S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesRegisterLog in
Posetite Stalker BalkanZona Facebook stranu! Posetite i naš YT knanal BalkanZona YouTube channel! Subscribe! BalkanZona Admin tim
Poll
Koji browser koristite?
Mozilla Firefox
2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_vote_lcap39%2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_vote_rcap
 39% [ 21 ]
Google Chrome
2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_vote_lcap35%2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_vote_rcap
 35% [ 19 ]
Opera
2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_vote_lcap19%2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_vote_rcap
 19% [ 10 ]
Safari
2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_vote_lcap0%2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Netscape
2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_vote_lcap0%2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Microsoft Internet Explorer
2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_vote_lcap6%2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_vote_rcap
 6% [ 3 ]
Nije naveden
2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_vote_lcap2%2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_vote_rcap
 2% [ 1 ]
Total Votes : 54
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
March 2024
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Latest topics
» Pozdrav svima
2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Icon_minitimeby sadd Wed 20 Mar 2024 - 22:47

» Veliki pozdrav
2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Icon_minitimeby Kostov Thu 7 Mar 2024 - 8:43

» S.T.A.L.K.E.R. 2
2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Icon_minitimeby sadd Wed 27 Dec 2023 - 8:47

» Koji modovi?!
2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Icon_minitimeby puza93 Wed 5 Jul 2023 - 1:23

» S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [1.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Zov Pripjata — prevod s ruskog i ukrajinskog
2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [3.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Senka Černobilja — prevod s ruskog i ukrajinskog
2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Icon_minitimeby Kostov Sat 1 Apr 2023 - 19:58

» Pozz svima
2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Icon_minitimeby flexerca Fri 10 Mar 2023 - 14:49

Top posting users this week
No user
Top posters
MarkedOne8
2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_vote_lcap2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_voting_bar2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_vote_rcap 
sadd
2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_vote_lcap2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_voting_bar2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_vote_rcap 
purke62
2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_vote_lcap2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_voting_bar2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_vote_rcap 
PoWeR
2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_vote_lcap2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_voting_bar2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_vote_rcap 
Placenik
2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_vote_lcap2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_voting_bar2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_vote_rcap 
Pr3D@tor
2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_vote_lcap2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_voting_bar2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_vote_rcap 
quicksilver
2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_vote_lcap2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_voting_bar2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_vote_rcap 
flexerca
2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_vote_lcap2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_voting_bar2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_vote_rcap 
djordje29
2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_vote_lcap2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_voting_bar2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_vote_rcap 
Dasha67
2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_vote_lcap2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_voting_bar2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_vote_rcap 
Statistics
We have 642 registered users
The newest registered user is alekZZ

Our users have posted a total of 9852 messages in 747 subjects
Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None

Most users ever online was 26 on Fri 2 Aug 2019 - 16:45

Share | 
 

 2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi)

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Vortex
Experienced


Broj poruka : 62
Datum upisa : 2011-01-20
Lokacija : negde tamo...
Raspoloženje : :D

2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Empty
PostSubject: 2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi)   2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Icon_minitimeWed 23 Feb 2011 - 15:49

http://www.vtc.com/modules/content/onlineuInfo.php
http://www.tutorialized.com/
http://www.pixel2life.com/
http://www.highend3d.com/
http://www.3d-resources.com/3d_tutorials.php
http://www.3dm3.com/tutorials/
http://www.3dmaxer.dk/tutorial.asp?ak=1
http://www.evermotion.org/tutorials
- tu negde na sajtovima ima i free modeli, pluginovi itd.

Crteži u projekciji omogućavaju lakše modelovanje u 3D:
http://www.the-blueprints.com/blueprints/



Ovde možete komentarisati i postavljati linkove koje znate u vezi tutorijala i dodataka za kompjutersko dizajniranje.


Last edited by Vortex on Thu 24 Feb 2011 - 13:31; edited 1 time in total
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Empty
PostSubject: Re: 2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi)   2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Icon_minitimeWed 23 Feb 2011 - 19:29

Iskreno, mislim da bi bilo bolje da si postavio ovo u sekciji Modovanje\Tutorijali. Bas sam planirao da napravim temu sa linkovima u vezi 3Ds Maxa.U svakom slucaju, hvala!

Evoj, ja cu da postavim jedan YT channel! macrotutorial je channel posvecen tutorialima za AutoCAD i 3Ds Max, ali za sada na channelu postoje tutoriali samo za 3Ds Max.Iz samo najosnovnijeg videa sa ovog channela sam naucio dosta o radu sa 3Ds Maxom a imam najmanje jos 4 puta toliko da naucim pirat

A ovo je isto dobar sajt sa plug-inovima za 3Ds Max jer podrzava se verzije, tacnije, za svaki postoji poseban odeljak.3Ds Max plug-ins

A ovo je do sada najbolji tutorial koji sam nasao za Unwrap UVW u 3Ds Maxu!


3Ds Max plug-inovi za S.T.A.L.K.E.R.


GEOM Importer v1.0.1

S.T.A.L.K.E.R. Max Factory v0.1

[url=http://stalkerin.gameru.net/modules.php?
name=Downloads&d_op=viewtheoned&lid=439]X-Ray .objetc plug-in[/url]

Kompletni tutoriali zaq rad u 3Ds Maxu
http://www.macrotutorials.com/eng_index.html


Last edited by MarkedOne8 on Wed 29 Jun 2011 - 15:44; edited 6 times in total
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Placenik
Veteran
Placenik

Broj poruka : 407
Datum upisa : 2010-11-07
Godina : 40
Lokacija : Salzburg, Austrija
Raspoloženje : Zloglasno

2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Empty
PostSubject: Re: 2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi)   2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Icon_minitimeWed 23 Feb 2011 - 19:42

Temu sam premestio u podforum Tutorijali,jer je na bazi tutorijala programa.
Back to top Go down
Vortex
Experienced


Broj poruka : 62
Datum upisa : 2011-01-20
Lokacija : negde tamo...
Raspoloženje : :D

2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Empty
PostSubject: Re: 2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi)   2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Icon_minitimeThu 24 Feb 2011 - 10:38

leee e žurio sam nešto i nisam video ovaj podforum Razz
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Empty
PostSubject: Re: 2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi)   2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Icon_minitimeThu 24 Feb 2011 - 13:05

Dva vrlo vazna plug-ina koja omogucavaju da importujete .geom fajlove kao i .geom mape iz S.T.A.L.K.E.R. fajlova u 3DsMax.

GEOM Importer v1.0.1

S.T.A.L.K.E.R. Max Factory v0.1

Ovaj prvi plug-in od 80KB sam instalirao i odmah isprobao!Evo rezultata:
2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Barfull
2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Bararena



Last edited by MarkedOne8 on Thu 24 Feb 2011 - 13:45; edited 3 times in total
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Vortex
Experienced


Broj poruka : 62
Datum upisa : 2011-01-20
Lokacija : negde tamo...
Raspoloženje : :D

2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Empty
PostSubject: Re: 2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi)   2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Icon_minitimeThu 24 Feb 2011 - 13:23

MarkedOne8 wrote:
Dva vrlo vazna plug-ina koja omogucavaju da importujete .geom fajlove kao i .geom mape iz S.T.A.L.K.E.R. fajlova u 3DsMax.

Geometry Decompiler

!STALKER MAX Factory 0.1

Plugin for 3D Studio Max 2.0
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Empty
PostSubject: Re: 2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi)   2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Icon_minitimeThu 24 Feb 2011 - 13:38

Vortex wrote:
MarkedOne8 wrote:
Dva vrlo vazna plug-ina koja omogucavaju da importujete .geom fajlove kao i .geom mape iz S.T.A.L.K.E.R. fajlova u 3DsMax.

Geometry Decompiler

!STALKER MAX Factory 0.1

Plugin for 3D Studio Max 2.0

Vortex, mozes li da mi kazes sta rade ti plug-inovi?Cisto da se zna, neki description ne bi skodio.Nadam se da neki plug-inovi za 6,7 i 8 verzije Maxa rade i za 9-ku jer je ja koristim.Verovatno si mi quotovao post zato sto sam zaboravio da stavim linkove
pirat

Sad sam poceo da istrazujem sta je i kako je potrebno uraditi da bi se uspesno izmenila mapa za stalker ili eventualno napravila nova.Mozda bi smo trebali da otvorimo novu temu?Neka to moderatori sredjuju :gihihi:
Gledam sad mapu Bar, i vidim kako je sve to toliko slozeno.Delovi mape u igri po kojima mozete da krocite u igri su zajedno oko 10 puta manji od cele mape! Sami objekti bi mogli da se lako izmene, ali tu bi, blago receno, nastao haos jer bi svakom objektu morale da se menjaju texture ili prave nove.Posto sam se ja licno interesovao za izmenjivanje mapa, pocecu da pricam u prvom licu XD Mislim da bi najbolje bilo da za pocetak samo kopiram neke sitnije objekte i da pokusam nesto ,,da ubodem da radi" pa onda da se analiziraju rezultati.Kao u laboratoriji scratch
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Vortex
Experienced


Broj poruka : 62
Datum upisa : 2011-01-20
Lokacija : negde tamo...
Raspoloženje : :D

2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Empty
PostSubject: Re: 2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi)   2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Icon_minitimeThu 24 Feb 2011 - 13:46

2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Logo_3dxtras

Free download raznih 3D objekata u formatu .max i .lwo – samo 10 fajla na isti IP

Možda može da se iskoristi nešto za Stalker. Smile


Last edited by Vortex on Thu 24 Feb 2011 - 14:08; edited 2 times in total
Back to top Go down
Vortex
Experienced


Broj poruka : 62
Datum upisa : 2011-01-20
Lokacija : negde tamo...
Raspoloženje : :D

2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Empty
PostSubject: Re: 2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi)   2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Icon_minitimeThu 24 Feb 2011 - 13:56

MarkedOne8 wrote:
Vortex, mozes li da mi kazes sta rade ti plug-inovi?

Davno sam ih probao, pa sa jednim od njih možeš da otvoriš mapu iz Stalkera, da modifikuješ itd... za ovo drugo neznam šta beše. 3D Studio Max 2.0 matora verzija, niko ne koristi, nego eto postavio sam link čisto da ima i to. Neutral
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Empty
PostSubject: Re: 2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi)   2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Icon_minitimeThu 24 Feb 2011 - 14:04

Jesi nekad probao da editujes mapu?Bilo bi jako dobro kad bi mogao da nam ispricas svoje iskustvo.Konkretno, mene jako interesuje tvoe znanje po pitanju mapa.Ko zna sta ispadne na kraju.Mozda padne i neka Vrsac mapa cheers
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Vortex
Experienced


Broj poruka : 62
Datum upisa : 2011-01-20
Lokacija : negde tamo...
Raspoloženje : :D

2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Empty
PostSubject: Re: 2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi)   2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Icon_minitimeThu 24 Feb 2011 - 14:12

Nisam se kočio sa time i nemam iskustva. No
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Empty
PostSubject: Re: 2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi)   2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Icon_minitimeThu 24 Feb 2011 - 14:19

OK nije problem.Cini mi se da je cela Zona podeljena na ploce.Pominjalo se vec u temi da je Zona podeljena na levele i to stoji, ali kada bi smo poredjali modele svih mapa, meni se cini da bi one bile odmah jedna do druge.Kao sto je, npr. planeta Zemlja podeljena na meridijane i paralele.Na ovoj slici sam obelezio gde se otprilike moze krociti na mapi.Uverite se i sami koliko je ,,nepotrebnog" na mapi.Zasto sam stavio navodnike?Pa, upravo zbog onog zakljucka koji sam gore obrazlozio.
2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Barwalkable

Taj veliki deo terena sa zapadne strane je vrlo tajanstven.Zasto je to tu kad to ni ne moze da se vidi u igri?

A sto se tice modelovanja mapa...Mozda bi ipak bilo bolje da se rade u Autodesk Maya programu...Ko bi znao?!

2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Agropromunderground
Ova slika prikazuje haos unutar mape.Mislim da bi snalazenje prilikom pravljenja underground mapa bilo na ivici snalazljivosti u ovakvim uslovima.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Tony
Moderator
Tony

Broj poruka : 101
Datum upisa : 2011-02-10
Godina : 34
Lokacija : Šamac RS/BiH

2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Empty
PostSubject: Re: 2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi)   2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Icon_minitimeSat 26 Feb 2011 - 16:33

kad smo vec kod maya ako eko ima kakav koristan plugin za 2011 pa da postavi naravno u vezi stalkera. ja sam trazio na etu nema ni za lijeka jbg. a probao sam max i nekako mi ne lezi (komplikovaniji) jer sam ja ipak jos nov u svemu tome.

_________________________________________________
2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Give2
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net/
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Empty
PostSubject: Re: 2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi)   2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Icon_minitimeSat 26 Feb 2011 - 17:42

Max je mnogo laksi nego sto mislis.Laksi je i od Maye ali se i vise koristi u vezi stalkera.Max je nezaobilazan dok Maya nije neophodan program.Nemam plug-inove za Mayu, ali dosta smo plug-inova nasli za 3DsMax.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Tony
Moderator
Tony

Broj poruka : 101
Datum upisa : 2011-02-10
Godina : 34
Lokacija : Šamac RS/BiH

2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Empty
PostSubject: Re: 2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi)   2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Icon_minitimeSat 26 Feb 2011 - 18:10

mozda je i jednostavniji ali ja sam se skoro poceo zaimat oko toga i odma sam naisao na mayu i nekako mi je "legla" . zaci treba i max instalirat zbog konvertoanja Very Happy .
sa kojom je verzijom nema problema sto se tice pluginova.

_________________________________________________
2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Give2
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net/
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Empty
PostSubject: Re: 2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi)   2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Icon_minitimeSat 26 Feb 2011 - 18:28

E moram da ti prokomentarisem potpis ispod posta!Kad Mile Kosmonaut to bude video...ima da se odusevi!I njega jako nervira Bill Ga[y]tes sa sve svojim ubagovanim Windowsem!

Skini Max 9.Na pm cu da ti posaljem link.Nije on bitan ni zbog konvertovanja ali bolje je da ti se nadje pri ruci!Bilo bi dobro da procitas neke tutoriale sa foruma i da se oprobas u nekim vestinama modovanja kao npr. dizajn mapa, rad na 3D modelima, texture, dizajn oruzja...itd. pa da vidis sta ti se najvise svidja i sta ti najvise lezi pa da nam se pridruzis u mozda nekom ozbiljnijem projektu!
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Vortex
Experienced


Broj poruka : 62
Datum upisa : 2011-01-20
Lokacija : negde tamo...
Raspoloženje : :D

2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Empty
PostSubject: Re: 2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi)   2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Icon_minitimeSat 26 Feb 2011 - 20:35

MarkedOne8 wrote:
Taj veliki deo terena sa zapadne strane je vrlo tajanstven.Zasto je to tu kad to ni ne moze da se vidi u igri?

Jer je ravnica i onda su morali da naprave tako veliki deo da se kraj (ivica) mape ne bi videlo, inače bi bilo bezveze da su presekli mapu bliže igračkom delu "wtf ivica planete?", kao na ulazu dole vidiš, nego tu je brdovito nisu imali razloga da prave veliki deo, jer sa puta ne vidiš celu gornju površinu tih uzvišenja. Smile Isto na nekom nepristupačnom delu mape, objekti u prostoriji ili zgrade su bez jedne ili dve stranice, prazno je - jer što više i većih (nepotrebnih) objekata ima na mapi, duže je učitavanje, itd.

Ovo što se tiče mape, pa i glupo je što su sve mape u brdima, a u realnosti oblast Černobil i okolina je ravnica, video sam na netu slike, negde ima uzvišenja i padova, ali su male nadmorske visine Rolling Eyes mislim
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Empty
PostSubject: Re: 2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi)   2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Icon_minitimeSat 26 Feb 2011 - 21:47

P i u igri je u sustini mala nadmorska visina, ali te male promene u visini su nagle u vidu brezuljaka ili nekih uzvisenja...Red Forest u SoC je trebalo da predstavlja Crvenu sumu ali u fajlovima i svugde se to zove Radar zbog onih antena i tu ima dosta brda i stena kao da je to dovezo Mile Kosmonaut!Crvena Suma iz CS je vec nesto vise nalik na pravu Crvenu sumu jer je dosta ravnija i ,,zelenija".Purke je nasao jedan video sa mapom koja predstavlja navodno realni put do Prypyata.To je kilometarska mapa i nema nicega zanimljivog osim pravca kojim se vozikas i jednog sela.E sad, ta mapa je u tsvari iz 3 dela, kao 3 mape.Na krajnjem delu je jedna zgrada i lepo se vidi u daljini Chernobyl NPP, ali taj NPP uopste nije na toj mapi!Pitao sam Purketa i on je rekao da je to samo montirana slika.Kad su moderi znali kako to da izvedu, zasto nisu mogli sami dizajneri igre?Izgleda da u vreme pravljenja igre ni oni sami nisu masterirali neke tehnike modovanja, a cini mi se da su im bas mape bile najveci problem.Zato su ih verovatno toliko i sekli.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Tony
Moderator
Tony

Broj poruka : 101
Datum upisa : 2011-02-10
Godina : 34
Lokacija : Šamac RS/BiH

2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Empty
PostSubject: Re: 2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi)   2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Icon_minitimeSun 27 Feb 2011 - 10:09

Hvala MarkedOne8 na max-u, malo cu da procackam, jer mene bas i zanima pravljenje mapa samo sto ja tek ucim o tome.
a sto se tice potpisa ko jos voli Bila i win samo sto smo vezani za njega odredjenim korisnim programima koji nisu bas prijateljski nastrojeni sa alternativom Very Happy

_________________________________________________
2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Give2
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net/
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Empty
PostSubject: Re: 2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi)   2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Icon_minitimeSun 27 Feb 2011 - 11:15

Dobro si to rekao za Windows, al necemo sad o off-topicu.

I ja tek ucim o mapama, i sve sto znam za sad jeste napisano u ovoj temi - malo, zar ne?Nigde nisam napisao ni kako se otvara ni sta se otvara, zato sto ne znam.Naucice se i to jednom, nadam se sto pre.

Za sada znam da je .geom fajl od neke mape u stvari njen teren i on zauzima najvise prostora na HDD-u.Nije problem da se on otvori sa 3Ds Maxom i izmeni, npr. uzmes zgradu Arene u Baru i kopiras je odmah pored celu.To nije problem, cak bi trebalo i texture da ima ako se ne varam ali bojim se da bi trebalo sve ostale fajlove vezano za mapu prepravljati.Da se izmeni AI sema mapa, odnosno da se obeleze mesta gde npc-ovi mogu da se krecu itd...Jos istrazujemo, tako da mozda i nije tako.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Vortex
Experienced


Broj poruka : 62
Datum upisa : 2011-01-20
Lokacija : negde tamo...
Raspoloženje : :D

2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Empty
PostSubject: Re: 2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi)   2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Icon_minitimeTue 15 Mar 2011 - 20:47

2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) T_l

2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) I_folder_new_hot Navlakuša, gluposti! Skineš fajl u nekom *.rar.exe formatu, raspakuje se do 90 i nešto %, posle ti postavi da moraš poslati cifre preko SMS da bi kao dobio šifru neku kako bi omogućio 100% raspakovanog fajla i verovatno 100% fininansijski zaglibio!

Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Empty
PostSubject: Re: 2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi)   2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Icon_minitimeWed 16 Mar 2011 - 0:44

E, moj Mare....do kad da te učim neke stvari?Ruski je jezik budućnosti, samo malo da se potrudiš i sve bi ti bilo jasno.Tebi izgleda stvarno treba neki tutorijal, kako skinuti nešto sa interneta.Ti izgleda ni sa sajtova na engleskom a kamo li na ruskom , ne znaš kako se "downloaduje":kreki: .Prvo dugme koje vidiš a na njemu piše "Dowload" ti to pritisneš.I ovde na našem forumu se ponekad pojavi neko takvo "dugmence" gde piše "Dowload" ili "Play now" ili "Open massage".To ti verovatno pritiskaš, misleći da imaš privatnu poruku.Mi smo na besplatnom hostingu i moramo da trpimo te reklame.Na te flash reklame ne pritiskaj mišem jer će te poslati negde gde možda nisi hteo.
Na ovom ruskom sajtu , što si dao link, ima linkova koji nisu kako ti kažeš "navlakša".Većinom su za letitbit ili deposit.
Većinom, na ovakvim sajtovima, pravi linkovi budu prilično neupadljivi.Pogledaj malo bolje pa ćeš se uveriti.
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
Vortex
Experienced


Broj poruka : 62
Datum upisa : 2011-01-20
Lokacija : negde tamo...
Raspoloženje : :D

2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Empty
PostSubject: Re: 2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi)   2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Icon_minitimeWed 16 Mar 2011 - 1:04

odna sam poludeo od kompjuter! bounce

pa svaki fajl koji skinem sa svakog linka koji se vidi npr. za neki auto rađen u 3dsmax izgleda ovako mercedes_benz.rar.exe i pri raspakivanju dobijam ovo:

Spoiler:
Back to top Go down
Tony
Moderator
Tony

Broj poruka : 101
Datum upisa : 2011-02-10
Godina : 34
Lokacija : Šamac RS/BiH

2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Empty
PostSubject: Maya8.5   2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Icon_minitimeSat 19 Mar 2011 - 21:29

Evo tri plugina za "maju" 8.5 koja se meni naj bolje pokazala za stalker pluginove prvo sam trazio za 2011 ali nema ni za lijeka.

xrayMayaTools-zahtijeva sdk i naj opsirniji je; omogucava import xray object, skeletal object game detail object, game object, game skeletal motion, skeletal motion.
xrayMaya_export samostalan; omogucava xray object, skin i skin motion export
xrayMaya_material

2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Maya

2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Model

http://www.mediafire.com/file/2piirv3ldg23328/Maya-8.5.zip

_________________________________________________
2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Give2
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net/
Tony
Moderator
Tony

Broj poruka : 101
Datum upisa : 2011-02-10
Godina : 34
Lokacija : Šamac RS/BiH

2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Empty
PostSubject: Re: 2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi)   2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Icon_minitimeFri 20 Jan 2012 - 11:03

Poz kolege!
Imam problemcinu pa da vidim mozel mi ko pomoc.
Treba x-ray .object u bilo sta konverter Converter. Skino sam neke resource fajlove koji se sastoje iz dva "dijela" .object i .thm (mesh i tekstura ako se ne varam) e sad ja hocu da to editujem ali nema sanse da prvo ucitavam AE pa onda izvozim jer prvo treba pregledat sve (nema ni jedne jedine slike). AMK je "Down" tako da ne mogu tamo da provjerim.
A do sada sto sam naso za maju (2009 jedina verzija sto imam od svih alata jer nisam kod kuce u Samcu) je samo za eksport.
Ako opet neko nadje plugin za maju 8.5 neka i to stavi (ali da testira ako je moguce) pa cu skinut jbg sta se moze.

_________________________________________________
2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Give2
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net/
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Empty
PostSubject: Re: 2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi)   2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Icon_minitimeFri 20 Jan 2012 - 17:21

Pa gde si čoveče, nema te godinama, bre?!!!
Čudi me jedna najprostija stvar.Kako ti nije palo na pamet da probaš nešto "nemoguće".Čisto da probaš, pa šta bude.Nako, van svake logike i rezona.
Tvoja miljenica, "gospođica" Maya, otvara i format .object, a ne samo .ogf.Doduše, nemam 2009 verziju, ali u 8.5 i 2008 i 2012 , provereno funkcioniše import formata .object.Ne vidim razlog da 2009 nebi to mogla.
Postoji i druga varijanta, ali ja mislim da to tebi nije potrebno.U pitanju je OGF Veiwer 1.05.On može da otvori .object fajlove i da ih konvertuje u .obj ili 3ds i još neke formate (.smd, .lwo) ali je problem kod dinamičkih objekata što ne sačuva bones (kosti) a u neke formate konvertuje loše.Naime, u .smd on sve meshes sjedini u jedan i onda je muka odvojiti mešrve i UVW mape.Kad kovertuje u .obj ili .3ds, promeni položaj i veličinu objekta, tako da ova solucija nije za ozbiljniji rad , osim, da pogledaš objekat u nekom drugom 3d editoru i ništa više.Ostalo je samo dodatno mučenje.
U svakom slučaju je Maya, rešenje za taj tvoj problem.
Ja koristim zvanične pluginove, plus XRay-Maya Tools.Obavezno ih sve uključim u startu Maye.
Zvanične pluginove za Maya(plus za Max i LW) i xRay Maya Tools možeš naći na ovom sajtu
SoC 0.4- GSC plaginovi
CS, CoP- GSC plaginovi
xRay Maya Tools- poslednja verzija

_________________________________________________
Минздрав Зоны предупреждает: Пить с читерами опасно для здоровья, они не пьянеют!
http://www.amk-team.ru/forum/index.php?showtopic=8216&st=20#entry483106
2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) 3140945
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
Tony
Moderator
Tony

Broj poruka : 101
Datum upisa : 2011-02-10
Godina : 34
Lokacija : Šamac RS/BiH

2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Empty
PostSubject: Re: 2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi)   2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Icon_minitimeSat 21 Jan 2012 - 10:36

Hvala purke legendo!
Ja vec nekolio dana pokusavam da se "nakacim" na StalkerInside i nece. Da stvar bude gora prije nego sam napiso post opet sam provijerio stranicu ali nije htijelo. Cak je i AMK bio "Down" i kad je proradila stranica nadjem link za 2009 ali je mrtav.

Ja sam u Foci na faxu a nemam komp ovdje tasko da se malo stekam da vidim sta se radi u "virtualnosti".

_________________________________________________
2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Give2
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net/
Tony
Moderator
Tony

Broj poruka : 101
Datum upisa : 2011-02-10
Godina : 34
Lokacija : Šamac RS/BiH

2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Empty
PostSubject: Re: 2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi)   2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Icon_minitimeFri 19 Apr 2013 - 20:37

Evo da postavim 2 ultra kratka tutorijala sto sam radio za neke strane kolege iz zone. 5% korisnika zna ovo a ostale ne zanima ali ipak neka stoji xD, "edukativni" sadrizaj nikada ne treba da smeta.

1. Instalacija X-Ray plugina za maju 8.5

https://www.dropbox.com/s/2cbbwmjndd5iwzz/Plugins%20Installation.mp4

2. Jednostavan primjer export-a modela i nacin da se prevazidje greska u pluginu kad se teksture ne prikazuju kako Bog zapovijeda

https://www.dropbox.com/s/tpuil6uk3ec13q3/ExportingCustomObject.mp4

Napomena: Ne gledati na Drobbox stranici jer je kvalitet ocaj, skinite video.

_________________________________________________
2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Give2
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net/
Sponsored content




2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Empty
PostSubject: Re: 2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi)   2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi) Icon_minitime

Back to top Go down
 

2D/3D tutorial, plugins, free models (linkovi)

View previous topic View next topic Back to top 

 Similar topics

-
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona :: Modovanje :: Tutorijali-
Jump to: