S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesRegisterLog in
Posetite Stalker BalkanZona Facebook stranu! Posetite i naš YT knanal BalkanZona YouTube channel! Subscribe! BalkanZona Admin tim
Poll
Koji browser koristite?
Mozilla Firefox
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_vote_lcap39%STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_vote_rcap
 39% [ 21 ]
Google Chrome
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_vote_lcap35%STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_vote_rcap
 35% [ 19 ]
Opera
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_vote_lcap19%STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_vote_rcap
 19% [ 10 ]
Safari
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_vote_lcap0%STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Netscape
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_vote_lcap0%STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Microsoft Internet Explorer
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_vote_lcap6%STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_vote_rcap
 6% [ 3 ]
Nije naveden
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_vote_lcap2%STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_vote_rcap
 2% [ 1 ]
Total Votes : 54
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Latest topics
» Pozdrav svima
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeby sadd Wed 20 Mar 2024 - 22:47

» Veliki pozdrav
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeby Kostov Thu 7 Mar 2024 - 8:43

» S.T.A.L.K.E.R. 2
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeby sadd Wed 27 Dec 2023 - 8:47

» Koji modovi?!
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeby puza93 Wed 5 Jul 2023 - 1:23

» S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [1.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Zov Pripjata — prevod s ruskog i ukrajinskog
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [3.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Senka Černobilja — prevod s ruskog i ukrajinskog
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeby Kostov Sat 1 Apr 2023 - 19:58

» Pozz svima
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeby flexerca Fri 10 Mar 2023 - 14:49

Top posting users this week
No user
Top posters
MarkedOne8
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_vote_lcapSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_voting_barSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_vote_rcap 
sadd
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_vote_lcapSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_voting_barSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_vote_rcap 
purke62
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_vote_lcapSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_voting_barSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_vote_rcap 
PoWeR
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_vote_lcapSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_voting_barSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_vote_rcap 
Placenik
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_vote_lcapSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_voting_barSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_vote_rcap 
Pr3D@tor
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_vote_lcapSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_voting_barSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_vote_rcap 
quicksilver
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_vote_lcapSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_voting_barSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_vote_rcap 
flexerca
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_vote_lcapSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_voting_barSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_vote_rcap 
djordje29
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_vote_lcapSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_voting_barSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_vote_rcap 
Dasha67
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_vote_lcapSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_voting_barSTALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 I_vote_rcap 
Statistics
We have 643 registered users
The newest registered user is Siget

Our users have posted a total of 9852 messages in 747 subjects
Who is online?
In total there are 3 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 3 Guests

None

Most users ever online was 26 on Fri 2 Aug 2019 - 16:45

Share | 
 

 STALKERSOUP Mod za SoC

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Tajl3r
Moderator


Broj poruka : 166
Datum upisa : 2012-10-27

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeThu 19 Jan 2017 - 0:08

znaci mogu nafrljati SMAP na max (8gb graficka)vidim ima i opcija sweetFX svaka čast!
Back to top Go down
https://www.youtube.com/user/Durden391
lukash351
Experienced


Broj poruka : 58
Datum upisa : 2016-09-20
Lokacija : Chernobyl

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeSat 21 Jan 2017 - 13:42

Da li moze da se ugradim bacac bombi na Saiga 12?
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeSat 21 Jan 2017 - 17:47

NotAnyMoreInMyZone wrote:
Da li moze da se ugradim bacac bombi na Saiga 12?

Šta znam ...? Možda ako se zamjeni model(ogf fajl) oružja koji več ima dodatu tu opciju u model. Moglo bi se i da izmjeni ovaj model koji se sada koristi, ali u tome nisam vješt.
Tako nešto može jedino Purke62 da odradi...
Back to top Go down
lukash351
Experienced


Broj poruka : 58
Datum upisa : 2016-09-20
Lokacija : Chernobyl

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeSat 21 Jan 2017 - 20:11

sadd wrote:
NotAnyMoreInMyZone wrote:
Da li moze da se ugradim bacac bombi na Saiga 12?

Šta znam ...? Možda ako se zamjeni model(ogf fajl) oružja koji več ima dodatu tu opciju u model. Moglo bi se i da izmjeni ovaj model koji se sada koristi, ali u tome nisam vješt.
Tako nešto može jedino Purke62 da odradi...

pita jedan lik da li moze da se ugradi u toku igre What a Face What a Face

"Can you mount a grenade launcher on a shotgun?"
"Specifically, I'm thinking a Saiga 12 (any variant)."
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeSun 22 Jan 2017 - 12:45

To bi bilo isto kao kad bi pitao da li može u toku igre da ugradi na AKS74u taj isti podcevni bacač granata (GP-25). Nemože, nije predviđeno ni u klasi oružja ni u samom 3d modelu oružja. moguće je to uraditi ali mora da se nanovo radi model, odnosno da se doda bacač i nekoliko dodadtnih animacija. Može i da se model Saige ubaci na već gotove animacije od npr. AK74m ali bi opet tu moralo da se radi na korekciji animacija jer nisu modeli jednakih dimenzija pa .... ma prosto rečeno, ima tu da se radi.
Znači, ogovor je jednoznačan, ne može prosto da se u config fajlu edituje Notepadom i da se uključi ta funkcija, jer originalno ne postoji u modelu. To nije kao na primer kod pištolja PM (makarov) i prigušivača. Originalno u config fajlu nije uključena funkcija da se može na njega staviti prigušivač. Međutim, na modelu PM-a postoji prigušivač i samo treba da se u config fajlu izmeni jedan prametar i onda može da se stavi i prigušivač bez problema.
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeTue 21 Feb 2017 - 21:59

@Purke62
Možda bi se to isplatilo uraditi na meshu/modelu od Boar12 sačmarice u StalkerSoup-u, jer je to specijalno oružje(u igri) bounce  
Pronašao sam ja više modela za to uružje, ali nijedno (koliko se sječam) sa podcevnim bacačem granata...

Posle moje duže odsutnosti sa foruma jedno novo obaveštenje od TB.

TB wrote:
Update
Aleks and I are getting the next update ready and it should be out soon.

Sorry for the issues in saves prior to 110010, some of which will go away if you start a new game to rebuild the all.sav prior to loading the old save but some things will still remain broken.

There were bad weapon meshes that were replaced by aleks1970 that caused bone errors in a few of the old weapon configs, I have placed a fix in the loadout system which does take care of many of these but unfortunately not all cases.

There was also a runaway spawn situation that 110011 will clean up and function properly from now on.

110011 is going to be much more stable with most of the remaining issues resolved, there are a few crashes that are related to net destroy corruption that I am working hard to identify and hopefully end the crashes exiting DV and also entering the bar.

There is also another round of dialog improvement (thanks DI Team!) being added to this update.

Although there are a few issues still in level up 0 I am going to focus on getting the storm and reclamation done so that coop and faction wars can start. I have a lot of story to write continuing the search for AX and coping with the mad rush back to the center when the storm recedes and finding out what they all are after there, etc..

I am unable to send USB drives to some areas of the world now without a great deal of hassle so I plan to send patches out first while I go through the registration process for shipping code to the newly restricted areas of the globe.

We are working hard to get this update out as soon as possible, thanks to all the bug reports and comments, your help makes all the difference!
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeSat 4 Mar 2017 - 23:39

Izašla je nova zakrpa. Wink
Samo pokrenite updater i dobit čete je direktno iz Net-a...
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeFri 31 Mar 2017 - 22:17

TecnoBacon wrote:
Update 110012
The patch has been posted, if your updater does not see it then go to my mega site and download the updater there and replace your old one with it.

Since I have been ill these last couple of weeks I have not been able to do much testing other than reported issues. Please be sure to give me both the autosave and the save closest to the issue to make it easier for me to test.

Many things have been fixed as well as a large portion of dialog has been improved but 'Murphy's Law' always rains among us so there may still be issues to deal with, especially in old saves.

REMEMBER to start a new game to rebuild the all.sav before loading your old saves.

Enjoy!

Izašla je nova zakrpa.
TB. je u poslednje vreme bio dosta vremena odsutan zbog bolesti - tako da se nešto malo duže čekalo na nju.
Prijatno igranje...
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeMon 26 Jun 2017 - 15:44

Pozdrav svima.
Posle dužeg vremena je stigla nova zakrpa. Najlakše ju je preuzeti putem update programa koji se nalazi u StalkerSoup folderu...
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeFri 8 Sep 2017 - 16:55

Pozdrav,
posle vrlo dugog čekanja izašla je nova zakrpa verzije 110014.
Skinite je sa update programom koji se nalazi u STALKERSOUP folderu i posle instalacije skinite takođe i noviji update program koji sada ima mugučnost da skida i micro zakrpe.

Micro zakrpa je ustvari gamedata.dbv1 fajl a u kojem ču ja da stavljam male ispravke(male greške) script fajlova, jer bi se inače predugo čekalo na veliko zakrpu.
Radni broj(verzija) StalkerSoup-a se neče mijenjati sa micro zakrpom nego samo sa velikom kako je bilo dosada.

Ovdje je link do update programa:
UpdateSS.exe

Edit:
Evo i objašnjenja oko nove zakrpe
TB wrote:
110014 is a big patch with many subtle fixes and a great deal of optimization.

With Win 10 the LUA 5.1 stack optimization/garbage collect actually functions properly so I have restructured several files that had 1 time calls in them as well as recursive calls. By moving the 1 time calls into a file that only has 1 time calls at startup I can fully remove these scripts from the memory stack right away freeing up over 150k so far which improves runtime speed and stability greatly.

Task Manager has been worked on by aleks1970 and myself to correct all but 2 tasks which will need redoing completely before they will work properly in both stalker and collector. A new start is required to take advantage of the other task fixes so those returning to a prior save will still have the bad tasks which aleks1970 and I will post a solution for getting them out of your task list.

The bad bone crash that happens randomly with traders (doc in pripyat) is a bad attachment to certain weapons, if the npc tries to arm himself with the weapon with the attachment then it crashes. There is an option in the modders script to remove bad weapons (off by default) that you can turn on and then reload the autosave for that level and it should prevent the crash. New starts should not see this crash but please report it if you still do with a 110014 start.

I did not have a lot of time for the continuation of the collector story so there is not much to report there except that there is a lot more alife in all levels due to the Extra Spawns team (much appreciated) that I now need to balance as I continue the story. Right now the story starts to get confusing as what to do after the storm recedes so I need to add more hints that you need to check out the Warlab after talking to the Barman and getting the SMS about agent X.

Aleks1970 has done several fixes and additions that he may add to this post as there is too much for me to remember everything done.
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeSun 31 Dec 2017 - 18:53

Pozdrav svima bounce
Posle dvomesečne radnje na StalkerSoup-u izašla je nova zakrpa sa 110016 radnim brojem.

Kao uvijek - može da se skine putem uključenog update programa što je ujedno i najlakše, ali ako bi neko radije sam da skida novi installer može da potraži link na Engleskom forumu:
download-sekcija

Svima želim puno zdravlje te sreće u narednoj godini a pogotovo da se što više vremena nalazite u našoj Stalkerskoj zoni. cheers

Sretna vam nova,
Sadd
Back to top Go down
djordje29
Veteran
djordje29

Broj poruka : 339
Datum upisa : 2011-07-13
Godina : 43
Lokacija : Na ivici smisla!
Raspoloženje : Rock 'n' Roll

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeSat 12 Jan 2019 - 10:18

Ja sam instalirao redovno sve zakrpe koje sam dobijao kroz SS Updata app, i sada neće da mi se pokrene igra, izbacije grešku. scratch

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Aerg10
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeSat 12 Jan 2019 - 18:31

@djordje29
Treba mi tvoj log fajl koji se nalazi u _appdata_\logs folderu, da vidim u čemu je problem.
Back to top Go down
djordje29
Veteran
djordje29

Broj poruka : 339
Datum upisa : 2011-07-13
Godina : 43
Lokacija : Na ivici smisla!
Raspoloženje : Rock 'n' Roll

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeSat 12 Jan 2019 - 20:24


FATAL ERROR

[error]Expression : fatal error
[error]Function : CScriptEngine::lua_error
[error]File : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line : 73
[error]Description : <no expression>
[error]Arguments : LUA error: ...6)\stalkersoup\gamedata\scripts\tb3d_services.script:260: attempt to call global 'log1' (a nil value)
Back to top Go down
djordje29
Veteran
djordje29

Broj poruka : 339
Datum upisa : 2011-07-13
Godina : 43
Lokacija : Na ivici smisla!
Raspoloženje : Rock 'n' Roll

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeSun 13 Jan 2019 - 12:05

Reinstalirao sam igru.
Sad je v.0012 i ubacio sam sačuvane Save game i sve radi kako treba, ali kada pokušavam da instaliram novu zakrpu v.0017 kroz SS Updata prijavi mi grešku da nije mogao da instalira dve fajla i izgubim ikonu za pokretanje igre.
Druga stvar, ne da mi da instaliram na hdd, već jedino prihvata instalaciju na ssd koji mi je sistemski hard.
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeSun 13 Jan 2019 - 15:39

djordje29 wrote:

FATAL ERROR  ...
[error]Arguments     : LUA error: ...6)\stalkersoup\gamedata\scripts\tb3d_services.script:260: attempt to call global 'log1' (a nil value)
Sa 110012 vezijom došlo je do updejta bin foldera igre sa unaprijedenim motorom igre(XR_3DA.exe i ostali fajlovi) - pa ti stoga falila nova opcija za logovanje greška...

djordje29 wrote:
Reinstalirao sam igru.
Sad je v.0012 ..., ali kada pokušavam da instaliram novu zakrpu v.0017 kroz SS Updata prijavi mi grešku da nije mogao da instalira dve fajla i izgubim ikonu za pokretanje igre.
Probaj da pokreneš "UpdateSS.exe" fajl sa administratorskim ovlastima ili još bolje gledaj moj drugi odgovor ispod!

djordje29 wrote:
Druga stvar, ne da mi da instaliram na hdd, već jedino prihvata instalaciju na ssd koji mi je sistemski hard.
To znači - da nisi u putpunosti deinstalirao prošlu verziju i ostali ti dijelovi registra od stare verzije a koja je bila instalirana na "Program Files(86)" prema tvom logu.

Najbolje je da izmijeniš ime _appdata_ foldera u nešto drugo(kao stari_appdata_),
pokreneš deinstalacijski program StalkerSoup-a
i još ccleaner program.
Te instaliraš novu(110012 verziju) igru na tvoj hdd disk. Posle instalacije pokreneš "UpdateSS.exe" fajl dvaput:
Prvo za 110017 zakrpu
a drugi put za mini zakrpu 17.9 verzije.

Posle bi sve trebalo da bude ok.

@Svi
Postoje male poteškoče sa StalkerSoup-om i Win10, jer Win10 uvijek kroz neko vreme resetuje postavljene ovlasti za dostup(pisanje/izmenjivanje) do foldera STALKERSOUP.
Instalacioni program po defultu postavi ovlasti za izmenjivanje sadržaja u STALKERSOUP folderu da bih updater mogao da spremi fajlove u "STALKERSOUP\Resources\Updates" folder.
Stoga se preporučuje da se igra instalira izvan sistemskog diska...
Back to top Go down
djordje29
Veteran
djordje29

Broj poruka : 339
Datum upisa : 2011-07-13
Godina : 43
Lokacija : Na ivici smisla!
Raspoloženje : Rock 'n' Roll

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeSun 13 Jan 2019 - 16:44

U pravu si, sada sve radi kako treba.
Ima li najava da se ova grafika poboljša, da bude kao u SoC?
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeMon 14 Jan 2019 - 15:35

djordje29 wrote:
Ima li najava da se ova grafika poboljša, da bude kao u SoC?
Možeš da pokušaš sa opcijom "DX11 Proširen"(DX11 Extended) koja se nalazi ispod "mode" teksta u StalkerSoup programu za start igre.

Dosta toga je bilo izmijenjeno u samim šaderima pa nisam baš siguran kakav bi bio izgled ako bi se dodali fajlovi iz kakvog grafičkog moda ala photo-realistic-zone-2
Back to top Go down
djordje29
Veteran
djordje29

Broj poruka : 339
Datum upisa : 2011-07-13
Godina : 43
Lokacija : Na ivici smisla!
Raspoloženje : Rock 'n' Roll

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeMon 14 Jan 2019 - 20:07

Da, znam za DX 11 ext. stavio sam Absolute Nature. Uradio sam samo copy-paste fajlova, da li treba još nešto da menjam?
Nego taj Photo realistic je za stalkera ne znam kako bi mod legao na SOUP, koje mape bi bile ispeglane?
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeWed 16 Jan 2019 - 21:32

djordje29 wrote:
Da, znam za DX 11 ext. stavio sam Absolute Nature. Uradio sam samo copy-paste fajlova, da li treba još nešto da menjam?
Ja mislim da ne.

djordje29 wrote:
Nego taj Photo realistic je za stalkera ne znam kako bi mod legao na SOUP, koje mape bi bile ispeglane?
Mislim da bi bio ok ali bez dodatnih Šadera koji dolaze u paketu.

U paketu su teksture koje mogu biti korištene na više zemalja odjednom kao drveče. Tako da ti ne mogu ništa tačnije reći.
Back to top Go down
djordje29
Veteran
djordje29

Broj poruka : 339
Datum upisa : 2011-07-13
Godina : 43
Lokacija : Na ivici smisla!
Raspoloženje : Rock 'n' Roll

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeThu 17 Jan 2019 - 6:31

OK, hvala ti. cheers
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeMon 3 Feb 2020 - 13:13

Pozdrav svima.
Prvo treba da se izvinim usled moje neaktivnosti na našoj BalkanZoni Embarassed

Mnogo mog slobodnog vremena ide na poboljšanje StalkerSoup-a, tima za poboljšanje dijaloga na engleskom study te rukovodenja engleskog StalkerSoup foruma cyclops

Juče sam izbacio novu zakrpu 110019.1 verzije koju možete povući putem update programa koji se nalazi u vašem STALKERSOUP folderu.

Zakrpa ima podosta izmijenjeni all spawn fajl pa je potrebno početi igru iznova, da bi se sve izmjene vidjele u samoj igri.

Želim prijatnu igru cheers santa

Ps. A ako nekomu nešto zapne i nezna kako da napreduje igru, onda se može poslužiti fajlova pomoći oko igre od člana pchester-a na engleskom foruma santa sunny
Link: a walk through stalkersoup
Njegovi vodići su... Uh, šta da vam kažem What a Face - treba sami da vidite study bounce king

sadd aka aleks1970 na engleskom forumu...


Back to top Go down
djordje29
Veteran
djordje29

Broj poruka : 339
Datum upisa : 2011-07-13
Godina : 43
Lokacija : Na ivici smisla!
Raspoloženje : Rock 'n' Roll

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeTue 4 Feb 2020 - 8:19

Ja imam Verziju 1, Izdanje 1, Revizija 0017, Micro rev. 9.
Da li ja preko toga mogu da instaliram zadnji updata ili mi treba još neki. Iz nekog razloga neće da mi povuče updata kroz program, izbacuje grešku.

Nedavno sam kupio 2K monitor, šta mislite, hoće li to raditi na 2K ili je možda bolje da se držim HD?
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeTue 4 Feb 2020 - 14:26

djordje29 wrote:
Ja imam Verziju 1, Izdanje 1, Revizija 0017, Micro rev. 9.
Da li ja preko toga mogu da instaliram zadnji updata ili mi treba još neki. Iz nekog razloga neće da mi povuče updata kroz program, izbacuje grešku.

Program bih trebao prvo povući zakrpu verzije: 110019 na tvoj kompjuter.
I tekom instalacije te zakrpe - update program još jednom provjeri za novijom verzijom mikro zakrpe...

Molim te da uradiš snimak ekrana kod te greške i okačiš ga ovdje.
Da vidim šta je problem.


djordje29 wrote:
Nedavno sam kupio 2K monitor, šta mislite, hoće li to raditi na 2K ili je možda bolje da se držim HD?
Vjerovatno bih StalkerSoup dobro radio na toj rezuluciji.
Sam nisam pokušao, ali mislim da sam vidio neke snimke ekrana na engleskom forumu na 4K rezuluciji...

@Svima
Kod same instalacije StalkerSoup-a ili zakrpe putem instalera, moguče je nastaviti automatsko pokretanje update programa na: sat, dan, svaka tri dana ili jednom sedmično!
To je mnogo bolje od ručnog pokretanja, jer program u tom načinu odradi svoj posao posve automatski i ne prikazuje nikakvo pitanje ili informacije, ako ne pronađe novije verzije zakrpe...
Back to top Go down
djordje29
Veteran
djordje29

Broj poruka : 339
Datum upisa : 2011-07-13
Godina : 43
Lokacija : Na ivici smisla!
Raspoloženje : Rock 'n' Roll

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeWed 5 Feb 2020 - 21:21

Ovo je greška koju dobijam kada pokrenem updata

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Rttz11
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeThu 6 Feb 2020 - 17:01

djordje29 wrote:
Ovo je greška koju dobijam kada pokrenem updata

Spoiler:

Znači kod instalacije nisi upotrebio opciju kod koje ti se postavke unesu u registar? Ili si kojem slučajem obrisao ključeve igre iz registra?.

Pošto možda imaš 'portable' instalaciju, trebao bi da imaš StalkerSoup_install.ini fajl
u: STALKERSOUP\Resources\Updates\Portable folderu!

Pošto ga nije tamo, možeš sam da ga izradiš.

Napravi novi tekstovni fajl sa imenom: StalkerSoup_install.ini
onda u njega unesi ove redove teksta:
Code:
[InstallPath]
Path=F:\STALKERSOUP_110007\STALKERSOUP <-> Ovo zamijeni sa svojom putanjom do tvog foldera igre!!

[InstalledVers]
Version=1.1.0016

[InstallExePath]
ExePath=F:\STALKERSOUP_110007\STALKERSOUP\STALKERSOUP.exe <-> Ovo zamijeni sa svojom putanjom do tvog foldera igre!!

[DownloadFolderPath]
DownFolPath=F:\STALKERSOUP_110007\STALKERSOUP\Resources\Updates <-> Ovo zamijeni sa svojom putanjom do tvog foldera igre!!

[InstallPatchVersion]
PatchVersion=1.1.0016

[InstalledMajorVersion]
MajorVersion=1.1.0017

[InstalledMasterVersion]
InstallMasterVersion=1.1.0012

[MasterVersionRevision]
MasterVersionRevNumber=3

[ForceMasterVersion]
ForcedMasterVersion=0

[InstalledLangPlugin]
InstallLangPlugin=BalkanPlugin

[InstalledLangPluginVersion]
InstallLangPluginVersion=1.1.0017

[InstalledDialogueImprVersion]
InstallDialogueImprVersion=17.0

[InstalledMicroVersion]
MicroVersion=17.0

[InstallerServVersValue]
InstallerServBuild=110012

Stavi fajl u Portable folder i pokušaj ponovo.

Ps. UpdateSS.exe fajl treba da stoji u STALKERSOUP folderu(ako je možda negdje drugdje).
Back to top Go down
djordje29
Veteran
djordje29

Broj poruka : 339
Datum upisa : 2011-07-13
Godina : 43
Lokacija : Na ivici smisla!
Raspoloženje : Rock 'n' Roll

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeFri 7 Feb 2020 - 18:44

Rešio jedan problem, pojavio se drugi.

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Pokm10
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeSun 9 Feb 2020 - 20:02

djordje29 wrote:
Rešio jedan problem, pojavio se drugi.
Spoiler:

Znači, prije sa 110017 verzijom nije bilo greške i igra je radila bez problema?
A sada ti je nešto obrisalo fsgame.ltx fajl?

Na ovom linku: fsgame imaš taj fajl koji ide u STALKERSOUP folder.

Probaj dal ti još što fali il je sam to...

@Svi
Treba da napomenem, da se takve stvari ponekad događaju i drugima sa verzijom Windows 10.
Ja još radim na kompu sa starim ali vrednim  Basketball  cheers  I love you  Win 7 Ultimate verzijom - pa mi se takve stvari ne događaju...
Back to top Go down
djordje29
Veteran
djordje29

Broj poruka : 339
Datum upisa : 2011-07-13
Godina : 43
Lokacija : Na ivici smisla!
Raspoloženje : Rock 'n' Roll

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeMon 10 Feb 2020 - 20:45

Iz instalacijonog foldera hoće da mi pokrene igru ali samo u verziji 110017, iako je urađen updata.

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Fzuk10


Ali zato neće direktno iz foldera sa igrama tj. neće iz prečice. I dalje izbacuje onu istu grešku.
STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Zuip10
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeTue 11 Feb 2020 - 0:06

djordje29 wrote:
Iz instalacijonog foldera hoće da mi pokrene igru ali samo u verziji 110017, iako je urađen updata.

Spoiler:
Koliko vidim iz fotke - ti još imaš "RunUpdatedSetup-1.1.0019" prečicu u STALKERSOUP folderu.
To onda znaći, da još nisi pokrenuo 1.1.0019 verziju zakrpe na tvom kompjuteru, pa ti stoga igra i kreče sa stare 1.1.0017 verzije!

djordje29 wrote:
Ali zato neće direktno iz foldera sa igrama tj. neće iz prečice. I dalje izbacuje onu istu grešku.
Spoiler:
Vjerovatno se link do foldera u prečici navodi na neku staru STALKERSOUP instalaciju - to jest, to je stara prečica koja če se updateovati kada češ pokrenuti installer sa 1.1.0019 verzijom zakrpe.

Instaler možeš pokrenuti sa "RunUpdatedSetup-1.1.0019" prečice ili ga potraži u "Resources\Updates" folderu.

Kod instalacije upotrijebi prvu opciju sa unosom u registar, pa ubuduče neće više da bude tih problema sa igrom.

Vidim na fotki da u STALKERSOUP folderu imaš i gamedata.dbw, gamedata.dby i gamedata.dbx fajlove?
Znaš li šta bi bilo u njima?

*************************************************************************************************
@Svi
StalkerSoup update program radi na dva/tri načina:

Prvo: ako postoji updejt putem instalera - on povuće instaler sa oblaka i smesti ga u Update folder, te napravi prečac do instalera.
Posle toga instaler treba ručno pokrenuti sa napravljenog prečaca il direktno iz Update foldera!

Sa time sam dao ljudima mogučnost da povuku novu zakrpu, al da sami odluče kada da je instališu (neki možda imaju kakav mod pa da se ne obriše)

Drugo: ako je pronađena takozvana mala(micro) zakrpa (zakrpa bez instalera) onda update program skine tu zakrpu i smjesti je odmah u STALKERSOUP folder.
Sama mala zakrpa je uvijek u gamedata.dbv1 fajlu i oupšte ništa ne mijenja u gamedata folderu sem tb3d_modders script fajla sa novijom verzijom.

Treče: update program može da pronađe i fajl sa novijom verzijom tekstovnih fajlova, te stoga uradi istu radnju kao i za malu zakrpu sem toga da zamijeni gamedata.dbs fajl...
Back to top Go down
djordje29
Veteran
djordje29

Broj poruka : 339
Datum upisa : 2011-07-13
Godina : 43
Lokacija : Na ivici smisla!
Raspoloženje : Rock 'n' Roll

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeTue 11 Feb 2020 - 20:39

Urađeno sve i opet neće da mi pokrene igru.

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Dh10

O ovim fajlovima gamedata.dbw, gamedata.dby i gamedata.dbx ti ne mogu puno rećijer ne znam kako se barata sa njima. study

Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeFri 14 Feb 2020 - 22:09

djordje29 wrote:
Urađeno sve i opet neće da mi pokrene igru.
Spoiler:
Treba mi više informacija;
Prema fotki vidim, da ti je installer instalovao fajlove u "Program Files (x86)" folder - a to je zadan(default) put instalacije STALKERSOUP-A.
Pa bih sad trebao da znam, dal si i 1.1.0017 verziju instalovao u "Program Files (x86)" folder ili u koji drugi?

Pošto ne mogu znati kakav si tip(portable ili upis u registar) instalacije odabrao kod 1.1.0017 verzije, mogu samo nasumično da pogađam šta se zbiva sa tvojom igrom.

djordje29 wrote:
O ovim fajlovima gamedata.dbw, gamedata.dby i gamedata.dbx ti ne mogu puno rećijer ne znam kako se barata sa njima.  study
Vjerovatno su ti fajlovi za izmjenu grafike u igri.
Doklegod igra ne proradi bar jedan put sa novom zakrpom bih te zamolio da tim fajlovima privremeno izmijeniš imena!
Nešto kao ovo:
gamedata.dbw = gamedata.dbw.backup
gamedata.dby = gamedata.dbw.backup
gamedata.dbx = gamedata.dbx.backup
Na taj način, igra neće više da učitava te fajlove...
Back to top Go down
djordje29
Veteran
djordje29

Broj poruka : 339
Datum upisa : 2011-07-13
Godina : 43
Lokacija : Na ivici smisla!
Raspoloženje : Rock 'n' Roll

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeSun 16 Feb 2020 - 14:07

U ovom folderu se nalaze instalacijoni fajlovi odekla sam instalirao SS. Nakon toga sam samo radio updata kroz SS updata.

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Ftzui10

A u ovom folderu je instalirani SS, koji sad neće uopšte da pokrene SS.

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Re67ti10

E sad, meni nije problem da sve to obrišem i da ga ponovo instaliram, jedino me muka hvata ako budem morao da krenem iz početka jer nova instalacija neće prepoznavati stare sejvove igre.
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeSun 16 Feb 2020 - 16:25

djordje29 wrote:
A u ovom folderu je instalirani SS, koji sad neće uopšte da pokrene SS.

Spoiler:

Koliko vidim prema fotki - ti si instalovao 1.1.0019 verziju zakrpe u STALKERSOUP folder 'ispod' STALKERSOUP foldera!?

Sada imaš dvije opcije:
1. otvori Windows regedit program i pronađi StalkerSoup folder sa ključevima registra igre.
Folder se nalazi na putanji: HKEY_CURRENT_USER\Software\TB3D\StalkerSoup
Ako si uoptrebio opciju sa upisom u registar, onda bih trebao da ga pronađeš.
Onda u ključevima:
UninstallPath
InstallPath
InstallExePath
DownloadFolderPath
izmijeniš putanje STALKERSOUP\\STALKERSOUP\\ na STALKERSOUP\\ te ponovo pokrečeš instaler zakrpe 1.1.0019 i odabereš 'popravku' (repair opciju)
Posle toga obrišeš STALKERSOUP folder u STALKERSOUP folderu!

2. Ako nisi pronašao HKEY_CURRENT_USER\Software\TB3D\StalkerSoup folder sa ključevima onda samo pokrečeš 1.1.0019 instaler i obratiš pažnju, da na prozoru sa odabirom StalkerSoup foldera nečeš vidjeti STALKERSOUP\STALKERSOUP linije teksta!

Instalacije StalkerSoup igre u duplicirani: STALKERSOUP\STALKERSOUP folder ne rade nikako.

djordje29 wrote:
E sad, meni nije problem da sve to obrišem i da ga ponovo instaliram, jedino me muka hvata ako budem morao da krenem iz početka jer nova instalacija neće prepoznavati stare sejvove igre.

Možeš i to da uradiš - možda je to u tvom slučaju i najbolje(najlakše) da se uradi.
Prvo je potrebno da makneš _appdata_ folder u neki drugi folder, da bih obdržao sejvove. Ujedno stim makni i gamedata.dbw, gamedata.dbx te gamedata.dby fajlove.
Onda pokrečeš prečicu za deinstal igre.
Provjeriš da su obrisani svi fajlovi u glavnome folderu te kjučevi igre u TB3D folderu registra.
Onda instal igre i posle toga povratiš fajlove iz _appdata_ foldera nazad u glavni folder igre...
Back to top Go down
djordje29
Veteran
djordje29

Broj poruka : 339
Datum upisa : 2011-07-13
Godina : 43
Lokacija : Na ivici smisla!
Raspoloženje : Rock 'n' Roll

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeMon 17 Feb 2020 - 13:59

Uradiću ja čistu instalaciju, hvala ti na pomoći. cheers

Instalirao sam sve ispočetka na SSD. Instalacija je prošla glatko i bez problema, vratio sam stari save game i igra radi.
Imaš li neku preporuku za relističniju atmosferu kako bi sve bilo najpribližnije SoC?
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitimeWed 19 Feb 2020 - 16:35

djordje29 wrote:
Uradiću ja čistu instalaciju, hvala ti na pomoći. cheers

Instalirao sam sve ispočetka na SSD. Instalacija je prošla glatko i bez problema, vratio sam stari save game i igra radi.
Super  Basketball   bounce  cheers


djordje29 wrote:
Imaš li neku preporuku za relističniju atmosferu kako bi sve bilo najpribližnije SoC?

Pokušaj sa fajlovima(gamedata.dbw, gamedata.dbx, i gamedata.dby) koje si imao prije u folderu igre.
Ja vjerujem da su to bili grafički fajlovi absolute nature ili od foto relistic zone  Arrow  Suspect
Mogu li da te zamolim, da tu trojicu fajlova zapakuješ u 7zip arhivu sa upotrebom največe kompresije i daš je u naš Dropbox folder da vidim šta ima u njima?

Od početka prošle godine nisam stigao ništa da uradim po pitanju dodatnih grafičnih fajlova za StalkerSoup, tako da ti ništa pametno nemogu reći oko toga.  Embarassed  @

Mnogo sreće u StalkerSoup Zoni Twisted Evil
Back to top Go down
Sponsored content




STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Empty
PostSubject: Re: STALKERSOUP Mod za SoC   STALKERSOUP Mod za SoC - Page 3 Icon_minitime

Back to top Go down
 

STALKERSOUP Mod za SoC

View previous topic View next topic Back to top 

 Similar topics

-
Page 3 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona :: Modovanje :: Modovi :: StalkerSoup-
Jump to: