S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesRegisterLog in
Posetite Stalker BalkanZona Facebook stranu! Posetite i naš YT knanal BalkanZona YouTube channel! Subscribe! BalkanZona Admin tim
Poll
Koji browser koristite?
Mozilla Firefox
OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_vote_lcap39%OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_vote_rcap
 39% [ 21 ]
Google Chrome
OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_vote_lcap35%OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_vote_rcap
 35% [ 19 ]
Opera
OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_vote_lcap19%OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_vote_rcap
 19% [ 10 ]
Safari
OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_vote_lcap0%OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Netscape
OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_vote_lcap0%OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Microsoft Internet Explorer
OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_vote_lcap6%OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_vote_rcap
 6% [ 3 ]
Nije naveden
OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_vote_lcap2%OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_vote_rcap
 2% [ 1 ]
Total Votes : 54
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
March 2024
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Latest topics
» Pozdrav svima
OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Icon_minitimeby sadd Wed 20 Mar 2024 - 22:47

» Veliki pozdrav
OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Icon_minitimeby Kostov Thu 7 Mar 2024 - 8:43

» S.T.A.L.K.E.R. 2
OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Icon_minitimeby sadd Wed 27 Dec 2023 - 8:47

» Koji modovi?!
OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Icon_minitimeby puza93 Wed 5 Jul 2023 - 1:23

» S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [1.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Zov Pripjata — prevod s ruskog i ukrajinskog
OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [3.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Senka Černobilja — prevod s ruskog i ukrajinskog
OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Icon_minitimeby Kostov Sat 1 Apr 2023 - 19:58

» Pozz svima
OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Icon_minitimeby flexerca Fri 10 Mar 2023 - 14:49

Top posting users this week
No user
Top posters
MarkedOne8
OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_vote_lcapOLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_voting_barOLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_vote_rcap 
sadd
OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_vote_lcapOLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_voting_barOLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_vote_rcap 
purke62
OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_vote_lcapOLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_voting_barOLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_vote_rcap 
PoWeR
OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_vote_lcapOLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_voting_barOLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_vote_rcap 
Placenik
OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_vote_lcapOLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_voting_barOLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_vote_rcap 
Pr3D@tor
OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_vote_lcapOLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_voting_barOLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_vote_rcap 
quicksilver
OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_vote_lcapOLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_voting_barOLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_vote_rcap 
flexerca
OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_vote_lcapOLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_voting_barOLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_vote_rcap 
djordje29
OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_vote_lcapOLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_voting_barOLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_vote_rcap 
Dasha67
OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_vote_lcapOLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_voting_barOLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) I_vote_rcap 
Statistics
We have 642 registered users
The newest registered user is alekZZ

Our users have posted a total of 9852 messages in 747 subjects
Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None

Most users ever online was 26 on Fri 2 Aug 2019 - 16:45

Share | 
 

 OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2)

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
oblakoder
Veteran
oblakoder

Broj poruka : 212
Datum upisa : 2011-02-03
Godina : 50
Lokacija : Београд

OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Empty
PostSubject: OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2)   OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Icon_minitimeWed 26 Sep 2012 - 16:54

OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD
Верзија - OGSM 0.6.9.2 R2 (последња)

Мод за S.T.A.L.K.E.R - Shadow of Chernobyl
Закрпа 1.0005
OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Ogse_english

ВИДЕО ПРЕЗЕНТАЦИЈЕ МОДА:
https://www.youtube.com/watch?v=LvCNqq1Pc58&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=LSayoAQFPGc&feature=related

Овај мод иако је из 2010. године, завређује да буде на БАЛКАНЗОНИ. Изузетно је дотеран, не проузрукује падове, има лепу графику, има дивну опцију додатне алатке за подешавање игре. Упркос томе што нема нову причу веома је добро осмишљен. Од баланса, игривости, атмосфере, ергономије, детаља, итд. па до стабилности. Многе ствари су написане од нуле у скриптама. У Сталкер универзуму ОГСЕ заузима посебно место, и због своје квалитетне базе коришћен је за многе касније модове. Све је тако добро урађено да поновно проигравање није уопште досадно, напротив. Добављен freeplay на крају, Бармен даје још покоји задатак после завршетка основне приче...
Са нестрпљењем очекујемо верзију 0.6.9.3, која је у припреми, а нарочито је занимљиво како ће изгледати надоградња АИ компањона. Ради се и на OGSE 0.7 у којем ће се прећи на мотор Чистог Неба. Аутор каже да је овај пројекат планиран да буде готов 2013-14. ОГСЕ 0.6.9.3. можемо очекивати раније.


КРАТАК ОПИС:
Основне карактеристике:
- Мод је комплетно адаптиран за енглеску верзију игре
- Стабилност, исправљене грешке из оригиналне игре, и све оптимизовано да игра боље ради, да мање напиње машину, а притом извуче већи ФПС
- Конфигуратор, преведен на енглески, има опције за фино штеловање игре, од графике до тежине носивости руксака
- Побољшан АИ, пуно је урађено по овом питању, додати су "компањони". Ово значи да можеш да имаш сабрата који иде са тобом и помаже ти у свему (мало и одмаже, али је занимљиво).
- Додате аутоматске пушке стражари (turrets) на важним местима, ово ћете осетити...
- Чудовишта нова, враћена и стара, преуређена, можеш намамити зомбија у аномалију и зарадити артифакт, и друге скривене ствари
- Вожња. И ту има занимљивости, са пртљажником...
- Додате су пси-зоне (могу се укључити и искључити у конфигуратору, као и многе друге ствари)
- Могућност подешавања тежине игривости, почетници не помишљајте на Хард-кор тежину - нећете се вратити Smile
- Избалансирано оружје и систем поправке, лепе иритирајуће идеје са: требају ти два одела да поправиш једно, и то исте врсте...
- Динамични худ, дисање, маске, итд.
- Преуређење тајника
- Нове аномалије
- Динамично променљиво време, са 7 различитих циклуса, киша, магла, сунце итд.
- Играч може да се зарази и постане зомби! И ако неће да умре мора да пронађе лек
- Динамичне ватре у камповима, ломљиве сијалице, и још милион ситница, као што је невероватно реалан дим од цигарета у бару...

ЛИНК ДО DOWNLOAD СЕКЦИЈЕ НА MODDB-у:
ЗА ЕНГЛЕСКУ ВЕРЗИЈУ ИГРЕ
http://www.moddb.com/mods/old-good-stalker-evolution/downloads/ogse-0692-r2-official-english-version-fixed

Додатак: Инвентар као у "Зов Припијата":
http://www.moddb.com/mods/old-good-stalker-evolution/downloads/cop-inspired-inventory-for-ogse-0692-all-in-one

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- за оне који играју са руском верзијом игре

ОФИЦИЈЕЛНИ РУСКИ САЈТ МОДА ОГСЕ:
http://forum.ogse.ru/viewforum.php?f=1

ЛИНК ЗА СКИДАЊЕ СА ОПИСОМ:
http://forum.ogse.ru/viewtopic.php?f=1&t=1382

Линк са овог сајта за енглеску верзију игре:
http://forum.ogse.ru/viewtopic.php?f=1&t=2401

ОПИС СА ОВОГ САЈТА:
---------------------------------
Преузимањем овог мода очекујте да видите и доживите нешто ново и занимљиво. Потрудили смо се да испунимо ваша очекивања.
Пре почетка игре имате могућност да прилагодите велики број опција, мода и графике у конфигуратору.
Не крећите у истраживање зоне без детектора. Аномалије су сада теже видљиве - неке од њих скоро невидљиве. Може бити веома корисно ако их пажљиво посматрамо. Смрт у аномалији сталкера или чудовишта може да произведе корисни артефакт. У сваком тренутку може избити емисија - опасна појава абнормалних средина од које морате да се кријете под земљом или у неком погодном склоништу. Могуће је да ћете за безбедно уточиште морати да се борите са другим зараћеним фракцијама сталкера или мутаната. Понекад емисију прати и Пси емисија. Покушајте да не полудите у том тренутку.
Међутим, поред уништавања и опасности од смрти, емисија подразумева ажурирање Зоне - старе аномалије нестају, нове се рађају. Чекај издања емисије, па пожури у "Жетву" - неке аномалије дају артифакте. Не заборавимо да и други Сталкери не спавају - покупиће вам све артифакте испред носа.
Пре одласка у опасну шетњу не пропустите прилику да позовте некога од сталкера за сапутника. Сапутник (компањон) може помоћи у борби и поделиће са вама комплет прве помоћи или шаржере, ако је потребно. Вас двојица ћете бити јачи у борби против јаких мутаната или чопора мањих мутаната, бићете јачи заједно када вас болно гризу створења, када нападају супериорне снаге, или када упаднете у заседу...
Уморни од ходања? Купите ауто! Брзи и релативно јефтин начин да путујете великим раздаљинама. Ако успемо да обиђемо аномалије на путу, наравно. Олакшати себи тежину можемо убацивањем ствари из руксака у пртљажник аутомобила. Али такође постоје недостаци - не можете пуцати док возите. БТР не само да можемо возити, него можемо пуцати из митраљеске куполе, користећи њено аутоматизовано циљање и праћење. Поред тога, његов оклоп је реална заштита - чудовишта нам неће моћи наудити, када смо унутра. Оштећења возила која се десе на путу, можемо поправити помоћу комплета за поправку. Комплет за поправку ће поправити и оружје ако нам је при руци одговарајуће поломљено оружје које може бити демонтирано за делове.
Лекови ће помоћи телу да се одупре од штетних ефеката зоне, али имају и контраиндикације.
Искусни играчи знају напамет где се налазе блага, шта тачно и где може да се нађе. Тако је било у оригиналној игри, али не у нашој верзији. Шта је држао погинули у свом скровишту? Ретки артефакт или пар конзерви паприкаша за црне дане? Знаћете, тек када дођете до кеша. Међутим, можете да избегнете пуно лутања по зони и у Конфигуратору штиклирате опцију - "покажи садржај у скровиштима."
У игри, као и у животу, не иде нам све увек добро. Деси се да не умакнемо ерупцији емисије, да се изгубимо у психо-зони, или вас нападне контролор, ви онда ризикујете да постанете зомби. Немојте да паничите, али имајте на уму да ћете постепено постати зомби, док на крају не умрете, па покушајте што пре да пронађете лек. Са друге стране, ово стање може бити корисно у неким ситуацијама, јер зомбија мање плаше радијације и повреде.
Немојте пропустити да одете да посетите камп еколога у Јантару. Можда ћете тамо моћи да купите нову опрему, или неки од артефаката трансмутаната, које научници производе. Ово ће значајно повећати ваше шансе за опстанак у Зони.
Недостаје вам новца? Арни у Бару ће радо примити ваше опкладе у Арени. Или можда бисте ви лично учествовали у борбама?
У сваком случају - избор је на вама. Истражите зону, откријте своје тајне, стварајте пријатељства и непријатељства... и тако даље, и томе слично...
Срећно, Сталкери.


Last edited by oblakoder on Thu 27 Sep 2012 - 0:04; edited 1 time in total
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Empty
PostSubject: Re: OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2)   OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Icon_minitimeWed 26 Sep 2012 - 18:46

Svakako da je OGSE mod vredan pažnje i da je odavno neko trebao da ga na BalkanZoni pretstavi.On je neizostavan na listama top 5 modova za Stalker.Iskren da budem, nikad ga nisam odigrao dalje od Kordona, što bi rekli rusi, nje havatajet vremenji.Imam na HDD nekoliko verzija, uz ovu najnoviju R2, ali većinom mi služi da "kradem" resurse moda.
Verovatno će čudno zvučati ljudima ovde jedna , naizgled neobična činjenica, a to je da se O.G.S.E. 0.63 i NLC 6, kod rusa i ostalih "sovjeta" , sa mnogo većim nestrpljenjem i nadanjima iščekuje nego Lost Alpha.Lost Alpha je tamo polumrtva tema, odavno.Kad bi se kojim slučajem reaktivirao projekat "Zona Poraženija 3", to bi većini stalker fanova širom bivšeg SSSR-a izazvalo neizdrživi svrab od nestrpljenja da se pojavi za download.
Nisam odigrao ovaj mod, ali mogu na osnovu imena koji su uključeni u rad na modu, da svima preporučim ovaj moderski biser.

P.S.
"... Чекају ме неки Сталкер модићи, избацио неки лик неко чудо па га сви напали да је скин хеад... Хе, хе, ко зна шта је дилеја направио, морам то да видим... Што каже један ортак гурман - највише волим кад се погреши у рецепту, њам..."
Zar si rešio da nas držiš u neizvesnsti i mraku i sami da otkrivamo zagonetku, koji je mod u pitanju?

_________________________________________________
Минздрав Зоны предупреждает: Пить с читерами опасно для здоровья, они не пьянеют!
http://www.amk-team.ru/forum/index.php?showtopic=8216&st=20#entry483106
OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) 3140945
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
oblakoder
Veteran
oblakoder

Broj poruka : 212
Datum upisa : 2011-02-03
Godina : 50
Lokacija : Београд

OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Empty
PostSubject: Re: OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2)   OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Icon_minitimeWed 26 Sep 2012 - 20:27

Е не знам, то сам више у шали рекао. Тај мод врло вероватно није вредан задржавања, а заправо да ти кажем сад не могу да га нађем. Не знам тачно где сам га видео. А можда су и обрисали...

Него, налетео сам на ово:
http://ap-pro.ru/forum/85-3483-6#321366
Хе, хе... То ће бити занимљиво да се прочита, пошто сад играм Месу. Ако си на Гугл Хрому имаш додатак за превођење - google translate. Помаже колко-толко.
Поз.

ПС. Одиграј овај ОГСЕ бићеш пријатно изненађен.
Back to top Go down
PoWeR
Master
PoWeR

Broj poruka : 546
Datum upisa : 2011-07-19
Godina : 28
Raspoloženje : OK

OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Empty
PostSubject: Re: OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2)   OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Icon_minitimeWed 26 Sep 2012 - 20:50

Dal ovaj mod ima svoju pricu?
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Empty
PostSubject: Re: OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2)   OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Icon_minitimeWed 26 Sep 2012 - 21:58

@PoWeR
Odmah na početku opisa ovog izuzetnog moda, oblakoder je napisao sledeću rečenic, izgleda , na žalost , na nerazumljivom jeziku ili pismu : "Упркос томе што нема нову причу веома је добро осмишљен.".Nemaju novu priču ni AMK mod, Zenobian,ZRP, Oblivion Lost, ABC Inferno, .... na kraju krajeva ni Narodna Soljanka nema novu priču, barem ne globalni deo priče.Nova priča nije preduslov da neki mod bude dobar, gore pomenuti modovi su dobar primer za to, a takođe i O.G.S.E.v 0.62 R2. Da ne pominjemo sad i Complete 2009, koji osim grafički izmena, gotovo da i nema izmena u gameplay.

P.S.
Pa nemam ja baš velikih problema sa ruskim jezikom, mogao si se u to uveriti na AMK Forumu.Tamo ima nekoliko manjih i većih tutorijala na ruskom što sam ja napisao braći rusima.Da nisam mnogo omanuo u pravopisu, znam po tome , što me često članovi foruma cimaju da im nešto objasnim, i stalno moram da im objašnjavam da ja nisam rus već srbin i da mi nije baš lako da pišem na ruskom.Jeste da sam se oslanjao dosta na google translate, ali ne može on sve.Neke stvari moraju da se osete, duh jezika i smisao.Teško mi je da nešto napišem na ruskom ali nije mi velik problem da čitam ruski, snalazim se nekako, uz sve ređu pomoć googleta.
Da, pajser nije tamo gde je bio u HL 1, a pošto nisam odigrao original HL do kraja (možda sam prešao 25% maximalno), ne mogu da sudim o tome koliko je toga izmenjeno ali sam čitao da je jako puno toga izmenjeno.Znači, nije u pitanju HL na novom endžinu, već Black Mesa, mod u pravom smislu te reči sa jakim autorskim pečetom a ipak bez preteranog odstupanja od originala.

_________________________________________________
Минздрав Зоны предупреждает: Пить с читерами опасно для здоровья, они не пьянеют!
http://www.amk-team.ru/forum/index.php?showtopic=8216&st=20#entry483106
OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) 3140945
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
oblakoder
Veteran
oblakoder

Broj poruka : 212
Datum upisa : 2011-02-03
Godina : 50
Lokacija : Београд

OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Empty
PostSubject: Re: OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2)   OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Icon_minitimeWed 26 Sep 2012 - 23:56

Ти онда знаш Руски боље од мене, који сам учио из Сталкер модова. Да нешто напишем на руском тешко да бих могао. У задњих две-три године гледам већином само руске филмове, па је и то мало помогло у учењу руског. Далеко сам ја од тога да могу да кажем да знам Руски језик. Рекао бих да га понешто разумем. Да, Гугл преводилац и ја све мање користим, ионако је очајан. Занимљиво је да им тај преводилац преводи на енглески са других језика много боље и прецизније. Енглески језик врховни владар Света, а не прича се ни на 1/5 земаљске кугле. Но колонизатори и империјалисти Енглези су били упорни са узурпирањем кроз векове уназад. Тако данас ми сви Талибани имамо свако свој матерњи и обавезан маћехски - енглески. Од навалентног енглеског нису могле ни информационе технологије да се избаве неким универзалним Бејзиком. Да не спомињем да је Тесла био претеча, и идејни тата-мата WWW-a. Па где је ту правда?
Боље да не идем у овај - OFF TOPIC - одма ми рипа притисак - УФФ.

Меса ми је малко банална, али изгураћу је - па назад у аномалије. Neutral
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Empty
PostSubject: Re: OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2)   OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Icon_minitimeThu 27 Sep 2012 - 1:51

Normalno da je za velike svetske jezike , google translate daleko efikasniji nego za male jezike kao što je srpski.Mada se i tu polako menjaju stvari na bolje.Eto, vidim da su napokon promenili onu spradčinu sa Miletom Kitićem.Neki mnogo duhovi lik koji radi za njih u domenu srpskog jezika je stavio da je Milke Kitić u prevodu na engleski Bruce Springsteen.To je tako stajalo sve do nedavno.
Kad pišem neki post na AMK forumu ili slično, na ruskom, korisrim upravo tu prednost relativno dobrog prevda među velikim jezicima.Prvo napišem na engleskom, ako znam ili češće prvo sa srpskog prevedem na engleski, pa ako mi prevod deluje OK, onda to kopiram i idem na prevod sa engleskog na ruski.Uz pomoć mog skromnog znanja ocenim da li je to-to, pa ako sam zadovoljan onda to i objavim.Za svaki slučaj taj rezultat prevoda na ruski opet propustim kroz google translate, da mi prevede na srpski, pa ako ima neki smisao, približno onom koji je bio u startu onda ide u "etar".Zamoran posao ali se nekad valja potruditi, tako se podosta toga nauči.
pre desetak dana sam odgledao ceo film od Nikite Mihalkova "Утомлённые солнцем 2: Цитадель", i mislim da sam poprilično ukapirao o čemu je reč.Ima tu dosta detalja koji promaknu a važni su, pa sam ipak posle sve to ponovo odgledao sa prevodom.


P.S.
Vidi mene, ja se razmahao sa off topic-om, pola strane.Ma šta mi ko može, ja sam Admin, hehe Twisted Evil Kad može Ajsič, što ja nebih ponekad odlutao od teme.Evo, neću više, barem na ovoj temi ići u off-topic.
Ipak se izvinjavam zbog ovog off-a.

_________________________________________________
Минздрав Зоны предупреждает: Пить с читерами опасно для здоровья, они не пьянеют!
http://www.amk-team.ru/forum/index.php?showtopic=8216&st=20#entry483106
OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) 3140945
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
oblakoder
Veteran
oblakoder

Broj poruka : 212
Datum upisa : 2011-02-03
Godina : 50
Lokacija : Београд

OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Empty
PostSubject: Re: OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2)   OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Icon_minitimeThu 27 Sep 2012 - 10:31

Ја као модерастор овог топика ти "дозвољавам" off topic. afro Но знам да тебе притиска твоја светла модераторска дужност.
То што радиш са Google translate радим и ја. Узмем Руски па преведем на енглески, а енглески знам добро, живео сам пола године у Аустралији, кад сам био клинац. Српски језик је исто велики језик и оригинални "код" му је ћирилица, али тај "engine" ради добро и на латиници. Српски језик и писмо је савршенији и од Енглеског и од Руског. Један глас једно слово, прва и основна предност. Лепота милозвучности је друга. А има их још. Обрати пажњу како ми причамо, то је уједначен интервал као дисање или откуцај срца. Енглески и Руски у том погледу не заостају много, али зато ови горе норрррдијски загрцнути језици, па нервозни исецкани, пребрзи Шпански, Португалски - жуао, ажао, жуао, који има уску амплитуду звучности, па Мађарски као да сечеш купус тестером, исто уска амплитуда звучности, Француски - прво мораш да натакнеш орахову љуску на језик да би причао, Кинески: како кинези дају име даетету - баце шерпу низ степенице - тингг, панг, кланг... Има рецимо афричких језика који су изузетно лепи, али то све умире, а енглески само кваса, ли кваса... Да не будем погрешно схваћен, ја волим и подржавам различитост језика, свако воће има свој укус, а не волим и не подржавам један светски језик, као ни ову насилну глобализацију. Све нас потрпају у тесто па нас оклагијају по својој некој мери, да будемо сви ко јуфка, а ко неће њега у резанце за супу...

"Утомлённые солнцем 2: Цитадель" је одличан филм, а знаш како су тај филм испљували на глобалистичком Западу... Код њих може да прође само чисто уметнички филм, или нешто што су наручили да им буде по мери, као рецимо "Парада" или "Беса" или "Клип". Историја, етика, морал, филозофија, за те ствари се брину они са својим филмовима и "History chanel" да попуни преостале рупе. Код нас је "Окупација у 26. слика" тренутно, и зато ваља гледати Руске филмове. Не противим се ја ни корејској школи, ни иранској, ни старо-европској, ни искреној америчкој, које има доста, ал некако ми је Руска блиска, а та је кинематографија најјача у свету. Око ове тврдње могу да полемишем.
Могао бих ти препоручити гомилу добрих руских филмова, ал није овде место. Посетићу тему "филмови" на овом форуму, па тамо без много наклапања, само спустим линк.
Имаш најбољи наш блог за скидање са преводима:
Na forumu je zabranjeno postavljanje linkova koji imaju veze sa nelegalnim stvarima,iako su to samo linkovi za skidanje filmova,ipak se smatra nelegalnim i isto je jedan oblik piraterije.Za to imaš PM i na njemu slobodno stavljaj linkove koje hoćes i kome želiš da pošaljes,ali na javni forum ne.Za ovakve stvari se dobija BAN.-Placenik83
На првој страни су најновији, а од 42 странице треба почети, ту су прави бисери...

И ја се извињавам због скретања са теме.
Back to top Go down
PoWeR
Master
PoWeR

Broj poruka : 546
Datum upisa : 2011-07-19
Godina : 28
Raspoloženje : OK

OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Empty
PostSubject: Re: OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2)   OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Icon_minitimeFri 28 Sep 2012 - 10:39

OGSE 0.7 "званични задиркивач"
https://www.youtube.com/watch?v=qYx8wC_mexM&feature=related
Back to top Go down
PoWeR
Master
PoWeR

Broj poruka : 546
Datum upisa : 2011-07-19
Godina : 28
Raspoloženje : OK

OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Empty
PostSubject: Re: OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2)   OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Icon_minitimeTue 2 Oct 2012 - 17:54

Kad ce izaci 0693Verzija citao sam sredinom godine al i dalje je nema
(sry za double post)
Back to top Go down
oblakoder
Veteran
oblakoder

Broj poruka : 212
Datum upisa : 2011-02-03
Godina : 50
Lokacija : Београд

OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Empty
PostSubject: Re: OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2)   OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Icon_minitimeWed 3 Oct 2012 - 9:18

Морамо да се стрпимо, мислим да ће бити ускоро, вероватно не дуже од месец дана, чини ми се да су се узврпољили по ОГСЕ форумима, значи задње честитке, жеље и поздрави...
Back to top Go down
flexerca
Administrator
flexerca

Broj poruka : 340
Datum upisa : 2012-03-02
Godina : 45
Lokacija : Cazin, BiH
Raspoloženje : Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Empty
PostSubject: Re: OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2)   OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Icon_minitimeThu 15 Jan 2015 - 17:48

OGSE 0.6.9.3 Beta test verzija za sve one koji poznaju ruski jezik radi pronalaženja bugova i ostalih problema. Više detalja i download sekcija na: http://www.moddb.com/mods/old-good-stalker-evolution/downloads/ogse-0693-russian-open-beta-test-version
Back to top Go down
flexerca
Administrator
flexerca

Broj poruka : 340
Datum upisa : 2012-03-02
Godina : 45
Lokacija : Cazin, BiH
Raspoloženje : Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Empty
PostSubject: Re: OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2)   OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Icon_minitimeWed 4 Nov 2015 - 18:27

Engleska verzija O.G.S.E. 0.6.9.2.
http://www.moddb.com/mods/old-good-stalker-evolution/downloads/ogse-0692-eng
Back to top Go down
vidkunsen
Zombie


Broj poruka : 9
Datum upisa : 2015-10-06
Godina : 58
Lokacija : Србија Лауситз

OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Empty
PostSubject: Re: OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2)   OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Icon_minitimeTue 19 Jan 2016 - 9:01

SoC 10006 i 10005 OGSE:

1/ "OGSE / Old Good Stalker Evolution 0.6.9.3". :
http://www.stalkeruniverse.home.pl/index.php?topic=724.0

http://www.moddb.com/mods/old-good-stalker-evolution/downloads/ogse-0693-russian-open-beta-test-version

MOD: https://yadi.sk/d/YTtgKY89dybBj

TORRENT: https://yadi.sk/d/xpMRChjrdyXyP

Fix, има толико и они су преузете углавном са Иандек: http://www.stalkeruniverse.home.pl/index.php?topic=724.0

2/ OGSE 0.6.9.2 R2 / "Золотой шар": http://www.stalkeruniverse.home.pl/index.php?topic=739.0

OGSE 0.6.9.2 R2 : https://cloud.mail.ru/public/445ad629ba7f/STALKER_OGSE_0692_R2.exe

ADDON: https://cloud.mail.ru/public/253015e4b075/Golden_sphere_addon_0_6_6.rar

Fix 05.IV.2015: http://ap-pro.ru/go?https://cloud.mail.ru/public/06bfa91ce8b1/gamedata_gold_fix_5_04.rar

FIX Z 11.IV.2015 : https://cloud.mail.ru/public/4LKzcT5Lubtk/gamedata_gold_fix_11_04.rar

: http://ap-pro.ru/forum/112-10717-1 , http://www.amk-team.ru/forum/index.php?showtopic=11619

3/ OGSE 0.6.9.2 R2 + Weapons Addon 3.5 Release 3: http://www.stalkeruniverse.home.pl/index.php?topic=967.0

https://yadi.sk/d/02WUDkmHkGTKg - 1.89 GB

http://stalker-gaming.ru/load/mody_stalker/ten_chernobylja/ogse_0_6_9_2_r2_weapons_addon_3_5_release_3/2-1-0-3105



Само идите на линк, погледајте около и преузимање шта је хтео да ми е-маил овде или на StalkerUniverse.
На крају, ви са мном или са другима препоручују Лене Д:http://bar-reaktor.ru/forum/317-3763-1
Back to top Go down
Сталкер_86
Novice
Сталкер_86

Broj poruka : 26
Datum upisa : 2014-05-18
Lokacija : Ваљево
Raspoloženje : int main()

OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Empty
PostSubject: Re: OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2)   OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Icon_minitimeMon 7 Mar 2016 - 10:33

Stigao je i OGSE 0.9.3 Final sa solidnim prevodom na engleski i cini mi se na francuski.

link>> http://www.moddb.com/mods/old-good-stalker-evolution/downloads
Back to top Go down
Sponsored content




OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Empty
PostSubject: Re: OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2)   OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2) Icon_minitime

Back to top Go down
 

OLD GOOD STALKER EVOLUTION MOD (0.6.9.2 R2)

View previous topic View next topic Back to top 

 Similar topics

-
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona :: Modovanje :: Modovi-
Jump to: