S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesRegisterLog in
Posetite Stalker BalkanZona Facebook stranu! Posetite i naš YT knanal BalkanZona YouTube channel! Subscribe! BalkanZona Admin tim
Poll
Koji browser koristite?
Mozilla Firefox
Konfiguracije za igre I_vote_lcap39%Konfiguracije za igre I_vote_rcap
 39% [ 21 ]
Google Chrome
Konfiguracije za igre I_vote_lcap35%Konfiguracije za igre I_vote_rcap
 35% [ 19 ]
Opera
Konfiguracije za igre I_vote_lcap19%Konfiguracije za igre I_vote_rcap
 19% [ 10 ]
Safari
Konfiguracije za igre I_vote_lcap0%Konfiguracije za igre I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Netscape
Konfiguracije za igre I_vote_lcap0%Konfiguracije za igre I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Microsoft Internet Explorer
Konfiguracije za igre I_vote_lcap6%Konfiguracije za igre I_vote_rcap
 6% [ 3 ]
Nije naveden
Konfiguracije za igre I_vote_lcap2%Konfiguracije za igre I_vote_rcap
 2% [ 1 ]
Total Votes : 54
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
May 2024
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Latest topics
» Pozdrav svima
Konfiguracije za igre Icon_minitimeby sadd Wed 20 Mar 2024 - 22:47

» Veliki pozdrav
Konfiguracije za igre Icon_minitimeby Kostov Thu 7 Mar 2024 - 8:43

» S.T.A.L.K.E.R. 2
Konfiguracije za igre Icon_minitimeby sadd Wed 27 Dec 2023 - 8:47

» Koji modovi?!
Konfiguracije za igre Icon_minitimeby puza93 Wed 5 Jul 2023 - 1:23

» S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
Konfiguracije za igre Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [1.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Zov Pripjata — prevod s ruskog i ukrajinskog
Konfiguracije za igre Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [3.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Senka Černobilja — prevod s ruskog i ukrajinskog
Konfiguracije za igre Icon_minitimeby Kostov Sat 1 Apr 2023 - 19:58

» Pozz svima
Konfiguracije za igre Icon_minitimeby flexerca Fri 10 Mar 2023 - 14:49

Top posting users this week
No user
Top posters
MarkedOne8
Konfiguracije za igre I_vote_lcapKonfiguracije za igre I_voting_barKonfiguracije za igre I_vote_rcap 
sadd
Konfiguracije za igre I_vote_lcapKonfiguracije za igre I_voting_barKonfiguracije za igre I_vote_rcap 
purke62
Konfiguracije za igre I_vote_lcapKonfiguracije za igre I_voting_barKonfiguracije za igre I_vote_rcap 
PoWeR
Konfiguracije za igre I_vote_lcapKonfiguracije za igre I_voting_barKonfiguracije za igre I_vote_rcap 
Placenik
Konfiguracije za igre I_vote_lcapKonfiguracije za igre I_voting_barKonfiguracije za igre I_vote_rcap 
Pr3D@tor
Konfiguracije za igre I_vote_lcapKonfiguracije za igre I_voting_barKonfiguracije za igre I_vote_rcap 
quicksilver
Konfiguracije za igre I_vote_lcapKonfiguracije za igre I_voting_barKonfiguracije za igre I_vote_rcap 
flexerca
Konfiguracije za igre I_vote_lcapKonfiguracije za igre I_voting_barKonfiguracije za igre I_vote_rcap 
djordje29
Konfiguracije za igre I_vote_lcapKonfiguracije za igre I_voting_barKonfiguracije za igre I_vote_rcap 
Dasha67
Konfiguracije za igre I_vote_lcapKonfiguracije za igre I_voting_barKonfiguracije za igre I_vote_rcap 
Statistics
We have 643 registered users
The newest registered user is Siget

Our users have posted a total of 9852 messages in 747 subjects
Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None

Most users ever online was 26 on Fri 2 Aug 2019 - 16:45

Share | 
 

 Konfiguracije za igre

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Vortex
Experienced


Broj poruka : 62
Datum upisa : 2011-01-20
Lokacija : negde tamo...
Raspoloženje : :D

Konfiguracije za igre Empty
PostSubject: Konfiguracije za igre   Konfiguracije za igre Icon_minitimeMon 14 Mar 2011 - 21:05

Konfiguracije za igre I_folder_new_big Da li ova konfa može da podrži S.T.A.L.K.E.R., barem na minimalnu podešenu grafiku?

System Summary
Mainboard : Unspecified KT400A-8237
Chipset : VIA KT600
Processor : AMD Athlon XP @ 1833 MHz
Physical Memory : 768 MB
Video Card : RADEON 9800 SERIES
Hard Disk : WDC (80 GB)
DVD-Rom Drive : TSSTcorp CDDVDW SH-S222A
Monitor Type : LG Electronics W2243 - 22 inches
Network Card : RTL8139/810x Fast Ethernet Adapter
Network Card : VT82C570 MV IDE Controller VT6102 Rhine II Fast Ethernet Adapter
Operating System : Microsoft Windows XP Professional 5.01.2600 Service Pack 2
DirectX : Version 9.0c


Mislim da ima neki sajt, ne sećam se ili program koji povezan sa netom - kad ubaciš konfiguraciju i prema tome ti izbaci listu svih igra koje bi odprilike mogle da se pokrenu na kompu.
Back to top Go down
quicksilver
Osnivač
quicksilver

Broj poruka : 356
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 32
Lokacija : Subotica, Vojvodina, Srbija
Raspoloženje : .ltx .dds

Konfiguracije za igre Empty
PostSubject: Re: Konfiguracije za igre   Konfiguracije za igre Icon_minitimeMon 14 Mar 2011 - 21:23

SoC - da
CS - najverovatnije
CoP - isto verovatno može

Za SoC mislim da neće biti problema, ali za ove dve novije možda bi se malo trebali žrtvovati detalji. A ako ništa ne pomaže, ni najmanji detalji na dynamic lighing, prebaciš na static i mora da šljaka.
Možeš proveriti na yougamers i sysrequirementlabs da li će raditi, ali najbolje je proveriti minimalne sistemske zahteve. Wikipedia i kraj.
Back to top Go down
http://www.deviantart.com/quicksilver1203
Vortex
Experienced


Broj poruka : 62
Datum upisa : 2011-01-20
Lokacija : negde tamo...
Raspoloženje : :D

Konfiguracije za igre Empty
PostSubject: Re: Konfiguracije za igre   Konfiguracije za igre Icon_minitimeMon 14 Mar 2011 - 22:16

Da, systemrequirementslab, taj sajt beše Very Happy

A nisam se setio za Wikipediju. Piše da može na Pentium 4 (sigurno ne svim), trebalo bi dobro da radi na onoj kofiguraciji. Smile

tnx!
Back to top Go down
Vortex
Experienced


Broj poruka : 62
Datum upisa : 2011-01-20
Lokacija : negde tamo...
Raspoloženje : :D

Konfiguracije za igre Empty
PostSubject: Re: Konfiguracije za igre   Konfiguracije za igre Icon_minitimeTue 15 Mar 2011 - 12:30

Mućak! Konfiguracije za igre Icon10

Spoiler:
Back to top Go down
quicksilver
Osnivač
quicksilver

Broj poruka : 356
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 32
Lokacija : Subotica, Vojvodina, Srbija
Raspoloženje : .ltx .dds

Konfiguracije za igre Empty
PostSubject: Re: Konfiguracije za igre   Konfiguracije za igre Icon_minitimeTue 15 Mar 2011 - 15:07

Slobodno teraj SoC.
Ja sam ga na AMD Sempronu 2400+ na 1.67 GHz, Radeon 9500 i 768 MB RAM-a igrao bez problema. I CS sam mogao, ali za CoP jedino nisam siguran da li će moći.
A taj sajt gleda preporučene, a ne minimalne zahteve. Zato ti je skoro sve Fail.
predlažem da ipak pogledaš i na
http://www.yougamers.com/gameometer/10137/
jer mi se oni čine bolji po pitanju ocenjivanja konfiguracije.
Back to top Go down
http://www.deviantart.com/quicksilver1203
Vortex
Experienced


Broj poruka : 62
Datum upisa : 2011-01-20
Lokacija : negde tamo...
Raspoloženje : :D

Konfiguracije za igre Empty
PostSubject: Re: Konfiguracije za igre   Konfiguracije za igre Icon_minitimeThu 17 Mar 2011 - 2:30

quicksilver wrote:
Slobodno teraj SoC.
Radi cheers
Back to top Go down
quicksilver
Osnivač
quicksilver

Broj poruka : 356
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 32
Lokacija : Subotica, Vojvodina, Srbija
Raspoloženje : .ltx .dds

Konfiguracije za igre Empty
PostSubject: Re: Konfiguracije za igre   Konfiguracije za igre Icon_minitimeThu 17 Mar 2011 - 7:21

E, drago mi je da čujem. Ma, STALKER je čudo, radi i na krunilici iz prošlog veka. Wink
Nego, to si ti pitao za svoju mašineriju ili ...?
Back to top Go down
http://www.deviantart.com/quicksilver1203
Vortex
Experienced


Broj poruka : 62
Datum upisa : 2011-01-20
Lokacija : negde tamo...
Raspoloženje : :D

Konfiguracije za igre Empty
PostSubject: Re: Konfiguracije za igre   Konfiguracije za igre Icon_minitimeThu 17 Mar 2011 - 10:35

Za moju mašunu ne bi ni pitao. Cool
Back to top Go down
ƑƟƦǧƟƮƮƎƝ Ⓑ
Novice
ƑƟƦǧƟƮƮƎƝ Ⓑ

Broj poruka : 14
Datum upisa : 2011-01-22
Godina : 38

Konfiguracije za igre Empty
PostSubject: Re: Konfiguracije za igre   Konfiguracije za igre Icon_minitimeWed 30 Mar 2011 - 0:07

Moci se STALKER Soc sa tom kompom da ide, nema greske Wink

A sad mene interesuje ovako nesto da cujem licno od vas, trebam konsultaciju, bez obzira sto radim nabavku i servis pc i delova, trebam da cujem vas strucni gejmerski stav po pitanju sledeceg:

Prodao sam svoju konfu skoro 50%, planiram da sad stavim drugi GPU

Imam u ponudi:
GTX 275 896mB gddr3 448bit-a za 12000 RSD
GTX 460 768mB gddr5 192bit-a za 14000 RSD

Svestan sam da je GTX 275 bolja ohohoho, ali cisto me interesuje vas glas...

http://www.hwcompare.com/8145/geforce-gtx-275-vs-geforce-gtx-460/
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Konfiguracije za igre Empty
PostSubject: Re: Konfiguracije za igre   Konfiguracije za igre Icon_minitimeWed 30 Mar 2011 - 15:47

Definitivno GTX 275 zato sto su N-Vidijine kartice iz serije 4xx zesce podbacile od ocekivanja sto znaci da je cela serija promasena a pogotovo 460 i 480.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
ƑƟƦǧƟƮƮƎƝ Ⓑ
Novice
ƑƟƦǧƟƮƮƎƝ Ⓑ

Broj poruka : 14
Datum upisa : 2011-01-22
Godina : 38

Konfiguracije za igre Empty
PostSubject: Re: Konfiguracije za igre   Konfiguracije za igre Icon_minitimeThu 31 Mar 2011 - 0:50

Po celokupnom protoku informacija i brzini rada 275 mi je mocnija, i moj konacan izbor Smile mada eto na nekim testovima se i 460 pokazao malo bolje....
sve u svemu razbio sam sumnju izmedju pobednika od ove 2 kartice, sutra idem po nju, pa cu vam reci kako se ponasa Smile
Btw ja mislim da ce ovo moje napajanje da je izgura, trebalo bi G52 560W....
http://www.blueberry-eu.com/main.php?action=filter&group=prod&producer=case&subgroup=bcg52
Back to top Go down
Pr3D@tor
Administrator
Pr3D@tor

Broj poruka : 379
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 36
Lokacija : Pozarevac , Srbija

Konfiguracije za igre Empty
PostSubject: Re: Konfiguracije za igre   Konfiguracije za igre Icon_minitimeThu 31 Mar 2011 - 22:19

marked ne lupetaj zivota ti kad nemas pojma!

gtx460 je jedina povratila slavu seriji 4 a i gtx470 isto niej losa uz odbro hladnjenje..480 je vec preterana grejalica i on je epik feil tu se slazem.

ps. gtx275 nije bas pametan izbor ako planiras da se igras na vecim detaljima,dok gt460 a ima i dx11 plus sa zadnjim driverima je vrlo dobra grafika.. ddr5 memorija je svakako brza od ddr3 u toj gtx275,ja iamm gtx285 graficku i to overklokovani model 1gb gddr3 sve igre rade odlicno ali mi je vise dosadilo.

@forgotten paiz smao da niej ta grafika reparirana a za tioh 14k dinkica imas i hd5850 koja je mnogo brza kartica od obe navedene!

e da oko gtx460 treba da se vodi racuna da ti ne uleti 460 sa slabim skoriscenjem gpua,tako da pazi. u Svakom slucaju ako imas 14k dinkica ja bi najradije isao na hd5850 ali bih obezbedio i napajanje neko kvalitetnije minimum lc power 6650GP3 pozeljno seasonic ss 520w ili chieftec cft 600w.
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Konfiguracije za igre Empty
PostSubject: Re: Konfiguracije za igre   Konfiguracije za igre Icon_minitimeThu 31 Mar 2011 - 23:14

Jao Dule u pravu si, ja sam pomesao 460 sa 480, al sta ce mu bre toliko napajanje?!
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Pr3D@tor
Administrator
Pr3D@tor

Broj poruka : 379
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 36
Lokacija : Pozarevac , Srbija

Konfiguracije za igre Empty
PostSubject: Re: Konfiguracije za igre   Konfiguracije za igre Icon_minitimeThu 31 Mar 2011 - 23:51

kao sta ce mu? ti mislis da ce on sa onog bluberija da pokrene to cudo od kompa? i da kasniej nece mozda da mu dune da dodaje jos nesto? Bolej da bude pokriven za sve moguce i nemoguce manipulacije hardverom nego da posle kukaz zar ne?
Back to top Go down
ƑƟƦǧƟƮƮƎƝ Ⓑ
Novice
ƑƟƦǧƟƮƮƎƝ Ⓑ

Broj poruka : 14
Datum upisa : 2011-01-22
Godina : 38

Konfiguracije za igre Empty
PostSubject: Re: Konfiguracije za igre   Konfiguracije za igre Icon_minitimeFri 1 Apr 2011 - 3:05

Znas kako, ja radim sa tim, to mi je posao nabavka i servis delova, ali ih do sad nisam imao licno za sebe, eto da kazem malo zahtevnije potrosace, a sad im je u opciji stigla na akciji jos jedna 285, poneo sam sve 3 kartice radi probe, 275, 460, 285, od kolege iz radnje, cisto sam unapred bio pitao za vase misljenje da ne bih nosio kuci 10 kartice...
Btw karticu ne kupujem, uzimam je za sebe zbog prebijanja dugova, da ne duzim mnogo, treba mi nesto jace, a sad mi se lepa prilika namestila, pa koristim...
Gtx 285 14000 RSD 1 god garancija....
Eto samo jos to da ne patim od toga da li je DX 10 ili DX11, bitna mi je snaga kartice Smile
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Konfiguracije za igre Empty
PostSubject: Re: Konfiguracije za igre   Konfiguracije za igre Icon_minitimeFri 1 Apr 2011 - 12:21

Pošto si rešio nedomicu, nadam se uspešno, mislim da si dobro pazario, mada mi je čudna ta garancija od samo godinu dana.To je ipak izgleda reparirana roba?Što se tiče napajanja, to je savršeno dovoljno.Dule (Pr3d@tor) voli uvek da napajanje ima brarem 40% lufta i da je "firmirano", nekad i preteruje.Nisam baš upućen u te stvari ali mi se čini da sam negde pročitao da se Blueberry dosta dobro pokazao.
Što se tiče podrške za DX11, šta će ti to, vidiš i sam da se svi komentari svode na isto.Premalo poboljšanja grafike a diskutablno je i dali je uopšte lepše sa tim efektima nego u DX10.Bolje je u svakom slučaju uzeti top DX10 karticu nego osrednju DX11 za iste pare.Sa GTX 285 ćeš moći da rokaš na svim rezolucijama sve na max, šo sa 460 nebi baš mogao lako.
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
Pr3D@tor
Administrator
Pr3D@tor

Broj poruka : 379
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 36
Lokacija : Pozarevac , Srbija

Konfiguracije za igre Empty
PostSubject: Re: Konfiguracije za igre   Konfiguracije za igre Icon_minitimeFri 1 Apr 2011 - 17:38

Sa gtx460 bi mogao kume..i na vecim rezama poput ful;l hd,sto moja grafa bas i ne moze..no svakko ako ne patis od naprednijih efekata 275,285 i 295 su i dalje vrlo konkuretne karte.

ƑƟƦǧƟƮƮƎƝ Ⓑ kazes dobio si garanciju od samo godinu dana,e pa vidis kazes radis u tome,zasto si onda uzeo to,obzirom da je na godinu dana samo za reparirane primerke kartica? kladim se da je u pitanju gainwardom modekl sa dva kulera jel?

dakle moj glas ide gtx285,a i kum zna kakva je to zver,jer smam u licno psolao testove iz stalkera i tako tih novijih igara u kojima se vise nego odlicno drzi. Btw koje su marke tacniej ti modeli? Moja je asus gtx285 top 1gb gddr3

I ne ne preterujem oko napjanja sve te karte su poprilicni potrosaci a taj bluebery boga pitaj kolko ima tacno realnu snagu..kod napajanja se ne gleda kolko wati ima vec koliko daje na 12v grani u ampoerima.

ako ti zelis da je stavis na to napjanje ok stavi je samo nemoj posle da bude da nisma upozorio
Back to top Go down
ƑƟƦǧƟƮƮƎƝ Ⓑ
Novice
ƑƟƦǧƟƮƮƎƝ Ⓑ

Broj poruka : 14
Datum upisa : 2011-01-22
Godina : 38

Konfiguracije za igre Empty
PostSubject: Re: Konfiguracije za igre   Konfiguracije za igre Icon_minitimeFri 1 Apr 2011 - 22:30

Gainward je proizvodjac, kartice su im stigle odavno i slabo su se prodavale, ostale su razne marke i modeli, ali ova 3 modela sam resio da jedan od njih uzmem za sebe kao nadoknadu za dug, uostalom to su mi dobri prijatelji, ljudi sa kojima saradjujem, pa tako da i posle god dana ako nesto ne valja opet mogu da mi rese ako ja ne stignem...

I da slozicu se da nije lose imati bar 40% viska napajanja u rezervi, ali ova Bluberry napajanja koja sam dobijao, i koja se prodaju super i dalje, oduvek samo reci pohvale sam mogao cuti, jer su se pokazala super, i mogu vam reci da se i najvise prodaju, jer su idealne stomse tice kvalitet-performanse-cena.

Ostavio sam si 285, jer stvarno si trebam jos koji Horse power, a o DX-10 I DX-11 je smesno raspravljati, svesni ste sami da su razlike skoro neprimetne, dok npr DX10 vs DX9, postoji ogromna razlika, bar ono sto sam ja svojim ocima uspeo da primetim, nadam se da se slazete sa mnom Smile
Back to top Go down
Pr3D@tor
Administrator
Pr3D@tor

Broj poruka : 379
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 36
Lokacija : Pozarevac , Srbija

Konfiguracije za igre Empty
PostSubject: Re: Konfiguracije za igre   Konfiguracije za igre Icon_minitimeFri 1 Apr 2011 - 23:02

pa gde majku mu uze te reparirane modele? affraid

ali dobro ako je situacija kao sto kazes,onda dobro tebi je lakse..meni je izgleda moja odapela,pa sma sad na 9600gt Sad Evil or Very Mad
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Konfiguracije za igre Empty
PostSubject: Re: Konfiguracije za igre   Konfiguracije za igre Icon_minitimeSat 2 Apr 2011 - 10:04

Pr3D@tor wrote:
I ne ne preterujem oko napjanja sve te karte su poprilicni potrosaci a taj bluebery boga pitaj kolko ima tacno realnu snagu..kod napajanja se ne gleda kolko wati ima vec koliko daje na 12v grani u ampoerima.

ako ti zelis da je stavis na to napjanje ok stavi je samo nemoj posle da bude da nisma upozorio

Da tako se mozda gleda kad se fokusiras na GPU a sta za ostale komponente?Ja se kladim da je napajanje koje vec ima apsolutno dovoljno i ne treba mu nista jace niti skuplje jer ta graficka nece uvek da trosi 100-150 wati kao na primer, kad ceprka po folderima ili kad radi nesto sto je manje zahtevno za GPU a i zavisi i od same igre koliko napreze GPU jer nije isto DX 9 kod MEOHA-e i kod COD-a.


Last edited by MarkedOne8 on Sat 2 Apr 2011 - 23:55; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Pr3D@tor
Administrator
Pr3D@tor

Broj poruka : 379
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 36
Lokacija : Pozarevac , Srbija

Konfiguracije za igre Empty
PostSubject: Re: Konfiguracije za igre   Konfiguracije za igre Icon_minitimeSat 2 Apr 2011 - 19:36

ko je reko da sma se ja fokusiroa na gppu? uporedi kolko taj blubery daje ampera na 12v granama pa ce da vidimo Wink prvo ne lupetaj..graficka ce sama sebi da smanji potrosnju kad otvras folder? gde si ti to video? svaka graficka trosi bilo iz pce slota bilo preko dodatnih konektora 2x6pinski ili 1 6 i jedna 8pinski..tako da..


Upozorenje!
Počinji rečenicu velikim slovom ili sledeći put brišem poruku bez upozorenja.
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Konfiguracije za igre Empty
PostSubject: Re: Konfiguracije za igre   Konfiguracije za igre Icon_minitimeSun 3 Apr 2011 - 0:10

Pr3D@tor wrote:
ko je reko da sma se ja fokusiroa na gppu? uporedi kolko taj blubery daje ampera na 12v granama pa ce da vidimo Wink prvo ne lupetaj..graficka ce sama sebi da smanji potrosnju kad otvras folder? gde si ti to video? svaka graficka trosi bilo iz pce slota bilo preko dodatnih konektora 2x6pinski ili 1 6 i jedna 8pinski..tako da..

pa koliko moze da daje ampera ajde kazi?Ampere niko nigde ne spominje jer su nebitna informacija kad kupujes napajanje jer su Amperi kolicina struje koja se povecava i snizava u zavisnosti kako kad radi kompjuter!Nije da poducavam sad, al svi znaju da se gleda ,,wataža" Vat je merna jedinica za rad odnosno snagu i to je bitnije za PC-jeve.

Njegovo napajanje koje vec ima 0d 560 vati bi sigurno podnelo graficku GTX 275 koja u najopterecenijem modu trosi najvise 250 vati a u idle modu nekih 170 i zato kazem da mu nije neophodno jace napajanje jer graficka vuce 250, procesor nekih maksimum 120 i za sve ostalo mu ostaje skoro 300 vait!Pa ne verujem bas da ostale komponente mogu da vuku vise od 250 vati bre...Necu da se zavlacim dublje u ono sto ne znam bolje od tebe, ali ocigledno je da mu jace napajanje nije neophodno!Sva napajanja preko 600 vati su u >90% slucajeva za konfiguracije sa Crossfireom ili SLI-em.

Upozorenje!
Počinji rečenicu velikim slovom ili sledeći put brišem poruku bez upozorenja.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Pr3D@tor
Administrator
Pr3D@tor

Broj poruka : 379
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 36
Lokacija : Pozarevac , Srbija

Konfiguracije za igre Empty
PostSubject: Re: Konfiguracije za igre   Konfiguracije za igre Icon_minitimeSun 3 Apr 2011 - 3:02

Amperi su kolicina struja koja se povecava i snizava? Pobogu pa kolicina struja na 12 voltnoj grani je jedna od najbitnijih stvaki kod napjanja pored,ostatka iznutrica poput upotrbljenih kondenzatora itd! MNogo brkas pojmove mladicu,snaga je jedno,i ne mozes uporediti nacin na koji funkcionise napajanje sa bilo kakvom drugom tehnikom.. Odakle tebi ideja da nejgovo napjanje ima 560w,zato sto tako pise na njemu? I na Tarabi pise pa..zato se gleda tacno koliko ima ampera i kolik o12v grana i na osnovu toga se dolazi do realne snage. Nemozes ajsicu tako gledati na stvari po tome bi sva napajanja cka i ona od 1500 din bila odlicna za tu graficku sto nije tacno. Cak i sma proizvodjac pise koliko je pzoeljno napajanje za tu grafiku da bi disala punim plucima.

U redu ja dalje da se raspravljam nemam nameru...neka radi ko sta hoce i kako hoce...nemoj smao da mi kukate psole ako nesto ne radi kako treba.

E sad poruka za admina,prestani mene da upozorvas,i umesto toga vodi malo racuna o drugima,a ne mene jednako,da cackas zbog malih slova,jer sma na tastaturi kojoj ne radi caps lock a ni shift dugme.
Back to top Go down
Sponsored content




Konfiguracije za igre Empty
PostSubject: Re: Konfiguracije za igre   Konfiguracije za igre Icon_minitime

Back to top Go down
 

Konfiguracije za igre

View previous topic View next topic Back to top 

 Similar topics

-
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona :: Ostalo :: Hardware-
Jump to: