S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesRegisterLog in
Posetite Stalker BalkanZona Facebook stranu! Posetite i naš YT knanal BalkanZona YouTube channel! Subscribe! BalkanZona Admin tim
Poll
Koji browser koristite?
Mozilla Firefox
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_vote_lcap39%Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_vote_rcap
 39% [ 21 ]
Google Chrome
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_vote_lcap35%Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_vote_rcap
 35% [ 19 ]
Opera
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_vote_lcap19%Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_vote_rcap
 19% [ 10 ]
Safari
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_vote_lcap0%Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Netscape
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_vote_lcap0%Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Microsoft Internet Explorer
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_vote_lcap6%Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_vote_rcap
 6% [ 3 ]
Nije naveden
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_vote_lcap2%Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_vote_rcap
 2% [ 1 ]
Total Votes : 54
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
March 2024
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Latest topics
» Pozdrav svima
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeby sadd Wed 20 Mar 2024 - 22:47

» Veliki pozdrav
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeby Kostov Thu 7 Mar 2024 - 8:43

» S.T.A.L.K.E.R. 2
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeby sadd Wed 27 Dec 2023 - 8:47

» Koji modovi?!
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeby puza93 Wed 5 Jul 2023 - 1:23

» S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [1.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Zov Pripjata — prevod s ruskog i ukrajinskog
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [3.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Senka Černobilja — prevod s ruskog i ukrajinskog
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeby Kostov Sat 1 Apr 2023 - 19:58

» Pozz svima
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeby flexerca Fri 10 Mar 2023 - 14:49

Top posting users this week
No user
Top posters
MarkedOne8
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_vote_lcapLeveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_voting_barLeveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_vote_rcap 
sadd
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_vote_lcapLeveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_voting_barLeveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_vote_rcap 
purke62
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_vote_lcapLeveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_voting_barLeveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_vote_rcap 
PoWeR
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_vote_lcapLeveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_voting_barLeveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_vote_rcap 
Placenik
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_vote_lcapLeveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_voting_barLeveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_vote_rcap 
Pr3D@tor
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_vote_lcapLeveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_voting_barLeveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_vote_rcap 
quicksilver
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_vote_lcapLeveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_voting_barLeveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_vote_rcap 
flexerca
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_vote_lcapLeveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_voting_barLeveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_vote_rcap 
djordje29
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_vote_lcapLeveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_voting_barLeveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_vote_rcap 
Dasha67
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_vote_lcapLeveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_voting_barLeveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 I_vote_rcap 
Statistics
We have 642 registered users
The newest registered user is alekZZ

Our users have posted a total of 9852 messages in 747 subjects
Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None

Most users ever online was 26 on Fri 2 Aug 2019 - 16:45

Share | 
 

 Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
MarkedOne8
Pro Spammer


Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeFri 17 Feb 2012 - 15:13

Počeću da radim tlo mape.Dakle, zemlja, putevi, zelene površine, uzvišenja, beton i tako to radim ja.Vi radite objekte i njih stavljamo na mapu tek u SDK.Strelok mi je dao puno tutorijala za 3Ds Max pa ću da krenem paralelno da ih učim, da te dočekam na skype malo obučeniji za rad u 3Ds Maxu. XD
Nemam Photoshop ali sam sliku otvorio sa Paint.netom.Nisam samo razumeo ovo u vezi žutog i crvenog.Tu bi trebalo da može da se hoda jel?Na ivicama da dođe neka žica, pretpostavljam.
Nadam se da dobro ide to kompajlovanje.Jel u pitanju SP ili MP kompajlovanje?
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Tony
Moderator
Tony

Broj poruka : 101
Datum upisa : 2011-02-10
Godina : 34
Lokacija : Šamac RS/BiH

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeFri 17 Feb 2012 - 15:37

@Ajsic zuto i crveno su povrsine gdje se hoda, sve si u pravu. Ja i Miroslav (ako smijem tako da kazem) na sebe preuzimamo ostale objekte a ja cu sve da odradim kasnije to u LE. Dosta sam skontao LE u zadnje vrijeme, samo uvijek me poneki shader zeza jbt, ali i to cu polako da sredim. Kako god vise nema erora kod kompajliranja. I rekao sam u postu gore sad se koncetrisemo samo na MP, jer SP se ne isplati raditi, nema niko kvestove da pravi, jedino nekad (kad ti jos bolje max upoznas a ja LE) da redizajniramo vec postojece, jer je to stvarno veliki posao (pogotovo za nas trojicu).

@Miroslav Prvo upravu si za smooth grupe (max/maya) i one su obavezne zbog LE. Imaj u vidu da trebamo koristiti teksture iz igre dok ne savladam jos bolje LE pa da ubacujemo svoje. A onaj mes sto si poslo tek sad vidim da si ga bas dobro odradio i nema potrebe za optimizacijeom. Kako max racuna poligone ja nisam siguran ali kod mene pise da ima 4014 trouglova tako da je vise nego ok.
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Capture-2
A kod onih drugih transformatora mozemo u prvih 3-5 metara da ide mesh a kasnije sve teksturom radimo, tako ima da ustedimo dosta poligona. A mozes da uradis i citav model samo u nekim razumnim granicamam oko 20000 pa i do 30000 jer su samo ta dva objekta na mapi a bas su upecatljivi.

_________________________________________________
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Give2


Last edited by TonyStalker on Sat 18 Feb 2012 - 22:32; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net/
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeFri 17 Feb 2012 - 16:05

U redu Tony.Uz pomoć istra.psd ću da ravnam objekte što stavim kao teren.

Što se tiče novih objekata i tekstura, to se radi preko Milke i Actor Editora.Uzme se neki objekat, npr. frižider i uvezeš u Milku.Ubaciš svoj objekat na tu kost koja drži frižider, njega obrišeš i zakačiš kost za svoj objekat.Podeliš mu teksture.Ona izvezeš to sa Milkom kao .object fajl.Posle ubaciš u AE i onda očitaš nove teksture ako ima, kosti i exportuješ kao .ogf ili .object.Mislim da čak ovaj deo sa AE nije potreban jer su objekti koji se ubacuju u LE u .object formatu..Onda ubaciš to u neki folder u SDK kao onaj ,,Stalker_Content" što si mi slao da skinem, teksture staviš u gamedata folder odakle će da vuče i to je cela mudrolija.Objasniću ti to detaljnije kad dođeš na skype.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Tony
Moderator
Tony

Broj poruka : 101
Datum upisa : 2011-02-10
Godina : 34
Lokacija : Šamac RS/BiH

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeFri 17 Feb 2012 - 16:11

MarkedOne8 wrote:
U redu Tony.Uz pomoć istra.psd ću da ravnam objekte što stavim kao teren.

Što se tiče novih objekata i tekstura, to se radi preko Milke i Actor Editora.Uzme se neki objekat, npr. frižider i uvezeš u Milku.Ubaciš svoj objekat na tu kost koja drži frižider, njega obrišeš i zakačiš kost za svoj objekat.Podeliš mu teksture.Ona izvezeš to sa Milkom kao .object fajl.Posle ubaciš u AE i onda očitaš nove teksture ako ima, kosti i exportuješ kao .ogf ili .object.Mislim da čak ovaj deo sa AE nije potreban jer su objekti koji se ubacuju u LE u .object formatu..Onda ubaciš to u neki folder u SDK kao onaj ,,Stalker_Content" što si mi slao da skinem, teksture staviš u gamedata folder odakle će da vuče i to je cela mudrolija.Objasniću ti to detaljnije kad dođeš na skype.

Hehe sve je to lijepo dok ne dodje do kompajliranja, nece da uveze teksture pa nece. Evo sad se bas zezam oko toga, valjda cu danas da skontam. Ako ne upali onda cu da se obratim rusima za pomoc (kako napreduje vjerovatno cu da se obratim rusima za pomoc).

_________________________________________________
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Give2
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net/
Stalker007
Novice


Broj poruka : 26
Datum upisa : 2012-02-14

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeFri 17 Feb 2012 - 16:34

Sta je LE? Ako moze malo manje tih skracenica, jer ne znam za sve sta znace, ili na pocetku teksta napisi pun naziv pa u zagradi skracenicu, pa u daljem tekstu koristi skracenicu? Znaci samo da uradim model, bez tekstura? I kod mene pokazuje 4014 trouglova, a u poligonima pokazuje 2032. I ako ce model da bude ovakav kao na slici(da mu dno bude u zemlji) onda bi trebalo da se prepravi model jer ovako ove sipke sto idu u X su u zemlji, a ne bi trebale da budu. I opet, ne razumem ove male sipke koje spajaju ove velike cevi sto stoje uspravno, ne kapiram kako su povezane. Gledao sam i snimak na prethodnoj strani i opet mi nije jasno. Jel mozes tu nekako da mi pomognes?

I slazem se sa ovima da ja i ti radimo ostale objetke, a MarkedOne tlo mape.
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeFri 17 Feb 2012 - 16:51

LE - Level Editor, deo programa od STALKER SDK.
AE - Actor Editor, deo programa od STALKER SDK.

Trudićemo se, a ti ako ti nešto nije jasno slobodno pitaj.

Update

Evo da raportiram.
Za sada sam uradio dva odvojena objekta.Prvi je sam teren.Njega sam stavio da bude oblika pravougaonika i veličinu sam podesio prema slici što si mi ti Tony poslao.Njega sam za sada ostavio potpuno ravnog, ali treba kasnije malo da se deformiše jer je zo zemljani deo.
Drugi objekat je put.Za sada sam pola uradio, ostao mi je samo onaj zapadni deo gde je ono izukrštano.Reci mi hoće li to biti asfalt ili neki drugi materijal?

Spojeno. Tony.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Tony
Moderator
Tony

Broj poruka : 101
Datum upisa : 2011-02-10
Godina : 34
Lokacija : Šamac RS/BiH

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeFri 17 Feb 2012 - 21:15

@Ajsic ajde boga ti zaokruzi na slici pa uploaduj, ne mogu na pamet ovako da ti kazem. Kad god mislis nesto da uradis napravi update ovdje, da prozborimo malo. Jesil skonto kako se blenduju teksture, ja sam vidio da ima sader u level editoru. Spojeni postovi da se degtyarevhunter ne ljuti.

@Miroslav moram da ti se izvinem zbog dvije stvari. Prva je sto sam pogresno skonto koliko polija ima mesh, ja sam mislio 20 000. A druga je za skracenice, tako da neceu to vise da koristim. A sto se tice drugog transformatora, skiciracu nesto danas sutra i malo prikupitit informacija. Pak kad malo prokontam kako i sta onda cu ti javiti ovdje, pa da se dalje dogovorimo.

Mene i dalje j**u shaderi nece pa nece, ne znam koji im je djavo. Evo sad poceo stekat i kompajler. Kao da me neko ukleo jbt!

_________________________________________________
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Give2


Last edited by TonyStalker on Sat 18 Feb 2012 - 22:32; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net/
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeFri 17 Feb 2012 - 21:35

Ostaju mi ti kraci, to ću do sutra ujutru da dovršim ako ne i večeras.Put ima malo poligona, a ne mogu na osnovu ove slike što si mi poslao da radim preciznije.Nije neki problem posle dorađivati, seći, kratiti, produžavati, ali moram da te pitam nešto na vreme.Koliko poligona da stavljam na put?Ja sam u viewport ubacio sliku i preko nje sam radio put.To će 100% kasnije trebati da se skejluje (verovatno da se poveća) pa me brine da mi ivice i detalji ne ispadnu kao na Counter-Strike 1.6 onako sve kockasto.

.Problem su takođe teksture.Ne znam kako se blenduju.Ne znam ni kako se postavljaju, znaš ono što sam rekao da mi teksture budu preuveličane.Međutim, ja sam tek 5% površine terena obuhvatio tako da ima još vremena za teksture.

Nešto se ubagovalo pa neće da mi okači sliku.
Evo direktan link za sliku:
http://desmond.imageshack.us/Himg51/scaled.php?server=51&filename=putevi1.jpg&res=medium
Žuto sam obeležio to što sam odradio.


Last edited by MarkedOne8 on Fri 17 Feb 2012 - 23:15; edited 12 times in total
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Stalker007
Novice


Broj poruka : 26
Datum upisa : 2012-02-14

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeFri 17 Feb 2012 - 22:09

@Tonystalker vazi i odgovori mi isto ovo sto sam te i gore pitao jel da radim texture ili ne za modele koje cu ubuduce da pravim?
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeSat 18 Feb 2012 - 0:20

Puteve sam završio.

https://2img.net/r/ihimizer/img837/6518/istraterenplusputevi.jpg

Evo kako po obliku to izgleda kod mene.
https://2img.net/r/ihimizer/img692/4161/predlog.jpg

To plavo što sam dodao putanju kroz šumu, to sam mislio da predložim kad budemo radili SP mapu.Tu bi bio kao skriveni i teško prohodni prolaz kroz šumu koji se ne bi video golim okom od drveća.Nešto kao ona fora u SoC za Red Forest.

Što se tiče žice i ograde koja bi ograničavala prostor, uradiću jedan zasebni objekat na mapi.Kao mali temelj za ogradu, koji bi uvezli u SDK paralelno sa terenom mape.Onda pomoću njega se orijentišemo, postavimo ogradu i obrišemo taj objekat.Jel to ok?
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Tony
Moderator
Tony

Broj poruka : 101
Datum upisa : 2011-02-10
Godina : 34
Lokacija : Šamac RS/BiH

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeSat 18 Feb 2012 - 15:15

@Miroslav ja mislim da je naj bolje da radimo komplet teksture za objekte. Znaci Diffuse u Photoshop-u i Normal u Mudbox-u. Takodje mozes da koristis svoje teksture. Ja kad radim nekakav objekat kod mene je minimum 1024x1024, mada je optimum i praksa u mom slucaju 2048x2048. Teksture preko toga Image Editor u X-Ray Enginu nece da prihvati. I bitno je da teksture obavezno moraju biti u .tga (True vision Targa). Pozitivna stvar je sto se i ja i ti razumijemo u PS (Photoshop) i MB (Mudbox) mocemo daosta to lijepo uraditi. Zavrsicu skiciranje i neko mijerenje onog cuda pa cu updatovati temu. A ti ako si poceo nesto da radis obavijesti. Updatovacu danas temu u tutorijalima za teksturisanje stvaicu linkove od stranica sa free teksturama tako da pogledas. Ako ti imas nesto da dodas javi pa da otkljicam temu da mozes da postavis, to isto vazi i za Mudbox i ako hoces da napravis temu za max sa ajsicom (markedone). Nadam se da sam ogovorio na tvoja pitanja, ako jos nesto treba javi.

@Ajsic probacu ja nesto da vidim oko blendovanja tekstura. Meni treba mozda minut da ih blendujem u maji, ali problem je kako to engine rijesava. Kad to malo bolje istrazim javicu ti da znas. Uglavnom sve je bazirano na alpha kanalu to upamti.
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Istraterenplusputevi
Ovdje na slici sve sto sam zaokruzio crvenim igrac nece biti u mogucnosti da dodje (tako sam ja zamislio). Tako da ovaj dio puta nema potrebe da sa se radi, vision distance izvan mape ce biti vrlo mala jer je sama suma. Ogradu si dobro zamislio. Sto se zemlje tice na stazi bi trebalo da bude (asfalt, zemlja, trava i sljunak) tako da imas to u vidu. Logikom stvari skontaj gdje je sta. Napravi plan vegetacije i tako tog.

E sad da ti napisem neke smijernice kojih se moras pridrzavati (mozda i znas to ali eto). Svaki objekat i grupa objekata u sceni mora da ima odgovarajuce ime, takogdje moraju da imaju odgovarajuci xrshader mapiran na sebe. Imas na stalker mod portal kako se imenuje da ne pisem ovdje, moras malo to procackati. Vidi na netu nesto kao Outliner u maji treba da ima neka takva stvar u max-u (Scene manager ili nesto tako) i prebaci max na metre, ako si vec radio u cm onda skale-uj. Nemoj da pravis "prljavu geometriju" (objasnio sam ti sta je to) jer pravi probleme. Znas da mora sve imat UV mape, e prije nego sto primjenis UVW Deformer (valjda je nseto tako), moraju ti verteksi biti spojeni i sve fino "zavareno" zbog rupa i dzepova. Ako mi jos sta padne na pamet recu ti. mogu ja to sve brzo ispraviti kad bude gotova alfa verziija terena poslaces mi da vidim ako si odradio (nemoj da mislis da ja nesto sad ..., cisto da vidim).

Evo link za Stalker Inside Wiki, nema cega nema Link

_________________________________________________
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Give2


Last edited by TonyStalker on Sat 18 Feb 2012 - 22:33; edited 2 times in total (Reason for editing : Dodan Link)
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net/
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeSat 18 Feb 2012 - 17:22

Što se tiče tih imena, ja znam kad sam eksportovao sa stalker pluginom iz 3Ds Max 8 da taj plugin zada objektima imena kako treba.Znam to jer sam upoređivao kad uvezem object fajlove moje i original mape.Takođe znam da svaki deo mape koji bi imao svoju teksturu mora da je odvojen kao zaseban objekat.Otprilike, jedna tekstura - jedan objekat.
Ja ne znam da li treba tako, ali sa tim pluginom kada kliknem da izaberem stalker mtl teksture i kada trebam da odaberem samo teksturu on stalker mtl tab vrati na bitmap i onda mi se izgubi ta tablica gde se podešavaju shaderi tako da taj problem trebam da rešim.
Sam odabir shadera ne bi trebao da bude problem, zna se da na metalne predmete ide metal itd, ali to oko plugina trebam da vidim kako se koristi.

Prebaciću na metre pa ću da skejlujem.Jesi siguran da stalker radi po realnim veličinama mernih jedinica ili mu je skejlovano u endžinu?Meni to nije bitno kako je, samo je bitno da znam da napravim dobru razmeru mape u startu.

Za Multyplayer nema smisla staviti da celim putem može da se ide, ali za Singleplayer bi trebalo dobrim delom.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Stalker007
Novice


Broj poruka : 26
Datum upisa : 2012-02-14

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeSat 18 Feb 2012 - 19:16

Sta mislis o tome da koristimo bump mapu za ove cevi sto imaju male izbocine?

sa difuse mapom
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 2gvpqit
samo bump
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Ddcrx5
Koristio sam obicnu pola crnu, pola belu sliku uradjenu u paintu i samo sam povecao tiling(valjda se tako zove i u mayi), ali kad sam postavio neka svetla onda tamo gde je bila senka, tj gde nije bilo svetla nisu se videla ova udubljenja i ispupcenja tako da bi bilo dobro da ti isprobas u endzinu kako ce da izgleda? I da Bump sam stavio na maksimum (999). Uradi i ti takav( to je 2 minuta posla Very Happy) i isprobaj u ednzinu kako radi. To je cisto zbog toga da smanjimo broj poligona, a ako hoces mogu i da modelujem sve.

Sto se tice teme za max, meni za sad nije potrebna, a ako treba Markedone-u onda otvori.
Back to top Go down
Tony
Moderator
Tony

Broj poruka : 101
Datum upisa : 2011-02-10
Godina : 34
Lokacija : Šamac RS/BiH

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeSat 18 Feb 2012 - 19:34

@Miroslav E vidis ja bi ovako radio sve vise dijelove, znaci prvih jedno 3-5 metara da se modeluje, a sve iznad toga bump/normal (mislim da sam to napiso negdje gore). Jedino sto bi ultimativno bilo je to da napravimo high poly i low poly mesh i da prebacujemo teksture, to cu mozda da uradim kad dodjem kuci. Kako god kad zavrsis negdje 70% posalji mi da testiram u enginu, a odo sad da ubacim onaj transformator da vidim kako izgleda.

@Ajsic nemoj da se "zamaras" sa SP mapom, bar ne jos. Taj put bi trebalo da ukinemo za sada i taj i onaj kroz sumu (koji mi se svidja ali za SP). A kod imena ajmo reci prefiksi su sve.
Kad pravis teren tekstura se mora zvati terrain_istra, kod objekata mp_istra_kuca, mp_istra_trenformator itd. Jesi pogledo link sto sam ti dao? Tamo imas dosta informacija. I metri su u pitanju kod Level Editora.

Update

Ubacio sam transformator, na stazu i izgledaju odlicno kako nisu UV mape (i sto i de uz to) odradjene nego samo nalijepljene teksture iz igre. I te teksture nisam nesto pazljivo odabrao nego koja mi je dosla pod mis (moglo je bit i betonsko Very Happy)

Evo kako sam nastimo da je u odnosu na igraca
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Capture-3
I evo par slika iz igre
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Ss_sasa_02-18-12_20-48-15_mp_transformator
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Ss_sasa_02-18-12_20-48-22_mp_transformator
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Ss_sasa_02-18-12_20-49-51_mp_transformator
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Ss_sasa_02-18-12_20-51-13_mp_transformator

_________________________________________________
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Give2


Last edited by TonyStalker on Sat 18 Feb 2012 - 22:31; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net/
Stalker007
Novice


Broj poruka : 26
Datum upisa : 2012-02-14

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeSat 18 Feb 2012 - 21:51

Super izgleda! Nisam jos ni poceo nista da radim cekam one tvoje skice, ali ako hoces mogu bez skica da odradim ostalo, ali one male cevi koje kruze oko velikih i povezuju velike to ne mogu da uradim bez skice.

I zovem se Miroslav a ne Mirolsav Very Happy U pocetku sam misilo da gresis u kucanju a sad vidim da stalno tako pises, pa cisto da te ispravim Very Happy
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeSat 18 Feb 2012 - 22:01

Ja upravo završio verziju 0.58 našeg Chobanyl moda.Možda do 1.00 verzije i bude neka mapa u igri.

A Miroslave što si pobegao sa skypea?

Tony, kako si mislio da igrač može da hoda sve do crvenog kad je tu gusta gusta šuma?Ja ću da odradim ono za ogradu, pa posle može to da se probije ako treba za prolaz u šumu.Kako god, samo mi potvrdi da li ide i gde ide ta žičana ograda?

I šta je sa onim hangarima, jel bi oni trebali da su napolje ili kao podzemlje?

Uradio sam i ogradu.Evo slike:
https://2img.net/r/ihimizer/img717/3519/terenputograda.jpg

Nisam sve išao baš po belom jer je nerealno da ograda bude toliko iskrivljena.Kako god, to je samo orijentir i to može da se dorađuje.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Tony
Moderator
Tony

Broj poruka : 101
Datum upisa : 2011-02-10
Godina : 34
Lokacija : Šamac RS/BiH

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeSat 18 Feb 2012 - 23:23

@Miroslav opet izvini, za**o sam na jednom mjestu i posto imam obicaj kopirat imena iz postova onda sam kopirao onaj post gdje sam pogrijesio tako je krenulo. Moj epic fail
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Tactical_facepalm
Uglavnom sam sad ispravio na svakom postu. Elem trazio sam na netu sto vise onih slika, ali nekako mi slabo ide da to nacrtam, ajde probaj napraviti kostur pa ce mo posle dodati nesto, znaci "sklepaj" nesto osnovno cisto da stekemo osijecaj kako to treba da stoji u prostoru (bez zbunjujucih cijevi). Posle mozemo to malo i da izmijenimo. Sad bi ja to uhvatio da radim ali vec imam posla sa strane.

@Ajsic evo ovako sam mislio:
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Predlog

Crno-Isjeci sa modela jer nema potrebe da stoji
Zeleno-totalna velicina mape
Plavo-zadnja granica gdje igrac moze da dodje i tu je ograda. Sad nekoliko metara sa svake strane ograde nalazi se suma, ali ne onda gusta nego rijetka, koja ksanije prelazi u gustu kako se udaljavamo od ograde (ali vani ne unutar staze) dok se ne popuni svaki prostor da se vidi kraj mape. Ili mozemo da koristimo betonsku ogradu i smanjimo broj mesheva u okolini. To ce mo da rijesimo pred kraj kad vidimo na cemu smo, jer nebi bas trebali da napravimo pretesku stazu.
Bijele fleke-one pznacavaju tu rijetku vegetaciju.
A na ulazu u mapu ce da bude kapija, i tu ce da se vidi malo dalje tj. preko puta i tu je kraj opet drvece.

Hangari su na povrsini, taman da malo unaprijedimo i iskoristimo nesto od onih modela sa linka sto sam gore postavio.

_________________________________________________
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Give2
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net/
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeSun 19 Feb 2012 - 0:37

Koliko vidim nakon upoređivanja slika, trebam malo da udaljim ogradu ka spolja i da je zatvorim napred kod puta.Ajde ako možeš nađi mi jednu dve slike da vidim kako da deformišem teren.Treba mi barem jedna slika da vidim kakav je to tip terena, pa ostalo mogu logički da nasumice odradim.
Što se tiče drva, bolje je da radimo tako nego da stavljamo betonski zid.Nemaju puno poligona ta drva.Možda odmah od ograde da stavimo gustu šumu jer mi se čini da je tako na slici a i manje bi to trebalo da ide ka spolja e onda bi uštedeli poligone.To su detalji i o tome možemo i kad dođeš.

Nego, reci mi otprilike neke mere u metrima kako bih mogao da skejlujem mapu.Ako sam dobro merio, od najzapadnije tačke puta do najistočnije tačke puta (računao sam onaj desno vertikalni put) ima nekih 7 metara na mojoj mapi.Znam da je premalo, zato ako možeš odredi mi to da znam odmah da skejlujem.Ja nisam znao kako se meri razdaljina na Google Maps.Merenjem mojim primitivnim tehnikama zaključio sam da je u realnom svetu razdaljina manje više okruglo 200 metara.Dakle, 28 puta treba sve na mapi da se uveća da bi se dobila realna razmera.Potvrdi, Tony, ako se slažeš.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Tony
Moderator
Tony

Broj poruka : 101
Datum upisa : 2011-02-10
Godina : 34
Lokacija : Šamac RS/BiH

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeSun 19 Feb 2012 - 3:40

@Miroslav posto sam slab sa olovkom uradio sam 3d scenu kako bi to trebalo prema slikama, nisam obracao paznju na uglove, odnose velicina i slicno. Ovo sam uradio cisto zbog rasporeda jer je bas zapetljano. Kako sam skonto samo se ponavljaju 4 objekta sto znaci da mi moramo napraviti 8 objekata. Cetiri high poly i cetiri low poly (zbog visine ono sto sam napiso gore). Uploadovao sam u paketu jos par slicica koje ti mogu pomoc (ako vec nisi istrazivao i nasao). Evo ti Link.

Ovako izgleda, valjda sam ubo raspored, a ako mislis da treba dodati nesto slobodno. Gledajuci prilozenu sliku mislim da bi negdje do ove druge "precke" (sto spaja srednji i dva po strani) mogli ici sa high poly modelima a posle toga da picimo sa low poly i jacim Bump-om.
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Struktura

@Ajsic ja ti preporucujem da u max-u otvoris MP mapu iz CoP-a koje nako srednja po velicini i uzmi joj mjeru. Nakon toga nastimaj max na metre i grid da bude oko pola kvadratnog metra ili metar (plafon) i napravi poly plane po mjerama pomenute MP mape. Zatim ubaci sliku bilo da je mapiras na poly plane, ili zakacis na kameru ili nesto trece sto ima u maxu i po njoj radi. Tako ja radim za sve sto rpavim i tako 90% ljudi radi jer je lakse nego "odokativno" raditi. Nadam se da kontas sta sam mislio reci, a i sto god ti zapne u maxu mozes Miroslava da pitas ili Googl-a. Nekad je zeznuto naci nesto samo zato sto se ne zna ime, samo kad se sjetim koliko sam se namucio sa smooth grupama dok nisam skonto da su to normal-e. A teren je ravnica, napravi blaga uzvisenja opet 1 metar plafon, stim da asfaltirane povrsine prate taj teren a ne da bude urezano ili veliko uzvisenje tipa onaj u Cordon-u. Samo male elevacije pravi cisto da se ubije monotonija.

Dok sam gledao slike pade mi na pamet ideja, kad ("ako" nije u opticaju:D) zavrismo ovu mapu mozemo da napravimo V2 zimsku verziju, nekako mi se svidjelo jer imam Winter mod za CoP, a to je na gotovoj mapi, da se kvalitetno uradi, u maji dan posla a i u maxu, stim da ima tutor (bas za stalker-a) za vas iz Partije 3dsMax Very Happy . Sta kazete?

_________________________________________________
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Give2
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net/
Stalker007
Novice


Broj poruka : 26
Datum upisa : 2012-02-14

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeSun 19 Feb 2012 - 15:52

Ma da zavrsimo prvo ovu, posle cemo da se dogovaramo za dalje Smile
Back to top Go down
Tony
Moderator
Tony

Broj poruka : 101
Datum upisa : 2011-02-10
Godina : 34
Lokacija : Šamac RS/BiH

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeSun 19 Feb 2012 - 20:04

Konacno sam uspio da napravim i teren sa shader-ima, detaljni teren i masku. Nakon toliko sati provedenih konacan uspijeh.
Prvo je bilo ovako i koliko god se trudio da ispravim nije moglo
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Ss_sasa_02-17-12_15-15-58_polje
Zatim sam probao da stavim obicnu teksturu i upalilo je, samo je bio problem sto ovaj princip ne moze da se koristi kod mapa, ali sam uradio cisto da vidim neki napredak i to mi je dalo elan.
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Ss_sasa_02-17-12_19-54-22_mp_mt
Da bi na kraju skonto fazon. Kako su ljudi zakomplikovali to je strasno. Ali pozitivna stvar je sto su sve radili u maji tako da odma mogu da postavljam xray_shadere i da im odredjujem atribude, nema potrebe da cackam u level editoru. Ovako sad izgleda. Treba jos samo da skontam blendovanje tekstura i osnovu sam savlado.
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Ss_sasa_02-19-12_19-43-02_mp_polje
Ovo je mali korak za covjecanstvo ali veliki za mene! Very Happy

_________________________________________________
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Give2
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net/
Stalker007
Novice


Broj poruka : 26
Datum upisa : 2012-02-14

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeSun 19 Feb 2012 - 21:54

Odlicno! Bitno je da napredujemo.
Mnogo za*eban ovaj transformator, necu moci potpuno isto kao na slikama da uradim. Napravio sam tri razlicita "stuba" i planiram samo da ih kopiram i rasporedim kako treba. Kazi mi sta da popravim i gde treba nesto detaljnije da se odradi? Evop kako izgleda
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 2urti0y[img][/img]Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 5kejjsLeveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 2a6jevcLeveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 2uiamb6

I za sad su sve ove cevi high polly a ti mi kazi koliko ce jadan stub da bude visok da bih znao gde da stavljam low poly cevi. Vec ima preko 20.000 poligona, ali mozda sam i ja stavio previse stranica na ovim cevima.
Back to top Go down
Tony
Moderator
Tony

Broj poruka : 101
Datum upisa : 2011-02-10
Godina : 34
Lokacija : Šamac RS/BiH

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeMon 20 Feb 2012 - 21:59

@Miroslav sto se tice tih cijevi ajmo rec neka budu jedno tri puta vise od onog transformatora sto si napravio, sta kazes? Probacu opet da malo procunjam po netu i potrazim neke opise i mjere, alo ako ne nadjem nista stavi onako "odokativno" koliko mislis da treba.
Evo ovako je meni ok, plava linija je visina igraca a crvena granica highpoly/lowpoly. Iznad crvene samo idemo sa NRM (normal) mapama. To je moj prijedlog pa ti vidi kako i sta ( vidjecemo i sta Asjic ima da kaze, posto bi trebali da skejlujemo sa mapom).
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 2urti0y
Ja sam malo preradio onaj transformator sto si mi poslo (valjda nije prob.).
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Transformator_I1
Dodao sam rezolucije na mesh u dijelovima koji su blize igracu, a sve gore sam osiromasio. Malo sam pojednostavio "krunu", jer se nece bas vidjet ali je zadrzan onaj osnovni oblik. Tu sam ukino nekoliko obruca tako da ce mo to rijesiti sa NRM mapom. Ponovo sam skejlovo i dodao sam betonski blok. Evo na drugoj slici se vide promijene. Planiram veceras da napravim UV mape - UVijem (taj izraz koji cesto koristim) i pocnem da radim teksturu, jer u onom fajlu UV se pobrko. Kad zavrsim ako i ti htjednes da promijenis nesto na teksturi poslacu ti .fbx pa radi.
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Capture-4
@Ajsic kako napredujes sa terenom, imas li makar alfu. Kad dodjes do tog dijela da je velicina/povrsina staze odgovarajuca kao i elevacija terena javi se ovdje i daj link da to provrtim malo u igri i tebi da posaljem gamedata folder da vidis i ti proporcije.
Kad prikupim vise znanja, to je nekad kad budem vrsio konacno sklapanje staze, napravicu jedan ultra opsezan tutorijal sa slikama i video kako se radi MP staze od 0-le, do tada nista jer sam jos nubara po tom pitanju.

_________________________________________________
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Give2
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net/
Stalker007
Novice


Broj poruka : 26
Datum upisa : 2012-02-14

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeMon 20 Feb 2012 - 22:40

Ok, videcu da odradim taj transfomator i ovde gde si obelezio crvenom linijom odatle cu da krenem low poly sa bump mapom(ne znam normal, ako ti znas kazi pa da ti odradis?), pa ti posle skaliraj koliko treba i to je to I uradicu one lestvice na vrhu bolje, ruzne su mi ovako. Sto se tice drugog transformatora nema problema sto si ga menjao. Jel ovaj model coveka mdel iz Stalkera? Ako jeste, jel ti nije problem da mi posaljes model na mail da pogledam nesto, jer u zadnje vreme ucim tu nesto oko karaktera pa bi mi dobro doslo da pogledam kako su to profesinalci uradili?
Back to top Go down
Tony
Moderator
Tony

Broj poruka : 101
Datum upisa : 2011-02-10
Godina : 34
Lokacija : Šamac RS/BiH

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeTue 21 Feb 2012 - 2:52

Mislim da je naj bolje da korsitimo NRM mape, za koji dan sam kuci pa cu i ja dio modelovanja da preuzmem na sebe, do tada taman da skroz zavrsim ovaj sto si napravio. Jos kad dodjem kuci pa kad ga "proćeram" kroz Mudbox ima da bude ko bombona, tamo cu i generisat vecinu NRM mapa, jer radim dvije UV mape velicine 2k (2048x2048). Bilo bi dobro da svaki radimo u visokoj kvaliteti ipak ovo ce da bude prvenac mora da se odradi kvalitetno.

A na koje ljestvice mislis (ono zeleno na vrhu) mozda bi bilo bolje (a i lakse) da stavis ravnu plocu, pa da teksturom odradimo kao neku malo deblju mrezu, posto ce to biti bas visoko. Mada nije problem ni ako ostane ovako.

P.S. Poslo sam ti mail.

cheers Hvala kolegama adminima na ovom lijepom potezu cheers

_________________________________________________
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Give2
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net/
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeTue 21 Feb 2012 - 12:12

Danas ili sutra ću da deformišem teren.Kao što si i rekao, da razlika između najviše i najniže tačke ne prelazi metar.Trebam ono postolje za ogradu da doradim.Jel ti problem da ti postaviš neke teksture za probu ili da ja postavim pa da ti stavim u rar za svaki slučaj ako zajebem nešto?

Mislim da je dobro skejlovana ta skalamerija pored aktora.Malo mi možda deluje preveliko ali skejlovanje je najmanji problem.Primeni se uniform scale (po se tri ose) i to je sređeno.

Moj posao je sad lakši od vašeg jer je tip terena kod ove mape takav, ali trudiću se da više radim kad bude došao deo sa Level Editorom.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Tony
Moderator
Tony

Broj poruka : 101
Datum upisa : 2011-02-10
Godina : 34
Lokacija : Šamac RS/BiH

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeTue 21 Feb 2012 - 12:20

Ti nemoj da pravis teksturu za mapu jer tu ima za***ancije (samo odvoji materijale), to je ono sto me zezalo danima. Kad ti to lijepo napravis samo link ovdje stavi da to malo protestiram. Nemas potrebe toliko oko ograde da se brines to se odradi za koji minut, a u krajnjem slucaju nece neko stojati kraj ograde i gledati da li je u "vinklo" postavljena:D.

Update

Evo da napravim mali update posta. Konacno je gotovo UVijanje Transformatora_T1 (kodno ime Very Happy). Uspio sam da napravim UV mape sa minimalnim distorzijama sto mi je dosta vremena uzelo, naporan proces jbt. Ali zato sada ovako izgleda.
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Transformator_T1-TestRender
Teksturisanje okolne strukture je doslo do polovine, mozda cak i zavrsim danas pa da malo testiram u igri. Tu treba da ima puno detalja, zavrsio sam osnovu sad treba dodati koji znak, saraf i slicno da ne izgleda dosadno. Palo mi je na pamet da od ovog napravim i jedan devastirani, ali vidjecemo kako stojimo sa poligonima pred kraj modelovanja potrebne geometrije.
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Transformator_T1-Okvir

_________________________________________________
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Give2
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net/
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeWed 22 Feb 2012 - 18:22

Evo alfa verziju u .3ds formatu.
http://www.mediafire.com/?294oe4imk5i1794

Izvini Tony ali nisam stigao da odvojim onako objekte po teksturama nego samo na tri objekta (teren, putevi i ono za ogradu).

Ne znam kako tačno trebaju da se odvajaju objekti.Na primer put, na koliko metara dužine i širine ide nova tekstura?

Imaš li nekih predloga ili primedbi?
Back to top Go down
https://valsogard.com/
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeWed 22 Feb 2012 - 19:58

@Ajsiče
Toplo bih ti preporučio da prvo pogledaš kako su napravljene mape pa tek onda da keneš sa pravljenjem sopstvene.Otvori level.geom u Max-u i malo zagledaj.Gledaj kako su to ljudi uradili i zašto su to baš tako uradili.Kad malo bolje pogledaš , bilo koju mapu iz igre, videćeš u čemu je tvoj problem oko tekstura za teren.Ti možeš da da napraviš jedan plane mesh od milion poligona ali će on i dalje biti teksturiran samo sa jednom teksturom i uvek će ti izgledati jadno.
Ova mapa što si ti uradio je neoptrebljiva, izuzev kao neki prostorni orijentir za budući rad.
Evo kako izgleda MP mapa Agroprom u Maxu:
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Agroprom1


Vidi se da je teren sastavljen iz jako puno odvojenih mesheva.Ne znači da su različititim bojama obeleženi zasebni meševi, već, verovatno meševi koji koriste istu teksturu, odnosno materijal.Kad se malo približi, može se videti na ovom dole primeru , da je jednom boljom označeno 4 zasebna meša.Ovo ovde obeležen (sivomaslinasto) u crvenom krugu su ustvari 4 zasebna meša.
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Agroprom3


Isto važi i za puteve, samo se to na ovoj MP mapi ne vidi baš naj bolje.Otvori Kordnon na primer ili SP Agroprom i videćeš da je sastavljen iz segmenata.
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Kordonput


Ne znam kako se prave mape ali vidim da nisi na dobrom putu.Shvati ovo kako dobronamerni savet.

_________________________________________________
Минздрав Зоны предупреждает: Пить с читерами опасно для здоровья, они не пьянеют!
http://www.amk-team.ru/forum/index.php?showtopic=8216&st=20#entry483106
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 3140945
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
Tony
Moderator
Tony

Broj poruka : 101
Datum upisa : 2011-02-10
Godina : 34
Lokacija : Šamac RS/BiH

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeWed 22 Feb 2012 - 22:08

@Ajsic nemam max ovdje a maja sama ne moze da otvri 3ds nemam bonus tools, kad dodjem kuci na skajp onda ce mo da vidimo do detalja kako i sta.

@Purke pa bolan pito sam se kad ces da se ukljucis u raspravu na ovu temu, ipak ti imas naj vise primjenjenog iskustva. Ovo sto si rekao Ajsicu drzi vodu, naime teren je podijeljen u zasebne meseve radi blendovanja materijala. Citav teren koristi jednu osnovnu teksturu sto stoji u folderu level/terrain texture npr. terrain_agropom i igra to koristi kao orijentir kako ta iscrta mapu ali u grubo i bez detalja. Detalji se obezbijedjuju shaderima koji idu u paketu sa terrain_agropom teksturom na primjer agroprom_grass, agropom_asphalt, agroprom_dirt itd. Preko shadera se ostvaruje veci nivo detalja i po njima engine zna sta je sta i kako se sta ponasa (providno, vise speculara, kakve sjene trebaju itd.). Ovdje trenutno nemam max da pogledam kako se tacno blenduju teksture (hvala Bogu idem prekosutra kuci) pa cu da skontam i to. Od Ajsica sam trazio da mi posalje "alfu" cisto da vidim koliki je prostor i da li odgovara za MP. Kritike na nas rad su vise nego dobrodosle od tebe pogotovo.

Sad treba mi pomoc oko necega. Kad ucitam novi model (onaj transformator gore) u level editor i idem na "validate" kaze mi da je scena ok ali kad idem na build kaze mi da imam problem na meshu tj. da mi fali teksture na pra mijesta. Ne razumijem kako kad je tekstura ok (znas da ja uvijek bojim preko granica UV shell-a).

Evo na prvoj slici validacije je prosla uspijesno, samo "dobri" erori.
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 LE
Ali na drugoj slici i build je proso ok ali oznaceni mi coskovi, na modelu nije mi jasno zasto.
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Error
Mozda si sreto sa ovim u Actor Editoru ili nesto, pa mozda mozes da mi pomognes da nadjem odgovor. Evo ti projekt sto sam radio pa ako ti nije mrsko da pogledas mozda na modelu nseto ne valja (radiom sam kao i sve ostale jbg) link. Drugi dio mesha je sasvim ok iako je tretiran isto kao i prvi. Evo sad sam ga testiro u igri da vidim kakav je i odusevio sam se kako su detalji ispali.
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Ss_sasa_02-22-12_21-48-04_mp_polje
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Ss_sasa_02-22-12_21-49-04_mp_polje
Vjerovatno je neka "glupost" ali ja napredujem sitnim koracima po tom pitanju tako da jos ne znam odgovor. Ako imas bilo kakvu sumlju da nesto nije dobro odradjeno ili da bi nesto mogo drugacije da odradim javi.

Cheers!!

_________________________________________________
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Give2
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net/
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeWed 22 Feb 2012 - 22:42

E šteta, da sam se odmah setio da ti pošaljem u još nekom formatu.
Valjda možeš da uvezeš .obj?
http://www.mediafire.com/?h7na7d8xcxcsuav
Izvoli pa probaj malo ako hoćeš čisto da vidiš.

U vezi problema u Level Editoru.
Ovo za F-ove ne znam šta je.Trebalo bi da piše u LOG-u šta se dešava, a LOG kaže da je sve zeleno i ok.
Lepo piše tačno 9 puta za redom Loaded pa ime teksture.Znači da je očitao teksturu a i model dobro izgleda i ne vidim da mu fali neka tekstura.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Tony
Moderator
Tony

Broj poruka : 101
Datum upisa : 2011-02-10
Godina : 34
Lokacija : Šamac RS/BiH

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeWed 22 Feb 2012 - 23:33

Evo testirao sam komad trensformatora u igri (po ko zna koji put) samo sto sam sad dodao sam zvuk i p. efekte. Ovaj dio modela ima detalja da odma ide u igru (uporedjujuci velike strukture iz igre) samo mu fali NRM mape. Kvaliteta videa je malo losija (jbg nemam zvijer od kompa).


@Ajsic obustavi posao do sutra u vece, dok se ne dogovorimo na skajpu (jos nekih stvari mi je palo na pamet).

_________________________________________________
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Give2
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net/
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeFri 24 Feb 2012 - 14:53

Rekao Toni da ne dirate ništa dok se ne vrne!
Ja sam stao Toni.Čekam te na skype.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Stalker007
Novice


Broj poruka : 26
Datum upisa : 2012-02-14

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeFri 24 Feb 2012 - 14:58

MarkedOne8 wrote:
Rekao Toni da ne dirate ništa dok se ne vrne!
hahaaha Laughing

Momci ja stvarno nemam vremena nista da radim radnim danima, ali zato mozemo da se dogovaramo sta i kako. A za vikend imam puno vremena tako da cu sigurno zavrsiti transformator zajedno sa teksturama a mozda i stignem da zapocnem da modelujem jos neki objekat.
Back to top Go down
Tony
Moderator
Tony

Broj poruka : 101
Datum upisa : 2011-02-10
Godina : 34
Lokacija : Šamac RS/BiH

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeFri 24 Feb 2012 - 16:50

@Ajsic jbg nisam ja glavni da se mene pita... Ali mislim da bi trebali ovako ja cu teren da odradim zbog tekstura, spawna, partikala da jos malo to procackam, znam da i ja zezam ajde ovo ajde ono izvinjavam se zbog toga. Nisamo dobro od pocetka radili sve nekako na vrat na nos. Ali od sada ajmo polako. Ako mozes izaberi neki transformator, imas u prijasnjim postovima o njima i probaj malo da procackas pomocu ti i ja. Nisam danas mogao da odem kuci morao sam nesto oko semestra da radim, pa idem stra oko 7 u jutro. Cujemo se sutra na vece.

@Mirolsav samo polako radi nigdje mi ne zurimo, nek je zavrsimo kroz 3 mjeseca dobro je, ali da je napravimo kako valja i trebuje. Ako hoces mozemo da podijelimo teksturisanje posto ima dosta posla, da ne moras sve sam da picis.

Naime trebalo je prvo da se pozabavimo dizajniranjem mape jer je to bas bitno. Postoje pitanja na koja treba da se da odgovor. A to su sledeca:

Spoiler:

Jos u prvom postu na ovu temu mi je bila zelja da se daju odgovori na ova pitanja i da se vise ljudi ukljuci, ali nista nije bilo od toga jedno vrijeme. Kada sam to vidio poceo sam sam da radim. Kad je Miroslav postavio model zbog odusevljena novog a vrijednog clana foruma smo i ja i Ajso skrenuli malo i poceli smo svi da radimo konkretne stvari ali nikako nismo obratili paznju na ono osnovno, skice i opsti dizajin staze. Zato je moj prijedlog da malo usporimo. Modele treba da zavrsimo to stoji (i ja cu da zavrsim onaj glavni sto sam poceo, spomminjao sam gore) ali moramo prvo da obratimo paznju na osnove i steknemo dodatno znanje. Ovo je moj stav, kazite svoje misljenje, Probajte odgovoriti na ova pitanja i postavite nova ako ih imate. Ne zelimo da nam staza koju napravimo bude kao polu proizvod, greske su dozvoljene ali to nije isto.

Ako se slazete onda bi mogla interna alpha da ugleda svejtlo dana sledece sedmice. To bi predstavljalo samo teren, i kocke gde se nalaze velike strukture. Tako da steknemo utisak kolika je i slicne stvari.

cheers Cheers cheers

_________________________________________________
Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Give2
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net/
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitimeFri 24 Feb 2012 - 18:11

Ja koliko sam radio u Level Editoru, najbitnije je da se teren dobro odradi da nema problema sa njime jer on ne može da se menja u LE-u.E sad, mi pravimo Tesline skalamerije.Mi to nikad nismo videli, i radimo samo na osnovu slika i jedne mape sa Google Maps.Dakle, meni je najbitnije da znam da možemo da kompajlujemo mapu i da je ubacimo u igru.Posle sve ostalo se dorađuje u Level Editoru.Na tvoja sva pitanja koja si stavio u spoiler, moj odogovor je Level Editor zato što se to sve radi u njemu.U njemu se ređaju, skaliraju predmet, zgrade, anomalije, spawnuju se oružja, artefakti... jedino ne mogu da se prave podzemlje jer je to deo terena.

Moj predlog je sledeći:
Da prvo osposobimo teren za obradu u Level Editoru.Znači onaj .obj fajl što sam ti poslao, da ga ti i ja zajedno dovršimo.Ja mogu da ga deformišem ali čekam te da se sutra oko toga detaljnije dogovorimo.Za taj posao meni treba pola sata najviše da se onako što detaljnije uredi ta deformacija visina.Onda ti središ teksture pošto ja to još uvek ne znam (ako se slažeš).Kad to završiš, dogovorimo se koju ćemo travu da stavimo, koji put (ispucali, lepo asfaltirani, šljunak ili šta već) i postavimo sve te teksture.Tada imamo podlogu za Level Editor.

Drugi korak, Level Editor.U njemu ređamo objekte na mapu i sve ostalo postavljamo.Za to vreme Strelok007 može da radi sledeće objekte tako da radimo više stvari paralelno.Jedino ne znam kako bi se ti i ja Tony podelili oko LE-a.Da li da radi jedan ili zajedno?Ili možda da jednu fazu radim ja a drugu ti?Posle toga ide faza kompajlovanja alfa verzije mape.To trenutno jedino umeš ti da radiš.

Kao što si i sam rekao, trebamo da poigramo malo tu alfa verziju da bi stekli osećaj šta i gde bi dalje ređali.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Sponsored content




Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...   Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali... - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down
 

Leveli (mape): pitanja, odgovori, tutoriali...

View previous topic View next topic Back to top 

 Similar topics

-
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona :: Modovanje :: Maperska Zajednica-
Jump to: