tim žarom za ovom igricom koji nikada ne izgori evo već godinama...
Kreativnost, modovanje...ne znam da ima i jedna igrica da ima dugovječnije i maštovitije fanove  scratch  Suspect  What a Face  affraid
Back to top Go down
S.T.A.R.A.C.
Experienced

PostSubject: Re: S.T.A.L.K.E.R. 2   Wed 06 Jun 2018, 11:40

Atmosfera i odlican gameplay. Te dvije komponente su najvaznije.
Prica i ne mora biti najdetaljnije ispricana, kao sto i nije u Stalkeru. Ali je sam koncept price odlican.

Modovi su samo jedan plus na sve to.

Back to top Go down
Zeka-Peka
Experienced

Broj poruka : 117
Datum upisa : 2012-07-22
Raspoloženje : zombiran...

PostSubject: Re: S.T.A.L.K.E.R. 2   Wed 06 Jun 2018, 14:13

Да покушам и ја да одговорим на питање, "Зашто је СТАЛКЕР прва, једина, "ди бесте", ...?"

Пре свега сваки детаљ (говорим о СоЦ-у, као "коловођи"), је урађен на изузетном уметничком нивоу, са изузетним познавањем "духа" СССР-а и источног блока. То није НИ БЛИЗУ у другим играма, већ, или је нека глупост, или нечија пропаганда, предубеђење, ... све у свему, по томе СТАЛКЕР одскаче од осталих игара готово бесконачно.

Друго, аутори СТАЛКЕРА су савршено спознали прикривени дух Словенског света, који почиње негде у тзв: "Лепенском виру", "Винчанској  култури", а "завршава" се са: Руском Царевином (Трећим Римским Царством), СССР-ом (блесавим комунизмом) и данас (ако хоћете...) Путиновом Русијом, која једина остаје на бранику неких исконских Вредности, које нису везане само за Словене, већ све.

Наиме, несловенски свет: Германи, Семити, Кинези, Индуси, ... предуго већ скидају "Цара" са "Престола" и гледају да Словене унизе до непостојања, Словене, чија култура (нпр. немање робова, милост ка заробљенима, Аријевска крв, итд, исл...), далеко одскачу од апсолутног примитивизма рецимо Германа (право прве брачне ноћи, људождерство-андрофаги западне европе, итд).

При томе су предели подунавља и украјне (поготову баш Припрат), археолошки апсолутно извор светске културе (хтели то неки да признају, или не...).

Треће, сама прича је проткана невероватним бројем алузија на распад комунизма и уплив невероватног броја немани капитализма, у остатке некада моћног поретка. Наиме цео тај Чернобилски прасак и подсећа на "прасак" (изненадни, неочекивани), једне јаке (прејаке) државе, који је све изненадио (сви који сада изигравају пророке, ТАДА су ПРОМАШИЛИ). Наравно, чак је и комунизам имао неких предности над обездушеним капитализмом (демократијом) која данас влада, а те предности имају ФУНДАМЕНТАЛАН карактер (џабе капитализму безброј ситних предности, када је суштински клањање идолу пара). Док је СССР комунизам, клањање идолу вредног-јаког човека, али ипак нечега бар привидно духовног, бар природног...

Онима којима се не свиђа моје "политичко-историјско-расно", гледање на "проблем", искрено се извињавам.

Али не навести и те особине СТАЛКЕРА, код описа игре, је по мени чист промашај.

cheers

А заиста мислим да СТАЛКЕР неће никада бити превазиђен...
Ни СТАЛКЕРОМ 2.
Жао ми је, али тако мислим... pig
Back to top Go down
Dasha67
Moderator

Broj poruka : 215
Datum upisa : 2013-08-12
Godina : 50
Raspoloženje : Da

PostSubject: Re: S.T.A.L.K.E.R. 2   Wed 06 Jun 2018, 17:36

Šta reče flexerca, starim i mladim prdonjama vidi ti njega, nema ni 40 ovamo nas naziva matorim prdonjama, da je po meni sada bi ti do kraja igre klečao na 7,62 čaurama!

Naravno, šalim se, i ti si matori prdonja. Stalker ne poznaje godine, mada je sve više klinaca koji idu putem gomile, pa igraju one onlajn igre koje su popularne, malo je mladih  istraživača koji se zakače u Zoni, krivo mi je što sam neke zbog sitnice na Forumu naribao...

Stalker i nema puno modova u odnosu na Fallout3/4, ali su većina vredni pažnje i probanja.

Zeka-Peko, gde god da odem, moram da se vratim u Zonu, ne znam zašto, vidim da radiš na tome, i slažem se, mada mislim da odgovor treba da tražiš u samoj igri, jer tvoje -citiram- ; ""политичко-историјско-расно", гледање на "проблем"", može nekoga dragog nam člana da zbuni, povredi ili nešto treće.

Tu smo svi sa Balkana, svi koji možemo da se razumemo jezikom kojim govorimo, zato se i Forum zove BalkanZona. Nema mi nešto Makedonaca doduše, ima Slovenaca, Hrvata, Bosanaca, svi smo dobro-došli!

Pozdrav svim Stalkerima! Čistite cev redovno i neka vas Bog čuva!
Back to top Go down
S.T.A.R.A.C.
Experienced

PostSubject: Re: S.T.A.L.K.E.R. 2   Thu 07 Jun 2018, 12:40

Zeka-Peka wrote:
Да покушам и ја да одговорим на питање, "Зашто је СТАЛКЕР прва, једина, "ди бесте", ...?"

Пре свега сваки детаљ (говорим о СоЦ-у, као "коловођи"), је урађен на изузетном уметничком нивоу, са изузетним познавањем "духа" СССР-а и источног блока. То није НИ БЛИЗУ у другим играма, већ, или је нека глупост, или нечија пропаганда, предубеђење, ... све у свему, по томе СТАЛКЕР одскаче од осталих игара готово бесконачно.

Друго, аутори СТАЛКЕРА су савршено спознали прикривени дух Словенског света, који почиње негде у тзв: "Лепенском виру", "Винчанској  култури", а "завршава" се са: Руском Царевином (Трећим Римским Царством), СССР-ом (блесавим комунизмом) и данас (ако хоћете...) Путиновом Русијом, која једина остаје на бранику неких исконских Вредности, које нису везане само за Словене, већ све.

Наиме, несловенски свет: Германи, Семити, Кинези, Индуси, ... предуго већ скидају "Цара" са "Престола" и гледају да Словене унизе до непостојања, Словене, чија култура (нпр. немање робова, милост ка заробљенима, Аријевска крв, итд, исл...), далеко одскачу од апсолутног примитивизма рецимо Германа (право прве брачне ноћи, људождерство-андрофаги западне европе, итд).

При томе су предели подунавља и украјне (поготову баш Припрат), археолошки апсолутно извор светске културе (хтели то неки да признају, или не...).

Треће, сама прича је проткана невероватним бројем алузија на распад комунизма и уплив невероватног броја немани капитализма, у остатке некада моћног поретка. Наиме цео тај Чернобилски прасак и подсећа на "прасак" (изненадни, неочекивани), једне јаке (прејаке) државе, који је све изненадио (сви који сада изигравају пророке, ТАДА су ПРОМАШИЛИ). Наравно, чак је и комунизам имао неких предности над обездушеним капитализмом (демократијом) која данас влада, а те предности имају ФУНДАМЕНТАЛАН карактер (џабе капитализму безброј ситних предности, када је суштински клањање идолу пара). Док је СССР комунизам, клањање идолу вредног-јаког човека, али ипак нечега бар привидно духовног, бар природног...

Онима којима се не свиђа моје "политичко-историјско-расно", гледање на "проблем", искрено се извињавам.

Али не навести и те особине СТАЛКЕРА, код описа игре, је по мени чист промашај.

cheers

А заиста мислим да СТАЛКЕР неће никада бити превазиђен...
Ни СТАЛКЕРОМ 2.
Жао ми је, али тако мислим... pig

Slovenski duh ja tu ne vidim, osjetim. Komunisticki da, i to se prije svega vidi po arhitekturi jer svi ti gradovi koji su gradjeni u Komunizmu su uniformni, jednolicni, i prilicno monotoni. To u stvari i jeste filozofija Komunizma. To se najbolje vidi u Pripyatu gdje je sve maltene identicno. I to je grad nastao tek 1970 god.

Teza da taj ne-slovenski svijet hoce da ponizi Slovene i unisti im kulturu ima smisla. Ali Hindusi, ili Indija s tim nemaju nista. To su najtolerantniji i najmudriji ljudi na svijetu, jer je to Vedska civilizacija - jos uvijek. Imam prijatelje iz Indije, i poznajem njihovu Istoriju dosta dobro.
A sto se tice tzv Arijske krvi, samo cu ti navesti par primjera; Veget-arian, Breath-arian, Purit-arian. Kontempliraj, istrazi ovo malo bolje.

Najveca zasluga za Stalker ovakav kakav jeste ide dizajnerima. To su ljudi entuzijasti, i clj im je bio napraviti nesto posebno, znaci ne samo jos jednu igru koja je kopija neke druge. Cijeli tim ja zasluzan za to, ali evo recimo izdvojit cu covjeka zasluznog za muziku, Mooze.
Zasto Stalker nikada nebi mogao biti napravljen na Zapadu? Pa zato jer je Zapad vise mehanican, materijalistican. Dok sto vise idete prema Istoku, taj materijalizam se gubi. Istok je mistican, duhovan. Ali to je Istocni duh, ne Slovenski striktno.
S druge strane Ukrainci su je jako napatili u svim tim ratovima i Komunizmu. Oni su najgore prosli u SSSR-u. To se isto dobro primjeti u Stalkeru, ta patnja, prizemljenost. To nije igra koja te pokusava pridobiti akcijom gdje sve prsti i gdje si ti nekakav superheroj.
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: S.T.A.L.K.E.R. 2   

Back to top Go down

S.T.A.L.K.E.R. 2

View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next