S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesRegisterLog in
Posetite Stalker BalkanZona Facebook stranu! Posetite i naš YT knanal BalkanZona YouTube channel! Subscribe! BalkanZona Admin tim
Poll
Koji browser koristite?
Mozilla Firefox
Pozdrav Stalkeri I_vote_lcap39%Pozdrav Stalkeri I_vote_rcap
 39% [ 21 ]
Google Chrome
Pozdrav Stalkeri I_vote_lcap35%Pozdrav Stalkeri I_vote_rcap
 35% [ 19 ]
Opera
Pozdrav Stalkeri I_vote_lcap19%Pozdrav Stalkeri I_vote_rcap
 19% [ 10 ]
Safari
Pozdrav Stalkeri I_vote_lcap0%Pozdrav Stalkeri I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Netscape
Pozdrav Stalkeri I_vote_lcap0%Pozdrav Stalkeri I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Microsoft Internet Explorer
Pozdrav Stalkeri I_vote_lcap6%Pozdrav Stalkeri I_vote_rcap
 6% [ 3 ]
Nije naveden
Pozdrav Stalkeri I_vote_lcap2%Pozdrav Stalkeri I_vote_rcap
 2% [ 1 ]
Total Votes : 54
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Latest topics
» Pozdrav svima
Pozdrav Stalkeri Icon_minitimeby sadd Wed 20 Mar 2024 - 22:47

» Veliki pozdrav
Pozdrav Stalkeri Icon_minitimeby Kostov Thu 7 Mar 2024 - 8:43

» S.T.A.L.K.E.R. 2
Pozdrav Stalkeri Icon_minitimeby sadd Wed 27 Dec 2023 - 8:47

» Koji modovi?!
Pozdrav Stalkeri Icon_minitimeby puza93 Wed 5 Jul 2023 - 1:23

» S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
Pozdrav Stalkeri Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [1.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Zov Pripjata — prevod s ruskog i ukrajinskog
Pozdrav Stalkeri Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [3.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Senka Černobilja — prevod s ruskog i ukrajinskog
Pozdrav Stalkeri Icon_minitimeby Kostov Sat 1 Apr 2023 - 19:58

» Pozz svima
Pozdrav Stalkeri Icon_minitimeby flexerca Fri 10 Mar 2023 - 14:49

Top posting users this week
No user
Top posters
MarkedOne8
Pozdrav Stalkeri I_vote_lcapPozdrav Stalkeri I_voting_barPozdrav Stalkeri I_vote_rcap 
sadd
Pozdrav Stalkeri I_vote_lcapPozdrav Stalkeri I_voting_barPozdrav Stalkeri I_vote_rcap 
purke62
Pozdrav Stalkeri I_vote_lcapPozdrav Stalkeri I_voting_barPozdrav Stalkeri I_vote_rcap 
PoWeR
Pozdrav Stalkeri I_vote_lcapPozdrav Stalkeri I_voting_barPozdrav Stalkeri I_vote_rcap 
Placenik
Pozdrav Stalkeri I_vote_lcapPozdrav Stalkeri I_voting_barPozdrav Stalkeri I_vote_rcap 
Pr3D@tor
Pozdrav Stalkeri I_vote_lcapPozdrav Stalkeri I_voting_barPozdrav Stalkeri I_vote_rcap 
quicksilver
Pozdrav Stalkeri I_vote_lcapPozdrav Stalkeri I_voting_barPozdrav Stalkeri I_vote_rcap 
flexerca
Pozdrav Stalkeri I_vote_lcapPozdrav Stalkeri I_voting_barPozdrav Stalkeri I_vote_rcap 
djordje29
Pozdrav Stalkeri I_vote_lcapPozdrav Stalkeri I_voting_barPozdrav Stalkeri I_vote_rcap 
Dasha67
Pozdrav Stalkeri I_vote_lcapPozdrav Stalkeri I_voting_barPozdrav Stalkeri I_vote_rcap 
Statistics
We have 643 registered users
The newest registered user is Siget

Our users have posted a total of 9852 messages in 747 subjects
Who is online?
In total there are 5 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 5 Guests

None

Most users ever online was 26 on Fri 2 Aug 2019 - 16:45

Share | 
 

 Pozdrav Stalkeri

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
brancko
Zombie
brancko

Broj poruka : 5
Datum upisa : 2012-09-21
Godina : 39
Lokacija : Lazarevac - Vrbovno
Raspoloženje : :)

Pozdrav Stalkeri Empty
PostSubject: Pozdrav Stalkeri   Pozdrav Stalkeri Icon_minitimeMon 24 Sep 2012 - 17:35

S.T.A.L.K.E.R igru treba doziveti

Ja sam prvo odigrao CoP jer sam nasao prevod igre na srpski i ovih dana pocnem da igram SoC na engleskom,ali nije to TO,kad ne mogu da prevedem sve misije (ne znam engleski) krenem da guglam,znam da se zapoceo prevod te igre i da je stalo i pomislim nema od toga nista...kad gle cuda,prevodu se radilo, skinem beta verziju i super,sad cepam !
Back to top Go down
Nemanja95
Experienced
Nemanja95

Broj poruka : 175
Datum upisa : 2011-12-07
Godina : 28
Lokacija : Скадовск, Затон

Pozdrav Stalkeri Empty
PostSubject: Re: Pozdrav Stalkeri   Pozdrav Stalkeri Icon_minitimeMon 24 Sep 2012 - 21:35

Dobro dosao na forum, i ja sam stalker igrao istim tim redom prvo CoP pa SoC pa tek na kraju CS.
Back to top Go down
brancko
Zombie
brancko

Broj poruka : 5
Datum upisa : 2012-09-21
Godina : 39
Lokacija : Lazarevac - Vrbovno
Raspoloženje : :)

Pozdrav Stalkeri Empty
PostSubject: Re: Pozdrav Stalkeri   Pozdrav Stalkeri Icon_minitimeMon 24 Sep 2012 - 23:08

CS mnogo secka na mom kompu,zahtevniji je od CoP
Back to top Go down
brtcha
Experienced
brtcha

Broj poruka : 68
Datum upisa : 2012-08-09
Godina : 37
Lokacija : Novi Beograd
Raspoloženje : Viva la Falloutizacion

Pozdrav Stalkeri Empty
PostSubject: Re: Pozdrav Stalkeri   Pozdrav Stalkeri Icon_minitimeTue 25 Sep 2012 - 15:47

Većina igara i dalje gleda da svaki nastavak bude hardverski zahtevniji od prethodnog, mada se sad javlja ta potreba da se neke stvari optimizuju i za slabije kompove i konzole...

Bez da znamo konfiguraciju tvog kompa, nećemo moći da ti kažemo da li je to seckanje do tebe ili do Stalkera.
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Pozdrav Stalkeri Empty
PostSubject: Re: Pozdrav Stalkeri   Pozdrav Stalkeri Icon_minitimeTue 25 Sep 2012 - 16:23

Kako reče brtcha, pre svega moramo znati tvoju konfiguraciju da bi ti pomogli.
Ako si odigrao CoP na toj mašini, onda bi i Cler Sky trebalo da možeš odigrati, bez velikih problema.Ima jedana problem koji većinu odvrati u startu da igraju CS.To je sama uvodna scena koja je , iz ko zna kojih razloga, užasno zahtevna za hardware.Skriptovana scena na samom početku , gde ona dva tipa iz Clear Sky baze stoje i pričaju u sobi, pored kreveta gde leži glavni junak Scar.Kamera kruži okolo, a napolju je neko kišovito vreme i grmi.Ta scena drastično samnjuje FPS kod svakoga.Kad se "pregrmi" ta scena, posle ide sve lakše, naročito kad se izaže iz baze Clear Sky frakcije, FPS se normalizuje.Ja sam na ovoj mojoj prastaroj konfiguraciju igrao u DX9 režimu , bez većih problema ( AMD Athlon64+3200, ATI X 1650pro, 2GB ram-a).Tačno je to da je i meni CoP bolje "klizio" od Clear Sky, ali zahtevnost je tu negde po pitanju hardware.
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
brancko
Zombie
brancko

Broj poruka : 5
Datum upisa : 2012-09-21
Godina : 39
Lokacija : Lazarevac - Vrbovno
Raspoloženje : :)

Pozdrav Stalkeri Empty
PostSubject: Re: Pozdrav Stalkeri   Pozdrav Stalkeri Icon_minitimeTue 25 Sep 2012 - 19:57

Da opisem malo enterijer kucista

AMD Phenom II X3 710 2.61
ATI 4350 512 ddr 2 grafika je :/
3 GB ram ddr 2
windows 7 64
Back to top Go down
Nemanja95
Experienced
Nemanja95

Broj poruka : 175
Datum upisa : 2011-12-07
Godina : 28
Lokacija : Скадовск, Затон

Pozdrav Stalkeri Empty
PostSubject: Re: Pozdrav Stalkeri   Pozdrav Stalkeri Icon_minitimeTue 25 Sep 2012 - 20:14

[quote="purke62"]
Ima jedana problem koji većinu odvrati u startu da igraju CS.To je sama uvodna scena koja je , iz ko zna kojih razloga, užasno zahtevna za hardware.

Znaci ta scena je zahtevna, ja sam mislio da je do mog kompa jer je slab.Ja onaj film na pocetku dok Scar vodi naucnike nikad nisam odgledao celog, jer mi zvuk ide unapred u odnosu na film i samo se odjednom prekine.Kod uvodne scene isti slucaj.
Back to top Go down
brtcha
Experienced
brtcha

Broj poruka : 68
Datum upisa : 2012-08-09
Godina : 37
Lokacija : Novi Beograd
Raspoloženje : Viva la Falloutizacion

Pozdrav Stalkeri Empty
PostSubject: Re: Pozdrav Stalkeri   Pozdrav Stalkeri Icon_minitimeWed 26 Sep 2012 - 13:54

Uf... ta tvoja grafika...

Procesor ti je triple-core, ako sam ga ocenio dobro (imam nekog lika kome sređujem kompove, koji mi daje intelove procove za džabe, tako da se poodavno nisam informisao o procesorima) i ima 6MB L3 keša i L1 i L2 keš odvojen za svako jezgro (L2 3 x 512kb)... On bi trebao da ti radi k'o zmaj.

Ja sam povukao CS na svom kompu sa 2GB DDR2, bez da secka, tako da ti nije to.

Radeon HD 4350 je najslabija u 4xxx seriji.
Magistrala od 64bita je kolje, ddr2 memorija (ddr3 ti već radi duplo brže, a ddr5 - 4 puta brže), konfiguracija jezgara joj takođe nije najsrećnija, a bandwith joj je samo 6,4 gb/s...


Nisam sad baš previše igrao CS, tako da ima ljudi koji bi mogli i bolje da te posavetuju, ali ja da sam na tvom mestu, počeo bih da tražim neku novu grafiku.
Back to top Go down
brancko
Zombie
brancko

Broj poruka : 5
Datum upisa : 2012-09-21
Godina : 39
Lokacija : Lazarevac - Vrbovno
Raspoloženje : :)

Pozdrav Stalkeri Empty
PostSubject: Re: Pozdrav Stalkeri   Pozdrav Stalkeri Icon_minitimeWed 26 Sep 2012 - 21:14

Nova grafika vuce i novo napajanje,a moje napajanjee radi uzasno ,cuje se kuler kako zaleti pa stane uuuu...uuuu...-||-,a kad imas dobru grafiku greota je igrati na CRT 17" Smile a plata preskromna mala Smile
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Pozdrav Stalkeri Empty
PostSubject: Re: Pozdrav Stalkeri   Pozdrav Stalkeri Icon_minitimeWed 26 Sep 2012 - 21:14

Dobar je to hardware.Ja sam sa još gorim PC-em od Purketovog igrao i CS i CoP ali na nižim detaljima.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Pozdrav Stalkeri Empty
PostSubject: Re: Pozdrav Stalkeri   Pozdrav Stalkeri Icon_minitimeWed 26 Sep 2012 - 22:28

U bre Ajsiče, ne vređaj moj komp Mad Ja sam sa mojom "zver mašinom" odigrao Crysis 2 u rezoluciji 1024x768 i to bez većih probema.Jeste da me je pri svakom startovanju igre , čekalo obaveštenje da nemam hardverski minimu za nju ali je posle toga išlo kako-tako zadavoljavajuće.Minimum grafa za Crysis 2 je bila 8800gt ili HD3870, a ja sam je odigrao na mojoj legendarnoj X 1650 pro.Istina je da skoro svaki dan imam napade želje da ceo komp bacim u kontejner, koliko me izluđuje, ali je to sasvim druga priča.
@brancko
Pošto si CoP odigrao bez problema na toj konfiguraciji, ići će i Clear Sky, pečuj je do kraja, do 1.5.10, i onda u opcijama smanji podešavanja za grafiku (stavi na static lights), teksture takođe smanji detalje i onda restartuj igru.Ako to ne pomogne, samnji i rezoluciju na 800x600 ,kad prođeš te prve muke u bazi Clear SKy, posle ćeš verovatno moći neke stvari da pojačaš i normalno da igraš.
Ja sam Black Mesa, silom prilika, više od pola igre odigrao na rezoluciji 800x600 i to na monitoru od 19 inča.Posle 10 minuta sam se naviko i sve mi je bilo OK, kao da sam igrao na 1280x1024.AKo je igra, odnosno mod, dobar svojim sadražjem, na ostalo se i ne obraća baš previše pažnja.
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
Sponsored content




Pozdrav Stalkeri Empty
PostSubject: Re: Pozdrav Stalkeri   Pozdrav Stalkeri Icon_minitime

Back to top Go down
 

Pozdrav Stalkeri

View previous topic View next topic Back to top 

 Similar topics

-
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona :: Upoznavanje :: Upoznavanje-
Jump to: