S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesRegisterLog in
Posetite Stalker BalkanZona Facebook stranu! Posetite i naš YT knanal BalkanZona YouTube channel! Subscribe! BalkanZona Admin tim
Poll
Koji browser koristite?
Mozilla Firefox
Lost Alpha mod - Page 5 I_vote_lcap39%Lost Alpha mod - Page 5 I_vote_rcap
 39% [ 21 ]
Google Chrome
Lost Alpha mod - Page 5 I_vote_lcap35%Lost Alpha mod - Page 5 I_vote_rcap
 35% [ 19 ]
Opera
Lost Alpha mod - Page 5 I_vote_lcap19%Lost Alpha mod - Page 5 I_vote_rcap
 19% [ 10 ]
Safari
Lost Alpha mod - Page 5 I_vote_lcap0%Lost Alpha mod - Page 5 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Netscape
Lost Alpha mod - Page 5 I_vote_lcap0%Lost Alpha mod - Page 5 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Microsoft Internet Explorer
Lost Alpha mod - Page 5 I_vote_lcap6%Lost Alpha mod - Page 5 I_vote_rcap
 6% [ 3 ]
Nije naveden
Lost Alpha mod - Page 5 I_vote_lcap2%Lost Alpha mod - Page 5 I_vote_rcap
 2% [ 1 ]
Total Votes : 54
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
May 2024
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Latest topics
» Pozdrav svima
Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeby sadd Wed 20 Mar 2024 - 22:47

» Veliki pozdrav
Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeby Kostov Thu 7 Mar 2024 - 8:43

» S.T.A.L.K.E.R. 2
Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeby sadd Wed 27 Dec 2023 - 8:47

» Koji modovi?!
Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeby puza93 Wed 5 Jul 2023 - 1:23

» S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [1.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Zov Pripjata — prevod s ruskog i ukrajinskog
Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [3.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Senka Černobilja — prevod s ruskog i ukrajinskog
Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeby Kostov Sat 1 Apr 2023 - 19:58

» Pozz svima
Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeby flexerca Fri 10 Mar 2023 - 14:49

Top posting users this week
No user
Top posters
MarkedOne8
Lost Alpha mod - Page 5 I_vote_lcapLost Alpha mod - Page 5 I_voting_barLost Alpha mod - Page 5 I_vote_rcap 
sadd
Lost Alpha mod - Page 5 I_vote_lcapLost Alpha mod - Page 5 I_voting_barLost Alpha mod - Page 5 I_vote_rcap 
purke62
Lost Alpha mod - Page 5 I_vote_lcapLost Alpha mod - Page 5 I_voting_barLost Alpha mod - Page 5 I_vote_rcap 
PoWeR
Lost Alpha mod - Page 5 I_vote_lcapLost Alpha mod - Page 5 I_voting_barLost Alpha mod - Page 5 I_vote_rcap 
Placenik
Lost Alpha mod - Page 5 I_vote_lcapLost Alpha mod - Page 5 I_voting_barLost Alpha mod - Page 5 I_vote_rcap 
Pr3D@tor
Lost Alpha mod - Page 5 I_vote_lcapLost Alpha mod - Page 5 I_voting_barLost Alpha mod - Page 5 I_vote_rcap 
quicksilver
Lost Alpha mod - Page 5 I_vote_lcapLost Alpha mod - Page 5 I_voting_barLost Alpha mod - Page 5 I_vote_rcap 
flexerca
Lost Alpha mod - Page 5 I_vote_lcapLost Alpha mod - Page 5 I_voting_barLost Alpha mod - Page 5 I_vote_rcap 
djordje29
Lost Alpha mod - Page 5 I_vote_lcapLost Alpha mod - Page 5 I_voting_barLost Alpha mod - Page 5 I_vote_rcap 
Dasha67
Lost Alpha mod - Page 5 I_vote_lcapLost Alpha mod - Page 5 I_voting_barLost Alpha mod - Page 5 I_vote_rcap 
Statistics
We have 643 registered users
The newest registered user is Siget

Our users have posted a total of 9852 messages in 747 subjects
Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None

Most users ever online was 26 on Fri 2 Aug 2019 - 16:45

Share | 
 

 Lost Alpha mod

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next
AuthorMessage
PoWeR
Master


Broj poruka : 546
Datum upisa : 2011-07-19

Lost Alpha mod - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeTue 22 Jan 2013 - 21:11

http://www.pcguru.hu/pcguru/hirek/fuggetlen_magyarok_s_t_a_l_k_e_r__shadow_of_chernobyl_lost_alpha_interju
Nezaboravite google prevod
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Lost Alpha mod - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeWed 23 Jan 2013 - 18:20

Nema PoWeR ništa od tog moga. Ni na poslednjem YT videu im ne komentarišu više. Ne znam za ModDB, ali na YT su poprilično mrtvi. Verovatno i dalje postavljaju one njihove kalendare i neke screenshotove gde se hvale tačkastim osvetljenjem. Velika gorčina obavija taj mod. Marketng je dobar ako ga radiš zbog nečega, ali kad nešto kao oni toliko reklamiraš i onda od reklamiranog ne bude ništa, e onda sve ide u kontra smeru. Lost Alpha is going to run straight downnnnnn.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
PoWeR
Master
PoWeR

Broj poruka : 546
Datum upisa : 2011-07-19
Godina : 28
Raspoloženje : OK

Lost Alpha mod - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeFri 1 Feb 2013 - 20:18

http://www.dezowave.com/a-little-slice-of-information/
Evo malo laganja
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Lost Alpha mod - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeSat 2 Feb 2013 - 7:31

Vidi, vidi...

,,The new year video was a tradition in our small group, and it still is. However you need to understand that trailer making and the game development (1) are now sharing resources, and in the meantime all our members got job already somewhere in real life (2)..."

1. Više nije modding u pitanju već GAME development. Znači, ne mod development, ni modding ni ništa drugo, nego game development. Šta to znači? Ili imaju komplekse više vrednosti pa svoje modovanje nazivaju pravljenjem nove igre ili se neko izlajao.

2. Dakle, momci se srećno udali, ha? A da ta kurva za koju su se udali nije slučajno niko drugi do li Sergej Grigorovič? Svetska ekonomska kriza je i dalje u toku, a njima se momcima baš, baš, svima posrećilo i zaposlili se. avvvv kako lepa pričica... za malu dečicu.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

Lost Alpha mod - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeSat 2 Feb 2013 - 11:54

Meni nešto drugo smeta!, ja sam sto posto da im je prošlo-godišnji video pravila ta grupa koju sam naveo gore!, jer je u jednom videu na Youtube koji je pravila ta grupa, sam Dezodor rakao(u onim postovima ispod tog videa) da je ta grupa pravila i njihov New Year video!!?.
E.. sad, jel se netko predstavlja kao Dezodor i nije on lično to rekao, ili samog sebe blamira sa tim postovima!.

Živi bili pa videli.
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Lost Alpha mod - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeSat 2 Feb 2013 - 13:11

Na koji način bi ja mogao da uradim video iz Lost Alpha?Pošto ga nemam na mom kompu, onda bih morao da se snađem, jel tako?Ili da se snađe onaj kome radim video.Taj bi trebao da nasnimi gomilu video materijala koje je snimio "in-game" i da mi pošalje a ja da taj materijal obradim i sklopim u zanimljiv video.
Nije problem sa tom"grupom", jer oni rade to iz ljubavi prema igrama.Oni rade trejlere za sve modove koji su iole vredni.Prave mesečne liste najboljih modova i proprate sve to bogatim video prilozima i poprilično profesionalnim komentarima i kritikama.
Znači, nije problem ta ekipa, već nepostojanje želje i poverenja da se da neka preAlpha verzija tom timu da ljudi odigraju i snime i urade kako treba.Ovako Dezodor samo farba, da prođe vreme.
P.S.
Dobar je ovaj moj drugar iz Poljske, B.J.Blaskovich.Po njegovim komentarima, neko bi pomislio da je to naš Ajsič ali nije.No, ipak to ima neke veze sa našim Ajsičem.Takvim kometarima je B.J. počeo da zasipa Dez0vawe tim od onog Ajsičevog komentara na Y.T.Ajsič je prosto prvi smogao hrabrosti da kaže ono što misli i ljudi su nakon toga počeli da razmišljaju svojom glavom i počeli hrabro da udaraju na folirante i lažove.
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

Lost Alpha mod - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeSat 2 Feb 2013 - 16:54

@purke62
Naravno da nije problem u toj grupi, to nisam ni mislio!.
Samo mi je sve to vrlo [čudno], jer je tada tvrdio da mu je video pravila ta grupa!!, a sada kaže da je taj video(za prošlo novu godinu) uradio CromCruac!! scratch

Ps. Gledao sam dosta videa koji su pravili - jer su dobro urađeni, pa me je interesovalo čisto iz
tehničkog stališta! (ponekad napravim koji video iz koje godišnjice ili svadbe).
Back to top Go down
PoWeR
Master
PoWeR

Broj poruka : 546
Datum upisa : 2011-07-19
Godina : 28
Raspoloženje : OK

Lost Alpha mod - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeSun 3 Feb 2013 - 23:06

http://www.moddb.com/mods/lost-alpha/videos
Novi video i neke novosti
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Lost Alpha mod - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeMon 4 Feb 2013 - 13:25

Uključil čit i snimaju gameplay kako se štekaju da bi izgledalo kao da mogu da ih ubiju.
Ubacili pogled iz trećeg lica... daaj... izgleda da su se prodali Ubisoftu pošto oni preferiraju pogled iz trećeg lica u pucačinama... Džabe i atmosfera i strašni mutanti i sve kad ti to igraš iz trećeg lica. Da mi je znati na šta bi to ličilo u podzemnim delovima. Ideš, ideš i samo odjednom pomračenje ekrana jer ti se kamera zabila u zid. I dalje se kurče point-light osvetljenjem. Koji god mod da je u pitanju, statičko osvetljenje je najbolje za stalker i to je činjenica.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Placenik
Veteran
Placenik

Broj poruka : 407
Datum upisa : 2010-11-07
Godina : 41
Lokacija : Salzburg, Austrija
Raspoloženje : Zloglasno

Lost Alpha mod - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeMon 4 Feb 2013 - 20:03

Koliko sam ja video u ovom video sadrzaju,moram nesto da kazem.Kao prvo sam Hud me podseca iz Builda 1935 i tako neka osvetljenja i neke detalje.Drugo,pogled iz treceg lica,to vecina zna ovde kako se to radi i koje komande treba da zadas da bi imao tu perspektivu.Znaci fora poznata i stara 5 godina.Zadnje,svi dosad video trileri koji su oni pustili su po mome zapazanju na detalje iz raznih Buildova nasnimano i montirano,da se fanovi obraduju kao radi se nesto.Verujem da u tim video trilerima nije prikazan ni jedan sekund LA projekta,osim u prvoj najavi u koju sam sumnjicav i verujem da je ta scena iz nekog builda.Da su poceli da rade LA mod to znam,ali njegov istinski trag za daljni razvoj se gubi tri godine unazad.Sve ovo dosad pismene najave itd. su spekulacije za Fanove.Cekajuci na LA mod sam docekao Far Cry 3 serijal,dok oni objave opet za LA da izlazi,tada ce ja se nadam da izace novi serijal Far Cry 4 a i Survarium.Pre cu i njega da docekam nego LA mod.
Back to top Go down
Tajl3r
Moderator
Tajl3r

Broj poruka : 166
Datum upisa : 2012-10-27
Godina : 36
Lokacija : RH

Lost Alpha mod - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeTue 5 Feb 2013 - 18:40

Neznam čemu ta mržnja?izaće kad izađe i izgleda da radu nešto tako da ne kužim tu mržnju prema njima.
Back to top Go down
https://www.youtube.com/user/Durden391
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Lost Alpha mod - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeTue 5 Feb 2013 - 20:36

BsTyler wrote:
Neznam čemu ta mržnja?izaće kad izađe i izgleda da radu nešto tako da ne kužim tu mržnju prema njima.

Ako imaš vremena i strpljenja pročitaj prethodne naše postove i sve će ti biti jasno.I to se ne zove mržnja nego nezadovoljstvo i postoji velika razlika kad nekoga mrziš ili si nezadovoljan.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

Lost Alpha mod - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeFri 22 Mar 2013 - 16:31

Nešto malo o L.A. i Stalker-u!

Stalker-gsc.ru
Back to top Go down
PoWeR
Master
PoWeR

Broj poruka : 546
Datum upisa : 2011-07-19
Godina : 28
Raspoloženje : OK

Lost Alpha mod - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeFri 29 Mar 2013 - 22:07

dezodor:
We are in touch with GSC since 2009, we already removed everything which was 3rd party made, the rest was either created by us, or gsc, and we do not need to remove anything. The deal was, since we use their engine, they are the only one who can release the game, because we did not buy the rights. So if we can make it good enough, they distribute it on Steam. They've received 3 builds already since 2012 summer, we always get a todo list and opinions, and we are constantly fixing bugs, and improving the game. Everything depends on us, so thats why we delay the release, because we keep their constructive critics, and we want to make a normal game. It's not easy to achieve such when you have work in real life, and even a family. Many of us have to deal with this situation, thats why we only ask patience, and support.
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

Lost Alpha mod - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeSat 30 Mar 2013 - 15:48

Quote :
we already removed everything which was 3rd party made

Da, da, bio sam upravu, kada sam rekao da su po naređenju GSC-ja počeli sa rezanjem stvari koje nisu bile od njih ili od GSC!!!
Dobro, onda če LA. da izađe, kad bude sve po željama GSC. -bar je to sada sto posto Twisted Evil
Back to top Go down
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

Lost Alpha mod - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeTue 9 Apr 2013 - 13:13

Ima jedno važno obaveštenje u ovom postu od Dezodora na Moddb za modere!
Quote :
dezodor
dezodor 4hours 17mins ago replied

I would say: if we can reach the quality level they set for us, then they will release it. I don't think the game will be open source. However I'm not in the position to say anything officially about this matter, we will discuss it with them after LA release. In any case we will release a fully working, and updated sdk with the game, which will work better and faster on win7-8 systems as well without any compatiblity changes, and contains the latest ai compilers as well, since the old wont work with LA.

a to je ovo
Quote :
..In any case we will release a fully working,
and updated sdk with the game, which will work better and faster on win7-8 systems
as well without any compatiblity changes, and contains the latest ai compilers as well..
Back to top Go down
PoWeR
Master
PoWeR

Broj poruka : 546
Datum upisa : 2011-07-19
Godina : 28
Raspoloženje : OK

Lost Alpha mod - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeTue 9 Apr 2013 - 16:11

Ako procitas par dezovih postova unazad kaze da su dodali DX 10
Spoiler:
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Lost Alpha mod - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeTue 9 Apr 2013 - 19:48

A šta vama Gandalf već odavno priča?Već godinama Dez zloupotrebljava ModDB pričom o modu a od početka je imao plan, isključivo o novoj igri.Sad pošto je nekoliko puta LA dobio nagradu za najišćekivaniji mod godine, traži od urednišva ModDB da se LA premesti u sekciju igara.To mu nije palo na pamet onda kad je razgovarao sa Sergejem Grigorovičem i kad je od njega dobio izvorni kod X-Ray engine.Jedini je on od svih modera dobio izvorni kod i jedino je njegova ekipa mogla da menja sa lakoćom sve ono što navodi da je izmenjenio i unapređeno, pa i taj DX10 render.Čak je usput i pokupio par ljudi koji su već uspevali da izmene X-Ray engine bez izvornog koda i peiljučio ih ekipi i više ne pomilnje onog italijana , navodnog programera koji ih je iz ličnih razloga napustio taman kad su trebali da objave mod LA.Koliko se sećam, prošlog leta je bio njihov zvanini datum za izlazak moda.Pošto nisu ispunili obećanje, zaklinjali su se da je razlog taj, što ih je netragom napustio taj "genijalni italijan" koji je nešto čačko po X-Ray i da im je bio ostao samo poslednji nivo i gotova stvar.Ali nisu mogli bez tog genijalca koji je čačko engine da reše problem polednjeg nivo i oslobode ga bagova.Međutim , upravo u to vreme, javno traži od modera pomoć.Ne nikakog programera već 3D dizajnera.Ljudi koji su pratili LA stranu na ModDB mu preporučuju Kaplana (našeg člana i moderatora) i Dezodor ga "prima u radni odnos".Kaplan, pošto nije imao previše iskustva sa radom na levelima, prepušta posao TonyStalker-u ( ovdašnji moderator "krovosos").I na kraju se ispostavlja da je problem nešto jaaaaako kompleksno što se tiče 3D modelinga.U pitanju su bili branici pored puta (ceste).Normalno, Tony mu je to odradio čas posla ali ne znam kako se sve na kraju završilo, koliko je love dobio za svoj trud ili mu je obećao da će ga staviti u "Credits".I gde od jednom nestaše level-designeri , a sam Dez sebe titulira tako, iz mega-profi developerskog timaa kao što je Dez0vawe Team, izvinjavam se, Dez0vawe Company.
Prešao je u profesionalne developere a nije se lišio podrške naivnih ljubitelja mod-scene, koja se još uvek nada da će dobiti "od ljubitelja stalkera za ljubitelje stalkera" besplatan mod, poput ljubitelja Half Life koji, eto napokon dobiše Black Mesa" za "DŽ".I sad ih poziva da nastave podršku "bivšem modu" ali u drugoj sekciji sajta, u sekciji za igre.
Paz-da-neću.Sve trčim.Organski ne podnosim lažove i prevarante.Zgadili su mi se Grigorovič, Oleg Javorski, ....Dez, svi koji lažunjaju i obmanjuju javnost i potencijalne potrošače i kupce.
Verovatno će mi mnogi zameriti na ovom što ću reći.Nema šanse da ću kupiti Lost Alpha ili možda Stalker 2.Verovatno ću ga odigrati ali kao pirata, čisto da vidim šta je tolikikih godina čekano.Normalno i da vidim branike pored puta, nebih li prepoznao Tonyeve rukotvorine.Jeste da ovo zvuči kao otvoreno propagiranje piraterije i da mi možete zameriti da se neiskreno zalažem za pravilo foruma o zabrani piraterije na forumu.
Ma neću da dam lovu na neviđeno dokazanim lažovima.Kako da mu na reč verujem da igra takava i da ima sve to što on kaže?Kako da lažovu verujem?
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
PoWeR
Master
PoWeR

Broj poruka : 546
Datum upisa : 2011-07-19
Godina : 28
Raspoloženje : OK

Lost Alpha mod - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeTue 9 Apr 2013 - 19:55

Purke teras me da prevedem na engleski i da postavim na moddb
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Lost Alpha mod - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeTue 9 Apr 2013 - 20:04

Ne , ne, nikako.Neću da se tamo Kaplanovo i Tonyevo ime povlači po ModDB.Možeš da citiraš neke delove ali ne sve, jer ja ovde pišem nadugačko i za domaću javnost.
Ovaj deo gde "obećavam" da neću kupiti LA, to slobodno prevedi ali bez dela gde pominjem branike i Tonya.
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Lost Alpha mod - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeWed 17 Apr 2013 - 0:51

Purke je potpuno u pravu. Ne mogu da verujem sa kakvim ološom delimo radioaktivni vazduh u Zoni i stalker! Sve je to zlonamerno korišćenje podrške fanova stalker igre.

GSC da se preporodi neće. Bez obzira što je Lost Alpha igra, to je i dalje više mod nego igra. Premalo stvari je izmenjeno da bi se to nazivalo igra. Hoću reći da kod kritičara neće dobro proći, a o prodavanosti i da ne pričamo. Biće to samo još jedan u nizu modova koji će neko kad tad krekovati.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Lost Alpha mod - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeTue 23 Apr 2013 - 15:33

Quote :
currently its still not good enough to be released as a game, we are working hard on to make it as good as we can. if we can reach the quality level set, it will be released as game, if not, then it will be released as an unofficial addon for free of course.

BUSTED FOR ALL TIMES!
Back to top Go down
https://valsogard.com/
djordje29
Veteran
djordje29

Broj poruka : 339
Datum upisa : 2011-07-13
Godina : 43
Lokacija : Na ivici smisla!
Raspoloženje : Rock 'n' Roll

Lost Alpha mod - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeTue 23 Apr 2013 - 16:47

BANNED FOR ALL TIMES!!
Back to top Go down
StalkerSumadinac
Experienced
StalkerSumadinac

Broj poruka : 176
Datum upisa : 2013-02-20
Godina : 41
Lokacija : ZonaSumadija
Raspoloženje : Brz na okidacu...

Lost Alpha mod - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeTue 23 Apr 2013 - 17:24

Ne kada-tad nego će ga odmah cree....ovaj lekovati....Umorih se dok sam čitao Purketov post ali iako sam još zelen na forumu i nisam upućen bas u sva dešavanja,potpuno se slažem sa njim.Mislim da se sa LA pravi ista greška kao sa CS kada su ga prerano izbacili uz reklamu kako je vrh vrhova a mani je u startu delovalo kao samo jedan mod SHOC-A,doduše dobro odrađen.Ovde će samo biti obrnuta uloga-reklama će biti za igru,a ko se upeca i da kintu ubrzo će videti da je to samo običan mod.Pa šta bi tek trebalo se propagira SSoup kada je tolika džada oko LA,ne verujem da će biti veći od SS.
E Purke sto sad nisam admin da ti cepnem jednu crvenu za pirateriju hahhahhaa....
Back to top Go down
djordje29
Veteran
djordje29

Broj poruka : 339
Datum upisa : 2011-07-13
Godina : 43
Lokacija : Na ivici smisla!
Raspoloženje : Rock 'n' Roll

Lost Alpha mod - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeTue 23 Apr 2013 - 20:12

Vidi šumadinac, LA se radi kao skadar na Bojani!
Ljudi koji rade LA su napravili legendarni mod, Priboi story. U međuvremenu su shavtili da bi mogli da naprave novi mod i da probaju da prodaju priču vlasnicima serijala. Od starta je bilo povuci potegni, ovi bi da zarade, a ove libo tuki da plate, mada LA bi trebao da pretstavlja STALKER 0 tj. da pojasni odakle Strelok tamo i ko je on u opšte. Kao što je poznato GSC je propao, a ljudi iz LA moda se nadaju nečemu. Najjači problem je u tome što Mađar, Dezdor prvi čovek moda LA, već godinama zavlači ljude. Sad će, sad će, evo samo što nije...
Sajt MODDB je 2 godine za redom LA mod proglasio za mod godine.
Dezdor se zgadio svima sa svojim zavlačenjem ljudi i zbog toga ga je davno tebalo banovati na tom sajtu!!
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Lost Alpha mod - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeTue 23 Apr 2013 - 20:56

E moj šumadinac, ti ne da nisi čak ni zele, kako kažeš, već si "plavičast" a do zelenog ima još dosta da se najedeš pasulja.O crvenoj da ne pričamo. Mad
Nebih bio sklon poređenju SatlkerSoup i Lost Alpha.SS jeste mega projekat ali je to ipak klasičan mod gde je osnovna priča ista kao u vanila igri, stim što je pobočno proširena i razgranata novim momentima i mini pričicama.Uz to je u SS implementiran ogroman broj minimodova koji menjaju mnogo toga u odnosu na valila SoC.Lost Alpha ima ambicije da bude posebna igra sa potpuno drugačijom pričom.Kako kaže Đole, Zolika(Dezodor) je naumio da napravi Stalke 0, odnosno predistoriju prva tri dela Stakera.Nešto kao što je film Prometeus u odnosu na serijal filmova Alien.
Nego nešto drugo mene tu interesuje.Da li je Zolika negde javno rekao-napisao, šta je to u LA što još uvek nije na "zadovoljavajućem nivou".Jel mu Grigorovič kazao gde konkretno škripi ili mu samo vrati i kaže "još to nije dobro".Šta, odnosno koji segment igre je nedovoljnog kvaliteta?Priča, grafika,leveli, 3d modeli, animacije,AI, gameplay, ....what?
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
kaplan994
Moderator
kaplan994

Broj poruka : 94
Datum upisa : 2010-11-07
Godina : 29
Lokacija : Beograd,Obrenovac

Lost Alpha mod - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeTue 23 Apr 2013 - 21:01

Meni je rekao da je poslao ceo mod Grigorovicu,i da je on rekao da jos nije spremno za izbacivanje.Tako da verovatno sve treba da se doradi jos malo.
Back to top Go down
StalkerSumadinac
Experienced
StalkerSumadinac

Broj poruka : 176
Datum upisa : 2013-02-20
Godina : 41
Lokacija : ZonaSumadija
Raspoloženje : Brz na okidacu...

Lost Alpha mod - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeTue 23 Apr 2013 - 22:11

Šta da kažem,nisam karijerista pa mi crveno nije omiljena boja(semafori znate već)...Sve je to u redu ali kolika je već ta granica između moda i igre.Ispustili ste me malo sa prethodnim postom-SHOC je igra do jaja,CoP je još bolja igra sa potpuno novim mapama.Ali sa CS nikada se nisam oteo od skrivenih emocija kao da igram mod za SHOC.O tome govorim.iste mape samo radnja promenjena i jednostavno te to grize.
Ako je suština LA da ima iste mape,sa dodatkom neke nove,onda to nije po meni prava igra vec fucking MOD!Po meni je poenta nove igre da se izbegne taj deža-vu filing,ono kao:A već sam bio ovde.Ako je Dez odradio dosta novih lokacija sa novom radnjom onda neka mu je na čast-ja ću da je igram-ali neću da je kupim....Ali ako je natrpana samo nova priča na starim stazama Zone,daleko je to po meni od oduševljenja,to samo džabaka da deli linkove da ljudi igraju a ne da očekuje neku kintu.To sam hteo da kažem...
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Lost Alpha mod - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeWed 24 Apr 2013 - 0:43

Do sad se uglavnom pominje ispravljanje bagova, skriptovanje i tako to.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
PoWeR
Master
PoWeR

Broj poruka : 546
Datum upisa : 2011-07-19
Godina : 28
Raspoloženje : OK

Lost Alpha mod - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeWed 24 Apr 2013 - 10:30

StalkerSumadinac wrote:
Šta da kažem,nisam karijerista pa mi crveno nije omiljena boja(semafori znate već)...Sve je to u redu ali kolika je već ta granica između moda i igre.Ispustili ste me malo sa prethodnim postom-SHOC je igra do jaja,CoP je još bolja igra sa potpuno novim mapama.Ali sa CS nikada se nisam oteo od skrivenih emocija kao da igram mod za SHOC.O tome govorim.iste mape samo radnja promenjena i jednostavno te to grize.
Ako je suština LA da ima iste mape,sa dodatkom neke nove,onda to nije po meni prava igra vec fucking MOD!Po meni je poenta nove igre da se izbegne taj deža-vu filing,ono kao:A već sam bio ovde.Ako je Dez odradio dosta novih lokacija sa novom radnjom onda neka mu je na čast-ja ću da je igram-ali neću da je kupim....Ali ako je natrpana samo nova priča na starim stazama Zone,daleko je to po meni od oduševljenja,to samo džabaka da deli linkove da ljudi igraju a ne da očekuje neku kintu.To sam hteo da kažem...
Koriste stare mape iz ranijih SoC bildova, tako da ce biti razlike.
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Lost Alpha mod - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeWed 24 Apr 2013 - 13:21

Ispravka, stare mape iz bilodva prerađuju ako imaju neke greške i osvežavaju ih sa više detalja kako bi to pratilo tehnološki trend jer su te mape stare već više od 7 godina.

Što se tiče mene, ja ću svakako probati to kad god bude izašlo i u bilo kom obliku, ali o kupovini nema ni govora. Ni jednu igru nisam kupio, pa neću ni ovu. Verovatno imam drugačiji pogled na pirateriju od ostalih ali to sad nije tema.

Šumadinac, mnogi modovi su toliko razvijeni da totalno menjaju igru ili u krajnjem slučaju da dovoljno menjaju igru da bi se mogli komotno izdati kao zaseban deo. Pogledaj samo serijal Call of Duty. To je pravi primer pravljenja modova igre i izdavanja kao zasebne igre. Promene mape i priču. Fizika, oružja itemi, zvukovi, animacije, sve ostane isto. Mnogima se to sviđa. Osnovno pravilo je šta valja ne treba dirati. E sad, Call of Duty serijal je prilično konzervativan i sporo napreduje, ali ljudi ga i dalje vole.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Lost Alpha mod - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeWed 24 Apr 2013 - 17:16

Informacija od ljdi iz GSC od 9.0.2013, nakon razgovora sa Grigorovičem, objavljeno na http://stalker-gsc.ru/news/2013-04-15-2018-0-2
Code:
1. Бренд S.T.A.L.K.E.R. не продан, однако С. Григорович не исключает и этот вариант развития событий.
2. В настоящее время есть две команды, которые рассматриваются в качестве потенциальных разработчиков проекта S.T.A.L.K.E.R. 2. Какие именно - говорить об этом пока рано.
Этот факт, кстати, неплохо бы взять на заметку тем крикунам, которые возмущаются насчет того, что Григорович и сам не занимается проектом, и отказывается сотрудничать с кем-либо. Это не так: Сергей не только открыт для диалога, но и работает в этом направлении.
3. Lost Alpha. Мод не будет реализован под брендом S.T.A.L.K.E.R., так как С. Григорович считает, что выполненная работа не соответствует определенным критериям и требованиям.
Odgovor Dezodora na Gamenator Forumu :
Code:
Yup, exactly. I can not comment on this, except a little, related to us. The exact answer we got in mail after the early March build (February exactly) was: LA is not good enough to be released yet. We got a list of changes to be done before the next checkup. Even if we wont be able to reach the quality level, which they requested, we will be able to release it on greenlight for free, and anywhere else as a mod, like black mesa guys did. So do not worry about our fate. LA will be. However our main goal now is to reach "that level", so after the project is finished, we can start our own commercial game, and we will have a nice portfolio already. Cheers!
Znači, jako su malene šanse da LA bude objavljen kao zvaničan GSC projekad i da bude prodavan.Kako god bude, Zolika se ne predaje, čovek je rešio da zaradi lovu na gamingu.
Ajsiče, evo pristiže konkurencija, možda i on pređe na UDK. Razz
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Lost Alpha mod - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeThu 25 Apr 2013 - 1:05

Mađar jeste prefrigan i pokvaren kad je odnos prema fanovima MODA u pitanju, ali zna šta treba da radi. A to je ono što ja tebi predlažem već par meseci. Ti znaš o čemu pričam... I treba da krenu da prave svoju igru i da je prodaju. Rade tolike godine... neće im biti nimalo lako da se prilagode pravljenju igre kada se to uporedi sa modovanjem, ma da i taj source code i rad na njemu će se kasnije pokazati kao mostić koji će im pomoći da se ipak koliko toliko lakše prilagode. Kako god, Grigorovič je popušio. Biće fora da se na kraju to ne izda kao igra već kao mod, što reče Zolika, na Steam Greenlight. Ne znam kako će Grigorovič to da plati i koliko dez0wavovcima još fali da dostignu taj nivo. Možda se onaj moj random datum u Maju 2013. ispostavi kao tačan.
A sad kad sam nekako preveo taj ruski tekst, ne znam šta hoće Grigorovič. I dalje stoji da on smatra sebe i svoj (naš?) stalker brend nečim što se može porediti sa Svetim Gralom. Ja sam više puta govorio. Poslednji nastavak stalkera izašao je 2010. - Call of Pripyat. Jeste da ga ljudi moduju, ali nije to to. Modovi se ne objavljuju u časopisima a i to ne interesuje mlađe i nove igrače. Stalker je od onda u zastoju, brend se gasi i slabi. Brend kao brend je živ i biće, ali iz dana u dan je sve manje vredan, a Grigorovič odugovlači. Pitanje je hoće li se izvući iz tog sopstvenog živog blata. Međutim, on ne da želi da se izvuče, nego bi da obori Olimpijski rekord u skoku u vis iz tog blata, tj. prevedeno iz ironije da se obogati prodajom imena S.T.A.L.K.E.R.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
sadd
Administrator
sadd

Broj poruka : 928
Datum upisa : 2012-01-31
Godina : 54
Lokacija : Slovenija

Lost Alpha mod - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeFri 26 Apr 2013 - 22:46

Malo "obširnije objašnjenje" sa Moddb-a
Dezodor:
Quote :

We posted on our fansite, facebook group as well. GSC reviewed LA in March, and they sent us a list which we need to fix/improve, don't worry it has nothing about cutting content, more likely gameplay matters. There was an interview with the sales representative a few weeks ago, where he said LA might be the last project officially released in the series, if it reaches the quality level, which is required to be released. They tested an early Marc build, actually they got it on the 27th of Feb, and the conclusion was the game is not yet ready to be released. They liked many things in it, so we are heading to the good direction, but if we want it to be released, the gameplay should be more smooth, with more interaction, and more informative tasks, with tons of descriptions and help for the player, plus we need to make the empty parts of the levels a bit more interesting. As for graphics, they liked it, but some old tree models are too outdated, the gui looks "not so nice", so we have a lot to fix. They liked the voice acting also, and the rest is private Smile There was an other interview with the head of GSC a week ago, which content was summarized by a guy, where he said "la wont be released under ths stalker brand, because it hasnt reached the quality level". It's a bit misleading, he forgot one word, which is "yet". But that's how media works, ine nothing new was said about LA since the previous interview. We are working hard to make our dream, let's see what we can do! Smile A little note to those, who are trying to make panic on forums: plz don't do that, we need peace, and support, instead of false alarms. thx!

Edit:
kaplan994 wrote:
Meni je rekao da je poslao ceo mod Grigorovicu,i da je on rekao da jos nije spremno za izbacivanje.Tako da verovatno sve treba da se doradi jos malo.
A.. dali si ga pitao za textualne fajlove(za prijevod) Arrow Question Question
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Lost Alpha mod - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeSat 27 Apr 2013 - 0:36

Još mi Zolike nekako dođe žao, a Grigorovič mrsi i mrsi.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Nemanja95
Experienced
Nemanja95

Broj poruka : 175
Datum upisa : 2011-12-07
Godina : 28
Lokacija : Скадовск, Затон

Lost Alpha mod - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitimeSun 28 Apr 2013 - 23:32

Sve je to lepo što ćemo možda da dobijmo novu stalker igru, ali meni nije jasan ovaj deo:There was an interview with the sales representative a few weeks ago, where he said LA might be the last project officially released in the series

Da li to znači da će Lost Alpha ako bude zvanično izdat biti ujedno i poslednja Stalker igra?

Back to top Go down
Sponsored content




Lost Alpha mod - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Lost Alpha mod   Lost Alpha mod - Page 5 Icon_minitime

Back to top Go down
 

Lost Alpha mod

View previous topic View next topic Back to top 

 Similar topics

-
Page 5 of 12Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona :: S.T.A.L.K.E.R. Serijal :: S.T.A.L.K.E.R. Lost Alpha-
Jump to: