S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesRegisterLog in
Posetite Stalker BalkanZona Facebook stranu! Posetite i naš YT knanal BalkanZona YouTube channel! Subscribe! BalkanZona Admin tim
Poll
Koji browser koristite?
Mozilla Firefox
Prevod SoC na srpski - Page 6 I_vote_lcap39%Prevod SoC na srpski - Page 6 I_vote_rcap
 39% [ 21 ]
Google Chrome
Prevod SoC na srpski - Page 6 I_vote_lcap35%Prevod SoC na srpski - Page 6 I_vote_rcap
 35% [ 19 ]
Opera
Prevod SoC na srpski - Page 6 I_vote_lcap19%Prevod SoC na srpski - Page 6 I_vote_rcap
 19% [ 10 ]
Safari
Prevod SoC na srpski - Page 6 I_vote_lcap0%Prevod SoC na srpski - Page 6 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Netscape
Prevod SoC na srpski - Page 6 I_vote_lcap0%Prevod SoC na srpski - Page 6 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Microsoft Internet Explorer
Prevod SoC na srpski - Page 6 I_vote_lcap6%Prevod SoC na srpski - Page 6 I_vote_rcap
 6% [ 3 ]
Nije naveden
Prevod SoC na srpski - Page 6 I_vote_lcap2%Prevod SoC na srpski - Page 6 I_vote_rcap
 2% [ 1 ]
Total Votes : 54
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Latest topics
» Pozdrav svima
Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeby sadd Wed 20 Mar 2024 - 22:47

» Veliki pozdrav
Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeby Kostov Thu 7 Mar 2024 - 8:43

» S.T.A.L.K.E.R. 2
Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeby sadd Wed 27 Dec 2023 - 8:47

» Koji modovi?!
Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeby puza93 Wed 5 Jul 2023 - 1:23

» S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [1.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Zov Pripjata — prevod s ruskog i ukrajinskog
Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeby Kostov Wed 7 Jun 2023 - 19:17

» [3.0.0] S.T.A.L.K.E.R.: Senka Černobilja — prevod s ruskog i ukrajinskog
Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeby Kostov Sat 1 Apr 2023 - 19:58

» Pozz svima
Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeby flexerca Fri 10 Mar 2023 - 14:49

Top posting users this week
No user
Top posters
MarkedOne8
Prevod SoC na srpski - Page 6 I_vote_lcapPrevod SoC na srpski - Page 6 I_voting_barPrevod SoC na srpski - Page 6 I_vote_rcap 
sadd
Prevod SoC na srpski - Page 6 I_vote_lcapPrevod SoC na srpski - Page 6 I_voting_barPrevod SoC na srpski - Page 6 I_vote_rcap 
purke62
Prevod SoC na srpski - Page 6 I_vote_lcapPrevod SoC na srpski - Page 6 I_voting_barPrevod SoC na srpski - Page 6 I_vote_rcap 
PoWeR
Prevod SoC na srpski - Page 6 I_vote_lcapPrevod SoC na srpski - Page 6 I_voting_barPrevod SoC na srpski - Page 6 I_vote_rcap 
Placenik
Prevod SoC na srpski - Page 6 I_vote_lcapPrevod SoC na srpski - Page 6 I_voting_barPrevod SoC na srpski - Page 6 I_vote_rcap 
Pr3D@tor
Prevod SoC na srpski - Page 6 I_vote_lcapPrevod SoC na srpski - Page 6 I_voting_barPrevod SoC na srpski - Page 6 I_vote_rcap 
quicksilver
Prevod SoC na srpski - Page 6 I_vote_lcapPrevod SoC na srpski - Page 6 I_voting_barPrevod SoC na srpski - Page 6 I_vote_rcap 
flexerca
Prevod SoC na srpski - Page 6 I_vote_lcapPrevod SoC na srpski - Page 6 I_voting_barPrevod SoC na srpski - Page 6 I_vote_rcap 
djordje29
Prevod SoC na srpski - Page 6 I_vote_lcapPrevod SoC na srpski - Page 6 I_voting_barPrevod SoC na srpski - Page 6 I_vote_rcap 
Dasha67
Prevod SoC na srpski - Page 6 I_vote_lcapPrevod SoC na srpski - Page 6 I_voting_barPrevod SoC na srpski - Page 6 I_vote_rcap 
Statistics
We have 643 registered users
The newest registered user is Siget

Our users have posted a total of 9852 messages in 747 subjects
Who is online?
In total there are 3 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 3 Guests

None

Most users ever online was 26 on Fri 2 Aug 2019 - 16:45

Share | 
 

 Prevod SoC na srpski

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AuthorMessage
purke62
Osnivač administrator


Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10

Prevod SoC na srpski - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeThu 1 Sep 2011 - 14:01

srkicom wrote:
ja nemam taj folder u instalaciji igice. imam folder bin i u njemu gamedata.db fajlove.
da li samo da ubacim ovaj folder koji sam skinuo (sve sa folerom) u bin folder?
Ne znam na koji su ti način fajlovi gamedata.db dospeli u folder bin?Ne verujem da su sami od sebe, da nisi ti tu nešto čačkao i eksperimentisao?
Ovako treba da izgleda glavni folder igre (pečovan na 1.0004):
Prevod SoC na srpski - Page 6 Glavniflderigre.th
A ovako folder bin:
Prevod SoC na srpski - Page 6 Folderbin.th

Znači, ovi "beli" fajlovi sa nazivima gamedata.db ( .db0,.db1,.db2....sve do .dbc) treba da se nalaze u glavnom folderu igre a ne u folderu bin.
Nema potrebe da praviš nikakav novi folder gamedata, on već postoji, u njemu se nalazi prevod.Kao što sam rekao, kad se otpakuje fajl koji ste skinuli, tu gde je otpakovano, tu se nalazi folder gamedata.Njega ubacite u glavni folder igre i to je sva mudrost.
Ovo što pominju Steva i Ajsič, za menjane fsgame.ltx (false u true) to nije neophodno ako ste pečovali igru minimalno na 1.0004.Neće praviti problema aki i promenite to u fsgame.ltx.Naprotiv.
Prevod sam probao na peču 1.0004 i 1.0006.
Jedna napomena za one koji imaju neku drugu verziju igre a ne englesku.Osim promene naziva foldera "eng" potrebnao je iz njega obrisati jedan fajl :
string_table_includes.xml
On je potpuno nepotreban tu i može se i iz engleske verzije obrisati jer , kako reče Steva, igra "vuče" informacije o tome iz .db fajlova ako ih ne nađeu u folderu gamedata.
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
srkicom
Experienced
srkicom

Broj poruka : 68
Datum upisa : 2011-01-31
Godina : 46
Lokacija : Novi Beograd

Prevod SoC na srpski - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeFri 2 Sep 2011 - 12:00

instalirao sam igici ponovo i sad radi.

igicu sam instalirao na drugu particiju i u taj folder ubacio prevod, za sada je prevod radio.
malo pre sam primetio i na C: THQ folder koji je prazan, gde treba ubaciti prevod?
Back to top Go down
quicksilver
Osnivač
quicksilver

Broj poruka : 356
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 32
Lokacija : Subotica, Vojvodina, Srbija
Raspoloženje : .ltx .dds

Prevod SoC na srpski - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeFri 2 Sep 2011 - 13:53

@srkicom
Na kojoj particiji ti je sada instalirana igra? Da li bi mogao da postaviš punu adrresu do igre?

Taj THQ folder na C se pretpostavljam nalazi u Program Files. Ako ti je igra instalirana na C, onda ti se tamo nalazi igra. U THQ folderu bi trebao da imaš folder STALKER Shadow of Chernobyl. U taj STALKER SoC folder ubaci gamedata folder od moda, i ne zaboravi da u fsgame.ltx fajlu promeniš kod gamedata linije False na True.
Back to top Go down
http://www.deviantart.com/quicksilver1203
srkicom
Experienced
srkicom

Broj poruka : 68
Datum upisa : 2011-01-31
Godina : 46
Lokacija : Novi Beograd

Prevod SoC na srpski - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeSat 3 Sep 2011 - 0:24

igra je instalirana na F particiji. na C particiji je THQ folder u njemu samo STALKER Shadow of Chernobyl folder koji je prazan. ja sa prevod ubacio tamo gde je je igra instalirana na F particiju.
usput da kazem da ira nije pachovana, da li je treba pachovati?
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Prevod SoC na srpski - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeSat 3 Sep 2011 - 2:40

srkicom wrote:
igra je instalirana na F particiji. na C particiji je THQ folder u njemu samo STALKER Shadow of Chernobyl folder koji je prazan. ja sa prevod ubacio tamo gde je je igra instalirana na F particiju.
usput da kazem da ira nije pachovana, da li je treba pachovati?
Poželjno je da pečuješ, minimalno na 1.0004.Prevod bi trebao da radi bez problema i bez pečeva ali je velika verovatnoća da ćeš imati bagova, većih ili manjih.Ne zbog prevoda, već zbog same igre, ako je ne pečuješ.Pored toga, 90% modova je rađeno za 1.0004 peč i neće raditi ako nemaš instaliran.
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Prevod SoC na srpski - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeFri 9 Sep 2011 - 22:59

Download link nije ispravan više.



Promeio sam link i dodao još jedan.Nadam se da sad rade oba - purke62
Back to top Go down
https://valsogard.com/
Freedom for life
Novice
Freedom for life

Broj poruka : 48
Datum upisa : 2011-09-07
Godina : 29
Lokacija : zona OBRENOVAC
Raspoloženje : I just wanna watch the whole world burn ...

Prevod SoC na srpski - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeSat 10 Sep 2011 - 2:39

Oooo pa moram da cestitam na finalnom proizvodu posle tolikog rada i truda napokon zavrsena ,svaka cast momci cheers
Back to top Go down
rinotic
Zombie


Broj poruka : 1
Datum upisa : 2010-10-06

Prevod SoC na srpski - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeTue 13 Sep 2011 - 16:17

Još jednom najljepše pohvale za vaš dar svima nama.
Pozdrav
Back to top Go down
srkicom
Experienced
srkicom

Broj poruka : 68
Datum upisa : 2011-01-31
Godina : 46
Lokacija : Novi Beograd

Prevod SoC na srpski - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeTue 13 Sep 2011 - 19:10

a gde se nalazi link za finalnu verziju, na strani 12 su dva linka za beta verziju.?
Back to top Go down
Placenik
Veteran
Placenik

Broj poruka : 407
Datum upisa : 2010-11-07
Godina : 41
Lokacija : Salzburg, Austrija
Raspoloženje : Zloglasno

Prevod SoC na srpski - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeTue 13 Sep 2011 - 19:23

Finalna vezija je jos u izradi.
Back to top Go down
srkicom
Experienced
srkicom

Broj poruka : 68
Datum upisa : 2011-01-31
Godina : 46
Lokacija : Novi Beograd

Prevod SoC na srpski - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeTue 13 Sep 2011 - 19:26

aha, ja vidim da se ljudi zahvaljuju na finalnoj verziji pa reko gotova.
mada ja vec igram sa beta verzijom i super radi mada vidimda da je na dva tri mesta ostao engleski prevod, za sada.
Back to top Go down
laki
Zombie


Broj poruka : 4
Datum upisa : 2011-09-19

Prevod SoC na srpski - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeMon 26 Sep 2011 - 15:06

Pozdrav svima.
Presao sam Stalkera 2 puta (fail end) pre jedno godinu i po dana. Hteo sam letos da ga odigram jos jednom al video sam da se sprski prevod radi pa rekoh da pricekam.
Sad Complete mod 2009 (2012) + prevod i nema nista od faxa u oktorbru Cool
Hvala puno Wink
Back to top Go down
Major Degtjarev
Veteran
Major Degtjarev

Broj poruka : 211
Datum upisa : 2011-09-16
Godina : 24
Lokacija : Pirot/Srbija
Raspoloženje : Time for some vodka...

Prevod SoC na srpski - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeSat 8 Oct 2011 - 21:37

Svaka cast ljudi za pohvalu pirat

Super ste ga odradeli u beta verziji albino


Last edited by degtyarevhunter on Tue 1 Nov 2011 - 16:04; edited 1 time in total
Back to top Go down
ZonaG
Zombie


Broj poruka : 4
Datum upisa : 2010-12-20

Prevod SoC na srpski - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeFri 21 Oct 2011 - 18:01

Sve pohvale i zahvale!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Back to top Go down
KaroN
Zombie


Broj poruka : 1
Datum upisa : 2011-11-30

Prevod SoC na srpski - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeWed 30 Nov 2011 - 11:22

jel ste zavrsili sa finalnom verzijom ???
Back to top Go down
PoWeR
Master
PoWeR

Broj poruka : 546
Datum upisa : 2011-07-19
Godina : 28
Raspoloženje : OK

Prevod SoC na srpski - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeWed 14 Dec 2011 - 14:23

Imam ideju mozete li ubaciti text prevod, ono kad udjem cernobil nuklearku (pa kad pocinjem da cujem glas)


Last edited by PoWeR on Wed 14 Dec 2011 - 17:02; edited 1 time in total
Back to top Go down
Pr3D@tor
Administrator
Pr3D@tor

Broj poruka : 379
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 36
Lokacija : Pozarevac , Srbija

Prevod SoC na srpski - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeWed 14 Dec 2011 - 16:42

Mogo bi da pocnes recenicu velikim slovom za pocetak,ako nije problem?

Sto se prevoda tice..jos uvek se doradjuju neke finese,a tektualni prevod bi bilo tesko za realizovati.
Back to top Go down
MarkedOne8
Pro Spammer
MarkedOne8

Broj poruka : 956
Datum upisa : 2010-07-04
Lokacija : Vršac
Raspoloženje : XD

Prevod SoC na srpski - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeThu 15 Dec 2011 - 23:39

Samo malo, prvo moramo da definišemo šta je tekstualni prevod.Koliko me cirkulacija dobro služi, mi i jesmo uradili tekstualni prevod.To sa glasom, ako mislite da se čuje na srpskom, to se zove glavosni prevod.U našem Balkan Zona modu bi mogao da se nađe i glasovni prevod onog što bi ostalo u modu pa verovatno i tog Monolita što priča.
Back to top Go down
https://valsogard.com/
quicksilver
Osnivač
quicksilver

Broj poruka : 356
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 32
Lokacija : Subotica, Vojvodina, Srbija
Raspoloženje : .ltx .dds

Prevod SoC na srpski - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeTue 3 Jan 2012 - 11:54

Shvatio sam ja šta Power želi. Titlove.

Kao što je Predator rekao, to je teško za realizovati. stoga sam više za to da se snimi taj audio na srpskom.
Back to top Go down
http://www.deviantart.com/quicksilver1203
PoWeR
Master
PoWeR

Broj poruka : 546
Datum upisa : 2011-07-19
Godina : 28
Raspoloženje : OK

Prevod SoC na srpski - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeSat 7 Jan 2012 - 15:21

Bas tako ali da bude jezivo kako je bilo samo nas jezik.
Back to top Go down
Stalker007
Novice


Broj poruka : 26
Datum upisa : 2012-02-14

Prevod SoC na srpski - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeTue 14 Feb 2012 - 23:49

Odigrao CoP sa prevodom i igra je super! Jel gotov prevod za SoC? Ili se jos uek radi?
Back to top Go down
PoWeR
Master
PoWeR

Broj poruka : 546
Datum upisa : 2011-07-19
Godina : 28
Raspoloženje : OK

Prevod SoC na srpski - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeWed 15 Feb 2012 - 0:33

Prevedeno je, al ispravljaju se greske..
Back to top Go down
Stalker007
Novice


Broj poruka : 26
Datum upisa : 2012-02-14

Prevod SoC na srpski - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeWed 15 Feb 2012 - 0:58

Ok, javite kad zavrsite. U CoP je bilo nekih gresaka, kao na primer kad stavim nisan na coveka prikaze se ime flint, i kad pricam sa njim pise flint, a kad udjem da pogledam koje misije imam pise "problemi sa KREMENOM(flint)" tako nesto, isto je bilo sa profesorom Ozerskim, ili kao sto pise u misijama Jezerskim Smile Tako da mislio sam da vam skrenem paznju na to da ne napravite ponovo iste greske. Meni licno to i ne smeta, ali verujem da vi tezite ka tome da bude sto bolje i pravilnije prevedeno Smile
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Prevod SoC na srpski - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeWed 15 Feb 2012 - 8:48

@Stalker007
Slab si u traženju grešaka, momče, slab.Tu uopšte nema propusta, propust si sam napravio.Trebao si da pročitaš "uputstvo za upotrebu" prevoda.Kako sam 1.983.333 puta rekao, prevod radi na svim verzijama igre, (ruska, engleska, italijandka, kineska....) i na svim sejvovima.Međutim, toplo sam preporučio da se igra počne od početka, znači "New game", upravo zbog tih imena.Da bi se imena pravilno prikazivala u skladu sa prrevodom, mora se početi igra od početka.Prosto rečeno, takav je engine igre:Kada se počne nova igra,engine učita imena stalkera i još puno toga što se spawnuje, i napravi "all save" fajl i nadalje tokom igre uvek učitava te podatke iz tog fajla.Sve dok ne pređeš na drugu mapu.Kad se ponovo vratiš na tu početnu mapu, imena će biti nanovo učitavana iz "gamedata" fajlova i onda će biti sve OK sa imenima.
Ima grešaka u prevodu ali ne znam ni za jednu koja može da dovede do zabune i da napravi neki problem tokom igranja i praćenja toka priče.
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
Stalker007
Novice


Broj poruka : 26
Datum upisa : 2012-02-14

Prevod SoC na srpski - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeWed 15 Feb 2012 - 12:38

Od pocetka sam i igrao i procitao sam uputstvo. Ali ako ti niko drugi nije to rekao onda sam verovatno ja nesto za*ebo.
Back to top Go down
Djora
Novice
Djora

Broj poruka : 23
Datum upisa : 2012-04-01
Godina : 27
Lokacija : Surdulica
Raspoloženje : :D

Prevod SoC na srpski - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeSun 1 Apr 2012 - 20:05

Poz ljudi,ja sam novi na ovom sajtu,skinuo sam neku verziju SoC na neki hijeroglifski jezik,onda sam skinuo ovaj prevod na srpskom jeziku,ali ingame mi je sve na ruski..nzm sta treba da uradim da li je do mene ili do prevoda
Back to top Go down
Pr3D@tor
Administrator
Pr3D@tor

Broj poruka : 379
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 36
Lokacija : Pozarevac , Srbija

Prevod SoC na srpski - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeSun 1 Apr 2012 - 20:33

Kao prvo pozdrav i dobrodosao na forum,zamolicu te da nam se licno predstavis u temi koaj je za to predvidjena odeljak Upoznavanje.

Kao drugo,sto se tice toga,ocigledno si skinuo rusku verziju,a nisi ubacio da se jezik odnosno ti hijeroglifi pokazu kao slova jer je ruski jezik cirilican. Osim toga trebao si da pročitaš "uputstvo za upotrebu" prevoda.Kako sam 1.983.333 puta rekao, prevod radi na svim verzijama igre, (ruska, engleska, italijandka, kineska....). Ovaj prevod je po defaultu za englesku verziju igre.Ako neko ima neku drugu verziju, na primer rusku, potrebno je samo da u "gamedata" folderu (gamedata\config\text) preimenujete folder "eng" u"rus" ( u slučaju da je nemačka verzija u "ger", italijanska "ita",francuska"fra" ...i tako dalje).
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Prevod SoC na srpski - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeSun 1 Apr 2012 - 20:34

@Djora
Očito da si "nabavio" rusku verziju.Fajlovi prevoda su podešeni za englesku verziju igre.Ipak to nije veliki proble izmeniti.
Uđi u glavni folder igre, tu ćeš naći folder "gamedata".Otvori ga, pa pronađi folder "config", pa onta folder "text" i u njemu imaš folder "eng".Preimenuj taj folder u "rus" (bez navodnika).Počni igru od početka.Uživaj.
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
Djora
Novice
Djora

Broj poruka : 23
Datum upisa : 2012-04-01
Godina : 27
Lokacija : Surdulica
Raspoloženje : :D

Prevod SoC na srpski - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeSun 1 Apr 2012 - 21:53

@Pr3D@tor,hvala na dobrodoslici.Predstavio sam se u temi ,,upoznavanje,, sto se tice onog mog problema,uradio sam sve kao ste mi rekli,ali nisam proverio da li radi,provericu posle.Svakako hvala puno.Smile
Back to top Go down
Djora
Novice
Djora

Broj poruka : 23
Datum upisa : 2012-04-01
Godina : 27
Lokacija : Surdulica
Raspoloženje : :D

Prevod SoC na srpski - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeMon 2 Apr 2012 - 13:23

Hvala sam ljudi,sve je ok Very Happy
Back to top Go down
brtcha
Experienced
brtcha

Broj poruka : 68
Datum upisa : 2012-08-09
Godina : 37
Lokacija : Novi Beograd
Raspoloženje : Viva la Falloutizacion

Prevod SoC na srpski - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeFri 24 Aug 2012 - 1:55

Pazte 'vamo skrinšot:
http://www.mediafire.com/view/?q90ahl6ouwwy1ru

Izvadio sam postojeće fontove sa _cent sufiksom koji su postojali u igri, obrisao im sufiks, ubacio u gamedata/textures/ui u CoP-u, xml enkoding podesio na Windows-1250 i dobio igru na srpskom sa šđčćž.

Zapakovao sam vam fontove i okačio na mediafire, budući da mi se čini da rade i sa SoC-om (pogledajte screenshot), evo vam ih na, ako vam se nije smučio više sav taj posao prevođenja Smile

Edit2: evo i ovde - CoP fontove sam ostavio za CoP, ovo su iz SoC-a izvađeni i preimenovani
http://www.mediafire.com/download.php?x9e2jev77k5vcdk

Edit:
Potvrđeno - otpakovao sam db-ove i proverio sve: CoP je preuzeo fontove od SoC-a, neke od nih čak i ne koristi, mada ih sve ima (zlu ne trebalo ili šta god), tako da ovaj fontpack nadomešćuje to tvrdoglavo odbijanje igara iz Stalker serijala da koriste fontove koje imaju, kad im se to već lepo i kaže.
Jedino što je stvarno neophodno je da promenite enkoding u xml fajlovima na Windows-1250 (CP1250), da bi slova sa kvačicama mogla da ostanu sačuvana kako valja i propisno prikazana u igri.


Last edited by brtcha on Fri 24 Aug 2012 - 11:28; edited 1 time in total
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Prevod SoC na srpski - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeFri 24 Aug 2012 - 3:04

Svakača čast momče.Pošto je Prevod SOC već odavno u beta fazi, mogao bi da ga uzmeš i dovršiš.Tačnije, da koriguješ gramtičke i pravopisne greške i usput promeniš slova da budu sa kvačicama.Ja sam se odavno smorio od tog posla, nekako mi muka kad pomislim na stringove i tome slično.
Što se tiče CoP fonta, da se primeni na SoC, mislim da nema potrebe jer postoje za SoC fajlovi, čak su svi sa istim imenima.Bojim se da može biti poblema jer SoC za font koristi .dds slike u DTX5 formatu a CoP koristi .dds u formatu 8bit-A8.Verovatno to nebi pravilo problema ali zašto čačkati mečku kad se ne mora.
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
brtcha
Experienced
brtcha

Broj poruka : 68
Datum upisa : 2012-08-09
Godina : 37
Lokacija : Novi Beograd
Raspoloženje : Viva la Falloutizacion

Prevod SoC na srpski - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeFri 24 Aug 2012 - 11:26

U pravu si u potpunosti, sinoć sam se do ranih jutarnjih sati rvao sa svim ovim, nisam baš najjasnije razmišljao.
Skidam link za fontpack iz prošlog komentara, a evo ga za SoC-ove preimenovane fontove:
http://www.mediafire.com/download.php?x9e2jev77k5vcdk

Mislim da je razlika između CoP:
http://www.mediafire.com/view/?q90ahl6ouwwy1ru
i SoC fontova veoma vidljiva - ovi drugi se mnogo bolje uklapaju u igru:
http://www.mediafire.com/view/?fkjl5c19n2yml3j
http://www.mediafire.com/view/?39j2c5t72d9hy2x

Što se prevoda tiče, tu ne mogu ništa da ti obećam, zato što sad nemam mnogo slobodnog vremena, ali tu negde, od sredine septembra, ako ne završite do tada, mogu da se bacim na posao Smile
Back to top Go down
brtcha
Experienced
brtcha

Broj poruka : 68
Datum upisa : 2012-08-09
Godina : 37
Lokacija : Novi Beograd
Raspoloženje : Viva la Falloutizacion

Prevod SoC na srpski - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeSun 26 Aug 2012 - 13:29

Ok, daj da i ovde stavimo:
Purke62 je našao mnogo bolji način da se u igri pokrenu fontovi sa karakterima specifičnim za našu latinicu.

Major update: Potrebno je fajl "localization.ltx" staviti u gamedata/configs folder

U slučaju da je vaša igra na jeziku koji nije engleski, potrebno je otvoriti fajl putem notepad++a ili nekog sličnog programa i promeniti liniju

language = eng

u

language = rus, ili već, prema zdravom razumu, u onaj jezik koji vaša igra koristi - ger, spa, kako god

Ako ne želite da preuzimate priključeni localization.ltx fajl, potrebno je da u fajlu pod tim imenom, koji postavljate u gamedata folder, prepravite treću liniju koda iz

font_prefix = ;_west ;_cent

u

font_prefix = _cent
Back to top Go down
purke62
Osnivač administrator
purke62

Broj poruka : 712
Datum upisa : 2010-03-10
Godina : 61
Lokacija : Novi Sivac,Srbija
Raspoloženje : <string_table>

Prevod SoC na srpski - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeSun 26 Aug 2012 - 18:19

Malo sam eksperimentisao sa našom ćirilicom i došao da zaključka, da ipak moraju fontovi (.dds) da se izmene.Problem prave љ i њ.Problemsa j se rešava latiničnim "j", pošto su ista, ali za" њ" i "љ" ne ide nikako.
Ovi su ubacili neki skraćeni font pa je to mesto u .dds verovatno prazno.Moram probati da generišem one fontove sa onim malim programom, možda to reši problem.
Back to top Go down
https://stalkerbalkanzona.canadaboard.net
TeslaHack
Zombie
TeslaHack

Broj poruka : 8
Datum upisa : 2012-09-24
Godina : 41
Lokacija : North Albanian Wasteland
Raspoloženje : УСТАНАК

Prevod SoC na srpski - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitimeFri 5 Oct 2012 - 14:34

Поздрав СТАЛКЕРИ - Не знам да ли сте до сада успели да направите ћирилични фонт за S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl ја сам се мало бацио да пробам и као усело :Д
Користио сам само StalkerFontTool линк за овај програмћић сам нашао на овом форуму не знам која секција тачно...
ево слике Basketball
https://2img.net/r/ihimg/f/100/xr3da2012100514064160.png/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/440/uifontgraff191600.png/
https://2img.net/r/ihimg/f/6/xr3da2012100515282883.png/
StalkerFontTool има један баг кад се направи слика фонт није правилно распоређен, слика мора да се накнадно помери мало на лево око 3 пиксела тако је бар било са овим првим фонтом који сам направио са StalkerFontTool-ом
Ето Толко cheers
Back to top Go down
Sponsored content




Prevod SoC na srpski - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Prevod SoC na srpski   Prevod SoC na srpski - Page 6 Icon_minitime

Back to top Go down
 

Prevod SoC na srpski

View previous topic View next topic Back to top 

 Similar topics

-
Page 6 of 9Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
S.T.A.L.K.E.R. BalkanZona :: S.T.A.L.K.E.R. Serijal :: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl-
Jump to: