S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesRegisterLog in
Posetite Stalker BalkanZona Facebook stranu! Posetite i naš YT knanal BalkanZona YouTube channel! Subscribe! BalkanZona Admin tim
Poll
Koji browser koristite?
Mozilla Firefox
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_vote_lcap39%STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_vote_rcap
 39% [ 21 ]
Google Chrome
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_vote_lcap35%STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_vote_rcap
 35% [ 19 ]
Opera
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_vote_lcap19%STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_vote_rcap
 19% [ 10 ]
Safari
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_vote_lcap0%STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Netscape
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_vote_lcap0%STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Microsoft Internet Explorer
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_vote_lcap6%STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_vote_rcap
 6% [ 3 ]
Nije naveden
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_vote_lcap2%STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_vote_rcap
 2% [ 1 ]
Total Votes : 54
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Latest topics
» Pozdrav svima
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeby sadd Wed 20 Mar 2024 - 22:47

» Veliki pozdrav
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeby Kostov Thu 7 Mar 2024 - 8:43

» S.T.A.L.K.E.R. 2
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeby sadd Wed 27 Dec 2023 - 8:47

» Koji modovi?!
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeby puza93 Wed 5 Jul 2023 - 1:23

» S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [1.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Zov Pripjata — prevod s ruskog i ukrajinskog
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [3.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Senka Černobilja — prevod s ruskog i ukrajinskog
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeby Kostov Sat 1 Apr 2023 - 19:58

» Pozz svima
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeby flexerca Fri 10 Mar 2023 - 14:49

Top posting users this week
No user
Top posters
MarkedOne8
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_vote_lcapSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_voting_barSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_vote_rcap 
sadd
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_vote_lcapSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_voting_barSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_vote_rcap 
purke62
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_vote_lcapSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_voting_barSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_vote_rcap 
PoWeR
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_vote_lcapSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_voting_barSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_vote_rcap 
Placenik
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_vote_lcapSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_voting_barSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_vote_rcap 
Pr3D@tor
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_vote_lcapSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_voting_barSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_vote_rcap 
quicksilver
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_vote_lcapSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_voting_barSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_vote_rcap 
flexerca
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_vote_lcapSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_voting_barSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_vote_rcap 
djordje29
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_vote_lcapSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_voting_barSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_vote_rcap 
Dasha67
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_vote_lcapSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_voting_barSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 I_vote_rcap 
Statistics
We have 643 registered users
The newest registered user is Siget

Our users have posted a total of 9852 messages in 747 subjects
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

Most users ever online was 26 on Fri 2 Aug 2019 - 16:45

Share | 
 

 STALKERSOUP Mod za SoC

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29  Next
AuthorMessage
lukash351
Experienced


Broj poruka : 58
Datum upisa : 2016-09-20

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeThu 22 Sep 2016 - 11:17

Sta Planirate u Buducnosti Stalkersoup-a,jer ce biti jos mapa? Cool
Jer moguce uci u fakcije (tipa Banditi,Freedom?)

Pitanje jedno ne vezano za mod, sta je potrebo za pravljenje mapa,I nekih sitnih twekova?jel je potrebno znanje programskog jezika? neki saveti uvezi modovanja? (Izvinjavam se ako sam promasio topic)
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeFri 23 Sep 2016 - 19:33

NotAnyMoreInMyZone wrote:
Sta Planirate u Buducnosti Stalkersoup-a,jer ce biti jos mapa? Cool
Još neke nove mape če da dođu kasnije u obliku 'DLC verzije' - što znači, da neče biti potrebno uvijek da se pokreče igra odpočetka kada mape budu spremne za ubacivanje u igru...

NotAnyMoreInMyZone wrote:
Jer moguce uci u fakcije (tipa Banditi,Freedom?)
Sada još nije, ali kada če TB. da sredi svoj server i da dogradi igru sa opcijom 'Live Link' - što skračeno znači, da če igrač putem Pda u/iz igri-e moći da komunicira sa svim ostalim igračima koji su logovani na StalkerSoup server i sastavlja svoj tim igrača, prenosi poruke(tekst ili zvuk u realnom vremenu) i određuje zadatke za svoj tim ili za druge timove igrača.
Ali za takvo nešto se treba prvo StalkerSoup unaprijediti na 64Bit verziju...

NotAnyMoreInMyZone wrote:
Pitanje jedno ne vezano za mod, sta je potrebo za pravljenje mapa,I nekih sitnih twekova?jel je potrebno znanje programskog jezika? neki saveti uvezi modovanja?
Potrebna su ti razna oruđa pa i nešto malo programskog znanja study scratch study  - ali je u taj dio ponajbolje upučen naš Purke62 koji ti može više da pomogne oko toga...

P.S. ALI prvo potraži  study  malo našem forumu, jer ima več dosta napisanog o toj tematici...
Back to top Go down
prle03
Experienced


Broj poruka : 64
Datum upisa : 2015-03-09
Lokacija : jagodina
Raspoloženje : ok

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeSun 25 Sep 2016 - 20:37

zadatak find the hidden stash in agroprom ili pronadji stek u agroprom sto mi je dao kostija za zadatak ne mogu nikako da ga nadjem citam po forumima kazu da je stek kod dalekovoda gde ima dva pala drveta pod jednim drvetom ima kutija ali je prazna da li je tu uopste stek i ako jeste gde se nalazi ja ga ne uopste ne vidim....
Back to top Go down
https://www.youtube.com/user/prlee1
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeSun 25 Sep 2016 - 22:01

prle03 wrote:
zadatak  find the hidden stash in agroprom ili pronadji stek u agroprom sto mi je dao kostija za zadatak  ne mogu nikako da ga nadjem citam po forumima kazu da je stek kod dalekovoda gde ima dva pala drveta  pod jednim drvetom ima kutija ali je prazna da li je tu uopste stek  i ako jeste gde se nalazi ja ga ne uopste ne vidim....

Potraži sejv koji je napravljen odma posle uzimanja tog zadataka, učitaj ga i provjeri tekst u Pda(tamo gdje se može vidjeti i tekst sa ekrana), jer Kostja daje malo bolje upute oko samog kraja i napravi sliku tog teksta(screen shoot).

Inače on daje više različitih krajeva za te štekove pa je potrebno da se dobro prati šta on kaže igraču...

Nego, dal si ti kod početka instalacije u instaleru nastavio jezik instalera na Cro, Bos ili Srp jezik??
Back to top Go down
lukash351
Experienced


Broj poruka : 58
Datum upisa : 2016-09-20
Lokacija : Chernobyl

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeMon 26 Sep 2016 - 15:43

Koje opcije bi bile najbolje za ovu konfiguraciju (Mogu da vam kazem i model lap-topa ako je potrebno)
___________________________________________
Intel Core i7 CPU Q720 1.60Ghz

4gb RAM DDR3

AMD Mobility Radeon HD 5730 (DX11 Support)

Win10 64x
____________________________________________
Koristim najnoviju verziju (1.1007) sa Photo Realistic opcijom.
Kad smo vec kod opcija za instalaciju, sta je ustvari SHADER Configs i kako instalirati Environment Plugins (jer radi samo jedan od njih? to jest,jer da ih ponovo ubacjujem kada npm zelim winter ili summer). Imam neke save fajlove, nisam siguran da je iz najnovije verzije...jer mogu da dam nekom pa da vidi dali je sve ok,nesto sto sam promasio... i td.
Back to top Go down
Freedom
Novice


Broj poruka : 47
Datum upisa : 2010-11-09

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeMon 26 Sep 2016 - 18:13

. Imam neke save fajlove, nisam siguran da je iz najnovije verzije...jer mogu da dam nekom pa da vidi dali je sve ok,nesto sto sam promasio... i td.

Pozdrav, iz koje su verzije ti save fajlovi.
Back to top Go down
lukash351
Experienced


Broj poruka : 58
Datum upisa : 2016-09-20
Lokacija : Chernobyl

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeMon 26 Sep 2016 - 18:21

Quote :
Imam neke save fajlove, nisam siguran da je iz najnovije verzije...jer mogu da dam nekom pa da vidi dali je sve ok,nesto sto sam promasio... i td.


Nisam siguran,mozda iz 1.7 mozda iz 1.6,u ostalom najvaznije mi da zavrsim misiju u Yantaru pa cu krenuti ispocetka.Pitam zbog toga sto mi se igra kresuje ''uvek" kad re-loudujem savefile u Dark Valley (npm kad umrem pa ucitam qucksave)
Back to top Go down
prle03
Experienced


Broj poruka : 64
Datum upisa : 2015-03-09
Lokacija : jagodina
Raspoloženje : ok

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeMon 26 Sep 2016 - 18:27

U zadatku na PDA mi pise: Gledaj juzno od kompleksa gde su se borci smestili u centru radijacije. A sto se tice jezika instaliran je na srpski. Prilikom ulaska u agroprom mi pise na engleski: Find the hidden stash in Agroprom sada moze da se desi da sam na pogresnom mestu trazio stek
Back to top Go down
https://www.youtube.com/user/prlee1
lukash351
Experienced


Broj poruka : 58
Datum upisa : 2016-09-20
Lokacija : Chernobyl

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeMon 26 Sep 2016 - 18:47

prle03 wrote:
U zadatku na PDA mi pise:  Gledaj juzno od kompleksa gde su se borci smestili u centru radijacije.  A sto se tice jezika instaliran je na srpski.   Prilikom ulaska u agroprom mi pise na engleski:  Find the hidden stash in  Agroprom  sada moze da se desi da sam na pogresnom mestu trazio stek      

Ista prica samnom,kad sam ga stavio na srpski iz prve sam ga nasao Razz
Back to top Go down
prle03
Experienced


Broj poruka : 64
Datum upisa : 2015-03-09
Lokacija : jagodina
Raspoloženje : ok

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeMon 26 Sep 2016 - 19:30

NotAnyMoreInMyZone wrote:
prle03 wrote:
U zadatku na PDA mi pise:  Gledaj juzno od kompleksa gde su se borci smestili u centru radijacije.  A sto se tice jezika instaliran je na srpski.   Prilikom ulaska u agroprom mi pise na engleski:  Find the hidden stash in  Agroprom  sada moze da se desi da sam na pogresnom mestu trazio stek      

Ista prica samnom,kad sam ga stavio na srpski iz prve sam ga nasao Razz
Ja imam problem nisam nasao stek gde se nalazi trazim ga danima
Back to top Go down
https://www.youtube.com/user/prlee1
lukash351
Experienced


Broj poruka : 58
Datum upisa : 2016-09-20
Lokacija : Chernobyl

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeMon 26 Sep 2016 - 19:56

Quote :
Ja imam problem nisam nasao stek gde se nalazi  trazim ga danima.

Pisi u konzoli "demo_record 1" i prati tekst.Jer si probao da startujes ponovo misiju(save gde pocinje misija)? Takodje posalji screenshot misije/teksta cyclops
Back to top Go down
prle03
Experienced


Broj poruka : 64
Datum upisa : 2015-03-09
Lokacija : jagodina
Raspoloženje : ok

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeMon 26 Sep 2016 - 20:02

NotAnyMoreInMyZone wrote:
Quote :
Ja imam problem nisam nasao stek gde se nalazi  trazim ga danima.

Pisi demo_record 1 i prati tekst.Jer si probao da startujes ponovo misiju(save gde pocinje misija)? Takodje posalji screenshot misije/teksta cyclops
Taj demo_ record 1 kod mene u konzoli ne radi kazi mi samo na kom si mestu nasao taj stek a ako ga ne nadjem ponovicu misiju.
Back to top Go down
https://www.youtube.com/user/prlee1
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeTue 27 Sep 2016 - 15:21

prle03 wrote:
U zadatku na PDA mi pise:  Gledaj juzno od kompleksa gde su se borci smestili u centru radijacije.  A sto se tice jezika instaliran je na srpski.   Prilikom ulaska u agroprom mi pise na engleski:  Find the hidden stash in  Agroprom  sada moze da se desi da sam na pogresnom mestu trazio stek      

Gledaj južno i malo zapadno od baze sa vojnicima(baza gdje inače pokupiš kovčeg za barmana)...
Back to top Go down
lukash351
Experienced


Broj poruka : 58
Datum upisa : 2016-09-20
Lokacija : Chernobyl

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeSun 2 Oct 2016 - 20:44

Nasao sam 20 limenki piva "neznanog porekla" u lab 18-x,sta da radim sa time?

Back to top Go down
Freedom
Novice


Broj poruka : 47
Datum upisa : 2010-11-09

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeSun 2 Oct 2016 - 21:00

NotAnyMoreInMyZone wrote:
Nasao sam 20 limenki piva "neznanog porekla" u lab 18-x,sta da radim sa time?


Pozdrav,znam gde si nasao te konzerve sa pivom,to pivo bi trebalo dati Danu iz mocvare ali to je zadatak koji postoji u Soljanci ako se ne varam,U SS ti niko nece traziti to pivo,mozda gresim.
Back to top Go down
lukash351
Experienced


Broj poruka : 58
Datum upisa : 2016-09-20
Lokacija : Chernobyl

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeMon 3 Oct 2016 - 12:51

Bas me jedna stvar zanima.Koliko ima odela u igri (neracunajuci modifikacije) razlicitih tekstura Smile
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeMon 3 Oct 2016 - 16:00

NotAnyMoreInMyZone wrote:
Bas me jedna stvar zanima.Koliko ima odela u igri (neracunajuci modifikacije) razlicitih tekstura Smile

Evo vidi:
SS_ui_icon_equipment.jpg
Back to top Go down
lukash351
Experienced


Broj poruka : 58
Datum upisa : 2016-09-20
Lokacija : Chernobyl

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeMon 3 Oct 2016 - 20:12

Quote :
Evo vidi:
SS_ui_icon_equipment.jpg

Moj Boze  Surprised  Surprised  jer me ovo oci varaju !? nene najbolji mod ikad...

Znaci preko tog SS (0.6.5?)programa se prave stvari. Jer ima neki link na forumu kako napraviti nove stvari, Imam inspiraciju za novu Vodku u igru Razz  "Vodka Skyy" What a Face
Back to top Go down
prle03
Experienced


Broj poruka : 64
Datum upisa : 2015-03-09
Lokacija : jagodina
Raspoloženje : ok

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeMon 3 Oct 2016 - 20:58

U potrazi sam za skriveni stek za Kostiju u Jantar zadatak glasi nadji skriveni stek u cevi na teritoriji fabrike, ja sam pronasao mnogo stekova ali ovaj sto mi treba nikako ne mogu da ga nadjem buni me ona cev ispod velikog krana tu ima teleport i ima skriveni stek da li nesto treba da uradim da bih usao u tu cev . Question Question Question Question
Back to top Go down
https://www.youtube.com/user/prlee1
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeMon 3 Oct 2016 - 21:49

prle03 wrote:
U potrazi sam za skriveni stek za Kostiju  u Jantar zadatak glasi nadji skriveni stek u cevi na teritoriji fabrike, ja sam pronasao mnogo stekova ali ovaj sto mi treba nikako ne mogu da ga nadjem buni me ona cev ispod velikog krana tu ima teleport i ima skriveni stek da li nesto treba da uradim da bih usao u tu cev . Question Question Question Question

Ako se dobro sječam; postoji redosled tih teleporta da bi se posle poslednjeg teleporta pojavio u cevi sa rancem Suspect What a Face
Back to top Go down
Freedom
Novice


Broj poruka : 47
Datum upisa : 2010-11-09

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeTue 4 Oct 2016 - 1:00

prle03 wrote:
U potrazi sam za skriveni stek za Kostiju  u Jantar zadatak glasi nadji skriveni stek u cevi na teritoriji fabrike, ja sam pronasao mnogo stekova ali ovaj sto mi treba nikako ne mogu da ga nadjem buni me ona cev ispod velikog krana tu ima teleport i ima skriveni stek da li nesto treba da uradim da bih usao u tu cev . Question Question Question Question

Pozdrav,ako nisi u medjuvremenu nasdao teleport za stek.Teleport koji ce te prebaciti u cev sa rancem nalazi se u neposrednoj blizini tog mesta, tacnije nalazi se u cevi na bentu blizu cisterne(Desno gledajuci iz pravca ulaza u fabriku).
Back to top Go down
prle03
Experienced


Broj poruka : 64
Datum upisa : 2015-03-09
Lokacija : jagodina
Raspoloženje : ok

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeTue 4 Oct 2016 - 19:35

Freedom wrote:
prle03 wrote:
U potrazi sam za skriveni stek za Kostiju  u Jantar zadatak glasi nadji skriveni stek u cevi na teritoriji fabrike, ja sam pronasao mnogo stekova ali ovaj sto mi treba nikako ne mogu da ga nadjem buni me ona cev ispod velikog krana tu ima teleport i ima skriveni stek da li nesto treba da uradim da bih usao u tu cev . Question Question Question Question

Pozdrav,ako nisi u medjuvremenu nasdao teleport za stek.Teleport koji ce te prebaciti u cev sa rancem nalazi se u neposrednoj blizini tog mesta, tacnije nalazi se u cevi na bentu blizu cisterne(Desno gledajuci iz pravca ulaza u fabriku).
Hvala ti najlepse mnogo si mi pomogao napokon sam nasao stek idem dalje cheers cheers
Back to top Go down
https://www.youtube.com/user/prlee1
lukash351
Experienced


Broj poruka : 58
Datum upisa : 2016-09-20
Lokacija : Chernobyl

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeThu 6 Oct 2016 - 20:14

Procitao sam na Moddb da je 1.10008 izasla,jel je to istina?
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeThu 6 Oct 2016 - 22:00

NotAnyMoreInMyZone wrote:
Procitao sam na Moddb da je 1.10008 izasla,jel je to istina?

TB. je dao na Moddb 'mini' zakrpu do tada dok ne sredi još neke probleme i šalje fajlove meni za instaler, ali koliko sam vidio - provjera na Moddb još traje pa fajl još nije objavljen na stranici za skidanje.
Back to top Go down
lukash351
Experienced


Broj poruka : 58
Datum upisa : 2016-09-20
Lokacija : Chernobyl

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeThu 6 Oct 2016 - 22:34

Quote :
TB. je dao na Moddb 'mini' zakrpu do tada dok ne sredi još neke probleme i šalje fajlove meni za instaler, ali koliko sam vidio - provjera na Moddb još traje pa fajl još nije objavljen na stranici za skidanje

Hvala ti na informaciji.
Sta ce tacno biti novo u ovoj zakrpi?
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeFri 7 Oct 2016 - 0:11

NotAnyMoreInMyZone wrote:
Quote :
TB. je dao na Moddb 'mini' zakrpu do tada dok ne sredi još neke probleme i šalje fajlove meni za instaler, ali koliko sam vidio - provjera na Moddb još traje pa fajl još nije objavljen na stranici za skidanje

Hvala ti na informaciji.
Sta ce tacno biti novo u ovoj zakrpi?

Pošto si instalirao StalkerSoup 1.1.0007 verziju nije ti potrebno da to skidaš, jer če ubrzo jedna novija zakrpa sa novim pluginom za naš jezik...
Back to top Go down
djordje29
Veteran
djordje29

Broj poruka : 339
Datum upisa : 2011-07-13
Godina : 43
Lokacija : Na ivici smisla!
Raspoloženje : Rock 'n' Roll

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeFri 7 Oct 2016 - 7:58

Ja sam počeo da igram Fallout 4, pa sam prešao na Rainbow six Sige, pa sam instalirao Doom 4, a u stvari mi se igrao Soup, umreću. facepalm
Back to top Go down
lukash351
Experienced


Broj poruka : 58
Datum upisa : 2016-09-20
Lokacija : Chernobyl

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeSat 8 Oct 2016 - 17:59

Zanima me jedna stvar.Vi ste ubacili mp3 i flash drive sa muzikom u igru,da li postoji neka mogucnost da stavim sopstvenu pesmu u igru u ogg. formatu?
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeSun 9 Oct 2016 - 0:42

@NotAnyMoreInMyZone
Svakako da može ali to treba znati. Pre svega .ogg fajl mora biti mono, 16-bit i 44100Hz.Ako je u pitanju neka muzika i treba da bude u stereo fazonu, onda mora da postoje dva .ogg fajla, za levi i desni kanal.Evo na primer muzika koja ude u pozadini kad su i meniu, tu su dva fajla:
05_wasteland2_str_l.ogg
05_wasteland2_str_r.ogg
Znači, isti naziv sa dodatkom _l i _r, levi kanal i desni kanal.
Za rad sa tim ogg fajlovima je najbolje koristiti besplatni program Audacity. Što se tiče neke muzike, to sve može da se uradi u Audacity, mada će X-Ray engine da ptijavljuje u konzoli (crvenim slovima)da taj fajl nije uredu ali će ipak raditi. Problem je što je taj zvučni fajl potrebno dobiti kroz X-Ray SDK. U SDK se uvozi u .wav formatu a ne u .ogg i potrebno je podesiti određene parametre za finalni .ogg fajl, koji će na kraju SDK napraviti na osnovu tog .wav fajla.
Ako ćeš samo muziku da ubaciš, onda neće biti problema, nije ti neophodan SDK, jer će raditi dobro i ne verujem da će ti pucati igra zbog toga. Druga je stvar kad ubacuješ određene zvukove u igru, na primer zvukove oržja ( shoot, reload, draw, holster, ...) ili neku grmljavinu, lavež pasa , ...I tada će "raditi" u igri, nema spora i neće pucati igra ali neće raditi kako teba jer nisu podešeni određeni parametri kao što su čujnost zvuka na određenoj udaljenosti od izvora zvuka. Tako kad na tebe puca neki NPC sa daljine od 200 metara, ti ćeš čuti zvuk kao da puca na tebe sa pola metra od tebe. Zato je sve zvukove najbolje "proterati" kroz SDK i naštelovati sve odgovarajuće parametre da bi sve bilo kako treba.
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
lukash351
Experienced


Broj poruka : 58
Datum upisa : 2016-09-20
Lokacija : Chernobyl

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeSun 9 Oct 2016 - 11:16

@purke62

Ok,napravio sam dva ogg. fajla za svaki kanal (16-bit 44100hz).Sada gde te fajlove  trebam da ubacim (Stalkersoup) jer trebam da pravim novi gamedata fajl ili da ubacim u jedan od onih gamedata fajlova...? Uzgred hvala Purke na detaljnom obljasnjenju Smile

Nema potrebe da citiraš ceo predhodni post, dovoljno je da naznačiš kome se obraćaš. - purke62
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeSun 9 Oct 2016 - 12:30

@NotAnyMoreInMyZone
Po tom pitanju je najbolje da sačekaš odgovorod tavarišća sadd. Ne poznajem najbolje strukturu fajlova u StalkerSoup-u. Jedino što mogu da ti kažem je da probaš da svojim fajlovima zameniš već postojeće. Da pronađeš u folderu Sounds i to zameniš ako ih ima, odnosno ako su u pitanju otpakovani fajlovi u gamedata folderu. Ako su ti fajlovi zapakovani u .db formatu, onda će to ići malo komplikovanije.
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeSun 9 Oct 2016 - 15:39

NotAnyMoreInMyZone wrote:
Ok,napravio sam dva ogg. fajla za svaki kanal (16-bit 44100hz).Sada gde te fajlove  trebam da ubacim (Stalkersoup)...

Muzika koja se čuje sa radia i fleš drajvova u StalkerSoup-u je samo jednokanalna (bez _l i _r na kraju imena) ali to što ti je Purke62 več objasnio važi za muziku levela(teritorija) te menu-a.

Evo putanje ka radiu i fleš drajv folderu u StalkerSoup-u:
- gamedata\sounds\ogg_player\flash_1\ ... do flash_12\ foldera!
- gamedata\sounds\ogg_player\radio\
Svaki fleš folder ima unutra 12 ogg fajlova nazvanih:
- 'sound_1.ogg' do 'sound_12.ogg'
a u radio folderu:
- 'All.ogg', 'duty.ogg', 'freedom.ogg', 'military.ogg', 'monolith.ogg' i 'stalkers.ogg'
Sva muzika iz fleš drajvova ima i svoj tekst u igri a koji se nalazi u eng folderu.
Evo uradio sam ti sve potrebne foldere bez fajlova:
- Muzički plugin BalkanZona.7z

Ako bi htio da provjeriš kakvi su originalni muzički fajlovi u StalkerSoup-u možeš se poslužiti sa ovim programom:
- STALKER-Extractor.exe
***********************************************************************************************************************************************************************************

purke62 wrote:
Zato je sve zvukove najbolje "proterati" kroz SDK i naštelovati sve odgovarajuće parametre da bi sve bilo kako treba.
Inače postoji i ovaj: - SAVandT_1.1.7z program sa kojim se lako izvrše popravke potrebnih parametrov na ogg fajlovima.
Dodao sam dva ogg fajlova, da se može odmah uočiti razlika u parametrima - jedan je muzički fajl a drugi je zvuk izključenja NV u igri.

P.S. Znam da ti več vjerovatno znaš za ovaj program ali biće svejedno dobro da i druge obavjestim koji možda neznadu ništa o njemu.
Back to top Go down
lukash351
Experienced


Broj poruka : 58
Datum upisa : 2016-09-20
Lokacija : Chernobyl

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeSun 9 Oct 2016 - 22:26

@sadd
Quote :
Evo putanje ka radiu i fleš drajv folderu u StalkerSoup-u:
- gamedata\sounds\ogg_player\flash_1\ ... do flash_12\ foldera!
- gamedata\sounds\ogg_player\radio\
Svaki fleš folder ima unutra 12 ogg fajlova nazvanih:
- 'sound_1.ogg' do 'sound_12.ogg'
a u radio folderu:
- 'All.ogg', 'duty.ogg', 'freedom.ogg', 'military.ogg', 'monolith.ogg' i 'stalkers.ogg'
Sva muzika iz fleš drajvova ima i svoj tekst u igri a koji se nalazi u eng folderu.
Evo uradio sam ti sve potrebne foldere bez fajlova:
- Muzički plugin BalkanZona.7z

Pokusavao sam nesto ali idalje nisam uspeo.
-Ubacio sam pesmu u - "gamedata\sounds\ogg_player\flash_1\" i nazvao sam je sound_1
-u tekstu sam promenijo ime ali u igri se nista ne menja.
Kada sam krenuo sve ispocetka nesto sam u text brisao, i nakraju sam uspeo da promenim ime pesme na flash drajvu ali kad pustim pesmu,nije "moja" nego ista kao i dosad...

Ima slucajeva gde mi se igra kresovala,najverovatnije jer na usb ima max 12 slotova a moja pesma je bila kao 13 slot... (napravio sam novi string sa tekstom)

Jer stavljam ogg file negde pogresno?
Jer trebam nesto da ekstratujem iz gamedata.dbe? (uzgred STALKER - Extractor mi radi!)
Jer nekako moram da zamenim pesmu 1-12 sa mojom verzijom...
******************************************************************
Voleo bi da mi postupno obljasnite proces ubacivana jer mi nije jasno gde gresim(predpostavljam da gresim na glupim greskama) drunken

Posto ce me najverovatnije jos stvari zanimati uvezi modovanja,da li da napravim novi topic ili da se ovde pisem. What a Face
Back to top Go down
AlfaStalker
Experienced
AlfaStalker

Broj poruka : 97
Datum upisa : 2014-05-17
Godina : 49
Lokacija : černobil
Raspoloženje : Братишка из спецназа

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeMon 10 Oct 2016 - 21:29

pozdrav svima
zastao sam u jantaru kod Saharova jer ne reaguje na mene niti progovara nit ima opcija da se klikne negdje za trgovinu ili priču
a imam zadatak kod njega nađi mini gun
inače mi je instalirana verzija mega mod version 1 , revision 9999
ima li veze sa tim ...treba li još koja zakrpa ili sam preskočio neki zadatak
jer imam dva kao glavna zadatka da uđem u lab x-16 , i da donesem rg-6 za voronina ali nije mi ni otvoren put za tamo ..........
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeTue 11 Oct 2016 - 0:06

@NotAnyMoreInMyZone
NotAnyMoreInMyZone wrote:
Pokusavao sam nesto ali idalje nisam uspeo.
Voleo bi da mi postupno obljasnite proces ubacivana jer mi nije jasno gde gresim(predpostavljam da gresim na glupim greskama)
Za sad bi mi najlakše bilo da sam prvo probam šta si dosada napravio. Zapakuj tvoj gamedata folder sa tom muzikom u recimo 7z arhivu i okači ju negdje da je mogu skinuti.


NotAnyMoreInMyZone wrote:
Posto ce me najverovatnije jos stvari zanimati uvezi modovanja,da li da napravim novi topic ili da se ovde pisem.
Ako su pitanja direktno vezana za konfiguraciju StalkerSoup igre - možeš ovdje, ako ne - onda napravi novu temu ili potraži na BalkanZoni temu na kojoj su možda bila več postavljena slična pitanja poput tvojih...
**********************************************************************************************************************

@AlfaStalker
AlfaStalker wrote:
pozdrav svima
......
jer imam dva kao glavna zadatka da uđem u lab x-16 , i da donesem rg-6 za voronina ali nije mi ni otvoren put za tamo
Put u Vojna Skladišta se otvara tek sa davanjem Kruglovog fleša Barmanu ili za 100.000 RU kod Snitch-a(stoji pored šanka)...


AlfaStalker wrote:
a imam zadatak kod njega nađi mini gun
Potrebno ti je prvo da odradiš isti posao kao i u Vanili - izključi 'glavni prekidač' u X-16 Lab.
Back to top Go down
lukash351
Experienced


Broj poruka : 58
Datum upisa : 2016-09-20
Lokacija : Chernobyl

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitimeThu 13 Oct 2016 - 14:12

@sadd

Evo https://mega.nz/#!us5kiDrA!GKJAvgOW5g4phYHV49C3vZep0GJg4O-ImU2yRc7h6fk, stavio sam onaj gamedata koji si mi ti dao + jednu pesmu,i dalje ne znam koje pesme zelim da stavim.

Ako budes uspeo da ubacis pesmu,reci mi postupak pa cu sam probati..
Back to top Go down
Sponsored content




STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 27 Icon_minitime

Back to top Go down
 

STALKERSOUP Mod za SoC

View previous topic View next topic Back to top 

 Similar topics

-
Page 27 of 29Go to page : Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona :: Modovanje :: Modovi :: StalkerSoup-
Jump to: