S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesRegisterLog in
Posetite Stalker BalkanZona Facebook stranu! Posetite i naš YT knanal BalkanZona YouTube channel! Subscribe! BalkanZona Admin tim
Poll
Koji browser koristite?
Mozilla Firefox
Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_vote_lcap39%Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_vote_rcap
 39% [ 21 ]
Google Chrome
Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_vote_lcap35%Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_vote_rcap
 35% [ 19 ]
Opera
Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_vote_lcap19%Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_vote_rcap
 19% [ 10 ]
Safari
Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_vote_lcap0%Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Netscape
Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_vote_lcap0%Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Microsoft Internet Explorer
Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_vote_lcap6%Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_vote_rcap
 6% [ 3 ]
Nije naveden
Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_vote_lcap2%Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_vote_rcap
 2% [ 1 ]
Total Votes : 54
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
October 2024
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Latest topics
» [3.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Senka Černobilja — prevod s ruskog i ukrajinskog
Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal Icon_minitimeby Shock Sun 15 Sep 2024 - 15:00

» S.T.A.L.K.E.R. 2
Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal Icon_minitimeby Tajl3r Fri 13 Sep 2024 - 18:29

» Pozdrav svima
Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal Icon_minitimeby sadd Wed 20 Mar 2024 - 22:47

» Veliki pozdrav
Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal Icon_minitimeby Kostov Thu 7 Mar 2024 - 8:43

» Koji modovi?!
Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal Icon_minitimeby puza93 Wed 5 Jul 2023 - 1:23

» S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [1.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Zov Pripjata — prevod s ruskog i ukrajinskog
Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» Pozz svima
Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal Icon_minitimeby flexerca Fri 10 Mar 2023 - 14:49

Top posting users this week
No user
Top posters
MarkedOne8
Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_vote_lcapMoj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_voting_barMoj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_vote_rcap 
sadd
Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_vote_lcapMoj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_voting_barMoj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_vote_rcap 
purke62
Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_vote_lcapMoj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_voting_barMoj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_vote_rcap 
PoWeR
Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_vote_lcapMoj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_voting_barMoj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_vote_rcap 
Placenik
Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_vote_lcapMoj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_voting_barMoj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_vote_rcap 
Pr3D@tor
Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_vote_lcapMoj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_voting_barMoj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_vote_rcap 
quicksilver
Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_vote_lcapMoj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_voting_barMoj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_vote_rcap 
flexerca
Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_vote_lcapMoj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_voting_barMoj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_vote_rcap 
djordje29
Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_vote_lcapMoj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_voting_barMoj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_vote_rcap 
Dasha67
Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_vote_lcapMoj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_voting_barMoj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal I_vote_rcap 
Statistics
We have 646 registered users
The newest registered user is VedranB

Our users have posted a total of 9855 messages in 747 subjects
Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None

Most users ever online was 67 on Sat 21 Sep 2024 - 15:42

Share | 
 

 Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal Empty
PostSubject: Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal   Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal Icon_minitimeSat 28 Dec 2013 - 22:39

Ovdje ču da objavljam moje radove oko programa koji se koriste za obradu fajlova i ostalih
stvari u Stalker serijalu...


I evo najprije jedan mali novogodišnji dar od mene: - SIE_0.6.5_english.exe
Uspio sam dokraja da napravim prijevod iz ruskog na engleski jezik u tom popularnome programu za editovanje "ui_icon_equipment.dds" fajlova.
Ponegdje engleski nije baš kako treba, jer nije bilo dovoljno prostora u programu(SIE) za dodatna slova.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
10. 1. 2015
Pronašao sam na jednom forumu ovaj Stalker - extractor:
- STALKER-Extractor.7z
Otvara sve gamedata.db fajlove od SoC do CoP verzije - kako i fajlove LA moda za koje treba da upotrijebite postavku "SoC (English)".
Za neupučene samo nakratko:
- Potražiš folder sa gamedata.db fajlovima
- provjeriš/promjeniš verziju fajlova (Clear Sky/CoP ili SoC (English) ili SoC(Russian)
- onda dugme Load
- sada odabireš folder ili samo fajl kojeg želiš da extraktuješ
- i na kraju Extract dugme
Posle odredbe(odabira) foldera program sam započinje sa ekstraktom fajla/foldera!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
11. 12. 2016
Naposljed sam dovršio prevod i test programa zvanog 'STLKObjectMan_v3.0_eng' Very Happy

Link: STLKObjectMan_v3.0_eng.7z
Sa tim programom se može izmijeniti sve postavke za oružije, pancire te druge elemente(stvari kao medkit, vodka i slično) u igri.
Kod rada sa njim - znači odpada sav taj posao sa otvaranjem i pretraživanjem ltx i xml fajlova u Notepadu++ jer se izmjene na tim fajlovima vrše direktno iz samog programa.

Mada može za netkog da izgleda mnogo komplikovan ali ustvari nije tako, jer če svako koji je več nešto malo 'modovao' ubrzo da shvati kako se postavke mijenjaju i šta koja postavka znači.
Da bi sve skupa bilo lakše, dodao sam u tu arhivu i StalkerSoup gamedata folder kojeg sam za ovaj slučaj preimenovao u SSgamedata.
Postupak:
- STLKObjectMan_v3.0_eng arhivu ekstraktujte na jednu HDD particiju (po mogučnosti NE na sistemski disk) i pokrenete 'STLKObjectMan_eng_v3.0_SS.exe'
- Kombinacijom 'Ctrl + O' tipaka ili 'File -> Open' pronađite taj SSgamedata folder kojeg sam uključio sa programom - potvrdite
- posle učitavanja fajlova vidjet čete na levoj strani programa elemente razvstane po sekcijima pa sa klikom na jednu (ili više) sekciju možete da otvorite više podsekcija sa njihovima karakteristikama na desnoj strani programa.
- svaka izmjena na fajlovima se izvršuje na desnoj strani programa izmjenom vrednosti i sa poshranjivanjem putem kombinacije 'Ctrl + S' tipaka ili 'File -> Save'

Ovo su bile samo osnovne upute, jer program sam ima i druge opcije kao kalkulaciju snage pancira naspram metka i drugo...

Za rad na drugom modu - potrebno je da potražite gamedata folder sa modom kojeg želite da mijenjate a koji treba obavezno da ima unutra 'textures\ui\ui_icon_equipment.dds' fajl te 'config\*' folder

Ovdje bih rado stavio kredit Stalkeru koji je napravio ovaj program,
ali nisam u programu nigdje pronašao njegovo ime a ni na Ruskim sajtovima.   scratch
Pa mi Purke62  study  pronašao ime programera koji se zove 'frags'
Hvala i tebi Purke62   cheers
I da - program radi na svim verzijima stalkera...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Last edited by sadd on Wed 17 May 2017 - 9:48; edited 8 times in total (Reason for editing : Dodat je najnoviji program za rad sa Stalkerom 'STLKObjectMan_eng_v3.0_SS')
Back to top Go down
Zeka-Peka
Experienced
Zeka-Peka

Broj poruka : 127
Datum upisa : 2012-07-22
Raspoloženje : zombiran...

Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal Empty
PostSubject: Re: Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal   Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal Icon_minitimeSun 11 Jan 2015 - 18:09

Хвала вам Садд.
cheers
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal Empty
PostSubject: Re: Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal   Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal Icon_minitimeSun 11 Dec 2016 - 17:57

Novi 'STLKObjectMan_eng' program u ovoj temi - provjerite iznad ovog posta(prvi post)!
Takođe molim, da mi se obratite za (ukažete na) pravopisne greške da ih mogu ispraviti.
Hvala
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 62
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal Empty
PostSubject: Re: Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal   Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal Icon_minitimeFri 16 Dec 2016 - 0:31

Autor je neki frags i navodno je iz Kanade. Ima profil na AMK forumu.
https://xray-engine.org/index.php?title=%D0%97%D0%B0%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0%D1%8F_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0

http://www.amk-team.ru/forum/user/2874-frags/
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal Empty
PostSubject: Re: Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal   Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal Icon_minitimeWed 18 Jan 2017 - 0:05

purke62 wrote:
Autor je neki frags i navodno je iz Kanade. Ima profil na AMK forumu.

Uuu, puno ti hvala bounce  - znao sam da češ mi ti pomoći pošto poznaješ puno više Ruskih sajtova od mene. Baš dobro da nisam počeo sa prevodom na 2.01 verziji pošto vidim da je prošle gidine izašla več 3.0 verzija programa cheers bounce

Edit;
Dovršio sam prevod na poslednoj verziji programa 'STLKObjectMan_v3.0_eng', sve linkove imate na mom prvom postu a obrazloženje od prije važi i za ovoga.
- Sem malog dodatka, u ovoj poslednjoj verziji može se kontrolisati(provjeravati) i same Questove(zadatke) u igri i pratiti redosled teksta usled posamičnog zadataka...
cheers santa
Back to top Go down
Sponsored content




Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal Empty
PostSubject: Re: Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal   Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal Icon_minitime

Back to top Go down
 

Moj rad na programima za S.T.A.L.K.E.R. Serijal

View previous topic View next topic Back to top 

 Similar topics

-
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona :: Ostalo :: Software-
Jump to: