S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesRegisterLog in
Posetite Stalker BalkanZona Facebook stranu! Posetite i naš YT knanal BalkanZona YouTube channel! Subscribe! BalkanZona Admin tim
Poll
Koji browser koristite?
Mozilla Firefox
X-Ray converter wrapper GUI I_vote_lcap39%X-Ray converter wrapper GUI I_vote_rcap
 39% [ 21 ]
Google Chrome
X-Ray converter wrapper GUI I_vote_lcap35%X-Ray converter wrapper GUI I_vote_rcap
 35% [ 19 ]
Opera
X-Ray converter wrapper GUI I_vote_lcap19%X-Ray converter wrapper GUI I_vote_rcap
 19% [ 10 ]
Safari
X-Ray converter wrapper GUI I_vote_lcap0%X-Ray converter wrapper GUI I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Netscape
X-Ray converter wrapper GUI I_vote_lcap0%X-Ray converter wrapper GUI I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Microsoft Internet Explorer
X-Ray converter wrapper GUI I_vote_lcap6%X-Ray converter wrapper GUI I_vote_rcap
 6% [ 3 ]
Nije naveden
X-Ray converter wrapper GUI I_vote_lcap2%X-Ray converter wrapper GUI I_vote_rcap
 2% [ 1 ]
Total Votes : 54
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
March 2024
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Latest topics
» Pozdrav svima
X-Ray converter wrapper GUI Icon_minitimeby sadd Wed 20 Mar 2024 - 22:47

» Veliki pozdrav
X-Ray converter wrapper GUI Icon_minitimeby Kostov Thu 7 Mar 2024 - 8:43

» S.T.A.L.K.E.R. 2
X-Ray converter wrapper GUI Icon_minitimeby sadd Wed 27 Dec 2023 - 8:47

» Koji modovi?!
X-Ray converter wrapper GUI Icon_minitimeby puza93 Wed 5 Jul 2023 - 1:23

» S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
X-Ray converter wrapper GUI Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [1.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Zov Pripjata — prevod s ruskog i ukrajinskog
X-Ray converter wrapper GUI Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [3.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Senka Černobilja — prevod s ruskog i ukrajinskog
X-Ray converter wrapper GUI Icon_minitimeby Kostov Sat 1 Apr 2023 - 19:58

» Pozz svima
X-Ray converter wrapper GUI Icon_minitimeby flexerca Fri 10 Mar 2023 - 14:49

Top posting users this week
No user
Top posters
MarkedOne8
X-Ray converter wrapper GUI I_vote_lcapX-Ray converter wrapper GUI I_voting_barX-Ray converter wrapper GUI I_vote_rcap 
sadd
X-Ray converter wrapper GUI I_vote_lcapX-Ray converter wrapper GUI I_voting_barX-Ray converter wrapper GUI I_vote_rcap 
purke62
X-Ray converter wrapper GUI I_vote_lcapX-Ray converter wrapper GUI I_voting_barX-Ray converter wrapper GUI I_vote_rcap 
PoWeR
X-Ray converter wrapper GUI I_vote_lcapX-Ray converter wrapper GUI I_voting_barX-Ray converter wrapper GUI I_vote_rcap 
Placenik
X-Ray converter wrapper GUI I_vote_lcapX-Ray converter wrapper GUI I_voting_barX-Ray converter wrapper GUI I_vote_rcap 
Pr3D@tor
X-Ray converter wrapper GUI I_vote_lcapX-Ray converter wrapper GUI I_voting_barX-Ray converter wrapper GUI I_vote_rcap 
quicksilver
X-Ray converter wrapper GUI I_vote_lcapX-Ray converter wrapper GUI I_voting_barX-Ray converter wrapper GUI I_vote_rcap 
flexerca
X-Ray converter wrapper GUI I_vote_lcapX-Ray converter wrapper GUI I_voting_barX-Ray converter wrapper GUI I_vote_rcap 
djordje29
X-Ray converter wrapper GUI I_vote_lcapX-Ray converter wrapper GUI I_voting_barX-Ray converter wrapper GUI I_vote_rcap 
Dasha67
X-Ray converter wrapper GUI I_vote_lcapX-Ray converter wrapper GUI I_voting_barX-Ray converter wrapper GUI I_vote_rcap 
Statistics
We have 642 registered users
The newest registered user is alekZZ

Our users have posted a total of 9852 messages in 747 subjects
Who is online?
In total there are 4 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 4 Guests

None

Most users ever online was 26 on Fri 2 Aug 2019 - 16:45

Share | 
 

 X-Ray converter wrapper GUI

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Belphegor
Novice
Belphegor

Broj poruka : 26
Datum upisa : 2012-11-30
Godina : 44
Lokacija : Valjevo
Raspoloženje : Moze i gore

X-Ray converter wrapper GUI Empty
PostSubject: X-Ray converter wrapper GUI   X-Ray converter wrapper GUI Icon_minitimeTue 4 Dec 2012 - 13:41

Evo da doprinesem i ja nesto malo ovoj zajednici.
Ovo je namenjeno ljudima kojima je dosadilo da rucno kucaju komandne linije u konzoli.
Program je jos u razvojnoj fazi ali je funkcionalan.

sendspace.com/file/6mdfat

Objasnjenjne mada bi trebalo da je logicno:

1. Uploadovao sam program (exe) sa converter-om i njegovim ltx i ini fajlovima. Nema potrebe da se rename-uje ni jedan fajl u fsconverter.ltx,
Vec samo treba podesiti staze u ovim fajlovima u zavisnosti za koju verziju igre koristite.

2.
Common tab
Izbor igre. sa ovim podesava koji fs (ltx) fajl ce da koristi konverter. Znaci ako je recimo izbor "Clear Sky" on ce dodati konverteru na kraju parametar -fs fsconverter_cs.ltx.

DB tab
Za sada je samo "Unpack" funkcionalan, mislim ja sam probao samo sa arhivama iz "Shadow Of Chernobyl" igre (db0, db1, db2...) s'tim da je hteo da mi otpakuje samo sa "2497ww" formatom.
Ako bude gresaka prijavite pa cu ispraviti.

Level tab
Ovde, koliko sam shvatio su samo relativne staze (znaci one postavljene u ltx-ima)? Nisam jos isprobao, trebalo bi da radi.
Interesuje me koji sve "Build number"-i postoje da bih populisao "combo box" kako treba?

OGF i OMF tab su slicni
"Motion name" treba ukucati samo kad se snima kao skl.

dds/tga tab
I ovde su staze relativne? Nisam probao, trebalo bi da radi.

3. Ako vec imate podesen converter i njegove ltx/ini fajlove onda mozete samo iskopirati ConverterGUI u taj folder pa tako koristiti.

Molim vas, prijavite ako naidjete na neke greske ili nelogicnosti.
Nadam se da ce vam biti od koristi.X-Ray converter wrapper GUI Tab01X-Ray converter wrapper GUI Tab02X-Ray converter wrapper GUI Tab03X-Ray converter wrapper GUI Tab04X-Ray converter wrapper GUI Tab05
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

X-Ray converter wrapper GUI Empty
PostSubject: Re: X-Ray converter wrapper GUI   X-Ray converter wrapper GUI Icon_minitimeThu 6 Dec 2012 - 3:10

Svaka čas.Pošto je sve još u početnoj fazi izrade neću previše kritikovati.Şličan projekat su započeli Krovosos i MrEARTHSHAcKER, dokle su stigli , nisam upoznat.Ideja je praktično ista, objenititi sve što se tiče Stalker formata u jedan alat i to u GUI formi.
Kako već rekoh, tek je sve u početnom i eksperimentalnom stadijumu.Dosta toga ne radi, nije u funkciji, ali će proraditi.
Kažeš da otpakuje .db samo 2497ww, međutim on otpakuje i rusku varijantu 2497ru, probao sam.Oko levela se ne razumem gotovo ništa, tu će Krovosos da ti pomogne.
Ne znam za čega služi format .dm a predvideo si ga i van funkcije je.Takođe i dds\tga konvertovanje je van funkcije ili je princip nejasan.Exescute, ali šta?Prtpostavljam da konvertuje sve .dds slike koje se nalaze u SDK folderu za teksture, kao što inače radi bardakov konverter.Koliko znam , to je nužno za Level Editor.
Ipak mene naj više interesuju funkcije vezane za .ogf i .omf.Tu ima jako puno stvari koje se mogu ubaciti.Dao sam ti primer kako je Vadimishe uradio.Ranije verzije su bile bazirane na bardakovom onverteru i ogf2smd konverteru od Kaspera.Ogf2smd knverter je praktično služio samo za to da se pomoću njega dobiju nazivi animacija i da se izvuku zasebene animacije u .skl formatu pomoću bardakovog konvertera.Pored toga je koristio i fajl ogf2obj.exe koji je uzet iiz OGF Veiwer 1.05, pretpostvljam da bi izvukao adrese tekstura iz .ogf fajla.Na kraju je sve to evoluiralo do poslednje 1.1 verzije gde se u folderu bin nalaze tri .exe fajla:converter.exe,anim_list.exe i text_list.exe.Tu je i xrCore.dll i converter.ini.
Prvi njegov objavljeni rad je bio na bazi mog rada, tačnije mog .bat fajla za bardakov konverter.On je moju ideju razradio i na kraju je uspeo da savlada bath programiranje i uradio tu predhodnu varijantu sa ogf2smd.exe.Neto slično sam i ja imao kao ideju ali nisam bio previše zagrejan da to dovedem do kraja jer je trebalo pročitati gomile tutorijala o batch programingu da bi došao do onog što meni treba.Premalo tutorijala ima na našem jeziku, barem ne solidnih.
Međutim, on se nije izgleda zaustvio na tome, koliko vidim on je ovladao nekim stvarima iz C++ ili već šta, pa je sam napravio dva nova .exe fajla i uprostio i ubrzao konvertvanje.Pretpostavljam da je koristio izvorne kodove od Kaspera i od OGF Veiwer 1.05.U međuvremenu je na istoj temi na AMk forumu, neki lik (Charsi) je uradio ovaj OGF Dumper koji sam ti dao da skineš.Radi pomoću .pl fajla i izvlači, pored ostalog, spisak pojedinačnih animacija.Ne samo iz .ogf već i iz .omf fajla.To ni sam autor nije znao da može, već sam ja jedan .omf fajl preimenovao u .ogf i za divno čudo izvuklo ceo spisak animacija.To sam tamo na forumu i rekao a on je rekoa : "purke62, omf я не пробовал. Значить его тоже можно добавить в цикл к *.ogf через запятую.(.omf nisam probao.Znači da može da se doda u ciklus pored *.ogf, odvojeno zapetom.)Moj predlog je bio da se to iskoristi za za ivlačenje .skl animacija iz velikih .omf fajlova za NPC-ove.Mislim da to nije teško da se uradi, barem onom o zna batch.Ideja je da se taj .txt fajl sa imenima animacija pomoću .bat fajla preradi, da se ispred svakog naziva animacije doda "converter.exe -skl", a osle naziva animacije doda naziv .omf fajla "naziv_fajla.omf" i na kraju da se taj .txt preimenuje u .bat ili .cmd i da se pokrene.Bardakov konverter bi sve te animacije izvukao u .skl formatu bez problema.Na žalost ne znam to sam da odradim.Nije problem to odraditi "ručno" kad je u pitanju 10-20 animacija ali kad je u pitanju hiljadu onda odustaneš pre nego počneš. Very Happy
Postoji i soure od bardakovog konvertera, pošto se razumeš u C++, verujem da bi ga dobro razumeo i da bi ti olakšalo dosta toga.

P.S.
Predlažem ti da iskoristiš konverter od Vadimishe i dumper.Iz dumpera , verujem da možeš provaliti sistem.Ne znam koliko su C++ i perl instrukcije raličite ali ako se razumeš u te jezike, verujem da može provaliti sistem i napraviti nešto slično za svoj konverter.

_________________________________________________
Минздрав Зоны предупреждает: Пить с читерами опасно для здоровья, они не пьянеют!
http://www.amk-team.ru/forum/index.php?showtopic=8216&st=20#entry483106
X-Ray converter wrapper GUI 3140945
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
Belphegor
Novice
Belphegor

Broj poruka : 26
Datum upisa : 2012-11-30
Godina : 44
Lokacija : Valjevo
Raspoloženje : Moze i gore

X-Ray converter wrapper GUI Empty
PostSubject: Re: X-Ray converter wrapper GUI   X-Ray converter wrapper GUI Icon_minitimeThu 6 Dec 2012 - 19:30

Pozdrav,

Quote :

Ne znam za cega služi format .dm a predvideo si ga i van funkcije je.
Nisam ga prevideo samo sam postavio i disejblovao kontrole dok ne zavrsim taj deo koda.

Quote :

Takode i dds\tga konvertovanje je van funkcije ili je princip nejasan.Exescute, ali šta?
Pa koliko sam razumeo objasnjenje iz converter_en.txt (sto je islo uz "X-ray converter"), ovde se radi o stazama postavljenim u fsconverter***.ltx fajlu.

Citat iz dokumenta:
Quote :

[.dds to .tga multi-conversion]
Command line:
converter -dds2tga [-with_solid] [-with_bump]

The tool scans all .thm files in $textures$ and converts .dds from
$game_textures$ into .tga. Existing .tga files are not overwritten.
"-with_solid" i "-with_bump" su opcioni parametri, znaci ako su stiklirani u GUI-ju on ce ih dodati kao parametar converter-u.
Znaci "execute" samo poziva converter i prosledjuje parametre u zavisnosti od opcija koje su izabrane u GUI-ju (ovo vazi za sve tabove).

BTW. Onaj kod iz OGF viewer-a su samo headeri i strukture chunk-ova koji su u ogf/omf fajlovima. Nema nikakvog objasnjenja o strukturi samih fajlova gde se nalazi sta.
Gledao sam i onaj Pearl kod sto radi dump OGF/OMF ne mogu da se povezem kod uciavanja chunk-ova kako tacno radi (nije mi poznat ovaj jezik).
Medjutim uspeo sam nekako da iscupam imena motion-a i imena motion_ref-a (imena omf fajlova gde su ti motion-a/animacije) napamet pogadjajuci i debagovanjem. Jos experimentisem, koliko sam provalio recimo za Clear Sky kad tokom citanja OGF-a naletim na Motion_ref treba da presocim 4 bajta prvo pa tek onda da ucitavam imena dok za SoC ne mora. Videcu jos koji mesh da isprobam da se uverim da radi kako treba pa mi onda ostaje da razmislim kako bi to trebalo da izgleda u GUI-ju. Osim ako neko od vas nema ideju kako bi voleli da se uradi?
Recimo da ubacim listu imena animacija (motiona) i one koje su selektovane da budu snimljene kao SKL s'tim da su imena fajlova kao i imena tih animacija?
Takodje ne znam koji OGF da probam koji sadrzi same animacije jer svi do sada su imali samo imena OMF-a, ako me razumes?
Back to top Go down
Belphegor
Novice
Belphegor

Broj poruka : 26
Datum upisa : 2012-11-30
Godina : 44
Lokacija : Valjevo
Raspoloženje : Moze i gore

X-Ray converter wrapper GUI Empty
PostSubject: Re: X-Ray converter wrapper GUI   X-Ray converter wrapper GUI Icon_minitimeThu 6 Dec 2012 - 22:18

Dodao sam listu imena motion-a/animacija za OMF, za OGF cu sutra raditi (u principu je isto).
Znaci koji motion-i su selektovani iz liste na "execute" ce snimiti svaki zasebno kao SKL.

sendspace.com/file/959gev

X-Ray converter wrapper GUI X-ray-convertergui
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

X-Ray converter wrapper GUI Empty
PostSubject: Re: X-Ray converter wrapper GUI   X-Ray converter wrapper GUI Icon_minitimeThu 6 Dec 2012 - 22:45

Nemam pojma šta se ovo dešava.Provalio si kako da snimi spisak animacija ali ih ne ekstrahuje.Zadam mu folder ge da ih smesti, ali posle pokretanja i onog blicanja prozorčića, folder je prazan.
Još je čudnije, ne radi mi SoC.Ni engleska vezija , ni ruska a ni bild 3215 koji je prerađen za SOC.Radi bild 2215, radi CoP bez problema, Clear Sky radi ali ne reaguje na tastaturu, samo miš i Ctrl+Alt+Del da izađem na desktop i u task manageru da isklključim igru.
Probao sam reinstal drivera za grafu, DX, igru sam reintalirao, dva puta radio sistem restore point i ništa ne pomaže.
Ostale igre radi bez problema, barem one koje sam probao.HL 2 episode two, Frontlines - Fuel of War, Killing Floor ...
Juče je sve bilo OK, od kako sam ukljuio komp ne valja pa ne valja.Ako budem morao rušiti Windows, poludeću, jer mi onda treba barem 4-5 dana da sve vratim na prethodno stanje.Još jedino da probam skenirati sa Malware Bites , da se nije neko g..no zakačilo.Izgubih ceo dan bez veze.Izgleda da je najbolje bilo da sam odmah roknuo sistem,pa kako bude, ovako se samo uzalud nerviram.
Nemoj da pomisliš da smatram da je ovaj tvoj konverter kriv.Nemam pojma šta je, šta se to desilo.

_________________________________________________
Минздрав Зоны предупреждает: Пить с читерами опасно для здоровья, они не пьянеют!
http://www.amk-team.ru/forum/index.php?showtopic=8216&st=20#entry483106
X-Ray converter wrapper GUI 3140945
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
Belphegor
Novice
Belphegor

Broj poruka : 26
Datum upisa : 2012-11-30
Godina : 44
Lokacija : Valjevo
Raspoloženje : Moze i gore

X-Ray converter wrapper GUI Empty
PostSubject: Re: X-Ray converter wrapper GUI   X-Ray converter wrapper GUI Icon_minitimeThu 6 Dec 2012 - 23:09

Ne znam sta da ti kazem. Opet sam probao kod mene (po ko zna koji put) sa SoC a i sa CS omf-ovima i radi.

Ima pauza izmedju svakog snimanja motion-a da ne bi bilo problema oko konkurentnosti. Trenutno resenje mi je ovo posto koristim ShellExecute funkciju (CreateProcess je horor):
Code:

za svaki motion
...
int result = (int)ShellExecute(hWnd, "open", strConv.c_str(), params.c_str(), NULL, SW_SHOWNORMAL);
...
Sleep(100); // daj nesto vremena da se pokrene converter
while(FindWindow(0, strConv.c_str())) // ako vec radi
{
   Sleep(100); // sacekaj malo pa vidi ponovo
}
... //nastavi ciklus

Ja kod sebe imam od zastite MalwareBytes, ESET Node32 5 i MC Shield, windows redovno azuriram kao i AV softvere.

Jedino da probamo ovaj moj program na VirusTotal?

EDIT:
Evo ti sa VirusTotal-a:
virustotal.com/file/0ee6d6dbe2b274e3a7b58c320174025c549adee5205f582de036f60183b0855a/analysis/1354831910/

Probaj sa tvog racunara da uploadujes.
Back to top Go down
Belphegor
Novice
Belphegor

Broj poruka : 26
Datum upisa : 2012-11-30
Godina : 44
Lokacija : Valjevo
Raspoloženje : Moze i gore

X-Ray converter wrapper GUI Empty
PostSubject: Re: X-Ray converter wrapper GUI   X-Ray converter wrapper GUI Icon_minitimeThu 6 Dec 2012 - 23:28

Najgore je sto ne mogu da redirektujem error poruke kod sebe da bi mogao da ih prikazem u prozoru, ovako samo blicne i nestane pa se ne vidi ako ima gresaka u konvertovanju da bi mogli da vidimo u cemu je problem.
Za to treba da se koristi CreateProcess funkciju ali je nisam "savladao".

Napravio sam malu ispravku u programu, ne bi trebalo da pravi neku razliku. Ako mozes ponovo da probas kod sebe da li ce da ti radi?

GRESKA! ISPRAVLJENO U SLEDECEM POSTU

Hvala na testiranju.




Last edited by Belphegor on Thu 6 Dec 2012 - 23:38; edited 1 time in total
Back to top Go down
Belphegor
Novice
Belphegor

Broj poruka : 26
Datum upisa : 2012-11-30
Godina : 44
Lokacija : Valjevo
Raspoloženje : Moze i gore

X-Ray converter wrapper GUI Empty
PostSubject: Re: X-Ray converter wrapper GUI   X-Ray converter wrapper GUI Icon_minitimeThu 6 Dec 2012 - 23:38

JA SAM BUDALALALALALAA.

Nasao sam gde sam pogresio. Dok sam radio testove, postavio sam "hard-coded" stazu foldera gde ce da spusta umesto da ucita iz box-a. Embarassed

Izvinjavam se. Evo ispravljeno:

sendspace.com/file/chx638

lol!

Ako ti nije mrsko, molim te probaj sad da li ce da ti radi?

EDIT: Staza koja je bila je "C:\Users\belphegor\Desktop\TEMPRR"
Vidi slucajno da nemas na C sad "Users..." folder ako si na XP-u. Jbg-a napravi ti ja "djubreta" na HDD-u. Izvinjavam se opet. Embarassed
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

X-Ray converter wrapper GUI Empty
PostSubject: Re: X-Ray converter wrapper GUI   X-Ray converter wrapper GUI Icon_minitimeThu 6 Dec 2012 - 23:51

Sad radi.Sad isto to da odradiš i sa .ogf formatom, plus da ima opcije izvlačenja .bones fajla, nazive kostiju, adrese tekstura ....
... pa da se dobro istestira i da kačimo rusima na AMK forumu, da vide da i kod nas ima znalaca.I to kakvih.

edit:
Probao sam foru da preimenujem jedan .ogf fajl u .omf, i odradio je sve animacije kako teba.Sve su tu.

_________________________________________________
Минздрав Зоны предупреждает: Пить с читерами опасно для здоровья, они не пьянеют!
http://www.amk-team.ru/forum/index.php?showtopic=8216&st=20#entry483106
X-Ray converter wrapper GUI 3140945


Last edited by purke62 on Fri 7 Dec 2012 - 0:36; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
Belphegor
Novice
Belphegor

Broj poruka : 26
Datum upisa : 2012-11-30
Godina : 44
Lokacija : Valjevo
Raspoloženje : Moze i gore

X-Ray converter wrapper GUI Empty
PostSubject: Re: X-Ray converter wrapper GUI   X-Ray converter wrapper GUI Icon_minitimeFri 7 Dec 2012 - 0:01

Naravno, odradicu i za OGF. Odo sad da odmorim malo mozak u Limansk-u (moj omiljeni CS nivo) pa cu sutra nastaviti. Cool

Pozdrav i hvala puno na testiranju.
Back to top Go down
Belphegor
Novice
Belphegor

Broj poruka : 26
Datum upisa : 2012-11-30
Godina : 44
Lokacija : Valjevo
Raspoloženje : Moze i gore

X-Ray converter wrapper GUI Empty
PostSubject: Re: X-Ray converter wrapper GUI   X-Ray converter wrapper GUI Icon_minitimeFri 7 Dec 2012 - 18:27

Ok. Mislim da sam zavrsio sve opcije, sad samo ostaje da se testira ako mi je sta promaklo da se vidi.

sendspace.com/file/hqq8jo

X-Ray converter wrapper GUI X-ray-converter

X-Ray converter wrapper GUI Release

Probao sam "db pack" sa jednim level folderom raspakovanim predhodno iz SoC-a i radi.

Zamenio sam ShellExecute za CreateProcess, kreiram bat fajl "on the fly" da bih mogao da redirektujem text iz konzole na fajl pa posle citam iz njega i upisujem u GUI (u "converter log" listu).
Znaci kad budete koristili program ne mozete da radite vise od jedne operacije dok ne zavrsi trenutnu!


EDIT: Kad kucate ime nekog out fajla ne morate dodavati extenziju, isprogramirao sam da automatski dodaje. To je mene strasno nerviralo kod nekih programa.
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

X-Ray converter wrapper GUI Empty
PostSubject: Re: X-Ray converter wrapper GUI   X-Ray converter wrapper GUI Icon_minitimeSat 8 Dec 2012 - 1:21

Opet si nešto zeznuor.Od onog što sam testirao, radi kovertovanje .ogf u .object, ali ne rade.skl animacije.Čak se ne može selektovati sve, dugme ne reaguje, zaplavi samo pojedinačne animacije, ali ništa ne odradi.Isto se dešava i sa .omf, osim što se na "select all" sve animacije zaplave ali ništa ne odradi, samo brzo izblica i ništa.Niti u konzoli nešto piše, ovoj ispod.probao sam i .dm, i ništa se ne desi, samo blicne i ništa.

_________________________________________________
Минздрав Зоны предупреждает: Пить с читерами опасно для здоровья, они не пьянеют!
http://www.amk-team.ru/forum/index.php?showtopic=8216&st=20#entry483106
X-Ray converter wrapper GUI 3140945
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
Belphegor
Novice
Belphegor

Broj poruka : 26
Datum upisa : 2012-11-30
Godina : 44
Lokacija : Valjevo
Raspoloženje : Moze i gore

X-Ray converter wrapper GUI Empty
PostSubject: Re: X-Ray converter wrapper GUI   X-Ray converter wrapper GUI Icon_minitimeSat 8 Dec 2012 - 1:51

To za selekciju u OGF tabu ALL i NONE sam sad ispravio, a pod OMF tabom bi trebalo da radi bez problema. Samo mi nije jasno kako mislis ne radi SKL, samo izblica? Jesi postavio folder gde ce da stavi te SKL-ove? Ako ne postavis, odose tamo gde je i INPUT model.

Ako mozes ponovo da probas: sendspace.com/file/oxkde8


Sad sam ostavio da ne brise BAT fajl koji kreira kad se pozove bilo koji EXECUTE. Proveri da li ga ima u folderu gde je i konverter kad odradis neku operaciju a ne radi sto bi trebalo, vidi da li su ispravni parametri u njemu, pa mi javi.

Hvala za testiranje.


EDIT: Sad sam video, kad se startuje EXECUTE na OGF tabu ostao je parametar -omf umesto -ogf.

Ispravka ovde: sendspace.com/file/su3q91
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

X-Ray converter wrapper GUI Empty
PostSubject: Re: X-Ray converter wrapper GUI   X-Ray converter wrapper GUI Icon_minitimeSat 8 Dec 2012 - 2:15

Sad radi sve što sam probao, čak i .dm, levele nisam probao.Jedino to što taj .bat ostaje, ali se on verovatno zameni sledećim kod narednog konvertovanja.
Da budem precizan, isprobao sam samo za SoC.Nisam isprobao ništa za CS i CoP.

_________________________________________________
Минздрав Зоны предупреждает: Пить с читерами опасно для здоровья, они не пьянеют!
http://www.amk-team.ru/forum/index.php?showtopic=8216&st=20#entry483106
X-Ray converter wrapper GUI 3140945
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
Belphegor
Novice
Belphegor

Broj poruka : 26
Datum upisa : 2012-11-30
Godina : 44
Lokacija : Valjevo
Raspoloženje : Moze i gore

X-Ray converter wrapper GUI Empty
PostSubject: Re: X-Ray converter wrapper GUI   X-Ray converter wrapper GUI Icon_minitimeSat 8 Dec 2012 - 2:19

Vraticu brisanje bat-a, kad ispravimo sve, ako je sta ostalo da ne valja. Sutra cu podrobnije pregledati kod, mnogo se sad nakupilo pa je sve teze uociti greske.

Hvala puno na pomoci.
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

X-Ray converter wrapper GUI Empty
PostSubject: Re: X-Ray converter wrapper GUI   X-Ray converter wrapper GUI Icon_minitimeThu 13 Dec 2012 - 11:55

@Belphegor
Stvarno je super ovo što si dosada učinio bounce
ali dali bi bilo moguče da upotrijebiš za [unpakovanje i pakovanje] taj fajl sa donjeg linka:
- db-format coverter
NatVac je malo preuredio Bardakov convertor i dodao u njega mogučnosti za
patch-(file-patcher)
extract-(extract jedan folder iz db fajlova, recimo textures)
i
extractx-(extract jedan fajl iz db fajlova, recimo textures\ui\ui_icon_equipment.dds)
isto tako ima tamo i source code folder, pošto dosta znaš, možda bi ti bilo lakše napravit jedan novi db packer/unpacker exe fajl! rabbit cheers
- ja i purke62 i možda još koji, ustanovili smo da svi konvertori kod pakovanja gamedata.db4 naprave fajl za oko 240Mb veći od originala i ja osobno mislim da tu ima problema zbog nepravilnog izbora kompresije!(u src folderu ima fajlova za Lzo kompresor)
ali možda originali (gamedata.db) koriste koji drugi način!??

Molim te, ako češ imati slobodno vreme pozabavi se tim!.
Nadam se da si me razumio, pošto mi još ne ide dosta dobro ovaj jezik (svakog dana uviđam koliko sam ga zaboravio) study
Ustvari več si mogo tog uradio - samo naprijed u nove pobjede Very Happy Basketball rabbit


_________________________________________________
Stalkersoup-Link: Stalkersoup-MEGA
StalkerSoup uputstvo(prevedeno):google.com
StalkerSoup instalacija(upute): SS_Tutorijal
---BalkanZona-Imgur: Stalkersoup - Fotke---
TecnoBacon-OneDrive:Repository-OneDrive
Back to top Go down
Sponsored content




X-Ray converter wrapper GUI Empty
PostSubject: Re: X-Ray converter wrapper GUI   X-Ray converter wrapper GUI Icon_minitime

Back to top Go down
 

X-Ray converter wrapper GUI

View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona :: Modovanje :: STALKER Modovanje-
Jump to: