S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesRegisterLog in
Posetite Stalker BalkanZona Facebook stranu! Posetite i naš YT knanal BalkanZona YouTube channel! Subscribe! BalkanZona Admin tim
Poll
Koji browser koristite?
Mozilla Firefox
X-Ray SDK for CoP  I_vote_lcap39%X-Ray SDK for CoP  I_vote_rcap
 39% [ 21 ]
Google Chrome
X-Ray SDK for CoP  I_vote_lcap35%X-Ray SDK for CoP  I_vote_rcap
 35% [ 19 ]
Opera
X-Ray SDK for CoP  I_vote_lcap19%X-Ray SDK for CoP  I_vote_rcap
 19% [ 10 ]
Safari
X-Ray SDK for CoP  I_vote_lcap0%X-Ray SDK for CoP  I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Netscape
X-Ray SDK for CoP  I_vote_lcap0%X-Ray SDK for CoP  I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Microsoft Internet Explorer
X-Ray SDK for CoP  I_vote_lcap6%X-Ray SDK for CoP  I_vote_rcap
 6% [ 3 ]
Nije naveden
X-Ray SDK for CoP  I_vote_lcap2%X-Ray SDK for CoP  I_vote_rcap
 2% [ 1 ]
Total Votes : 54
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Latest topics
» Pozdrav svima
X-Ray SDK for CoP  Icon_minitimeby sadd Wed 20 Mar 2024 - 22:47

» Veliki pozdrav
X-Ray SDK for CoP  Icon_minitimeby Kostov Thu 7 Mar 2024 - 8:43

» S.T.A.L.K.E.R. 2
X-Ray SDK for CoP  Icon_minitimeby sadd Wed 27 Dec 2023 - 8:47

» Koji modovi?!
X-Ray SDK for CoP  Icon_minitimeby puza93 Wed 5 Jul 2023 - 1:23

» S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
X-Ray SDK for CoP  Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [1.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Zov Pripjata — prevod s ruskog i ukrajinskog
X-Ray SDK for CoP  Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [3.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Senka Černobilja — prevod s ruskog i ukrajinskog
X-Ray SDK for CoP  Icon_minitimeby Kostov Sat 1 Apr 2023 - 19:58

» Pozz svima
X-Ray SDK for CoP  Icon_minitimeby flexerca Fri 10 Mar 2023 - 14:49

Top posting users this week
No user
Top posters
MarkedOne8
X-Ray SDK for CoP  I_vote_lcapX-Ray SDK for CoP  I_voting_barX-Ray SDK for CoP  I_vote_rcap 
sadd
X-Ray SDK for CoP  I_vote_lcapX-Ray SDK for CoP  I_voting_barX-Ray SDK for CoP  I_vote_rcap 
purke62
X-Ray SDK for CoP  I_vote_lcapX-Ray SDK for CoP  I_voting_barX-Ray SDK for CoP  I_vote_rcap 
PoWeR
X-Ray SDK for CoP  I_vote_lcapX-Ray SDK for CoP  I_voting_barX-Ray SDK for CoP  I_vote_rcap 
Placenik
X-Ray SDK for CoP  I_vote_lcapX-Ray SDK for CoP  I_voting_barX-Ray SDK for CoP  I_vote_rcap 
Pr3D@tor
X-Ray SDK for CoP  I_vote_lcapX-Ray SDK for CoP  I_voting_barX-Ray SDK for CoP  I_vote_rcap 
quicksilver
X-Ray SDK for CoP  I_vote_lcapX-Ray SDK for CoP  I_voting_barX-Ray SDK for CoP  I_vote_rcap 
flexerca
X-Ray SDK for CoP  I_vote_lcapX-Ray SDK for CoP  I_voting_barX-Ray SDK for CoP  I_vote_rcap 
djordje29
X-Ray SDK for CoP  I_vote_lcapX-Ray SDK for CoP  I_voting_barX-Ray SDK for CoP  I_vote_rcap 
Dasha67
X-Ray SDK for CoP  I_vote_lcapX-Ray SDK for CoP  I_voting_barX-Ray SDK for CoP  I_vote_rcap 
Statistics
We have 642 registered users
The newest registered user is alekZZ

Our users have posted a total of 9852 messages in 747 subjects
Who is online?
In total there are 4 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 4 Guests

None

Most users ever online was 26 on Fri 2 Aug 2019 - 16:45

Share | 
 

 X-Ray SDK for CoP

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

X-Ray SDK for CoP  Empty
PostSubject: X-Ray SDK for CoP    X-Ray SDK for CoP  Icon_minitimeSat 1 Jan 2011 - 15:04

Novogodišnji poklon iz GSC Game World
Rešili su da poklone moderima, potpuno funkcionalan SDK za CoP.Koliko sam razumeo, radi bez problema na Windows 7 64 bita, što je inače problem kod SDK za SoC.
Koliko sam razumeo , jezik interfejsa j e engleski ali je dokumentacija na ruskom, za sad.
Dokumentacij, tu se verovatno misli na tutorijale u PDF formatu.
Možete ga skinuti odavde
SDK for X-Ray 1.6 (Call of Pripyat)
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
CRO White Wolf
Experienced
CRO White Wolf

Broj poruka : 196
Datum upisa : 2010-09-27
Godina : 28
Lokacija : Split,Hrvatska(Croatia)
Raspoloženje : copypaste

X-Ray SDK for CoP  Empty
PostSubject: Re: X-Ray SDK for CoP    X-Ray SDK for CoP  Icon_minitimeSat 1 Jan 2011 - 18:39

Idem odmah isprobat! :kreki:
Back to top Go down
http://steamcommunity.com/profiles/76561198010005489/
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

X-Ray SDK for CoP  Empty
PostSubject: Re: X-Ray SDK for CoP    X-Ray SDK for CoP  Icon_minitimeMon 10 Jan 2011 - 17:14

da li to znači da sad možemo da se prebacimo na cop?!XD
Back to top Go down
https://valsogard.com/
S.T.A.R.A.C.
Experienced
S.T.A.R.A.C.

Broj poruka : 103
Datum upisa : 2011-01-31
Lokacija : Flatrth

X-Ray SDK for CoP  Empty
PostSubject: Re: X-Ray SDK for CoP    X-Ray SDK for CoP  Icon_minitimeWed 20 Apr 2011 - 17:13

Je li pokusavao neko sa Level editorom raditi cisto neke osnovne izmjene, kao premjestanje/ubacivanje objekata ili mijenjanje konfiguracije terena?



Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

X-Ray SDK for CoP  Empty
PostSubject: Re: X-Ray SDK for CoP    X-Ray SDK for CoP  Icon_minitimeWed 20 Apr 2011 - 19:40

S.T.A.R.A.C. wrote:
Je li pokusavao neko sa Level editorom raditi cisto neke osnovne izmjene, kao premjestanje/ubacivanje objekata ili mijenjanje konfiguracije terena?
To baš neide tako.U SDK može samo da se doradi level i da mu se dodaju texture, lampe , razna druga čudesa ali ne mođe da se edituje geometrija, odnosno objekti i sama mapa.To mora prvo da se uradiu nekom 3d programu, tipa 3Ds max, Maya, Blender....Postoje plugin-ovi za uvoz .geom formata iz Stalkera, direktno u 3Ds max i Maya i LightWave i plug-inovi za export u .object formatu (SDK).Kad se završi sa editovanjem i sačuva u .object formatu, onda se uveze u LevelEditor i dalje nastavi sa doradom, zadavaljem raznih stvar, a o tome znam premalo da bi nešto mogao objasniti.
Mislim da MarkedOne8 sad zna više o tome od mene.
Ja sam se malo zezao pa sam u Max uvezao kartu Kordon i uklonio nekoliko statičnih objekata.Uklonio sam onu rampu na severu kod prelaza za Garbage i onu kapiju iza.Desno od ATP u onom tunelu gde je prelaz z Dark Valey, tu sam uklonio one betonske prepreke.To sam uradio d a bi na mapi moglo da se vozi autom do kraja i da se u autu pređe u sledeći nivo.E sad, to sve bi trebalo doraditi u SDK a ja to naželost ne znam.Nije problem dodati neki objekat ili možda proširiti ili preoblikovati mapu , reljef i slično.Većinom to rade u Maya a ona mi ide na živce jer je komplikovan za naučiti osnovne stavari a kamo li nešto složenije.Inače je jako moćan program i većinom u njoj rade mape.Naj više se koristi verzija 8.5 i 2.008 i za njih imaj korektni plugin-ovi i gomila tutorijala, stim što su ti tutorijali 90% na ruskom, barem oni kvalitetni.Iam i nekoliko video tutorijala pa je onda malo lakše provaliti.
Ja odavno imam neke ideje oko mapa ai moja mašina i nije baš kadra da radi sa toliko velikim objektima pa se tokom renderovanja zbaguje i onda ode sve što si se mučio satima u nepovrat.
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

X-Ray SDK for CoP  Empty
PostSubject: Re: X-Ray SDK for CoP    X-Ray SDK for CoP  Icon_minitimeWed 20 Apr 2011 - 20:03

Ja sam cak pokusavao da napravim potpuno novu mapu uz pomoc nekog tutoriala.Sve je islo dobro dok nije stigao na red rad u CMD-u, a to je jako lose objasnjeno u tutorialu i tu sam sad stao i cekam neki revolucionarni tutorial koji objasnjava ceo potupak exportovanja.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

X-Ray SDK for CoP  Empty
PostSubject: Re: X-Ray SDK for CoP    X-Ray SDK for CoP  Icon_minitimeWed 20 Apr 2011 - 21:25

MarkedOne8 wrote:
...... tu sam sad stao i cekam neki revolucionarni tutorial koji objasnjava ceo potupak exportovanja.
Ovo u prevodu znači , "...čekam da Čiča provali fore pa da mi posle sve to potanko objasni" :crazy:
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
S.T.A.R.A.C.
Experienced
S.T.A.R.A.C.

Broj poruka : 103
Datum upisa : 2011-01-31
Lokacija : Flatrth

X-Ray SDK for CoP  Empty
PostSubject: Re: X-Ray SDK for CoP    X-Ray SDK for CoP  Icon_minitimeWed 20 Apr 2011 - 22:42

To sam i pretpostavio. A ja i Maya, nebo i zemlja Very Happy

Ovo mi smeta:

[img]X-Ray SDK for CoP  Xrengine201104202121276 [/img]

Znaci ovdje bih, oznaceno crvenom, ubacio nekakvo brdasce da zamaskiram ovo sivilo, i da se dobije osjecaj kako rijeka skrece u desno. Nista komplicirano.
Ovo izgleda ok kada se koristi textura magle i kada je "far plane" na 350.0 recimo.

Btw, danas sam skinuo CoP SDK, pa malo se zezam s njim. Uspio sam otvoriti Zaton mapu.

I na koji nacin se izmjene prebacuju u igru?

Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

X-Ray SDK for CoP  Empty
PostSubject: Re: X-Ray SDK for CoP    X-Ray SDK for CoP  Icon_minitimeWed 20 Apr 2011 - 23:46

S.T.A.R.A.C. wrote:
I na koji nacin se izmjene prebacuju u igru?

Tako glasi i moje pitanje!Ja sam napravio jednu mapu u 3Ds Maxu, kao jedno malo brdasce a okolo put.Texture sam uzeo iz vanilla igre.Exportovao sam to kao .object onda sredio u SDK.Cak sam i u SDK uspeo da kompajliram ali ne znam kako se odradjuje ona finalna obrada...Znaci bukvalno poslednji prokleti korak. scratch

Purke, ja sam ti rekao da mi je CMD slabija strana.Da nije toga, mozda bih vec sad stancovao mape...
Back to top Go down
https://valsogard.com/
S.T.A.R.A.C.
Experienced
S.T.A.R.A.C.

Broj poruka : 103
Datum upisa : 2011-01-31
Lokacija : Flatrth

X-Ray SDK for CoP  Empty
PostSubject: Re: X-Ray SDK for CoP    X-Ray SDK for CoP  Icon_minitimeFri 22 Apr 2011 - 23:30

Ok, kada se izvrse promjene na mapi, sejvaju se u "rawdata" folder.

Poslije toga se ide na compile opciju, i onda sta?
Tu mi nudi podopcije: build, make game, make details, make hom...
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

X-Ray SDK for CoP  Empty
PostSubject: Re: X-Ray SDK for CoP    X-Ray SDK for CoP  Icon_minitimeFri 22 Apr 2011 - 23:39

S.T.A.R.A.C. wrote:
Ok, kada se izvrse promjene na mapi, sejvaju se u "rawdata" folder.

Poslije toga se ide na compile opciju, i onda sta?
Tu mi nudi podopcije: build, make game, make details, make hom...

Ide se na build.Ako je sve odradjeno kako treba, pisace building ok ili tako nesto.Fajlovi od mape ce biti u rawdata folderu.Pronadji mene ili Purketa na Skype ili MSN ako ti je potrebna pomoc.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
S.T.A.R.A.C.
Experienced
S.T.A.R.A.C.

Broj poruka : 103
Datum upisa : 2011-01-31
Lokacija : Flatrth

X-Ray SDK for CoP  Empty
PostSubject: Re: X-Ray SDK for CoP    X-Ray SDK for CoP  Icon_minitimeSat 23 Apr 2011 - 0:37

I tu imam sada tzv. part fajlove.

Sta s njima?
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

X-Ray SDK for CoP  Empty
PostSubject: Re: X-Ray SDK for CoP    X-Ray SDK for CoP  Icon_minitimeSat 30 Apr 2011 - 16:58

Kako kaze opis na FileFrontu, izgleda da se sa SDK dobije sve potrebno za ubacivanje mapa i da nisu potrebni nikakvi Bardakovi niti slicni alati...Nadam se da je tako!
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Pr3D@tor
Administrator
Pr3D@tor

Broj poruka : 379
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 36
Lokacija : Pozarevac , Srbija

X-Ray SDK for CoP  Empty
PostSubject: Re: X-Ray SDK for CoP    X-Ray SDK for CoP  Icon_minitimeFri 6 May 2011 - 3:29

Pa sto ne bi bilo znas li ti sta je uopste SDK? Software development kit,i uvek obuhvate alate za prvaljenje mapa i kreaciju novih stvari.
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

X-Ray SDK for CoP  Empty
PostSubject: Re: X-Ray SDK for CoP    X-Ray SDK for CoP  Icon_minitimeFri 6 May 2011 - 13:13

Pr3D@tor wrote:
Pa sto ne bi bilo znas li ti sta je uopste SDK? Software development kit,i uvek obuhvate alate za prvaljenje mapa i kreaciju novih stvari.

U slucaju sa stalker SDK, sasvim je suprotno.stalker SDK sluzi samo kao pomoc u prilagodjavanju fajlova za igru ali je potpuno limitiran po pitanju mogucnosti krecija u njemu.Skini SDk instaliraj ga pa probaj i sam da napravis nesto pa ces videti da ne moze.Za SDK SoC su potrebni jos neki sitni alati valja i neki Bardakovi alati da i rad u CMD-u da bi se konvertovao level za igru a to je zamrseno da ne moze biti vise...Nadam se da to nije slucaj sa CoP SDK
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Pr3D@tor
Administrator
Pr3D@tor

Broj poruka : 379
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 36
Lokacija : Pozarevac , Srbija

X-Ray SDK for CoP  Empty
PostSubject: Re: X-Ray SDK for CoP    X-Ray SDK for CoP  Icon_minitimeFri 6 May 2011 - 13:56

Pa to zavisi od gospode koja su pravila igru,nije neobicno da pises mejl njima da ti odobre upotrebu odredjenih alata i slicno,vecina modera tako radi. Meni je to cudno da izbace sdk a da nemozes da vrsis neke vece manipulacije da tako kazem.
Back to top Go down
S.T.A.R.A.C.
Experienced
S.T.A.R.A.C.

Broj poruka : 103
Datum upisa : 2011-01-31
Lokacija : Flatrth

X-Ray SDK for CoP  Empty
PostSubject: Re: X-Ray SDK for CoP    X-Ray SDK for CoP  Icon_minitimeFri 6 May 2011 - 14:18

MarkedOne8 wrote:
Kako kaze opis na FileFrontu, izgleda da se sa SDK dobije sve potrebno za ubacivanje mapa i da nisu potrebni nikakvi Bardakovi niti slicni alati...Nadam se da je tako!

Evo nesto za tebe:

Quote :
Converter command structure
• converter -level cs:l05_bar -mode le -with_lods

Compiling levels in CS SDK
1) Compile -> Build
2) Compile -> Make Game, Make AI map
3) Compile draft AI map with xrAI for both maps first. The .bat for execution of this should look like:

@start bin\mixed\xrAI.exe –draft – f level_name
4) Copy the levels\ folder into CoP gamedata folder, do not forget about game_levels.ltx, game_maps_single.ltx, game_graphs.ltx and spawns\ folder too.
5) Register the levels in editors\gamedata\configs\game_levels.ltx
6) Compile the spawn file with xrAI for both maps simultaneously. The .bat for execution of this should look like:

@start bin\mixed\xrAI.exe -no_separator_check -s level_name1,level_name2
7) Copy all missing textures (if any) to the sdk import folder and convert them to .tga. Then in Level Editor, use Images -> Check New Textures to generate .thm. Bump maps need to be linked in.
Cool SoC shaders will need to be replaced by the CS shaders. Use Objects -> Library Editor, and the properties of the ground texture file of the level.
9) Run xrLC to generate a new build.cform file with a command like this

@start bin\compilers\xrlc.exe -f level_name
10) Compile the final spawn file with a .bat excuting like:

@start bin\mixed\xrAI.exe -no_separator_check -s level_name
11) Compile final AI map with xrAI for the level last. The .bat for execution of this should look like:

@start bin\mixed\xrAI.exe -f level_name
12) Repeat steps 1, 2, 9, 10, 11 on after setting settings to high in the SDK for final build
13) Use xrlc -nosmg -gi -f level_name to remove shadow maps
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

X-Ray SDK for CoP  Empty
PostSubject: Re: X-Ray SDK for CoP    X-Ray SDK for CoP  Icon_minitimeFri 6 May 2011 - 14:26

Hvala starac ali i to je prilicno zamrseno jer se u ovom odeljku koji si napisao pominje cak CS SDK cini mi se, pa sam ja juce naleteo na neki tutorial koji pominje SoC SDK da bi se ubacila neka mapa u CoP al tesko je naci tutorial bas za CoP SDK...

Na AMK forumu sam nasao ovaj tutorial pa ko hoce, nek se pozabavi malo.Ja cu to svakako da proucavam i da se zanimam jer me najvise interesuje pravljenje mapa i to konkretno za Call of Pripyat.

Imate i ovaj tutorial.Oba su na ruskom, pa prevedite stranice sa Google Chrome i bice vam dosta jasnije.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Sponsored content




X-Ray SDK for CoP  Empty
PostSubject: Re: X-Ray SDK for CoP    X-Ray SDK for CoP  Icon_minitime

Back to top Go down
 

X-Ray SDK for CoP

View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona :: Modovanje :: STALKER Modovanje-
Jump to: