S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesRegisterLog in
Posetite Stalker BalkanZona Facebook stranu! Posetite i naš YT knanal BalkanZona YouTube channel! Subscribe! BalkanZona Admin tim
Poll
Koji browser koristite?
Mozilla Firefox
Koji program za editovanje i konverziju video klipova? I_vote_lcap39%Koji program za editovanje i konverziju video klipova? I_vote_rcap
 39% [ 21 ]
Google Chrome
Koji program za editovanje i konverziju video klipova? I_vote_lcap35%Koji program za editovanje i konverziju video klipova? I_vote_rcap
 35% [ 19 ]
Opera
Koji program za editovanje i konverziju video klipova? I_vote_lcap19%Koji program za editovanje i konverziju video klipova? I_vote_rcap
 19% [ 10 ]
Safari
Koji program za editovanje i konverziju video klipova? I_vote_lcap0%Koji program za editovanje i konverziju video klipova? I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Netscape
Koji program za editovanje i konverziju video klipova? I_vote_lcap0%Koji program za editovanje i konverziju video klipova? I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Microsoft Internet Explorer
Koji program za editovanje i konverziju video klipova? I_vote_lcap6%Koji program za editovanje i konverziju video klipova? I_vote_rcap
 6% [ 3 ]
Nije naveden
Koji program za editovanje i konverziju video klipova? I_vote_lcap2%Koji program za editovanje i konverziju video klipova? I_vote_rcap
 2% [ 1 ]
Total Votes : 54
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Latest topics
» Pozdrav svima
Koji program za editovanje i konverziju video klipova? Icon_minitimeby sadd Wed 20 Mar 2024 - 22:47

» Veliki pozdrav
Koji program za editovanje i konverziju video klipova? Icon_minitimeby Kostov Thu 7 Mar 2024 - 8:43

» S.T.A.L.K.E.R. 2
Koji program za editovanje i konverziju video klipova? Icon_minitimeby sadd Wed 27 Dec 2023 - 8:47

» Koji modovi?!
Koji program za editovanje i konverziju video klipova? Icon_minitimeby puza93 Wed 5 Jul 2023 - 1:23

» S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
Koji program za editovanje i konverziju video klipova? Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [1.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Zov Pripjata — prevod s ruskog i ukrajinskog
Koji program za editovanje i konverziju video klipova? Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [3.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Senka Černobilja — prevod s ruskog i ukrajinskog
Koji program za editovanje i konverziju video klipova? Icon_minitimeby Kostov Sat 1 Apr 2023 - 19:58

» Pozz svima
Koji program za editovanje i konverziju video klipova? Icon_minitimeby flexerca Fri 10 Mar 2023 - 14:49

Top posting users this week
No user
Top posters
MarkedOne8
Koji program za editovanje i konverziju video klipova? I_vote_lcapKoji program za editovanje i konverziju video klipova? I_voting_barKoji program za editovanje i konverziju video klipova? I_vote_rcap 
sadd
Koji program za editovanje i konverziju video klipova? I_vote_lcapKoji program za editovanje i konverziju video klipova? I_voting_barKoji program za editovanje i konverziju video klipova? I_vote_rcap 
purke62
Koji program za editovanje i konverziju video klipova? I_vote_lcapKoji program za editovanje i konverziju video klipova? I_voting_barKoji program za editovanje i konverziju video klipova? I_vote_rcap 
PoWeR
Koji program za editovanje i konverziju video klipova? I_vote_lcapKoji program za editovanje i konverziju video klipova? I_voting_barKoji program za editovanje i konverziju video klipova? I_vote_rcap 
Placenik
Koji program za editovanje i konverziju video klipova? I_vote_lcapKoji program za editovanje i konverziju video klipova? I_voting_barKoji program za editovanje i konverziju video klipova? I_vote_rcap 
Pr3D@tor
Koji program za editovanje i konverziju video klipova? I_vote_lcapKoji program za editovanje i konverziju video klipova? I_voting_barKoji program za editovanje i konverziju video klipova? I_vote_rcap 
quicksilver
Koji program za editovanje i konverziju video klipova? I_vote_lcapKoji program za editovanje i konverziju video klipova? I_voting_barKoji program za editovanje i konverziju video klipova? I_vote_rcap 
flexerca
Koji program za editovanje i konverziju video klipova? I_vote_lcapKoji program za editovanje i konverziju video klipova? I_voting_barKoji program za editovanje i konverziju video klipova? I_vote_rcap 
djordje29
Koji program za editovanje i konverziju video klipova? I_vote_lcapKoji program za editovanje i konverziju video klipova? I_voting_barKoji program za editovanje i konverziju video klipova? I_vote_rcap 
Dasha67
Koji program za editovanje i konverziju video klipova? I_vote_lcapKoji program za editovanje i konverziju video klipova? I_voting_barKoji program za editovanje i konverziju video klipova? I_vote_rcap 
Statistics
We have 643 registered users
The newest registered user is Siget

Our users have posted a total of 9852 messages in 747 subjects
Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None

Most users ever online was 26 on Fri 2 Aug 2019 - 16:45

Share | 
 

 Koji program za editovanje i konverziju video klipova?

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
quicksilver
Osnivač
quicksilver

Broj poruka : 356
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 32
Lokacija : Subotica, Vojvodina, Srbija
Raspoloženje : .ltx .dds

Koji program za editovanje i konverziju video klipova? Empty
PostSubject: Koji program za editovanje i konverziju video klipova?   Koji program za editovanje i konverziju video klipova? Icon_minitimeFri 25 Jun 2010 - 12:45

Nameravam da pocnem sa snimanjem svojih Let's Playeva nekih igara, prvenstveno STALKERa pa bi mi trebao dobar program za editovanje i konverziju video klipova snimljenih FRAPSom. Video od 10 min ne bi trebao da bude veci od 200MB, ali ipak da bude u YouTube HD rezoluciji (1280x720), i najverovatnije da bude u WMV formatu. Takodje bi bilo dobro da znam koje kodekse da korstim i sa kojim podesavanjima.
Back to top Go down
http://www.deviantart.com/quicksilver1203
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Koji program za editovanje i konverziju video klipova? Empty
PostSubject: Re: Koji program za editovanje i konverziju video klipova?   Koji program za editovanje i konverziju video klipova? Icon_minitimeSat 26 Jun 2010 - 0:55

quicksilver wrote:
Nameravam da pocnem sa snimanjem svojih Let's Playeva nekih igara, prvenstveno STALKERa pa bi mi trebao dobar program za editovanje i konverziju video klipova snimljenih FRAPSom. Video od 10 min ne bi trebao da bude veci od 200MB, ali ipak da bude u YouTube HD rezoluciji (1280x720), i najverovatnije da bude u WMV formatu. Takodje bi bilo dobro da znam koje kodekse da korstim i sa kojim podesavanjima.

Pazi ovako.Što se tiče programa za editovanje videa, tu je izbor prilično velik.Koji je naj bolji to niko ne zna.Ipak je to do ličnog afiniteta i kako kome "legne" neki program.Pre svega mislim na ove profesionalne programe.Na netu se može naći priličan broj lista "Top 10 VIDEO EDITING SOFTWARE" i svaka je drugačija.To mu dođe kao liste za naj bolje Antivirus programe.Međutim, izvesno je da se neki programi dobro kotiraju na gotovo svim listama, što već nešto znači.Barem da se suzi krug izbora na nekih 5 koji su po meni i naj bolji.
Pa da suzimo listu na ovih 5 programa:
1. Cyberlink Power Director
2. Adobe Premier Elements
3. Magix Movie Edit Pro
4. Corel VideoStudio
5. Sony Vegas Movie Studio
To su programi koji se naj češće pojavljuju na tim listama.Na većini je "Cyberlink Power Director" na prvom mestu i izgleda da je jako popularan.Ja sam probao i to verzije 6 i 7.Sad ima i verzija 8 ultimate.Izuzetno je intuitivaan i lak za korišćenje ali se meni čini da je nekako siromašan sa efektima.Adobe Premiere sam probao ali je on za mene previše komplikovan za korišćenje.Za njega mislim da je naj profesionalniji i da se uz kombinaciju sa Adobe Photoshop mogu čuda praviti ali treba znati Very Happy

Ja sam od tih profesionalnih programa provo poče sa MAGIX i nekako sam navikao na njega, tako da verovatno nisam objektivan.Mni on naj više odgovara.
Što se tiče konverter, tu je jasna stvar.Svi ovi pomenuti programi su i extra dobri konverteri.Kad završiš sa editovanjem izabereš format i podesiš u setinzima koji kvalitet želiš i sačuaš.Mislim da ni jedan specijalizovani program(video konverter) to neće odraditi bolje.Možda brže ali je ovde u pitanju ujedno i rendering videa i konverzija.Ja koristim "MAGIX Movie Edit Pro 15" i editovani video sačuvam u wmv formatu sa umanjenim kvalitetom na 75%.Tako ih i kačim na YouTube.Zadržim rezoluciju kao u originalu i to je to.Probao sam i neke druge formate (mp4 i .avi) ali nisam zadovoljan jer su uvek veći od wmv sa istim kvalitetom snimka.
Što se tiče standalone konvertera , ja naj više koristim AVS Video Converter i Total Video Converter.Ipak ih jako retko koristim.
Inače mnogo češće koristim VirtuaDub od njih.Međutim, on radi isključivo sa .avi formatom.
U ovom slučaju je to OK jer sirovi materijal snimljen iz igre pomoću Fraps-a je upravo u.avi formatu i to sirovom, nekompresovanom.Snimljeni faj bude ogroman(za nekoliko minuta nekoliko GB) i treba ga nekako smanjiti a da se ne izgubi na kvalitetu.To VirtualDub odradi odlično.Bitno je podesiti kodeke.On koristi kodeke koje imaš instalirane i od njihovog kvaliteta zavisi i kako će odraditi posao.
Ja većinom odaberem u opciji Video/ comresion: Xvid MPEG-4 Codek kodeke ili ffdshow Video Codek.Sa njima imam naj manje problema oko podražne rezolucije , dok kod DivX mi se to redovno dešava.
Sa VirtualDub možeš i da edituješ video , barem one osnovne stvari.Pre svega mislim na skraćivanje videa i isecanje scena koje ti ne trebaju.Imao on dosta stvari koje može i ima dosta filtera i tome sličn ali je prilično težak za korišćenje i jedino ga koristim da smanjim sirovi snimak i odstranim "viškove".
Kod komprecije izaberem Xvid codek i idem na advanced a tu se mogu podesiti mnoge stvari.Kvalitet snimka se određije na skali od 1 do 32 (veće je lošije).Naj bolji snimak je kad je podešena skala na 1.Po defaultu je podešena na 4, što i nije tako loše jer i onako će da ga na YouTube smanje na tu meru.Barem se meni tako čini.Ja tu podesim na 3 ili ostavim na 4, sve zavisi da li mi je važan taj grafički momenat ili nešta drugo ( neka fora iz igre i tome slično).
Naj bitnije je da on smanji fajl na razumnu meru ( nekad i 10 puta manji od sirovog+skraćivanja i isecanja )
Zašto insistiram da treba prvo kompresovati sirovi snimak? Zato što je lakše za ove programeza editovanje videa da da su fajlovi manji, odnosno kompresovani.Treba mogo RAM-a da bi se radilo direktno sa sirovim .avi od nekih 3-4 GB koliko budi nekad veliki fajlovi.Desilo mi se jednom da mi je zablokirao komp na 90%odrađenog edtovanja i morao sam restartovati i....jovo nanovo.Od tada iskjučivo editujem kopresovane materijale.
Što se tiče besplatnih programa, probao sam neke i nijedan mi se nije dopao.Vidim da dosta hvale ovaj " Avidemux" program koji je rađen za Linux, ali ima i verzija za windows i Mac.Nije mi "legao" tako da ne mogu ni da preporučim.

Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Koji program za editovanje i konverziju video klipova? Empty
PostSubject: Re: Koji program za editovanje i konverziju video klipova?   Koji program za editovanje i konverziju video klipova? Icon_minitimeSun 4 Jul 2010 - 20:58

Momci ae dodajte vi mene za svaki slucaj na Skype dragoslavpavlovic888 pa da popricamo jer bojim se da se i ovaj forum ne ugasi,a sto se tice programa probaj i sa Movavi Video Suite 8.1
Back to top Go down
https://valsogard.com/
quicksilver
Osnivač
quicksilver

Broj poruka : 356
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 32
Lokacija : Subotica, Vojvodina, Srbija
Raspoloženje : .ltx .dds

Koji program za editovanje i konverziju video klipova? Empty
PostSubject: Re: Koji program za editovanje i konverziju video klipova?   Koji program za editovanje i konverziju video klipova? Icon_minitimeSun 4 Jul 2010 - 22:45

Hvala za savete dobri ljudi. Samo me jos interesuje kako da najefiaksnije uploadujem video klipove na YouTube jer ako direktno preko YT uploadujem upload se prekine na oko 30%.

Sto se tice foruma, nije ni prvi ugasen, samo je napravljen novi jer je ono bila neka privremena verzija.
Back to top Go down
http://www.deviantart.com/quicksilver1203
Sponsored content




Koji program za editovanje i konverziju video klipova? Empty
PostSubject: Re: Koji program za editovanje i konverziju video klipova?   Koji program za editovanje i konverziju video klipova? Icon_minitime

Back to top Go down
 

Koji program za editovanje i konverziju video klipova?

View previous topic View next topic Back to top 

 Similar topics

-
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona :: Ostalo :: S.T.A.L.K.E.R. Svaštara-
Jump to: